metronom

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

fakju píše:Tyjo, pořídil jsem si metronom a není mi jasný, jestli mám při obyč osminovým bigbítu nechat tikat čtvrtky nebo osminy.. (?)
ty nevíš a seš profík... , néé sranda :wink:

kdysi sem si udělal za půl dne a půl sta(fakt asi 50,-) metronom
který kliká a zesiluje...mysim že to sou fér funkce za fér cenu :D :D :D
ale vám profíkům by asi nestačil :D , néé sranda :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

fakju píše:Tyjo, pořídil jsem si metronom a není mi jasný, jestli mám při obyč osminovým bigbítu nechat tikat čtvrtky nebo osminy.. (?)
Jak řiká Radim... Krom toho když necháš jen čtvrtky, tak to bude takové pocitovější, lidštější... Když ho dáš i na osminy, tak budeš hrát - pokud hraješ přesně - SKORO jako stroj... Což nemusí být někdy na škodu... ;)

Já si třeba nechávám i osminky, když mám problémy s hlasitostí, jelikož se toho lépe chytím v nějakém větším mumraji...

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To já si dávám třeba šesnáctiny když hraju dvojky ... Vytáhnu všechny těžky doby a ty další šesnáctky si dám méně.. je to celekem v poho. Jinak ale do skladby samozřejmě čtvrtky....

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

frantiskan píše: ty nevíš a seš profík... , néé sranda

kdysi sem si udělal za půl dne a půl sta(fakt asi 50,-) metronom
který kliká a zesiluje...mysim že to sou fér funkce za fér cenu
ale vám profíkům by asi nestačil , néé sranda :wink:
Nejseš nějakej nemocnej?

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

kdysi sem si udělal za půl dne a půl sta(fakt asi 50,-) metronom
který kliká a zesiluje...

tak daj navod. profik sfery je ten co ma myslim nad 100 prispevkov.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nejseš nějakej nemocnej?[/quote]

mysíš jako ptačí chřipka,angína,souchotě nebo spíš že sem piča ,dement a kretén :D

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

jéžiš....ten anonym je ode mě

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

pocuj frantiskan, daj mi navod na ten metronom. moc by som ho chcel ale liter za neho nedam.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

pocuvaj ma bubnos,jestli se aspoň trošku v elektronice vyznáš,nejlíp jestli si někdy nějaké obvody sestavoval je to hračka.ale jestli ne tak se na to samozřejmě vyser.
já zatím bohužel nemám čas sem hodit schéma nebo překreslovat plošňák(samozřejě de o el. metronom ne mechanický :D snad si rozumíme).

jde o obvod s časovačem NE555 zapojeným jako ASTABILNÍ KLOPNÝ OBVOD(MULTIVIBRÁTOR) + dalších cca 5 součástek.co víc?
integráč NE555 jest vymyšlen roku tuším 75,takže existuje milion x zapojení,v Amatérském radiu najdeš toho hromadu,nehledě na několik knížek

doufám, že tě nenapadne tohlencto srovnánat s mašinkama za 4000,-... :lol:

já sem potřeboval aby to dělalo tik tak a ne ustavičně kroutit s nějakejma hejblátkama :D
NE 555 (cca 10Kč =50 Sk :lol: )
zbytek součástek do 50kč + nějaká krabička
existuje něco levnějšího a jednoduššího???

jedno takové jakoby "schéma":
Přílohy
metronomnítko s NE555-2.jpg
metronomnítko s NE555-2.jpg (46.89 KiB) Zobrazeno 4425 x

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Ty jo, je to dobrý !!! Chci si to udělat, ale nemáš to schémátko v trošku kvalitnější podobě??Moc se v tom nevyznám. A chci se zeptat jestli to umí ťukat jen jedno tempo nebo je tam poťák pro několik temp ....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Karloska píše:Ty jo, je to dobrý !!! Chci si to udělat, ale nemáš to schémátko v trošku kvalitnější podobě??Moc se v tom nevyznám. A chci se zeptat jestli to umí ťukat jen jedno tempo nebo je tam poťák pro několik temp ....
No v tom schematu se snad vyzna kazdy ne ?? Ten poťak na tempo tam
mas, je u nej oznaceni BPM. Ale chci Vas videt jak si tam nastavite treba
tempo 132 :lol: No ale na to obycejny klikani to staci. Jeste bych to upravil pro dve sluchatla. Tj paralne si je misto toho jednoho pripojte.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

tak tak mates :wink: .TEMPO čili BPM je ten první poťák 250k.a sluchátkA sou tam samozřejmě obě

já sem strašně línej a navíc nemám zrovna proficad,abych to překreslil...
to radši karloska napiš co ti nejni jasný 8)
ale jak se tak dívám na tvůj profil,ty už nějaký metronom máš,že se ti chce s tím srát(já sem línej jak veš :) )
a mám trošku obavu ,jestli ti bude stačit hlasitost-na hraní s kapelou to ZATÍM není.zkusím tam přidat ještě jeden tranďák a uvidíme :idea: ...

-když tak se dá hlasitost trochu zvětšit zmenšením odpůrku co jde do báze (ale pod 1k bych nechodil)
-nebo taky výběrem sluchátek(v každých bude zvuk samozřejmě jiný-kupodivu pecky se mi neosvědčily)
-nebo co já vím prohnat to přes jakýkoliv kazeťák a je
-zvuk lupanců se dá mírně ovlivnit tím condíkem před sluchátkama
(menší,větší...)

chce to fantazii a hlavně poezii... :D [/quote]

Pospa
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2005 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pospa »

Kdyby někdo chtěl, tak mám na prodej dva dělaný metronomy, který kromě standartních věcí - tempo, hlasitost, akcentované doby, jeden má i paměti, tak umějí pomocí LED hlídat přesnost úderů , tj. před nebo za dobou. Ostatní info pouze na tel:774102012.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

napis cenu. ja by som to bral

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

No ja si chci udělat metronom na intr,budu ho požívat ke gumovýmu padu a ještě navíc si musím vyzkoušt udělat alespoň nějakej jednoduchej výrobek jako do školy. Mno teď jsem se na to tedy zakoukal a už to vcelku chápu, vo vejkendu se na to vrhnu !!! :wink:

Pospa
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 11 črc 2005 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pospa »

Jeden je analog, takže tempo je na potenciometr pouze v řádech např. 120,130, ... cena 650,- kč Druhý je digitální, tzn.přesné tempo, paměti, ...bohužel je tam nějaká banalita (asi odpojený drát u snímacího mikrofonu). Je sestavený, plně funkční a je třeba ho uložit do nějaké krabičky (obalu). Proto cena pouze 1300,- kč. Tolik stály součástky. Oba to jsou plnohodnotné metronomy, které se měly vyrábět v ČR a jsou konkurenčně schopné třeba Tamě, ale ten člověk to s výrobou nedotáhl do konce. Bude-li někdo chtít, prosím pouze volejte na tel: 774102012.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

vrhni Karloska vrhni a hodně zdaru! :wink: a napiš jak se zadařilo!

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

vaanja píše:No ona jeta stoji 2000-2500, coz skoro stoji za nektery ty funkce, dokonce mnohem rychleji pochopis trioly s dvojkami a ctyrkami, protoze to slysis precizne zapipany a jen blbec si to v hlave neuchova...
Voni ty funkce sou asi dobrý, ale když je někdo technicky nadanej, jako já, tak by si moc nezahrál, jelikož by furt koumal, jak to v tom návodu mysleli. Vobjednal jsem dneska Bosse DR-30-tku, ta mi doufám bude stačit, a má málo tlačítek.....

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Polymorph píše:Borci, mě připadá ujetý koupit metronom za 4500,-
Co od toho potřebuješ, aby to dělalo klik klak, přpadně blikali ledky, a když to bude umět zvýraznit první dobu tak to bohatě stčí a to ten Sabine metronom umí a stojí do 1000,-

4500,- to je relativně slušnej činel!
Moje řeč, voe...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

30-ka má trochu psycho zvuky, jako, že je to takové umělé pípaní. Ale slyšel jsem i horší... ;) Jinak fajn metr...

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

http://muzikant.cz/bici-5/prislusenstvi ... -24855.php
http://muzikant.cz/bici-5/prislusenstvi ... -24676.php
který z nich by ste mi doporučili? Totiž me by se nejvic libila Tama RW 105, ale moje peněženka o ni nechce ani slyset :cry:

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Osobně si myslim, že je to uplně to samý... Ten druhej bude mít asi nějaký drobonký blbinky navíc, ale podle mě to budou fakt jen drobnosti...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ten Korg má hrozný zvuk, ze kterého bych dávil...stejně tak i tenhlencten třicítkový boss také spíš tak jako pípá... Nebral bych ani jeden, protože pokud s tím budeš cvičit delší dobu, poleze Ti to na mozek.

Můj DB-66 pípá tak hezky čvachtavě, kdo pamatuje, takt trochu jako digihry elektronka (vlk z Jen počkej! chytající vejce, co mu tam házel ten syčák zajíc...) a můžu s ním cvičit třeba celý den. ;)

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

jojo u tohohle sem ztravil hodne casu v mych mladych letech :mrgreen: hodne dobra sranda :D ale neslo mi to moc... segra byla dycky lepsi :mrgreen:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já jsem na tu vyšší obtížnost nahrál 999 (víc už nešlo, pak se nepřičítaly body) o podzimních prázdninách, co mě rodiče deponovali k dědovi. To jsem chodil do čtvrté třídy a měl jsem se učit vyjmenovaná slova, místo toho jsem však hrál elektronku, proto vyjmenovaná slova do dneška vyjmenovat neumím, umím je pouze pasivně...ale to mi bohatě stačí.

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“