Mix na odposlech

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Mix na odposlech

Příspěvek od Šupi »

Chtěl bych realizovat odposlech do sluchátek s možností vlastního mixování vstupu. Mix mám http://www.behringer.com/EN/Products/UB2442FX-PRO.aspx . Chci aby mi to šlo z mixu do sluchátek a tak to nechci nechávat na zvukařovi. Jsem naprostej amatér co se zvuku týče, ale odkud si můžu natahat výstupy z mikráků, atd... Je to vždy možné? Jako je mi jasný že zvukař se na mě vysere s tim aby mi tam tahal 6 kabelů :D, kabeláž bych si pořídil vlastní, ale odkuď to tahat?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Sheafraidh »

Ja to resim tak (jen kdyz potrebuju hrat s playbackem), ze si tam poslu jen kopak ze sveho mikrofonu a zvukar si snima kopak svym mikrofonem a dela si s nim, co chce :)

Nemyslim, ze by na te sbernici pro kabely mikrofonu bicich, mel zvukar tolik mista, aby ti to mohl posilat zase zpatky - nejlepsi mi prijde mit vlastni mikrofony, ale pak musis zajistit jeste to prepojeni do zvukarova paraku - to ale ted nevim jak (neco, co dela z jednoho vstupu dva vystupy pro kazdy kanal, kde pocet kanalu >= 6)...
Mozna jeste nekdo pomuze, ale bojim se, ze reseni bude o par (mozna desitek) tisic drazsi, nez si predstavujes... ale mozna jsem jen zbytecne skepticky...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od pete77 »

zvukař ti pošle vše ze svého mixu a hlasitost ti navolí jak chceš,tobě stačí jen třeba mix se 4 vstupama kde si to zapojíš +sampl ,metronom atd.
já to tak mám a vše v poho..a když je na podium monitoring mix tak je to ještě lepší domluva,než komunikovat přes sál se zvukařem :D
já mám něco takovýho
http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -45346.php

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Moleek »

Myslím, že Šupi (Mimochodem zdravím spolužáka :D ) by si právě ty poměry chtěl namíchat sám.
Ale mám dojem, že by bylo potřeba mezi mikrofony a StageBox od páráku narvat ještě nějaký splitter a vytáhnout si to, co potřebuješ ještě k sobě.
Například tohle: http://www.audiotek.cz/product-38466-art-s8
ALe nevím, jak by z toho byl zvukař nadšený kdybys mu tam chěl motat 8 vlastních kabelů.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Sam Jr. »

ano musel bys každý mikrofon nebo linku rozdělit ve spliteru, tady vidím nechuť zvukaře si do řetězce zařadit nějakou levnou srajdu, muset tahat další sadu kabelů, případně se spolehnout na tvoje - pro něj cizí nevyzkoušené, kvůli jedné kapele to celý předrátovat a pak zase zpět :(

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Hugo Bos »

Některý nástroje se daj rozdělit na podiu přes Di box - takže např. klapky si můžeš dát do mixu z podia do jedny šavle, kytaru a basu si můžeš dát taky sám z podia do separe šavle, linkovým výstupem přímo z komba(záleží na kombech, ale většinou to de) a zpěv ti navolí zvukař hlasitost, nemusíš s ním ani nic řešit, na podiu Ti stačí normalní jack jack šňůry.
Pokud nema zvukař víc cest, tak Ti stačí jedna - misto odposlechu pośle ten zpěv(nebo zpěvy, popř. co potřebuješ) canonem k tobě do mixu.
Většinou mi stačí od zvukaře 1 věc a zbytek jde z podia - tak s nim vubec nemusíš řešit volume a všechno si nastavíš sám. Odpadá tak starost, když něco neslyšíš, řešit to se zvukařem.
Takže máš k sobě 4 na sobě nezávislý vstupy u kterejch si můžeš volume korigovat sám.
Stačí na to obyč mixák se 4 vstupama. Tak máš podiový nástroje + zpěvy a pohodička, jako doma ve zkušebňě :)
Mam na prodej zrovna jeden mixák, cena tak 1400Kč? Nepoužívám ho, 100% stav
Tady je link na fotky:
http://grooveman.rajce.idnes.cz/Behringer_1604A

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od tomcorn »


Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Hugo Bos »

K čemu splitter?

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Šupi »

Ok, jak vás tak poslouchám tak na to seru :D. Většinou je stejně spěch, nechci si rozházet zvukaře a nejsem milionář :D. Vyřešim to jen tak jak psal Pete a budu doufat že mi tam zvukaři nebudou pouštět nějaký hnusy a hejbat s nima během hraní :D. Díky za rady ;-)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od pete77 »

když hrajem s plesovkou tak mám centrální mix po levačce /zvučíme to z pódia) a vše si tam nastavím i během hry,to je panečku luxus :D
a na zábavě je ta domluva horší to mě nejvíc štve,než se to nastaví,dávám si tam i bicí ,ať to nezní tak tupě :D

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od NPG »

Potřebuju poradit, teď jsem byl na akci a vzal jsem si svůj malej mix, že to zkusim dát se zvukařem nějak dohromady a že mi píchne odposlech do sluchátek...
Jenže !!! zvukař nevěděl přes co mi to poslat a já tomu taky nerozumim, takže se chci zeptat pro příště: z jakého výstupu má zvukař poslat signál, přez jakej kabel a do jakého vstupu to mám zapojit já.
V tomhle se nepohybuju tak bych to potřeboval vysvětlit nějak lidsky :)
Díky

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Adrub »

To musel být asi nějaký anti zvukař, když neví přes co kam něco poslat. Je to jednoduché. Zvukař použije jeden výstup AUX, který je pro to určen. Většinou jich mívají zvukaři na mixu několik (pro zpěváky, kytaristy a jinou havěť :) ). Ty ten signál najdeš v jeho páráku - číslo výstupu ti musí říct zvukař. V páráku budeš mít nejpravděpodobněji jako připojovací konektor canon (samice), ale nemusí to být pravidlem (může být i třeba mono jack - 6,3). Takže potřebuješ kabel canon (samice)/jack 6,3. V mixu to zapojíš do linkového vstupu. Pokud není zvukař lama, neměl by být nějaký problém :wink:

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Mix na odposlech

Příspěvek od Posluchac »

Přátelé. Kam ten svět spěje. Kde jsou ty časy, kdy jsem hrál a do odposlechů jsem si nechal pouštět zpěv, kytaru a basu a připadal jsem si jako ve filharmonii..
Prosím o radu. V blízké budoucnosti bych měl hrát naživo s klávesákem, který bude používat basový sekvencer, tedy vlastně metronom. Chci tedy signál do sluchátek nebo špunty. Jaké typy doporučíte ? Já nezpívám. A k tomu 2-3 zpěvy. Takže mi jde o nejvhodnější řešení. Tzn. postupovat jako Pete ?..Jaké máte zkušenosti? Aparatura a mix bude stálý a na podiu..

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“