Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

????
Odpovědět
bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

sasa píše:no, já myslím, že velmi podobně, ne-li stejně, vyzkoušeno - pravda musíš porovnávat stejný kusy - tzn stejný označení, stejnej matroš a stejnou konstrukci LM4002 vs LM402 nebo tak - nevim, jak sou na tom nový supry s tlumítkama... to by byl asi rozdíl, pokud ho ovšem používáš a taky je na novým trochu "vylepšený" strunění p-85 a používaj jinýho výrobce struníků to do značný míry ovlivňuje zvuk samotnýho bubnu... teda nevím jestli výrobce je jinej, ale každopádně technologie výroby struníku je jiná, zatímco starý supry maj struník zalitej v plastu (pod hlavičkou ludwigu) ten novej je na kovový destičce .... ale v zásadě neuděláš chybu, když koupíš novej, jen musíš vědět, kterej konkrétní model chceš, je jich totiž mrtě (plech, chrom přes mosaz, hliník atd atd, tepanej mosaz, tepanej plech...)
Musím trochu poopravit: Když mluvím o supraphonicu, tak tim myslím ludalloy korpus pochromovaný, se struníkem P-83, nebo později P-85. Supraphonic neměl origo nikdy strunění v plastu, to má levnější Acrolite. Ty staré měly vnitřní tlumítko(cca do půlky 80tých?) a to taky dává možnosti pohrát si se zvukem. Porovnával jsem a vyhrál ten starý!:-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

no a to je právě ono, já měl za supraphonica toho "grál" supraphonica COB tedy chrom over brass (samo s tlumítkem) ;-)..... a taky poopravím, dodával se i se struněním v plastu a s různým počtem strun, akroš měl obvykle těch strun míň ....

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

To strunění v plastu však funguje hezky! Ale to je jiná kategorie COB....Taky se mu říkalo Super-Ludwig.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Posluchac »

Prosím o názor na tento bubínek LUDWIG LM 411 K Ss Monroe 90's http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... e908f297eb

Nebo http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... e908f297eb

Koupit, nekoupit ?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Posluchac píše:Prosím o názor na tento bubínek LUDWIG LM 411 K Ss Monroe 90's http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... e908f297eb

Nebo http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... e908f297eb

Koupit, nekoupit ?
Ten supersensitive je absolutně bez diskuze špičkovej bubínek, už s ohledem na to kdo ho nabízí.... jediné na co je třeba brát ohled je zacházení s mechanismem struníku a to hlavně při přepravě, což jsem si sám uvědomil, když jsem takový(starší) vlastnil! Nevejde se do normál. futrálu!U toho Supra nevím v jakém je stavu, fotky nic neprokazují. Minimálně je nutná investice do strunění a jak jsou na tom další součástky není vidět...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Posluchac »

Díky. Poblematická přeprava, respektive nutnost spec. futrálu mne také napadla.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od dadoch »

Dneska mi z německýho ebaye dorazil 1978 LM411 Supraphonic Super sensitive. Mechanicky perfektní, pitting těmhle bubnům odpouštim.
$_57.JPG
Kompletně jsem ho rozebral a všechno zvlášť vyčistil a vyleštil. Už jsem si to sice říkal několikrát, teď si ale vážně myslim, že je to buben na furt:)
P6091460.JPG

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Hezký...hezký!!!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

nádhera, ten mi ve sbírce chybí, taky ho chci:-)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Posluchac »

sasa píše:nádhera, ten mi ve sbírce chybí, taky ho chci:-)
Měl jsem v sobotu tu čest na ,,sucho" a nazvučený na letním parketu tento bubínek LM 411 Supraphonic Super sensitive logo blue-olive porovnat s několika dalšími jiných značek. Zvuková aparatura byla KV 2 Audio Epak (Krampera - Milevsko), mix asi necelé 2 roky starý digi Soundcraft za cca 300 000,-.

Náš kytarista - pokročilý čtyřicátník tento bubínek při zvukové zkoušce jiné kapely okamžitě poznal po zvuku, prý je takový teplý, jasný a neřezavý, že je to tutově nějaká sedmdesátka:)) Ludwig byl osazen hrací blánou Remo Emperor. Já jsem měl radost ale i z mého bubínku od pana Honajzra DC- drums,Custom Shop,Walnuts Rock 14 krát 6,5. Což není nic jiného než část kotle DW Collectors - javorový 8-ti vrstvý o síle 6 mm + zpevňující prstence o síle 6mm. Hrací blána Remo Ambassador.
http://www.drumcenter.cz/eshop/dc-drums ... 66234.html#

V přímém srovnání na sucho byl DC drums stejně senzitivní, naprosto čitelný při víření, vřelejší a měl jednoznačně líbívější, nádhernou barvu. Tím neříkám, že Ludwig zněl špatně. Nádherně ale přeci jen.. Usoudili jsme, že by asi pro Ludwig byla lepší hrací blána Remo Ambassador, Emperorka je taková méně melodická. Nicméně při živé hře ozvučené bubínky se jevily odlišně a rovnocenně. Můj javor se jednoznačně pasoval do rockových osmdesátek a devadesátek svým hutnějším, krásným, čitelným ale nepřehnaným basovým spodkem. V sedmdesátkách by působil na rozdíl od Supersenzitiva jako příliš všeobjímající.
Přílohy
66234_img_4b5f2f26f1a95_1.jpg

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od DavyGrolton »

sasa píše:plasty pod šrouby nepatřej!!! když už tak kovový podložky, ráfky rozhodně nenahrazovat litejma. Steel ludwig se samozřejmě dělal! takže s magnetem to zjistit lze. Dělali se všechny verze, jak ocel, tak hliník, tak mosaz, co vím, tak právě bonham měl mosaznej (chrom over brass), kterej je považovanej za pravověrný (a finančně nejcenější) supraphonic, toliko moje suplika. Já osobně preferuju ty hliníkový (ludalloy).
Trochu otvorím túto staršiu tému a dovolím si ťa opraviť. Bonham nikdy nepoužíval mosadzný rytmičák (COB), ale ocelový.
https://youtu.be/_mrNjz_U0ZM?t=30s

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

J. Bonham používal Ludwig Supraphonic 6,5x14 a to nikdy COB, vždycky metal, jak říká pan Ocheltree. A to byl v té době Ludalloy né ocel.

Odpovědět

Zpět na „Virbl“