Jakej metronom?

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

danse
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 20 dub 2008 10:13
Bydliště: Polička

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od danse »

Nekupujte si db 60 ted jsem si ho objednal z kytar a prisel mne db 30 ale s částkou k zaplacení za db 60 tedy 1300Kč hned jim ho pošlu zpatky takovy vochcavačky :x
Priste si objednam treba sonory 507 a prijdou mne sq2 :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od mates »

Myslim ze se proste omylem seknuli, jinak kytary jsou velmi solidni obchod a radi ti to daji do poradku.

Milhauz
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 06 bře 2006 13:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Milhauz »

mates píše:Korg BeatLab ma numerickou klavesnici, velmi rychle se tam tim padem nastavuje pozadovane
tempo. Takovy to honeni tempa koleckem nemam rad.

http://kytary.cz/korg-digitalni-metrono ... 50:0:0:1:0
A dá se nějak přidělat ke stojanu? Používáš ho i při koncertech?

Mimochodem, Boss DB60 se dá nějak přidělat? Tuhle možnost jsem našel popsanou jenom u Tamy...
Dík

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od mates »

ma uchyt na snurku mam ho poveseny za snare, chci ho mit mezi nohama a rovnou nahoru mi vede snura do sluchatek

Milhauz
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 06 bře 2006 13:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Milhauz »

potřeboval bych rychlou radu ohledně tohoto: http://www.shop4djs.com/obchod/alesis-1 ... sr-16.html

Mám možnost to koupit za 1400,- ale musím se rychle rozhodnout...jelikož se v automatech nevyznám, prosím o rychlou radu - jak dalece je toto možné využít především jako metronom :?:

Painter
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2007 20:43
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Painter »

Řekl bych,že lepší než tama.Jakákoliv možnost nastavení.Asi nemá podsvícený display

Jumbo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2009 21:01

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jumbo »

Taky bych se přidal do diskuze. Nevíte někdo, jestli má Cherub WRW106 možnost uchycení na trn jako Tama?
Přemýšlím dost o něm, na aukru se dá sehnat už za 1590,--kč... vč. adaptéru. Chci ho ale používat i na konzerty a někdo jste tu psal, že je dost nepřesnej při nastavování tempa.. no uvidíme. Nebo raději Boss DB-60?

díky za každý postřeh :)

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

je nepřesnej..na trn se podívam odpoledne..

Jumbo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2009 21:01

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jumbo »

Nepřesnej ve smyslu nastavování tempa? Dixx

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Adrub »

Jumbo, to jsou k nám hosti :)
Předpokládám, že když ho dáš vedle sebe třeba s tamou RW105 a pustíš ve stejném tempu, tak se po chvilce rozejdou, asi tak to možná Raduz myslel.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

nene, to je v pohodě, myslim to tak, že máš nastaveno třeba 115 a chceš přendat třeba na 117 a opatrně otočíš kolečkem a ono skočí na 116 a v zápětí třeba 112, 113,114,119..tak točíš zpátky a vono třeba 118,120...atd prostě je to klump co zdržuje.při cvičení se to dá přežít(já to teda se svou trpělivostí nedávam), ale na koncert, kde si potřebueš přehodit tempo rychle bych to fakt nevzal..

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Adrub »

Aha, no, já mám podobný "problém" se svojí Tamou RW105 ( ale ne tak markantní ). Spíš to přičítám nešikovným rukám než metronomu :roll:

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

já mam tamu (cherub je ve škole) a tam je to teda ouplně vpořádku..jinak je ten cherub funkčně vybavenější..ale prostě ho nikomu nedoporučuju..

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od tomcorn »

raduz píše:nene, to je v pohodě, myslim to tak, že máš nastaveno třeba 115 a chceš přendat třeba na 117 a opatrně otočíš kolečkem a ono skočí na 116 a v zápětí třeba 112, 113,114,119..tak točíš zpátky a vono třeba 118,120...atd prostě je to klump co zdržuje.při cvičení se to dá přežít(já to teda se svou trpělivostí nedávam), ale na koncert, kde si potřebueš přehodit tempo rychle bych to fakt nevzal..
Tohle spíš vypadá na nemocný datakolečko, než na vlastnost....

Jumbo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2009 21:01

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jumbo »

Tak teď v tom mám už jen chaos :) Tak asi půjdu do toho Boss DB60, vybaveně vypadá taky dobře, asi je míň než ten Cherub.. i když nevím.. no každopádně až se rozhoupu, tak se ozvu s ohlasy :)

Fye Vee
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2009 18:00

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Fye Vee »

máte někdo zkušenosti s db-90? konkrétně se střídáním patternů?

Szustill
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2006 15:12
Bydliště: Plzeň mě100

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Szustill »

raduz píše:nene, to je v pohodě, myslim to tak, že máš nastaveno třeba 115 a chceš přendat třeba na 117 a opatrně otočíš kolečkem a ono skočí na 116 a v zápětí třeba 112, 113,114,119..tak točíš zpátky a vono třeba 118,120...atd prostě je to klump co zdržuje.při cvičení se to dá přežít(já to teda se svou trpělivostí nedávam), ale na koncert, kde si potřebueš přehodit tempo rychle bych to fakt nevzal..
Já ho donedávna měl (než nám vybílili zkušebnu) a tyhle problémy jsem neměl, možná to byla vada jen toho tvýho tempokolečka nebo nedočkavých prstů :) .... Asi do toho Cheruba půjdu znova, jelikož v týhle cenový kategorii jsem nenašel funkčně nadupanější mašinku...
btw: Uchycení na trn má.

Koty
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2009 15:25

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Koty »

Ahoj všem! ...sféru už pročítám nějaký ten rok, ale registrovat jsem se odvážil až teď, jinak řečeno potřebuji poradit s výběrem metronomu.
Po přečtení všeho co se tu píše na sféře a po prolezení internetu mám tyto favority:

- Tama RW 105 http://www.musiccenter.cz/Tama-RW-105/M ... y/:3:20959

- Korg BTL1 Beatlab http://kytary.cz/korg-digitalni-metrono ... /HN089431/

- Boss DB 60 http://www.musiccenter.cz/Boss-DB-60/Metronomy/:3:33115

- Boss DB 90 http://www.musiccenter.cz/Boss-DB-90/Metronomy/:3:33116


Tlama je klasika, osvědčená profi kvalita.
Hodně lidí tady má bossa 60, to si zase říkám jestli to nemá už "málo" funkcí oproti těm ostatním,
ten boss 90 je asi nejvíc nadupanej, ale je zase už docela dost drahej..
U toho Korga se mi líbí design i když každej má něco do sebe.
Já hlavně vůbec nevím co většina těch funkcí vlastně znamená, nevím jak a kdy bych to používal a zda to vůbec někdy využiju...
já zatím od metronomu potřebuju aby dělal "tuk tuk" v nastaveném tempu a měl příjemný hlasitý zvuk, ale třeba budu časem potřebovat i ty všelijaký možný funkce, který zatím nevím na co jsou dobrý...

Co vy na to? a vy využíváte všelijaký ty funkce co to má?
Dík předem za rady, konečně se mi pomalu daří přesvedčit rodinu, že hrát na bicí pořád chci a jen tak nepřestanu, tak si ho mám vybrat k Vánocům :D , takže si musím pospíšit..

Koty
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2009 15:25

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Koty »

tak nikdo mi to neusnadní? :(
mám v plánu jít do prodejny a vyzkoušet je, ale určitě se hodí rada od někoho, kdo má už s těmahle metronomama zkušenost a může to porovnat...

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

tama

Jumbo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2009 21:01

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jumbo »

Jelikož máme před studiem a řádně cvičíme materiál, vypůjčil jsem si metronom Tama RW 100, stařičká to záležitost, nicméně se s ním hraje suprově. Akorát menší problém se vyskytl při tvorbě poslední skladby, kam se nám povedlo naskládat 4 tempa (120, 144, 78, 112) a pro tento okamžik není Tama RW 100 vhodná (možná se šlapkou by to bylo lepší), jelikož nelze stíhat hrát a na metronomu hledat tlačítko "prog" aby se metronom přepl do požadovaného tempa. Takže v podstatě mám jasno. Potřebuji metronom, kterému řeknu, že budu hrát v 4/4 v tempu 120 dejme tomu 16 taktů a potom v 4/4 v tempu 144 dalších 16 taktů a tak dále. Takže : který metronom tento požadavek splňuje? Chápu správě, že to jsou ty, co umějí patterny?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Sheafraidh »

Pokud znas strukturu skladby, tak z meho pohledu neni problem si sestavit nejakou "metronome track" v jakemkoliv hudebnim softwaru, ktery podporuje MIDI a potom to treba ve zkusebne prehravat mp3 prehravacem...

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od raduz »

na ten metronom se vysr.t, páč ty změny stejně trochu houpnou..
nebo, trváš-li na metronomu- nahrát pasáže zvlášť a pak slepit..

Jumbo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2009 21:01

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od Jumbo »

Na metronom se určitě vysrat nechci, ač hraju 15 let na buben, teprve 2 týdny to zkouším s metronomem a přišlo mi, že si dovolím zahrát mnohem víc přechodů, či jinak zajímavých věcí než bez něj... A hlavně s ním teď secvičujeme do studia... Tam samože můžeme s nahrávkou dělat prakticky cokoliv (loopovat bubny, nahrazovat slabší údery..), ale to je věc, které se osobně bráním. Chci ty bubny nahrát tak, aby zněly živě a hlavně abych já měl dobrý pocit z toho, že jsem odvedl dobrou práci! Co se týká konzertů, tam je zatím nejasné, zda-li hrát s metrem nebo bez... Proto, jestli někdo máte zkušenost s programovatelným metronomem, dejte vědít, díky! :)

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: Jakej metronom?

Příspěvek od francek »

Zdravím, přátelé, mám dotaz stran metronomu, taky se po nějakým poohlížím avšak během zkoušení s kapelou sem si všiml že se mi hraje lépe podle vizuálu(podle toho jak ubíhá čára na kompu u elektronický linky) a napadlo mne tedy pořídit si nějaký vizuáles metronom s LEDkama, máte s tím někdo nějakou zkušenost??? díky

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“