Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

????
Odpovědět
sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sauec »

Logo ma ostre rohy. dakujem za pomoc. prikladam foto, moc som nemal casu ho odskusat ale je to super bubon. Obrázek

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Krásnej! A nedávat už nikdy z ruky!!! http://drummer-pit.webnode.cz/

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sauec »

pekna zbierka rytmikov! este sa chcem spytat ci mu neuskodi ked vymenim rafiky. problem je, ze pri rimshote povoluje srob pri udere. toto som mal aj na yamaha steel rytmiku a dal som tam obruc z amatiek a uz sa nerozladovala.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

To není ráfkem. Zkus dát pod všechny šrouby plast. podložky, nebo se prodávají tzv. locks, plastové elementy, které se po naladění navléknou na hlavu šroubu a opírají se o ráfek, takženedovolí otočení šroubu. Mají je třeba na drumcenter.cz

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sauec »

ano viem o co ide. dakujem moc za rady. nech sa dari.

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od ToP »

je možné tenhle bubínek rozezvonit? Teď mám na mysli pochromovanej hliník. Podařilo se vám to někomu? Nebo je prostě speciální tím, že je kompaktní, antizvonivý, zemitý, kulatý vintage?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Zkusil bych spodní blánu povolit. Povolit vnitřní tlumítko, použít tenkou vrchní blánu....?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

jakou máš hloubku? oni tyhle ludwové jsou docela sušší, ale dá se to, sice míň než třebas craviotto unlimited na 6,5" ale dá se....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

plasty pod šrouby nepatřej!!! když už tak kovový podložky, ráfky rozhodně nenahrazovat litejma. Steel ludwig se samozřejmě dělal! takže s magnetem to zjistit lze. Dělali se všechny verze, jak ocel, tak hliník, tak mosaz, co vím, tak právě bonham měl mosaznej (chrom over brass), kterej je považovanej za pravověrný (a finančně nejcenější) supraphonic, toliko moje suplika. Já osobně preferuju ty hliníkový (ludalloy).

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od ToP »

mám pětku právě...... na plecháči 6,5 , co jsem měl předtím, to šlo jedna radost..... přece se mi to natolik nezačne na starý kolena líbit..

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

sasa píše:plasty pod šrouby nepatřej!!! když už tak kovový podložky, ráfky rozhodně nenahrazovat litejma. Steel ludwig se samozřejmě dělal! takže s magnetem to zjistit lze. Dělali se všechny verze, jak ocel, tak hliník, tak mosaz, co vím, tak právě bonham měl mosaznej (chrom over brass), kterej je považovanej za pravověrný (a finančně nejcenější) supraphonic, toliko moje suplika. Já osobně preferuju ty hliníkový (ludalloy).
Nevím proč by nepatřily plast. podložky pod šrouby? Čím tužší budou ráfky, tím víc budou mít šrouby tendenci se povolovat. Ráfek je rozechvěn po celém obvodu a hůře absorbuje ůder, pokud je rigidnější.... V životě jsem neviděl Supra z oceli, pokud je ludwa z oceli, není to Supra. A k tomu Bonhamovi: http://www.johnbonham.co.uk/drumsetup/s ... honic.html

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

škoda, měl jsem ludwu ocelovýho a byl to supra i podle označení i podle toho co mi psali z oddělení marketingu v ludwigu, byl prodám v akcentu předloni na jaře jako bazarovej kousek, to že si ho neviděl, neznamená že neexistuje:-) s plastovejma podložkama je to asi takto: vyzkoušej plastový podložky, pak vyzkoušej podložky kovový, a uslyšíš.
I podle katalogů ludwig dělali supraphonica ve třech variantách vždy s označení (teď vzpomínám z havy ) 402 cosi... ostatně 90% jejich modelů se dělá vždy ve třech variantách kovů - mosaz, hliník, ocel - supraphonic nevyjímaje.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

mimochodem na tý stránce o bonzovi, je dost minimálně zavádějících informací - např. jsem tam po zběžném ohledání nenašel to že hrál na akryláty, to že používal shury je taky nesmysl.... viz rozhovory se sound inženýrem který nahrával alba lz a pod....

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Tak ještě jednou dávám odkaz: http://www.johnbonham.co.uk/drumsetup/drums.html
To "Vistalite" zn. akrylát. bubny. A te´d zpátky k Supraphonicu, Supra byl značen L400 v hloubce 5" a 402 je 6,5". Pokud se pamatuju. L401 byl Vistalite ale ten měl mušle classic ne imperial. Do roku cca 1963 se dělaly mosazný korpusy buďto pochromovaný nebo transparentní lak. To se ale ještě nazývalo Super.Ludwig. Potom se začaly dělat Ludalloy(hliník).Přesnější popis materiálu se snad ani nikde v katalozích nevyskytuje. Stejné korpusy měly modely Acrolite a Supersensitive. Mosazné se snad vyskyly někdy na konci 60tých let, možná jako zpracování nějaké staré zásoby. Ocelový Supraphonic je pro mě jakási náhražka(naštěstí), protože bych asi byl zklamán.
Čím Bonhamovi zvučili bubny je celkem fuk, to mohlo být stokrát jinak, a samozřejmě jsem bouchal do bubnu s plastovými i kovovými podložkami a nijak mě to neupoutalo. Myslím, že je spousta faktorů, které ovlivní zvuk výrazněji, než podložky pod šrouby. Slo tady tuším o povolování šroubů...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

každému po jeho vůli, proto píšu, že plastový podložky k hliníkovýmu korpusu relativně hodně suchýho supraphonica nepatřej. Rozdíl je slyšitelnej velmi dobře i na acrolitovi. supraphonic je na toto ještě citlivější. Ale jak říkám, každému co jeho jest. označení máš správně ale pro správnost, neb ne vše je napsáno v materiálech ludwig, se ještě podívej na americkej eBay - COB suprahonicy a Ocelový Supraphonicy jsou tam vcelku běžné k mání - anžto jsem měl všechny tři varianty tak bych si dovolil tvrdit, že vím z čeho to bylo vyrobený. Když dobře pročteš sféru, tak jsem zde dával kopii dopisu z marketingovýho oddělení Ludwig, kde odpověď mě, přesměrovávali též do magazínu "not so modern drummer" odkud jsem dostal další odpovědi, které potvrzují to, že Supraphonic byl vyráběn ve verzích, které by si ani nečekal. Proto se taky toto téma jmenuje supra vs supra....

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Sorry kámo, žádný ocel. (steel) jsem nenašel. Jedině Black Magic a to se snad dělá v Číně. Supraphonic pro mě Ludalloy....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

hm:-) vzhledem k tomu, že jsem ho dva roky "trestal"... ale to je fuk, o tom tohle téma je - není supraphonic jako supraphonic.-)

fazka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2006 14:42
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od fazka »

čau,
pořídil jsem Supraphonic 14x5" logo B/O a taky nějak nemůžu přijít z čeho vlastně je ani rv nedokážu určit,nikde neni žádné výr. číslo nebo něco podobného. Finta s magnetem dopadla tak,že na vnějšku bubnu drží magnet velmi zlehka a uvnitř bubnu nedrží vůbec. Každopádně zvuk bubnu je nádhernej. Co mě ale momentálně trápí nejvíc jsou mušle(konkrétně závity).Na 4 mušlích jsou stržené závity skrze které je mušle chycena ke korpusu bubnu. Při hraní mi upadl jeden dovnitř tak jsem sundal blánu abych ho zpět našrouboval a zjistil že další 3 šrouby jsou tak nějak narafičený na dalších mušlích(prodejce bych nejradši nakopal do pr**le) :-( nevíte někdo jak nejlépe to vyspravit? nebo budu muset sehnat nové resp. jiné s dobrým závitem? Koukal jsem na ebay a to jsou docela švestky ...Díky za rady

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Šupi »

Buď sehnat jiné, nebo udělat o malino větší dirku a vyříznout větší závit, stačí jenom o kousíček, ale stejně už je to takovej nehezkej zásáh do originálu :(. Nic jiného mne nenapadá :(.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

fazka píše:čau,
pořídil jsem Supraphonic 14x5" logo B/O a taky nějak nemůžu přijít z čeho vlastně je ani rv nedokážu určit,nikde neni žádné výr. číslo nebo něco podobného. Finta s magnetem dopadla tak,že na vnějšku bubnu drží magnet velmi zlehka a uvnitř bubnu nedrží vůbec. Každopádně zvuk bubnu je nádhernej. Co mě ale momentálně trápí nejvíc jsou mušle(konkrétně závity).Na 4 mušlích jsou stržené závity skrze které je mušle chycena ke korpusu bubnu. Při hraní mi upadl jeden dovnitř tak jsem sundal blánu abych ho zpět našrouboval a zjistil že další 3 šrouby jsou tak nějak narafičený na dalších mušlích(prodejce bych nejradši nakopal do pr**le) :-( nevíte někdo jak nejlépe to vyspravit? nebo budu muset sehnat nové resp. jiné s dobrým závitem? Koukal jsem na ebay a to jsou docela švestky ...Díky za rady
Za cca 11USD/ks to zas není tak moc, myslím....

fazka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2006 14:42
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od fazka »

No nějak si stím budu muset poradit.Vypadá to jako by tam byly nalisovany ty závitový pouzdra a někdo je strhl, protože to podle mě ani jinak zničit nejde. Můžu se zeptat kde si našel za 11usd/ks ? Jestli jsou to ty z ebay.com tak na ně jsem taky koukal a právě tam chce 50 za poštu :-(

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Na německým Ebay je 10ks za 75Eur.

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od zdenal »

Otázka pro znalce a fajnšmekry - jak by dopadlo porovnání Supraphonicu z 60-70 let a nového dnešního Supraphonicu ?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

No:-) ten starej bude lepší...pokud je technicky v pořádku! Vyzkoušeno!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

no, já myslím, že velmi podobně, ne-li stejně, vyzkoušeno - pravda musíš porovnávat stejný kusy - tzn stejný označení, stejnej matroš a stejnou konstrukci LM4002 vs LM402 nebo tak - nevim, jak sou na tom nový supry s tlumítkama... to by byl asi rozdíl, pokud ho ovšem používáš a taky je na novým trochu "vylepšený" strunění p-85 a používaj jinýho výrobce struníků to do značný míry ovlivňuje zvuk samotnýho bubnu... teda nevím jestli výrobce je jinej, ale každopádně technologie výroby struníku je jiná, zatímco starý supry maj struník zalitej v plastu (pod hlavičkou ludwigu) ten novej je na kovový destičce .... ale v zásadě neuděláš chybu, když koupíš novej, jen musíš vědět, kterej konkrétní model chceš, je jich totiž mrtě (plech, chrom přes mosaz, hliník atd atd, tepanej mosaz, tepanej plech...)

Odpovědět

Zpět na „Virbl“