Vintage LUDWIG snare drum

????
Odpovědět
bupy13
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05 črc 2007 10:39
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:

Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bupy13 »


Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od Slowmeda »

nádhera

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od milrach »

ludwig.jpg
Dneska jsem za nízký peníz přivezl tento bubínek.

Nemá originál horní ráfek, je celý zamaštěný a ušmudlaný, jinak ale velmi zachovalý a ten zvuk to je jedním slovem nádhera.
Vypadá to na Ludwig Supersensitive 14x6.5 :-)
Může někdo ze znalců, kteří zde jsou, určit zhruba ze kterého období může být ? Výr. číslo je 686408. Díky.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bubenik.zt »

Zdarec, tak to je hezký! Podle všeho by to mělo být cca z r. 1968-69. Korpus Ludalloy(hliník). Mechanizmus ještě postaru, někdy vtomto období se začal dělat s novějším mechanizmem, ale tenhle starý se považuje za lépe fungující. Koukám, že mu chybí tlumítko, ale to se dá sehnat. Gratuluju!

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od zdenal »

Rachu, ty kráááávo, víš co jsi vůbec koupil :-) ??
Tento kousek je téměř nesehnatelný i z pozdější doby s logem B/O, s Keystonem moc vzácná věc. Teda čumím :shock: :o

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od sasa »

je to z roku 69 keystone, koukám, že vrchní ráfek je nějakej slingerland rezonanční (nevyhazovat), ale taky koukám, že máš nějakou doprasenou mechaniku strunění, že ti chyběj struny atd. + tlumítko - jestli je to ludalloy, železo, nebo mosaz zjistíš na 100% jen tím, že prostě vezmeš kus něčeho ostrýho a nekde uvnitř korpusu do toho škrábneš (ideálně nějaký provrtání a v tom provrtání to škrábneš). když to bude zlatý, dej tam baseball cap - tedy tlumítko s tou páčkou, když to bude stříbrný dej tam to tlumítko s tím kolečkem. a jinak gratuluju, je to moc pěknej buben. :wink:

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bubenik.zt »

Otázka pro Sasa: Jak souvisí materiál korpusu s typem tlumítka? A co je železný korpus? Ten ráfek nahoře bych odhadoval s klidem na spodní Amati, vidím tam 2 díry na šňůrky...?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od sasa »

materiál korpusu souvisí s tlumítkem hodně, na COB modely supersenstiva se dával bat muffler (taková ta páčka) - myslím, že do roku 1971 a všechny s "keystone badge", na ocelový (překvápko? - ale ano i takové dělali - jeden jsem měl) a ludalloy se dávalo to kulatý tlumítko (odjaktěživa)- 2 díry na šňůrky není jen doména amati vzhledem ke kvalitě fotky není poznat co je to za ráfek - stejný ráfky jsou tzv. sticksaver ráfky od fy. slingerland....

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bubenik.zt »

Už jsem to tu někde psal, ale dám to ještě jednou. Materiál korpusu s typem tlumítka nesouvisí. COB Super-Ludwig a Super-sensitive se dělaly někdy do r. 1962-63. Dělaly se chromováné a lakovaná mosaz. Běžně měly tlumítko s knoflíkem menšího průměru než později v 70tých. Páčkové tlumítko měly běžně cca od r. 1963 do 1969 a to byly korpusy Ludalloy. To by mohl být případ tohoto Ss, zdá se mi že je tam odvrtaná větší díra, což by ukazovalo na páčku. Nicméně(hezký slovo!) toto není dogma, protože ve fabrice určitě nikdo nezastavil v jednu chvíli výrobu aby vyhlásil: Te´d budeme dávat tlumítko s knoflíkem a basta:-). Mosazné se ještě objevily zač 70tých let a má se za to, že se prostě vyčerpávaly skladové zásoby a některé mohly být jako custom pro konkrétní bijce. http://www.drummer-pit.com/

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od sasa »

člověče v něčem nemáš uplně 100%pravdu, 1. COB modely se nedělaly jen do roku 63, ale i daleko později 2. baseball bat se s keystone badge dával na modely COB - vyjímky jistě existují v tom ti dávám za pravdu - ale pokud to chce zachovat tak, jak to má bejt, tak baseball bat a nikoliv kolečko, které je dost neobvyklé (i když ho mám daleko radši) 3. informace ti potvrdí i lidi z ludwigu (kdysi jsem si s nima dlouho dopisoval a jsou velmi ochotní) 4. pravda je někde v tom co si napsal, a to, že ve výrobě ludwigů obecně nejsou moc velký pravidla, což sami lidi z ludwig potvrzují. a určitě je dobrý říct, že neexistuje jen jeden pravej ludwig a to COB. Důvěřovat jen jedněm stránkám o vintage bubnech je špatně, stránek je mraky a proto je lepší komunikovat přímo s výrobcem lidi jsou tam ochotný a rádi odpoví na dotazy (aspoň mě odpovídali mockrát....)

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od milrach »

Tak jsem Supersensitiva do šroubku rozdělal, objednal struník který tam má přijít (zaplaťpánbůh ho Puresound vyrábí podle originálu), koupil nové blány a horní ráfek. V příštích dnech vyleštím korpus, a pak to dám všechno do kupy.
Pod rukama jsem už nějaké prvotřídní virbly měl, z kovu jsem za nejlepší považoval Sonor Artist 14x5 z devadesátých let s povrchovkou z leštěné oceli.
Supersensitive 14x6,5 je zvukově prostě excelentní, nechybí mu vůbec nic, hraje ve spodním ladění, ve středu i nahoře. Nepřeznívá, krásně dává do placu co udělají ruce s tím krásným Ludwigáckým křupem. Nikdy jsem k vintage snarům netíhl, ale zvuk mě absolutmě dostal a buben už nedám z ruky :wink:

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bubenik.zt »

Supra COB s knoflíkem
Supra COB s knoflíkem
To tlumítko bych taky obnovil, já například s ním při hraní laboruju....dává to další možnosti barvy zvuku. Dal bych s knoflíkovým ovládáním, protože je spolehlivější. To páčkový má tendenci padat během hraní. To mám vyzkoušený....
Ještě něco pro Sasa: COB Supra se skutečně dělali i po r. 63. Tak jak jsem psal, na zač. 70tých, se zřejmě použily zásoby korpusů, které byly navrtány na keystone, takže se musel odstřihnout kus B/O badge, aby se tento dal nanýtovat do vent. otvoru. Tyto bubny také mívaly vyražené písmeno B pod knoflíkem tlumítka. Jinak se popis korpusu z bezešvé mosazi objevuje v katalogu Ludwig do r. 63'. Pro r. 64 je již buben nazván Supra-phonic 400 a popis materiálu Acousti-perfect seamless shell. Má se za to, že současně se začátkem výroby Acrolite v tomtéž období, se prostě začal používat tentýž korpus, tedy Ludalloy. Takže kolega Milrach, pokud chce mít Super-sens jak má být, může použít tlumítko to či ono, neboť nikdo z nás neví, jaké tam bylo původně. I kdyby byl nakrásně korpus jeho bubínku mosaz, což podle mě na 99procent není, obě varinty jsou vzhledem k pravděpodonému r. výroby bubnu možné.
Přílohy
Supra Ludalloy s páčkou
Supra Ludalloy s páčkou
Ss COB s knoflíkem
Ss COB s knoflíkem
Supra COB s páčkou
Supra COB s páčkou

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od zdenal »

Starý bubínky od Ludwigů hrajou fantasticky, Supraphonic, Supersensitive, i Acrolite výborný. Já na starý časy netrpím, ale co jsem měl možnost zahrát si na original vintage USA Ludwiga, vždycky jsem si z toho zvuku fakt sedl na prdel... Akorát, přesně jak psal Martin Vajgl - je v tom neproniknutelný bordel :-) Takže člověk narazí za Supersensitiva s mušlemi z Acrolitu atd. Můj dobrý známý se v tom nějaký roky vrtal, a ve finále řekl - čím více se v tom babrám, tím méně vím :-)

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od bubenik.zt »

Taky se v tom babrám a furt mě to baví! :) :) :)

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od milrach »

Ještě dotaz na majitele Supersensitivů - v jakým obalu ho vozíte ? Mám totiž obavy, že se do klasického 14 nevleze :-)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od dadoch »

Nevleze. Já mám diy hardcase:)
Přílohy
case2.jpg
case1.jpg

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Vintage LUDWIG snare drum

Příspěvek od Sam Jr. »

Hardcase dělá model spešl na Free Floating, vyzkoušel bych, ale osobní zkušenost nemám :)

Odpovědět

Zpět na „Virbl“