nahrávání bubnů-zoom R16

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Odpovědět
vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ahoj, potřeboval bych poradit. chystám se nahrávat bubny 8 mikrofonama a vybírám zvukovku.
na netu jsem našel tuhle která se mi celkem líbí, ale stojí celkem málo, když to porovnam s jinýma zvukovkama s osmi mikrofonníma vstupama.
Tak bych potřeboval vědět, jestli jste s tim někdo už někdy dělal a jestli to neni nějakej šmejd.

Díky moc za odpovědi

Vojta

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Sheafraidh »

Vypada to, ze to neni zvukovka (alespon pokud se pod pojmem zvukovka mysli rozhrani mezi pocitacem a mikrofony, ktere ma za ukol (de)digitalizovat zvuk) - je to rekorder, ktery zaznamenava na SD kartu.
To by zrejme nebylo nic uplne spatneho, jen me zarazilo, ze to umi jen 44,1kHz. Osobne pracuji vzdy s 48kHz. Smejd to treba nebude, ale nevim, jestli to bude to, co chces...

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od vojtechkrupicka »

jo zvukovka to neni. to jsem napsal blbě. myslíš že to jako zvukovka neposlouží jo? nebo v čem je mezi timhle recorderem a zvukovkou rozdíl? já o tom nic nevím
jo a možná by neškodil odkaz co? http://kytary.cz/zoom-r16/HN109149/

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Kryštof »

Co jsem početl tak tohle zařízení je prostě něco jako diktafon, ale zapojíš do toho až 8 mikrofonu, ty se v tom zařízení nahraji do wavu. Asi to neumí realtime nahrávání do kompu (k čemu pak tyhle funkce a popis zařízení nic takovýho neřiká) Takže nahraný soubory přesuneš do pc, pak pomocí nějakýho programu, DAW (Cubase, Protools atd.) nebo klidně Audacity zmixuješ (úrovně můžeš měnit už při nahrávání) a vytvoříš nahrávku bicích, nebo dál pracuješ s jednotlivejma. Otázka je, jak kvalitně to nahrává, co s tim chceš pak dělat, asi to chceš nahrát a pak poslat do studia kde to zmixujou s ostatníma nástrojema ne? Takhle by to mělo fungovat, ale o kvalitě nemám ponětí, přinejnejmenším rekordéry dělá Zoom moc fajn.

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od vojtechkrupicka »

jo celkem si vystih co s tim chci dělat no. no cubase by měl bejt součástí balení. takže teda myslíte že by bylo lepší koupit třeba toto jo? http://kytary.cz/presonus-firestudio-project/HN097313/ nebo http://kytary.cz/m-audio-fast-track-ultra-8r/HN106054/

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Adrub »

Já si myslím, že je to klasická 8-mi vstupá zvukovka a lze ji použít i jako diktafon. Lze nahrávat buď na SD kartu a nebo rovnou po USB do PC.
Na domácí nahrávání je to naprosto dostačující.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Moleek »

Audio rozhraní s možností přímého přenosu zvuku do vašeho počítače. Kvalitní 24-bit/96 Hz enkoding zaručuje skvělý zvuk. Je možno použít 8 stop na vstup a 2 na výstup současně. Při samplovací frekvenci 44,1 Hz lze použít vestavěné DSP efekty i na stopy v počítači.
Přijde mi, že z tohohle to vypadá, že to fakt umí nahrávat i PŘÍMO do pc.
Ale pozor. Fantomové napájení nabízí jen pro dva vstupy, což stačí pro overheady, ale kdybys pak chtěl další kondík třeba na hajtku nebo ride zvlášť, tak už je potřeba fantomový napaječ externí

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od vojtechkrupicka »

určitě to musí umět nahárt i přímo do pc, když tam u toho ještě píšou, že součástí je software cubase.
co se týče toho co psal Moleek tak já se poslední dobou dal na hru jen na dva kotle, protože mi je příjemnější mít ride na pozice druhýho kotle než nad floortomem.
takže to vychází: 1 mikrák kopák, 2 tomy, 1 snare, 2 overheady, 1 hajtka. a jeden vstup mam teda ještě rezervu.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Moleek »

Mně nešlo tak o počet vstupů, jako o to, že můžeš použít jen 2 kondenzátorové mikrofony, ostatní pak už dynamiky

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Sheafraidh »

Aha, tak po dukladnejsim prozkoumani to opravdu je i jako zvukovka, DAW controller a dalsi spousta veci...
Nicmene to porad pracuje jen na 44,1kHz.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od Adrub »

vojtechkrupicka píše:určitě to musí umět nahárt i přímo do pc, když tam u toho ještě píšou, že součástí je software cubase.
I když to nepředpokládám, tak by to nahrávat rovnou do pc i umět nemuselo a i tak by jsi vše co je v balení v klidu využil. Vše co by jsi chtěl nahrát by jsi nahrál na SD kartu a pak si ji dal do pc a do cubase si vyexportoval každou stopu zvlášť.
SD karta je tam určitě pro možnost použití zařízení jako diktafon a následné snadné přetáhnutí záznamu do pc.

vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: nahrávání bubnů-zoom R16

Příspěvek od vojtechkrupicka »

dneska jsem se poradil i s učitelem a potvrdil mi to co psal moleek, že můžu nahárvat jedn dvouma kondíkama, což je blbý, protože já budu nahrávat třeba. takže si holt budu muset připlatit těch 1500 a koupit tu druhou zvukovku.

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“