metronom

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

jsem si zapojil muj Boss DB-60 pres zesak a zlistil jsem, že mi hraje jen jedno sluchátko. nevíte čím to muže být?

Had
Pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 18 srp 2004 09:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Had »

Neni to tim ze metronom je mono ? a ty mas stereo sluchatka ? jediny co me napada...me to dela taky kdyz se mrknu na sluchatko co sem dostal k metronomu je mono...proste kdyz se podivas na ten konektor JACK tak tam u mono je myslim jenom jeden prouzek a u stereo sou dva a ten konektor je takovej "ostrejsi"...

Empty Ness
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 15 lis 2004 15:43
Bydliště: Rožnov p. R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Empty Ness »

Jojo, Snake má pravdu. Stačí si k tomu udělat jinou šňůru a budeš v pohodě.

Empty Ness
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 15 lis 2004 15:43
Bydliště: Rožnov p. R.
Kontaktovat uživatele:

Počítač ve zkušebně

Příspěvek od Empty Ness »

Jářku, když tady čtu o všech těch paternech a automateických bubenících, tak mě napadá, že lepší by bylo si do zkušebny pořídit rovnou kompíka. Stačil by nějaký starý křáp a na něj stáhnout nějaký ten tracker (program, ve kterém lze skládat nejen paterny ale rovnou celé songy). Čili komp by zastupoval jak automatického bubeníka, tak prostý klik (navíc s tou výhodou, že si můžete zvolit jakýkoli zvuk, který je příjemný a nerve uši). O dalších použitích snad netřeba ani psát: nahrávání vaší hry (odpadá nutnost kazeťáku nebo na co se nahráváte), úprava zvuku nahrávky, možnost míchání samplů a smyček do vaší hudby, přehrávání mp3 + asi milion dalších věcí. Na všechno tohle vám dneska stačí starý penťáček, kterého se dneska už lidi rádi zbaví za hubičku...

Teď chvátám do práce (grrrrr....), ale pak sem nahraju adresy na nějaké dobré trackery.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To je docela dobrej napad. Ja jsem to takhle driveji taky delaval ale opacne... v programu Guitar pro 4 jsem v písničce stáhl bicí a nechal jsem hrát jen kytary s basou -> vše jsem uložil do souboru Mp3 a nahrál do mého Mp3 přehrávače a ve zkušebně jsem si to pustil do sluchátek nebo do bedny...zkoušel jsem třeba od Judas Priest písničku Living After Midnight a bylo to celkem v poho!!!! :lol: .Bohužel mě to omrzelo a tak raději kalsicky cvičim rytmy a akcenty!!!

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

to jde?? :oops: Guitar pro 4 si mužeš v songu odstranit bicí nebo zpěv? a jaký to má dopad na zbytek hudby?

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Normálně tu stopu vystříhneš (odstraníš) nebo jí prostě ztlumíš.Prostě pracuješ s MIDama no :P

Empty Ness
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 15 lis 2004 15:43
Bydliště: Rožnov p. R.
Kontaktovat uživatele:

Adresy trackerů

Příspěvek od Empty Ness »

Takže ty slibované adresy na trackery:

http://www.gwinternet.com/music/ft2/software.htm - tady je jich hned několik, Fasttracker 2 rozchodíte i na té nejstarší šunce. Pro vegetariány, kteří šunky nevedou, bude pak lepší Fasttracker 3 nebo Modplug Tracker na http://www.modplug.com/modplug/tracker.php3?session= nebo Mad Tracker na http://www.madtracker.org/download.php. Všechno to funguje na tom samém principu, liší se to jen různými vychytávkami.

Jinak dají se v tom dělat nejen všeliké paterny na bicí, ale i celé songy. Zní to sice DOST počítačově, obzvlášť pokud pracujete s kytarama, ale třeba na zpracování nápadu je to super věc (aspoň ho nezapomenete jako se to většinou stává mě :lol: ). Ukázky buď na mojem webu nebo třeba na http://www.united-trackers.org.

Had
Pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 18 srp 2004 09:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Had »

Jo jinak ja mam na metronom taky stereo sluchatka a kdyz povytahnu ten JACK aby kus asi 5 mm byl venku tak mi to hraje mono :D takze snuru zatim delat nebudu pokud se me to nejak nevymsti cimz myslim treba vypadavani kabelu nebo tak...

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To Honza:
Píšeš tady že máš tu Tamu RW105. Taky uvažuju o koupi metronomu (protože jsem zjistil že ujíždim, hlavně v přechodech) a právě o týhle Tamě jsem uvažoval. Ale ta cena je kurevsky vysoká (za to se dá koupit solidní crash nebo blány na celou soupravu a ještě mi zbyde), chci se zeptat, jestli to za ty prachy stojí, nebo radši zvolit něco jinýho.Dík :lol: :lol:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Za ty prachy to nestoji, ale je to nutnost. Proto je to tak drahy :D . Kup si ho. Kdyz si koupis radeji cinely, tak co na tom, ze budou super znit, ale ty budes v tempu kolisat ?

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jednou se to tu dost řešilo. Je ještě jeden podobnej metronom BOSS. Ale o tom jsem se dozvěděl až pak a ještě jsme ho ani neviděl. Měl jsem před tim metronom za 800Kč. Bohatě mi stačil, ale sralo mě, že byl na baterky a já je musel furt kupovat, pak mi začal blbnout, tak jsem se rozhod pro tu TAMU. Má trafo, pěknej klik, pár zajímavejch funkcí a plno jinejch, který nevyužiju, ale časem se můžou hodit. Určitě si ho to chce předem vyzkoušet. Šel jsem do něj hlavne proto, že jsem mylslel, že ho budu moct hnát přímo do sluchátek. Ale už jsem dost nahluchlej, takže ho musim hnát stejně přes kombo jako ten starej.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Asi budu muset sjet s kámošem dotoho Brna nebo do Prahy, potřebuju ho (a hlavně si ho chci vyzkoušet). Von si chce koupit kombo, já metronom, tak si uděláme alespoň fajn den. Já sice mám Mp3 přehrávač a honim Mp3 klikání do bedny, ale to je stejně na prd (do sluchátek je to slabý, i když mám traktory). Metronom je metronom (a nežádná náhražka), když ta krabička slouží jen k tomu tak proč ne (i když je to furt hrozně drahý)...ještě to promyslim. :roll: :roll:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Honzo máš jenom blbý sluchátka, já mám sluchátka troje (z toho dvoje zrasený) ale všechny to uhráli i bez zesilovače.. kup si v ty Kossy polouzavřený za 1000 kč, hrajou nádherně a na škopky jsou akorát - utlumí nejvyšší frekvence a navíc slyšíš to co slyšet máš a nebudeš potřebovat žádnej zesik.....

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Už jsem o tom uvažoval. Někam s tim metronomem zajdu a budu zkoušet. Dík

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Jestli mate slabej metronom, tak tady mate schema a fotovelmi jednoduchycho sluchatkovyho zesilovace. Staci Vam pouze Jeden integrač TDA 7050 a par kondíku, Spajet to dohromady a jeto. Mam to udelany a nemuzu si stezovat ze by mi metronom klikal potichu. Schema viz soubor
Přílohy
Vykres
Vykres
MSB405.gif (6.89 KiB) Zobrazeno 3799 x
Naposledy upravil(a) mates dne 18 bře 2006 00:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Mám něco podobného, bohužel zvuk to trochu "zhybryduje" (šumění apod.) - nevím jak to je u tohodle. :P :P

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

No šum trochu naroste, ke skresleni se mi zda nedochazi. Jeste se to da vylepsit, mimo toto schema jsem tal dal potík na hlasitost, stereo-mono prepinac a samozrejme nejaka Hi-Tech krabicka

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Ten poťák je nutností !!!!

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Tak teď jsem si koupil TAMA RW - 105 a ...... spíše spokojenost, ale mám pár problémů..

1) Klik do sluchátek není tak slabej, ale i přesto mi to nestačí - mám sluchátka nějaký neznačkový, ale vždy hrály v poho a pár DJ, kterejm sem to půjčil říkaly že maj dobrej zvuk. I o citlivost jsem si myslel že maj dobrou, ale asi opak je pravdou ... možná to bude tím, že jedu na baterku, u adaptéru to může bejt jiný - který sluchátka používáte aby to mělo dostatečnou hlasitost??

2) To Honza & Atlet : Dostali jste k tomu metronomu adaptér??? Objednával jsem to na Drumshopu, ale adaptér jsem nedostal, pouze jednu 9V baterii. Všiml jsem si, že konektor adaptéru pro kytarovej efekt je stejnej jako tenhle v metronomu, i voltáž odpovídala, čili 9V. Nechtěl jsem jít do neznáma, abych ho nevodpálil. Nemáte s tím zkušenosti??? :roll: :roll:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Adapter jsem ki tomu taky nedostal a baterku jsem měl vybitou. kup si adapter (požadavky, jsou napsaný v manuálu a i na zadní straně metronomu) a baterku měj zapojenou taky. když si dáš něco do paměti a vypneš ho, tak se ti to vymaže, i když ho budeš mít pořád v zásuvce. baterka je nutnost. Až budeš kupovat adapter, tak bacha na polarizaci (je to tam namalovaný)
Co se týče sluchátek, měl jsem starý a musel jsem to hnát přez kombo. teď mám nový AKG K55 za 800 z DRUMSHOPU a jsou skvělý. Slyšim to úplně nádherně i s kapelou. Myslim že jsem dost hluchej a přesto to slyšim, takže bych uvažoval o novejch sluchátkách. Vem si metronom sebou do krámu a zkus si nějaký a uvidíš.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ja ho mel z druhy ruky, takze bez adapteru, jedu na baterky a celkem ho slysim i s kapelou. Sluchatka mam nejaky no name...

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

No zdá se mi lepší ten druhej zvuk (mode 2) :wink: :wink: , nevíte jaký jsou třeba ty sluchadla HP - 535 ?? četl jsem že jsou velice citlivý, takže do nich asi půjdu... :wink: :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Tyjo, pořídil jsem si metronom a není mi jasný, jestli mám při obyč osminovým bigbítu nechat tikat čtvrtky nebo osminy.. (?)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Nech tukat to co Ti vyhovuje a podle ceho se Ti dobre hraje :wink: Osminy Te lepe povedou, ale ctvrtky jsou zase dobry na uceni - mas tam vice prostor k 'ujeti' a ten si prave musis umet hlidat.

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“