profi metronom

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

profi metronom

Příspěvek od Sam Jr. »

nastal cas si poridit profi metronom :D - no moje drzeni tempa teda moc k smichu neni :( potrebuju neco na trenazer i soupravu. budu rad za kazdy konkretni propominky majitelu k modelum jako Tama rhytmwatch, Korg beatlab, Yamah clickstation, Boss dr.beat ... nejlevneji z tehle 4 vychazi beatlab, ale jestli si stoji za to priplatit??? co treba uchyceni na stojan? a co treba poruchovost? x zaruka - potebuju totiz utratil nejaky libry tady v angliii - ma to cenu prijit o moznost zaruky???

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

S korg BeatLab jsem spokojen, ma vysokou hlasitost pri ktere muzes mi i sluchatka za 60,- poruchovost zatim zadna. Ma pojezdovy potiky, zda budou za cas sumet nedokazu posoudit. Pro nekoho ma zvuk neprijemenej, ale ja to mam radsi lespon ho fakt dopre slysim i na 50% volume. Neni programovatelnej ale to nebude do ceny 3000,- asi zadnej.
Pripevneni ke stojanku to nama zadny, musel by se na nej zbastlit nejaky podnos s drzakem armatur (cca 30,-). Ja ho mivam na provazku zaveseny na snare a snura ke sluchadlum mi de pekne mezi nohama.
Vadi mi snura jdouci bokem atak. Jedine co u nej moc spolehlive nefunguje je funkce TAP (mackanim v rytmu to zjisti tempo) to je jako o hovne a tempo ktere se to diagnostikuje porad lita a je to dost nepresne mereni. To muj telefon Siemens to umi uplne presne.
Libi se mi i tlacitkova klavesnice kdy hned namackam tempo jaky chci a zadny trefovani se koleckem na hodnote, nebo rolovani pomoci dvou tlacitek. Jsou tam jeste cvicebni funkce, kdy to hraje paradidle a tak.

Ale jinak spokojenost, ja ho hlavne potreboval kvuli hlasitosti na obyc sluchadla bez dodelavni nejakych zesiku. Ty ruzne vyfikundace v nastaveni ve vysledku stejne nevyuzivam. Mne slo hlavne o hlasitost o v tom nema BeatLab konkurenci, na vsechno ostatni je treba mit bud Koss sluchatka nebo proste dobry sluchatka a s nizkou impedanci zrejme.

Jsme v EU mozna ze ma korg nejakou mezinarodni zaruku ??

Jinak na džamahu mas recenzi tady:
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... unor~2004/
Naposledy upravil(a) mates dne 13 srp 2007 15:37, celkem upraveno 1 x.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

same ty seš šikovnej kuk, i když se ti to posere, tak to pošleš do ínglendu a voni ti to tam ti kucí vymění... mám tamoida rhytmwatch, jsem spokojenej, ale asi bych volil něco co bude mít programovatelnej zvuk kliku, opravdu si nedělám srandu, že ten středovej klik z tý tamy mě strašně bolí do uší, prostě mám ty ušiska nějaký "vypálený" a potřebuju zvuk trochu na jiný frekvenci.... Boss dr beat je príma, případně kup nějakej starší modul a máš vystaráno, obvykle maj na výběr víc soundů.. jinak s tlamou je spokojenst - no problem, i ty tempa se tam zadávaj jednoduše, dobrý je to kolečko na změnu rychlosti, však víš...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Tama RW, ted uz by nemely byt tak silene predrazeny. Zkus E-bay, mam ho tam odsud a funguje v pohode. Pouziva ho taky dost bubeniku, co znam.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Ja mam tu Tamu taky a přidávám se k Sašovi, že občas z toho kliku bolí uši,a le už jsem si na to zvykl. Funguje bez problémů, něpředchází se, nepodchází :mrgreen: a dá se krásně přidělat ke stojanu pomocí toho trnu a multiclampu a vypadá to pěkně.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Adrube, ale zapomel si rici ze mas Kossy jinak musis fungovat pres zesik.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

To je sice pravda, že používám Kossy a nemusim si to teda nijak jinak zesilovat, ale věřim tomu, že člověk s normálním sluchem ( né jako já co má hluchotu dědičnou ), uslyší klik v klidu i bez zesíku, sám tak občas hraju když nemam Kossy a jde to, ale musim se na klik víc soustředit a pak je to O.K.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

Same, ja pouzivam tohle: http://cachepe.samedaymusic.com/media/q ... 223cdf.jpg
a jsem spokojenej - vystup to ma celkem silnej - vebyr asi z osmi zvuku metronomu, moznost pripojit druhej pad (treba na kopak) - vyber z asi 32 zvuku bubnu (snare, tomy, kopaky, hajtky, cinely) - odmontovatelny metronom (pad mam doma a metronom si nocim na zkusebnu) - programovatelny sice neni - ale ma tu jejich Coach cast - cili takoveho virtualniho ucetele - ktery Te hlida, jestli jsi pred nebo za dobou - atd. Resil jsem to dost dlouho a tohle mi nakonec prislo nejlepsi (pro me ucely) - lec uz se nedela a sehnat jde sice i novy (jako v mem pripade), ale jedine nekde z obchodu, kde ho koupili na sklad

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Na. Já můžu přisadit svym bossem DB60 - programovatelnej je, má příjemnej zvuk, uchycení žádný, mívám ho vedle na židli, hlasitost je s plugama dostačující, s normálníma peckama se v kapele ztratí. Ještě nemá vstup na adaptér. Ale jinak si ho nemůžu vynachválit a asi bych neměnil. Předevšim to nejni zbytečně velká kráva. A taky mu sexy svítí displej. :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Benbuben píše:Na. Já můžu přisadit svym bossem DB60 - programovatelnej je, má příjemnej zvuk, uchycení žádný, mívám ho vedle na židli, hlasitost je s plugama dostačující, s normálníma peckama se v kapele ztratí. Ještě nemá vstup na adaptér. Ale jinak si ho nemůžu vynachválit a asi bych neměnil. Předevšim to nejni zbytečně velká kráva. A taky mu sexy svítí displej. :mrgreen:
Bene jak programovatelnej ?? jako ze si u nej muzes dat od urciteho taktu jiny tempo nebo jinou zmenu ??
To ze ma Bass DB60 ??

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Mam Tlamu RW 105..spokojenost..ale mam cuky ho prodat a poridit novejsi verzi toho co ma onehalp...poripade tu levnejsi vezri (RMP-3)
http://www.rolandee.cz/product.php?node_id=2004676
Zkousel sem to v akcentu a je to doopravdy pecka..cejtim, ze by mi ten taiwanskej smejd dost pomoh..

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Jo,taky jsem o něm uvažoval. Nakonec to vyhrál ride od Anatolianů.
Ale časem chci taky tu kravinu pořídit

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

ja jsem se pidil po tom starsim modelu hlavne kvuli tomu, ze jsem nechtel all-in-one reseni - tedy chtel jsem oddelitelny metronom - i kdyz je tedy (vzhledem k tomu, ze je to zaroven i zvukovy modul) trosku vetsi nez by byl asi samotny metronom - ale to neva :-)

placas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 08 led 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od placas »

kdyz sme u toho nevite o nejakem dobrem metronomu s hlasitym vystupem do sluchatek?? ale hodne hlasitym.... mam jenom mechanicky co pouzivam na housle a ten fakt neslysim.... a penez taky neni dost nevite o necem tak kolem 1000? staci me klasicky metronom jenom aby to tukalo doby

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Zkus si to precist cele od zhora jo ??
ale za litr nic hlasite tedy netuka. (nutny najaky samovyrobeny zesicek)

placas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 08 led 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od placas »

četl sem :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

mates píše:nutny najaky samovyrobeny zesicek
Anebo to pichnout do mixaku - pouzivam nejjednodusi mixacek od Behringeru, hlasitost naprosto staci (navic tam jde pichnout cd ci minidisk)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Atlet píše:Anebo to pichnout do mixaku - pouzivam nejjednodusi mixacek od Behringeru, hlasitost naprosto staci (navic tam jde pichnout cd ci minidisk)
Já to začal dělat taky takhle :wink:

Sairon
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 29 čer 2006 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sairon »

Mám taky DB60 a nemám s ním žádné větší problémy, až na to, že s obyčejnými špunty + hluchátky se musím hodně soustředit, abych click slyšel, když hraju doprovod na ride nebo praštím do crashe, tak neslyším už vůbec nic. Ale to řeším buď tak, že si to pustím přes zesilovač do repráku (z čehož už asi musí hrabat lidem okolo zkušebny) nebo do sluchátkového výstupu u zesilovače píchnu pecky. Akorát se mu stala nehoda, když mi spadnul z topení a udělal se do displeje takový ošklivý vryp :( Na funkci rostlináře to nemá vliv (krystaly nevytekly), jen to vypadá ošklivě, jak kdyby na tom byl nalepený kus žvýkačky :D

mates: Můžeš si tam nastavit asi 6 nebo 7 programů a ty pak nechat všelijak po určitý počet taktů opakovat. Takže toho jde naprogramovat poměrně dost.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

to onehalph: jak funguje ten rhythm coach??? to se tam jako ozve hlas trenera s pistalkou abys pridal??? :twisted:

potrebuju velkou hlasitost a vim jak neprijemne je piezo pipani po hodine zkouseni :? je teda u nejakeho modelu moznost si nahrat svuj zvuk??? na to asi jedine u modulu, ze? prodava se nejakej treba z druhe ruky ne moc velkej?
jinak zrovna funkci TAP pozaduju - ale spis pro moznost lehce stanovit tempo skladby z nahravky.

no mam jeste 3 mesice na rozmyslenou :) ale drezuru potrebuju :(

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mam Tamu RW 105 a nemám moc, co bych tomu vytknul. Ten zvuk je občas nepříjemnej, ale má to na výběr dva, ten hlubší mi docela sedí, ačkoliv když se pustí na plno a hodně dlouho v kuse, tak je pak nejlepší mezi těma zvukama přepínat, když už ten jeden začíná být otravnej.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Nevím, ale dát 4 tisíce korun za jednoúčelový klikátor je holý snobismus. Když už utratit takových prachů, tak raději už Yamahu Clickstation - za stejné prachy víc možností. Třeba na té tlamě mi vadí možnost jen 9/8 taktu. Dnes už byc uvítal i 11 a 13. Pakujou se na tom solidně no....

Painter
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2007 20:43
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Painter »

Čau Same,používám jako Metronom seqencer Yamaha QY-22. Zvuk kliku si zvolíš jakýkoli nebo nahraješ přes midi. Hlasitost jsem vyřešil stavebnicí zesilovače (80kč). Na live hraní či do zkušebny, mohu přednastavit každou skladbu zvlášť (200 paternů) nebo ručně posouvat metro. Dá se s ním dělat spoustu kravin, ale lepší cvičit. Jediný co mi vadí, je nepodsvícený display,Koupil jsem z druhé ruky za 5tis.Myslím, že novější verze už mají i ten svítící.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

no tak sem nakonec koupil za solidni cenu Boss DB-66 z druhe ruky (ebay) tak sem zvedavej - jestli bude vyhovovat :)

Painter
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2007 20:43
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Painter »

http://www.kupnet.cz/hudba/elektronicke ... -50590.htm

Kdo máte litr navíc, běžte do toho :wink:

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“