new Black Panther mosaz

????
Odpovědět
pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

new Black Panther mosaz

Příspěvek od pampa »

Black Panther Brass Cat 14x5,5 vs Black Panther Sledge Hammer 14x6,5

jak by jste zvukově porovnali tyhle krasavce ??
Díky za názory.

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: new Black Panther mosaz

Příspěvek od Kenny »

Ahoj, já měl možnost si chvíli zahrát na Sledge Hammera. Tehdy jsem to dost uvítal, koukal jsem totiž po novym virblu a právě na tenhle buben jsem se chtěl podívat.. Upřímně byl ale na mě až moc "cinkavej" a ostrej. Ale neměl jsem možnost si ho přeladit a pohrát si s nim. Víc mi v tu chvíli vyhovolal můj ocelovej Mapex PRO (taky 14 x 6,5''), u kterýho jsem nakonec dodneška zůstal, i když je to asi mnohem nižší kategorie. S Brass Cat srovnávat nemůžu, neměl jsem tu čest.. Jsou to jen takový moje subjektivní pocity, takže nevim, zda ti to k něčemu bude a taky už je to pár let, takže si víc nevybavim.. Ještě vím, že jsem pak jel kolem bicich.cz v Praze na Husinecký a tam měli od Gretsche 14 x 6,5 tepaná mosaz. A to bylo pro mě úplně něco jinýho, líbil se mi mnohem víc. Kdyby mi asi o den později nepraskla hajtka, tak jsem ho bral. Od tý doby nějak furt nejsou peníze.. :D

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: new Black Panther mosaz

Příspěvek od Posluchac »

Gretsch 14 x 6,5 tepaná mosaz. Ten jsem slyšel letos ozvučený i na sucho. Velice kvalitní snare.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: new Black Panther mosaz

Příspěvek od freerider »

Sledgehammera vlastním společně s Black panther Nomad (13x6). Sledgehammer je bubínek, který hraje ve všech laděních, ale nejlíp je mu v ladění spíš nižším.
Ztatí pak tu "cinkavost" a vyjde z toho rána jako prase.

Nomad je přesný opak - křupanec ve vysokém ladění.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: new Black Panther mosaz

Příspěvek od pampa »

BP Sledgehammera 14x6,5 mám doma tři týdny, a musím říct že je to hodně dobrý virbl. V nízkém ladění je bezkonkurenční, ve vysokém se tak jako každý trochu zavře, ale pořád má zvuk šťávu a barvu. Skvělá citlivost, rimshot má hodně specifický zvuk, podobný jsem u žádného jiného virblu nikdy neslyšel. Mechanika je na jedničku, buben skvěle drží ladění. Na to že je to mosaz 14x6,5 tak zvoní a přeznívá spíše méně, což se mě velmi zamlouvá. Ostrost, kterou je mosaz typická, té má přiměřeně.
Přešel jsem na Sledgehammera ze Supersensitiva 14x6,5 takže laťka byla nastavena hodně vysoko, ale Sledgehammer se mě zvukově líbí ještě více než Ludwig, takže spokojenost :-)

Odpovědět

Zpět na „Virbl“