Jakej metronom?

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

SWAYT.RH
Pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2007 16:52
Bydliště: Čkyně, Vimperk
Kontaktovat uživatele:

Jakej metronom?

Příspěvek od SWAYT.RH »

Cus borci chtel bych se zeptat jakej metronom byste mi doporucili si koupit. Chystam se do studia nekdy na jare a tak bych potreboval nejakej sehnat (popř. dat mi sem odkaz jde ho koupim) abych si zvykl podle nej hrat a tak no. Diky moc

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

http://www.drumshop.cz

třeba ...

Jinak metrů je hrozně moc, záleží na tom, jakej luxus chceš. Ceny jsou od 500,- do 5000,- ... ale jakožto bubeník, nebude ti stačit (nebo alespoň mě nestačí) metr, který kliká jenom doby v tempu 40 až 200 ...

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Viděl jsem skvělý metronom, měl mechanické kyvadlo, ale byl elektronicky řízený a dobrej zvuk... Byl to na 90% Seiko, ale na netu ho nemůžu najít. Jinak žádné extra funkce to myslim nemá a u metronomu je já teda nepotřebuju. Používám ho prostě na naučení držení tempa, zvlášť v nepřehledných úsecích, přechodech a tak. A nebo taky jako podporu při cvičení, když něco dostávám do rychlosti. No a na to nepotřebuju nějaké další pitomosti, které by mi jen maximálně zbytečně ulehčovaly práci :)

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Boss DB 60 a seženeš ho na kytarách za cca 1700. V pohodě zvuk, na tužkový baterky, dobrý funkce.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Taky doporučuju DB60. Krom toho se mi zdá, že je nerozbitnej, docela si toho se mnou odžil a furt šlape jak švýcarskej.. *ťuk ťuk*

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od stellartois »

Daj se do nej pichnout sluchatka?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Benbuben »

Samozřejmě, co nemá výstup na sluchátka nepovažuju za metronom vhodnej pro bubeníka, je tam díra na malej jack a poťák na regulaci hlasitosti.. :wink:

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od sedi »

mam DB-30, spokojenost, jen... chytam na jeho pipani alergii a nekdy mi v usich pipa kdyz usinam :)
nejsi-li limitovan penezi, poohledni se po necem, co ma prijemny klik pripadne se zvuk kliku da menit :)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Benbuben »

Ta 30 je fakt trochu vlezlá, ale nemá to na metronomladičku rosa, kterou jsem kdysi koupil asi za pětset, z toho jsem psychoval už po pěti vteřinách. :D Nicméně 60ka je cajk, ta má podobnej zvuk jako ty digihry s vlkem - elektronka - a ani po šesti hodinách mi z ní nehrabe...ten zvuk je mi příjemnější třeba i než voba ty Tlamácký, který jsou na mě zas až moc ostrý. Každopádně doporučuju vyzkoušet, což by Ti měli dát možnost v každym slušnym krámě. :wink:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Pajas »

a co byste řekli na tenhle :roll: :?:
http://www.drumcenter.cz/eshop/metronom ... 59346.html
taky přemejšlím o metronomu a zkušenosti žádný :(

Karky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 zář 2007 01:53
Bydliště: Dubnica nad Váhom, Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Karky »

a čo tak TAMA RW 104 ?? špička medzi metronómmi :)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Benbuben »

Předražená, zbytečně velká, oproti db 60 se ani nedá programovat střídání patternů (jde to jenom sepnout footswitchem)..a mně osobně eště nesedí její zvuk, ale to je už věc vkusu. :) S tím cherubem nemám zkušenost, ale asi bych se ho trochu bál.. krom toho ten boss se taky už dá pořídit levnějc (v Akcentu tušim za cca. 1800). Ale každýmu co jeho jest..takže hodně štěstí při vybírání a já si du zkontrolovat účet, jestli mi na něj už od rolandu přišly peníze za tu skrytou reklamu.. :D

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Pajas »

v DC je už za 1500,- :arrow:
http://www.drumcenter.cz/eshop/metronom ... 55736.html
Bene jaký to má napájení?Je to jen na ty tužkový baterky a nebo se to dá píchnout i do sítě?

Karky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 zář 2007 01:53
Bydliště: Dubnica nad Váhom, Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Karky »

Pajas píše:v DC je už za 1500,- :arrow:
http://www.drumcenter.cz/eshop/metronom ... 55736.html
Bene jaký to má napájení?Je to jen na ty tužkový baterky a nebo se to dá píchnout i do sítě?

tak toto odhadujem, že skôr nie ako áno :(

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Benbuben »

Bohužel, to je jediná jeho nevýhoda oproti tý tlamě třeba, že adaptér do něj nejde. Ale ty tužkovky tam vydržej zatrapaceně dlouho, a pokud člověk jede přes sluchátka a nepoužívá tudíž ten reprák, tak mi vydrží třeba eště jet na max hlasitost dva měsíce na baterky, co mi discman už prohlásil za vybitý... :mrgreen: Takže takovej problém bych v tom neviděl.. :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od mates »

Ja mam Korg BeatLab a spokojenost, hlavne vyrazna hlasitost

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jenda »

Mám tu Tamu RW 105 a je pravda že pořizovací cena je vysoká, ale metronom nabízí spoustu možností.. Trioly, osminy, atd..
Hlasitost (pro mě) tak akorát.. Kromě toho již zmíněný napájení adaptérem považuju za dost dobrou věc.. :wink:

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

tama spolehlivě spouští(přesně v moment stisku zapne)to cherub neumí..
cherub má nespolehlivý nastavování tempa (potřebuješ dát o 1 víc, tak opatrně kroutíš na tu stranu a lítá to sem a tam..)
jinak toho umí o dost víc než tama(rw100)..takže jestli m.jenom na cvičení a máte trpělivost snášet předměty co nefungujou na 100proc.,tak klidně cherub

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Pajas »

raduz píše:tama spolehlivě spouští(přesně v moment stisku zapne)to cherub neumí..
cherub má nespolehlivý nastavování tempa (potřebuješ dát o 1 víc, tak opatrně kroutíš na tu stranu a lítá to sem a tam..)
jinak toho umí o dost víc než tama(rw100)..takže jestli m.jenom na cvičení a máte trpělivost snášet předměty co nefungujou na 100proc.,tak klidně cherub
raduzi dík za postřehy :arrow:metronom chci využít i přihraní a mezi písničkama není moc času,takže nastavovat metronom,kterej nejde nastavit :roll: si nemůžu dovolit :?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od mates »

Korg BeatLab ma numerickou klavesnici, velmi rychle se tam tim padem nastavuje pozadovane
tempo. Takovy to honeni tempa koleckem nemam rad.

http://kytary.cz/korg-digitalni-metrono ... 50:0:0:1:0

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Pajas »

...no,to je pěkná mašinka :wink:

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od stellartois »

Zdary...chci tedko taky kupovat metronom tak myslite, ze Boss-em DB - 60 nic nezkazim ?

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od kitten »

ak máš notebook a možeš ho nosit k bicim tak si skús na stahuj.cz stiahnut metronome 4.0 alebo zadaj iba vyhladávat metronom,

ma základne funkcie, zvuky sa dajú menit a tiež doby na ktoré pípa a samozrejme hodnoty not:))))))))))))))

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Benbuben »

stellartois píše:Zdary...chci tedko taky kupovat metronom tak myslite, ze Boss-em DB - 60 nic nezkazim ?
Nezkazíš, vřele doporučuju. :wink:

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od stellartois »

kitten píše:ak máš notebook a možeš ho nosit k bicim tak si skús na stahuj.cz stiahnut metronome 4.0 alebo zadaj iba vyhladávat metronom,

ma základne funkcie, zvuky sa dajú menit a tiež doby na ktoré pípa a samozrejme hodnoty not:))))))))))))))
To uz sem delal tak stokrat s tim notasem, a prave proto si chci koupit metronom klasickej a ne nejakou freewarou verzi s uchylnym midi pipanim...a nebavi me to tahat s sebou 8)

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“