AKAI EIE

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Odpovědět
fidik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2010 15:46

AKAI EIE

Příspěvek od fidik »

Lidi,

začínáme hrát se samplama a řeším to s AKAI EIE, z kama to leze ven a ke mně do uší přes sluchátka KOSS PathFinder. No a mám problém s tím, že mi vypadává zvuk do sluchátek, přičemž ven to jde bez problému. Nejdřív jsme si mysleli, že to bude noťasem (Toshiba, intel core i5, 6gb ram), pak že otřesama (z odposlechu, z nestabilního podia..) a nakonec tím, že mi ciferníky lítaj do červena. Tak jsem zlumil výstup sluchátek, musím se soustředit jak cyp, páč by se mi to prostě hodilo hlasitěj a ciferníky už do červena nelítaj, respektive se drží na 30-40 % a furt to vypadává. A tak nevím, jestli by to vyřešily hlasitější sluchátka, abych to mohl ještě víc ztlumit (budu rád za doporučení nějakých levnějších, protože na inear nemám), nebo nějaký zesilovač, nebo jestli máte někdo zkušenosti s touto zvukovkou, sem s něma :)

Díky za trpělivost, porozumění a rady.

P.S.: sluchátkama to není, zkoušel jsem několikery.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: AKAI EIE

Příspěvek od Šupi »

Pár věcí je asi potřeba trošku ujasnit.
1. Jakym portem táhneš sluchátka? Headphones? (Jestli ne tak bys měl, zadní porty na ně nebudou impedančně přizpůsobený).
2. Při čem lítaj ciferníky do červena? In? Out? I když vlastně vstup to předpokldádám nemá žádnej, je to tak? Takže out..ok..
Jelikož tu kartu neznám, tak se bude problém asi těžko hledat. Nicméně za zkoušku by asi stálo zkusit nějakej jinej soft - vůbec si nezmínil jakej soft používáte na přehrávání (a modlim se aby to nebyl windows media player :D ). Sice nevim jak u týhle zvukovky, ale u softů jako Cubase apod si můžeš často "drátovat" jednotlivý cesty a možná by se zak spíš odhalil problém.
No nicméně jako řešení považuju poslat to normálně zvukařovi a zvukař ti to pošle zpátky (spolu třeba i se zbytkem co bys rád slyšel -zpěvy, kytary, kopák, atd..) jenom si to píchneš do nějakýho mixíku (např http://kytary.cz/kaifat-me-502/HN120360/) a je to :).
Sluchátka na nějakej velkej průser nevypadaj, ale zase moc pozitiva jsem na ně taky neslyšel. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit IE6 od Sennheiseru, ale ty už za 500,- nejsou :/. Na druhou stranu mi už držej asi 3 roky hodně aktivního využívání. :)

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“