Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

????
Odpovědět
Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Kulda »

Co ta blana Power Byyyt???!!
Safra porte :mrgreen:
Je to mazlik!
aaa kolikpak stoji takovej strunik od Sonoru?? 800 Kč??

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

Power beat je naprosto v poho, možná tolik nevydrží ale za těch pár korun je v pohodě 8) . Ten struník je v ceníkový ceně 850,- Ukecal jsem nějakou slevu, ale ten hraje 8)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Pajas »

Slowmedo,Ty nás ale ladíš :twisted: :twisted: :twisted:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od ToP »

slowméďo a co tlumítko? Je to radostná pomůcka? Nechceš nám nahrát pár vyfikundací, jak zní bez tlumítka, s, více blan, více poloh, více chuti? Takovej "šroťáček" si to zaslouží.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

Mno já bych rád, ale:
1. Nemám mikrofon ani software
2. Neumil hrát :oops:
3. Bydlim v bytě - sousedy známe dobře :roll:
3. S laděním teprva nějak začínám
pravda je že to bude chtít trochu zkoušení s blánam, mam jich tu plnou bednu, tak nějak začnu.
Vzhledem k tomu tlumítku jse první nasadil tu powerbeat, protože je jednovrstvá a nová, to právě vynikne ta podstata toho bubínku, teď se chystám nasadit svou oblíbenou powercenter a naložit panu supra trochu ataku.
To tlumítko je fakt zajímavá věc vůbec se nedivim Martinu Vajglovi že se neumí smířit s tím, že dnešní výrobci až na ojedinělé vyjímky tuto vychytávku nevyrábějí.
tlumítko mi funguje tak, že si můžu hrát se struníkem, pěkně ho povolit a když to náhodou trochu drnčí tak tim tlumítkom to odstraním a mám pěkně tlustej zvouček s ocáskem. To třeba není moje krevní skupina, ale člověk neví kdy se mu to bude hodit a hlavně to hraje roli podle prostor kde se hraje. Třeba ve sklípku kde jsou klenby to může být s tlumítkem porádní ďucha. Naopak preferuji spíše vyší lazení, struník tak akorát a to tlumítko když jemně přitáhnu tak je to jako když dám půlku z powercenter a druhou půlku z genery. Prostě to malinko utlumí vysoký přeznění a zároveň přidá ten atak, je to určitě tím že to tlumítko jde někam do 1/3 blány od okraje. Něco podobnýho dělá blána Aquarian - studio x/power dot.
Ale nejsme tu u zkoušky s fyziky, fór je prostě asi v tom že bez gafy a výměny blan za pár sekund měním zvuk podle prostor, nálady nebo prostě písně/stylu. Což je asi věc k nezaplacení.
Ještě tu pro fandy mám nějakou momentku mích bubínků:
snare vše.jpg
Naposledy upravil(a) Slowmeda dne 25 led 2008 23:28, celkem upraveno 1 x.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Pajas »

Já chci ten ouplně vpravo :twisted: ten se mi líbí ze všech nejvíc. :lol: :roll: :mrgreen:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od ToP »

a podladěnáhardrocková ďaha je na něm asi jedna báseň, co? achich.... co to vlastně stojí? Koukal jsem a ebay, ale tam jsou ceny nějaký šáhlý.


No a když už jsme u toho - jaký jsou rozdíly ve zvuku Acrolite a SupraPhonic? Znní Acro opravdu "o pár tisíc levněji"?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

Pokud budou oba ze stejného materiálu (Ludaloy) tak budou mít myslim velmi podobnej zvuk. Rozdíl je především v 8 šroubech při nichž hůře drží ladění, ráfky jsou totiž poměrně tenké a pak v povrchové úpravě, acrolite nemá chromování. Je uváděn jako economi verze supraphonica. Osobně si myslím že ten rozdíl ve zvuku fakt možná nebude moc rozeznatelnej i když jistí lidi (M.Vajgl) tvrdí že hrajou úplně jinak, asi má lepší uši :idea: :D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

http://cgi.ebay.de/LUDWIG-Supra-Phonic- ... dZViewItem

tady je ten samej (trochu mladší), s trochou štěstí ho tak do 9000 seženeš ale litr (i víc) tak počítej za dopravu a převod apod., jinak přez inzerci mi ho tady nabízel někdo za 10000

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od premik »

Nemyslím si že osm šroubů by mělo za následek že Acrolite drží špatně ladění,ten můj Acrolite se ani nehne,nevím jak ostatní Acrolite,Vážně by mne ale zajímalo jaký je ten rozdíl ve zvuku mezi Acrolite a Supraphonic ,když budou oba z ludalloy.Nenašel by se dobrovolník se Supraphonicem Ludalloy že bych někdy přijel a provedli jsme porovnání?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

měl jsem oba tyhle bubínky a rozdíl je víc než patrnej - to že acrolit hraje o pár tisíc levněji slyším prvně a považuju to za naprostou ptákovinu, oba bubínky zkrátka hrajou jinak - pokud je můj acrolite z ludalloy, stavím se někdy u sloumédi s notebookem a acrolitem a nahrjaem oba dva. Rozdíl je opravdu víc než patrnej, měl jsem oba bubínky vedle sebe několik měsíců a mohl to zkoušet do zblbnutí. supra je mnohem ostřejsší a není tak krátkej...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

Sašo beru tě za slovo, u mě to asi nepůjde, ale jsem ochotem přijet kdekoli po praze nebo okolí. Takový test může být dobrá vintage slezina, takže kdo má co k tomu ukázat nebo povědět ať se zaregistruje na tuto akci

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Doski »

Sorry za trošku OT.

Asi už jste si toho mnozí na hudebnimbazaru.cz všimli.
premik píše:Nemyslím si že osm šroubů by mělo za následek že Acrolite drží špatně ladění,ten můj Acrolite se ani nehne,nevím jak ostatní Acrolite,Vážně by mne ale zajímalo jaký je ten rozdíl ve zvuku mezi Acrolite a Supraphonic ,když budou oba z ludalloy.Nenašel by se dobrovolník se Supraphonicem Ludalloy že bych někdy přijel a provedli jsme porovnání?
Jestli to nemáš daleko do Slanýho, tak se klidně jako dobrovolník hlásím :)
Slowmeda píše:Sašo beru tě za slovo, u mě to asi nepůjde, ale jsem ochotem přijet kdekoli po praze nebo okolí. Takový test může být dobrá vintage slezina, takže kdo má co k tomu ukázat nebo povědět ať se zaregistruje na tuto akci
To by bylo super takováhle slezina. Moh bych vzít komplet Ludwigy i se Supraphonicem;-) Akorát někdo vymyslete místo ne moc daleko od Prahy.
Přílohy
Ludwig.jpg

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

chci být ten člověk na fotce :D :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od gu-staff »

Slowmeda píše:chci být ten člověk na fotce :D :D
Jestli se nepletu, tak je to Ondřej Prášek - sběratel bubínků. Má jich asi kolem stovky, a chystá se spustit web s fotama a údajema o kouscích z jeho sbírky...

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Doski »

gu-staff píše: Jestli se nepletu, tak je to Ondřej Prášek - sběratel bubínků. Má jich asi kolem stovky, a chystá se spustit web s fotama a údajema o kouscích z jeho sbírky...
No bylo to u jeho inzeratu, ale jestli je to opravdu on fakt nevim. Rozhodne ta sbirka je uplne super.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

na bazaru pořád něco nabízí, tak by to mohl být on, tolik supra.. jsem pohromadě a myslim ani nikdo jinej tady neviděl. tenhle člověk jestli je to s nim jak se píše by měl udělat výstavu, klidně bych zaplatil vstup :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Rift »

gu-staff píše: Jestli se nepletu, tak je to Ondřej Prášek - sběratel bubínků. Má jich asi kolem stovky, a chystá se spustit web s fotama a údajema o kouscích z jeho sbírky...
Na první pohled jsem myslel, že je to Nicko McBrain z Iron Maiden :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od gu-staff »

Na první pohled jsem myslel, že je to Nicko McBrain z Iron Maiden :D
Prosim tě, ten je přece plešatej, a má jenom jedno voko.. :idea:

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Olsztyn »

Plz poraďte mi, zdá se že se vyznáte :D
Vážně uvažuju o tomhle
http://www.zzounds.com/item--LUDLB4
hrajou na něj mý oblíbenci, nahrávky kde "by měl bejt" (ale buhví čim to přišťavujou) se mi líbí. Ale neměl jsem možnost slyšet naživo. A mluví se o něm jako o svatym grálu :D :D
Nevíte, kde bych mohl poslechnout? Nebo jestli do toho mám jít naslepo... Slyšel jste někdo?
Díky

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Rift »

Koukám že je to mosazný snare. Mám mosazný pearl ffs 14x6,5 a spokojenost. Má hutné tělo a ostré okraje. Zvukový charakter by měl být podobný. Špatný určitě nebude. Víc neporadim :-)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Kajda »

Rift píše:Na první pohled jsem myslel, že je to Nicko McBrain z Iron Maiden :D
Je to jeho dvojče :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Slowmeda »

Olsztyn píše:Plz poraďte mi, zdá se že se vyznáte :D
Vážně uvažuju o tomhle
http://www.zzounds.com/item--LUDLB4
hrajou na něj mý oblíbenci, nahrávky kde "by měl bejt" (ale buhví čim to přišťavujou) se mi líbí. Ale neměl jsem možnost slyšet naživo. A mluví se o něm jako o svatym grálu :D :D
Nevíte, kde bych mohl poslechnout? Nebo jestli do toho mám jít naslepo... Slyšel jste někdo?
Díky
No můžeš ho třeba slyšet na nahrávkách led zeppelin, nabo taky na mim koncertě, přijď si někdy oťukat, je to prostě "typickej zvuk virblu" a jeho přednost je jakási čistota, někdy se o něm mluví jako o přirozeně ekvalizovany, což třeba mě vyhovuje

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Olsztyn »

Slowmedo dik je to ten co hraje na Juicyfreak bandzone prvni skladbu? Jestli jo je něčim doháněnej (samplem)? Kdy a kde jste live?

Rosnatka
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2008 13:42

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Rosnatka »

Nepohorším si, když vyměním svůj Sonor S-Class 14x6 za Acrolite 14x5? Hloubka a materiál mě netrápí. Chci jiný zvuk. S-Class má třeba 10 šroubů a ty se nepovolujou.

Odpovědět

Zpět na „Virbl“