Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

????
Odpovědět
Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Olsztyn »

teď mi dorazilo od thomanna tohle http://www.americanmusical.com/ProductI ... p43980.jpg :D black beauty 6,5x14 mam to v kanclu pod stolem... tohle bude kurva dlouhej den v práci :twisted: mam radost jak malý děcko - musel jsem se podělit :wink:

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Olsztyn »

teda ještě se musím posilněn pivem (oslavil jsem přírustek) podělit o první subjektivní dojem: zezačátku trošku rozpačitej z přeznívání (měl jsem levný dřevo) jsem nezvyklej dozvuk uškrtil kousíčkem gafy a teď jsem:
1: trochu ohluchlej
2: euforickej ze zvuku BUBNU :twisted: - ačkoli neumim hrát, evokuje to ve mě mnohem víc to, jak opravdová kapela zní:) (např. během jamu na zkoušce jsme přešli z ústředního motivu Pulp fiction (hraný bez rimshot) na RHCP a obojí znělo jako ONO
3: slyšim víc svejch rytmickejch brambor
4: nadruhou stranu rychlá kadence (šestnáctky při dvoustovkový rychlosti) jsou najednou všechny slyšet a ten dlouhodobě cvičnej vopruz, kterej nikdy nefungoval najednou zní
5: nadšenej z plnosti, zároveň vyvážený jemnosti a PRŮRAZNOSTI
6: překvapenej z dynamiky - stačí pohladit a potichá rána jen tou svojí konkrétností prostě proleze - super strunění - nedokážu si představit ten suprsensitive
7 možná víc muzikant? :P :P :P
je to prostě nádhera, je to Nástroj..."blbá rána" když má muzikální zvuk zní jinak než "blbá rána"
doporučuju všem
omlouvám se za tento výlev :oops:

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od petr »


Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Hans-Drums »

Božský toť bubínek,na ten bych ani nehrál,na ty prasárny co vytvářej moje ruce by ho byla škoda :D

Venca
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2008 01:53
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Venca »

Musím jen souhlasit s Hansem :lol: :lol: :lol:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Radim »

Také se musím pochlubit s novým přírůstkem, Supraphonikem 14x5" ze sedmdesátých let. Fotku nemám, ale vypadá přesně jako ten na obrázku.
Přílohy
6018_archive_lud_supra_70.jpg

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od BóĎA »

Radim píše:Také se musím pochlubit s novým přírůstkem, Supraphonikem 14x5" ze sedmdesátých let. Fotku nemám, ale vypadá přesně jako ten na obrázku.
už si o něm mluvil dlouho,takže asi libová záležitost co? :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Radim »

BóĎA píše:už si o něm mluvil dlouho,takže asi libová záležitost co? :)
Jak taky jinak? :-) Je krásně citlivý a průrazný. Jen škoda, že to není 6,5", ale ty se shánějí hodně těžko.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Pajas »

Radime nádhera :arrow: gratuluju

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od raduz »


Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Trade »

Hmmm, to je dilema, koupit si nový auto a nebo rytmičák? :mrgreen:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Medák »

To bych asi ve zkušebně nenechával :) Je to ale krása!

Valdimer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 led 2004 03:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Valdimer »

Mám menší dotaz, mám taky tohodle starýho supraphonica akorát nemám strunění, nevíte kde bych ho nejsnáz sehnal a nemám ani funkční mechanizsmus na upínání...

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Rift »

Tak jsem pokusoval s magnetem u Ludwigů. Použil jsem velmi silný magnet z harddisku počítače.

14x5 Acrolite Blue/Olive (zakulacené rohy) sn:2158909 - měl by být z první půlky 80s.
- magnet na něm nedrží ani za prd :-) (takže se asi jedná o hliník).

14x6,5 SupraPhonic Blue/Olive (zakulacené rohy) sn: 3148926 - mělo by se jednat o 100th anniversary edici. (Buď to bude nějaký zakázkový model nebo je od nějaké anniversary sady? Vzhledově stejný jsem v katalogu na stránkách Ludwig nenašel). Viditelně jde o odlévaný korpus. Mezi mušlema a korpusem jsou plastové/pryžové podložky.
- magnet malinko přitahuje (ludalloy slitina?). Na ocelových ráfkách drží magnet jako přikovaný.

Ještě jsem zkoušel magnet na korpusu mosazného FFS. Mosaz přitahovala magnet hooodně slabonce, skoro neznatelně.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Martin Vajgl »

Zdravím z Nového Yorku :D Dnes jsem byl mrknout se po doporučených krámech a kromě batohu not /nákup doslava než se blokne VISA karta :mrgreen:/ jsem si odnesl hlavně dojmy z do této chvíle mně neznámé edice výročních modelů Ludwigu ke stému výročí firmy. Supra-Phonic z titanu, pozlacený Black Beauty a podobně :shock: Jediné, co trochu hyzdilo ty titanové modely byl nevkusně moderní červený pásek u struníku :x. Titanovky stály 999,- dolarů, u zlaťáků ceny nebyly. Jinak obecně až na velký sortiment Ludwig a GMS Drums a pár malosériovek nic vyloženě jinak, než co jde obstarat u nás.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

jo jo titanovej "big chief" je muj sen (korpus dělal ron dunnet).... martine kup ho v německu je hondě drahej a z usa tě vyjde opravdu za dobrej peníz.. :mrgreen:

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Martin Vajgl »

Já jsem chtěl původně - když už - nějaký 6,5" Super-Sensitive z druhý ruky /sem si představoval tak za +-100 dollarů :mrgreen: /, ale vůbec nic jsem neobjevil. Bazarový měli jenom Gretsche. Tohle je pro mě za ten litr doláčů už zbytečný, měl bych ho stejně jen doma ve sbírce, to zas takovej gróf nejsem :D Dneska se půjdu ještě podívat na 21. ulici, tam je nějakej krám, co mi včera doporučoval prodavač, tak kdyby náhodou, ale moc s tím nepočítám. Second-handový nástroje tady jsou kupodivu dost drahý. Ale koupil jsem si pěknou závěsnou tamburinu Rhythm Tech :D Radost mám taky z těch not, učinil jsem konečně zadost spravedlnosti :oops: a koupil jsem v originále spoustu titulů, co jsem měl léta v xerox kopiích.. A pak takový knížky jako Rolls Rolls Rolls, Mastering Of Brushes, Prattovu Rudiment Solos For Accomplished Drummers, toho Morella dvojku.. Z toho mám teda radost, protože když jsem pověřoval Romana Helcla z November2nd ať mi ji tady koupí, nemohl ji po celých státech sehnat. Bohužel, co jsem teda neobjevil, je ta zatrolená knížka o Ludwigách, jak jsme tady řešili- /viz devastace té původní kapající vodou/. Dneska letíme, už se těším domů :arrow:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

martine, to je škoda, chtělo to nějakou chvilku zůstat, mohl jsi to nakoupit přes eBay, jenom ebay je levnej... a ten big chieff - toho bys neměl jen doma ve sbírce to ti garantuju. Já jsem na něj hrál jen dvakrát a měl jsem jasno (jednou si ho koupím prodám všecky virblíky co mám a budu mít jen jeden...... heh zase kecám:-))

(to je jako s těma Rogersama co mám, dostal jsem na ně hezkou nabídku na kterou jsem prvně "kejvnul", ale holt jsem pako a stejně si je nechám protože hrajou tak strašně krásně............. neumím se loučit s věcma ke kterejm mám vztah)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od Martin Vajgl »

sasa píše: toho bys neměl jen doma ve sbírce to ti garantuju.
Měl, já teď fakt dávám live i studio poctivě na domovskou značku :D Mimochodem Blekpanterů tam měli taky hromadu..
sasa píše:(to je jako s těma Rogersama co mám, dostal jsem na ně hezkou nabídku na kterou jsem prvně "kejvnul", ale holt jsem pako a stejně si je nechám protože hrajou tak strašně krásně............. neumím se loučit s věcma ke kterejm mám vztah)
Jo, to znám. A co teprve ve verzi s babama :roll:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sasa »

nebyl náhodou v akcentu????? já tam totiž nějakýho suprafoníka poťukával :-) aha vlastně to byl suprasensitive, ten je jako nechutně pěknej.

prokop.krajca
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 bře 2011 22:19

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od prokop.krajca »

premik píše:Já bych jenom upřesnil že Petr Hejduk měl Acrolite s keystone logem,byl jsem jedním z jeho majitelů po Hejdukovi dokonce i s kufrem s nápisem Olympic Praha než jsem ho nevědomky jaký poklad to mám v roce 1997 prodal za pouhé dva tisíce Lubošovi Hnátovi.Mimochodem když ho slyšel malej Stivín byl z něj hotovej a děsně ho chtěl.Teď mám Acrolita z r.1978 blue olive badge.Velký odborník na ludwig je také pan Ivo Kalvinský z Prahy .
Nevíte kde jsou jeho Ludwigy teď. Byl bych ochotný je odkoupit. Díky

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sauec »

Zdravim vas, stal som sa majitelom supraphonicu 6,5". myslim ze ide o ludaloy kedze sa lupe chrom, dnes vyskusam tu fintu s magnetom. No akosi neviem nikde najst jeho seriove cislo. Cislo na logu je 1636117. logo olive/blue. Viete mi poradit z akeho roku je? Az na tych par kozmetickych vad chromu je vo velmi dobrom stave, vsetky diely vratane strunnika su original. Dakujem za radu

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

Viděl bych to tak na r. 1977 až 1979. Tedy podle čísla. Uvnitř korpusu není vidět razítko?

sauec
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 srp 2009 13:43

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od sauec »

no razitko nie je. je tam akurat tak lepkavy flak od nejakej nalepky. a vcera som skusal s tym magnetom a vyslo to na ludaloy material.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Ludwig SupraPhonic vs. Ludwig SupraPhonic

Příspěvek od bubenik.zt »

S magnetem se nic nezjistí, protože supra nikdy nebyl ocel. plech. Uvnitř byla nálepka Anti-galvanic bla bla bla... Ten B/O badge má buďto ostré rohy nebo zaoblené. Pokud jsou ostré tak je to zhruba do roku 1979. Samozřejmě to bude Ludalloy, výrazně lehčí než třeba ocel. Jedinou alternativou byly mosazné korpusy ale ty byly v 70tých označeny vyraženým písmenem B kdesy v místě knoflíku tlumítka. Nebylo jich moc... J. Bonham hrával na 6,5x14 Ludalloy...

Odpovědět

Zpět na „Virbl“