zvuková karta

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Odpovědět
daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

zvuková karta

Příspěvek od daniel01 »

Ahoj všem,
používáte někdo zvukovou kartu na live hraní? Myslím zvukovku, kterou je možné použít na přímý odposlech bez latence, s gatem, a třeba compresorem?
Potřeboval bych zapojit 9 mic k bicím...třeba i rozšířenou o ADAT. Ale nevím, zda zvukovky, které se prezentují jako bez latence a s případnými efekty, lze použít i s ADAT- Tak aby ty efekty bylo možné použít i na ADAT vstupech...

No, hlavní otázka je, zda něco takového používáte na real time.....nemyslim ted pro záznam.
Zkoušení, koncerty.....

Děkuju

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: zvuková karta

Příspěvek od Šupi »

Na většinu toho co píšeš je vyhovující UR824 od Steinbergu - má teda jen 8 vstupů, ale je tam možnost připojení dalších přes ADAT. Má v sobě pěknej reverb a kompresor s ekvalizací, gate bohužel nemá... Co se týče latence - nulová je asi jen těžko, ale lidským sluchem (alespoň mým) je naprosto nezaznamenatelná. Co se týče použití efektů na ostatních ADAT vstupech - s tím si nejsem jistej a nemám možnost vyzkoušet :/.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuková karta

Příspěvek od onehalph »

U tech zvukovek se casto setkas s oznacenim "Latenci free", "Zero latency monitoring" apod. - nicmene uplne pravda to neni - neni to uplne nulova hodnota (z logiky veci to neni mozne), ale je pravda, ze kdyz ten signal monitorujes jeste predtim, nez projde DAW, tak ty hodnoty latence jsou tak nizke, ze to uchem nejsi schopny poznat.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: zvuková karta

Příspěvek od Šupi »

Přesně...a ono se z těch pár milisekund nesmí dělat věda...už jenom když máš overhead řekněme 70cm nad plechama, tak už jenom ta cesta zvuku do mikrofonu bude 2ms ;).

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zvuková karta

Příspěvek od daniel01 »

díky za info...ja už jsem z toho zase na nerv, už se na to koukám 14 dní v kuse :-)
prave mi zustal vyber mezi:
právě tou od Steinbergu UR824, tam se mi líbí, že je to v cubase

Presonus. AudioBox 1818VSL - která tedy SW gate má, ale nevěřím moc té latenci. Je to podezřele levné, nato kolik toho slibuje...
http://disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,680 ... vlmgSylg--


a Motu 828 MK3 Hybrid - která má jen dva mikrofonní vst. ale já mám ADA8000, takže by jich bylo případně 10 a na všech (28) je comp, eq, a reverb

chtěl bych něco do 20tis. max.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuková karta

Příspěvek od Wind »

Toho Presonusu mám menší verzi (22VSL)
Ty efekty co si jde nastavit jako vnitřní přes Virtual Studio Live jako gate a kompresor opravdu mají mnohem menší latenci než kdybys je měl v nějakém vst hostu nebo DAW, když na ní nastavíš velikost bufferu aspoň 256 nebo nižší tak tu latenci vůbec nepoznáš...
Nicméně jsem musel řešit problémy s Win7 které způsobují výpadky zvuku u usb zvukáren, takže na to je taky třeba si dát pozor (hlavně problémy s Wifi adaptéry a různými ovladači)...

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zvuková karta

Příspěvek od daniel01 »

díky! a ten Presonus požíváš na bicí? live monitoring?

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: zvuková karta

Příspěvek od Šupi »

Já jsem měl tu čest pohrát si ještě s Motu mk3 a je taky supr. Tam je celkem dobrý, že snad všechno dokážeš nastavit přímo na ní - bez PC, narozdíl třeba od té UR824.., ale i v té když to nastavíš, tak si to do další editace udrží v paměti..

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuková karta

Příspěvek od Wind »

Používám ho především jako přehrávací zařízení s mikrofonním preampem a nahrávání zpěvu... A k tomu nahrávání zpěvu ta komprese a reverb pomáhají, a tam s latencí problém není. Při lusknutí tu latenci nepoznám (při těch menších velikostech bufferu), takže ani při monitorování bicích by to problém neměl být. Ani na procesor to nějak náročné není, i když to moc se svou i7 nepoznám...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuková karta

Příspěvek od Wind »

Právě jsem vyzkoušel že prodlevu při lusknutí při poslechu před Virtual Studio Live nepoznám ani při velikosti bufferu 1024, takže pokud si na odposlech vystačíš s gatem, kompresorem, eq, reverbem a delayem na každý kanál tak bys měl být úplně v pohodě :mrgreen:

Davefunk
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2008 14:46

Re: zvuková karta

Příspěvek od Davefunk »

Používám dvě karty presonus firestudio project 8 vstupů in 8 out. A soft Studio One. Kde si vytvořím suby na každou stopu.

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zvuková karta

Příspěvek od daniel01 »

díky. Nakonec jsem tedy koupil ten Audiobox 1818 od Presonus... a zatím spokojenost.
spolu s ADA8000, takze mam 16 vstupu a při zkouškách posloucham kapelu přes ni... krasne slysim vsechny.

Diky
D.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: zvuková karta

Příspěvek od Šupi »

A jdou ti teda efekty používat i na ty vstupy z toho Behringera?

daniel01
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2012 20:05

Re: zvuková karta

Příspěvek od daniel01 »

jj, gate, comp, eq,...vse co potrebuju
jde to, protože ta karta jede přes NB. Takze vse se odehrava v PC...asi.... takze je to SW zalezitost...

latence je tak 3

při poslechu nerusi...neslysim ji..

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“