metronom

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No bubny přeřve jen slušnej aparát, ale se lsuchátkama je to v pohodě.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Mám to do sluchátek :) Dokonce do takovejch, co jsou přes půl hlavy. Problém je v tom, že já a rytmika nejsme moc dobrýkámoši, takže potřebuju, aby mi to do tý hlavy opravdu bouchalo :oops:

Had
Pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 18 srp 2004 09:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Had »

Právě taky řeším dilema s metronomem a učitel (M.Jirasek) mi doporučil SABINE SB 6000 ZIPBEAT máte s ním někdo zkušenosti ?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Já bych byl pro toho Bosse TU-80, jen mě sere to zesilování. Ale když říká Polymorph že do sluchátek je to vpohodě..., tak možná to bude to co hledam.
Morphe, jak to zní v těch sluchadlách.? jestli moc nahlas nebo potichu..
2 Snake: když ti ho učitel doporučil, tak se ho zeptej na podrobnosti, jestli má ten perkusivní tikot, nebo hnusné pípání, na regulaci hlasitisti a tak.. A pak dej vedět, třeba bude lepší než ten boss, ale pochybuju

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Vím já, já to nevlastním ;-)
Já si pouštím svůj metronom, nějakej obyčejnej, do sluchátek přes starej kazeťák s CD in vstupem a je to bezproblémů.
Když potřebuju tak hraju víc piáno, protže by se mi taky mohla rozskočit palice z toho klikání.

Nicolas

Pomoooc

Příspěvek od Nicolas »

Ja bych taky rád sehnal slušný metronom za dobrou cenu.
Prosíím může mi měkdo poradit :?: :?: :?:
Přemýšlel jsem o tom boss TU-80,má s ním někdo zkušenost??
Fakt moc metronom potřebuji, ale nemůžu nic sehnat, tak snad to tedka pujde. Dík

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Zkus E-bay. Poridil jsem tam Tamu RW100 za 3000,-. Coz je dost, ale oproti cene v kramu na Jugmannove nam. 4750,- docela pohoda...

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To je docela dost. Ja mám 105 a dal jsem za ni 4028Kč a objednával jsem jí na DRUMSHOPU.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

To Atlet: to by mně taky zajímalo, můžeš poskytnout trošku bližší informace jak to získat?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Borci, mě připadá ujetý koupit metronom za 4500,-
Co od toho potřebuješ, aby to dělalo klik klak, přpadně blikali ledky, a když to bude umět zvýraznit první dobu tak to bohatě stčí a to ten Sabine metronom umí a stojí do 1000,-

4500,- to je relativně slušnej činel!

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

já bych taky nekoupil metronom za 4500 , max tak kolem litru to jo.
Ale potřebuji už neco konečně pořídit :x

luda
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2003 00:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luda »

když jsme u těch metronomů --- napsal jsem si takovej jednoduchej prográmek kterýmu se předloží zápis partu v textovým tvaru a on z něj vygeneruje wavky. umí to čtvrtky, osminy, trioly, šestnáctiny, kvintoly, sextoly, septoly a dvaatřicetiny v libovolným tempu a pořadí. Docela dobře se s tím cvičí... a je to zadarmo :) tak kdybyste měl někdo zájem, můžu zaslat...

ty wavky si můžete vypálit na cd a pouštět v discmanovi (já nosím do zkušebny notebook a valím to ve winampu :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Tohle se dobře poslouchá, rád bych ho testl.

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Zapomínáte na to, že si pouštíte do uší několik hodin denně několik let klikání, takže záleží i na zvuku který s toho leze. A to jsou ty peníze navíc.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

to Lda: Já bych o to měl zájem. Jak je to veliký?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

drummer píše:Zapomínáte na to, že si pouštíte do uší několik hodin denně několik let klikání, takže záleží i na zvuku který s toho leze. A to jsou ty peníze navíc.
Souhlas, taky jsem si rikal, co je na tom tak drahyho. A jsou to ty frekvence :) Pred Tamou jsem mel digitalni Seiko, musel jsem to hnat pres zesilovac - no a to bylo hnusny bolavy pipani. Tama je v pohode, neni to nahlas, ale proleze to v potrebny intenzite. (I na koncertech)

2 Boosty: no, ja neumim nemecky, takze mi inzerat a naslednou drazbu na E-bayi zaridil pritel Jan.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ja mam stary "automat" Korg DDD-5 a je v pohode. Mohu si naprogramovat zmeny temp (coz radeji nedelam :) a menit "klikaci" zvuk. Kdyz jej mam vytaveny tak na 1/3 hlasitosti a ve velkych uzavrenych sluchatkach, slysim to v pohode.

Had
Pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 18 srp 2004 09:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Had »

A pokud nekdo ma bici blizko kompu a ma program Guitar Pro 4 tak tam je taky metronom :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

S tou frekvencí ťikání je to asi pravda, ale nechce se mi dávat 4 litry za tamu. Třeba ti Bossaci jsou taky na úrovni ne?
Zná někdo nějaký dobrý metronom, který není Tama (4litry) nebo stary Korg (ten asi neseženu). Může mi někdo konečně poradit?? :cry:
Boss třeba taky nabízí metry, má někdo bosse??

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

A shanels nejake stare automaty treba na Fenderu, na strankach pro elektro hudbu apod.? Jak muzes trvdit, ze stary Korg nesezenes? Ja myslim, ze je dost lidi, ktreym se to doma vali a uz to nepotrebuji a Tobe by se to mohlo zrovna hodit.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Na fenderu jsem se díval, nic. Zkusim ještě ty servry s elektronickou hudbou :) :D

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Měl jsem dřív takovej metronom, nevim jaká značka, stál asi 800 a byl docela dobrej. Měl řadu diod jak to auto v tom starym seriálu s Haselhofem :D Světýlko tam rejdilo do rytmu a bylo krásně vidět, jak se blíží úder. Juknu co to bylo za značku. Ale byl jen na baterky a to je pěkně na prd. Hnát se musel též přez ňákej zesik.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Hm,jeden znamej to ma/s tim svetylkem.Ale krome toho to nic neumi,ani se to neda zasilit,je to ciste vizualni.Radsi bych si fakt priplatil...

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

¨No strávil jsem spousta času hledáním přijatelného klikače a bubu asi kupovat Boss DB-60, Stojí sice 2 litry, ale co nadělám. Ještě počkám, jestli se tady neoběví nějaký ocenitelný názor (který bych ocenil) a pak do toho skočim. :?

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Já mám Dr.Beat 66 a kupoval jsem ho asi pred devíti lety. Tenkrát byl k sehnání jenom v Německu a vyšel na 4500,-. Koukám, že se prodává pořád a cena je skoro stejná. Stojí, ale skoro jednou tolik než ten DB 60. Proč asi, když vypadá hůř a má míň funkcí?
Jinak ten můj metronom mi byl doporučen profesorem Veselým jako jediná alternativa, právě kvůli tomu zvuku co z něj leze. A je fakt, že po tolika letech slyším pořád jako rys. :) Při cvičení mám v uších klasický žlutý špunty a ten zvuk ze sluchátek skrz ně v pohodě proleze bez jakéhokoliv zesilovače.
Jo a na webu Bosse u něj píšou, že je pro lidi, kteří to myslí z bubnováním vážně. :D Takže asi tak.

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“