B-Band UKKO Contact Drum Mics

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

B-Band UKKO Contact Drum Mics

Příspěvek od drmr »

Zaujemcom o snimanie " na priamo" davam do pozornosti tuto firmu http://www.b-band.com

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Máš s nima přímo zkušenost? Jestli áno, tak jak to zní v porovnání s 'normálníma' mikama, je-li slyšet nějakej rozdíl vůbec? :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Prvý krát som to skúšal tohto roku vo Frankfurte, tam to hralo "lepšie" oproti klas. systému. Problém len bol, že cez tie sluchátka to nebolo moc objektívne. Pred týždňom som hral záskok v Rakúsku, kde boli týmto systémom nazvučené nové Delite-y a tam som sa z toho pokakal.. Celý set výjde cca. na 1.500€ (podľa počtu tomov, snareov) , a ten zvuk je fakt masaker. Rozmýšľal som nad kúpou už po veľtrhu, teraz som už napevno rozhodnutý.. Prvých voľných 1500 ide do toho.. Otázka ešte je, čo by to urobilo v štúdiu.. Na lajfky je to ale fakt výborné. Nulové presluchy, atak yak kráva, farba kt. som dovtedy na D. nepočul (a hral som na nich 6 rokov)..

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Radek.P »

Ahoj, uběhla nějaká doba a chtěl jsem se zeptat Emile, jaký je nyní tvůj názor na B-Band/Ukko snímání bicích. Zatím to nikde moc nevidím, na různých koncertech je stále vidět, že se používají mikrofony. Víš tedy o tom něco, že se to třeba více prosazuje?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od mates »

ale vrtat drzak kanonu do korpusu, to nevim zda bych u svych milacku rozdechal.
Predpokladm ze to tam neni uchycene jen oboustranou lepenkou.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od Benbuben »

Ém, myslim že je to tam normálně přišroubovaný...

Tajemník
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 23 čer 2004 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od Tajemník »

se kucí podívejte na ten odkaz a pak nebudete takhle věštit :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od drmr »

2Radek: názor som nezmenil :D .. Na SQ som to skúsil zatiaľ raz na veľkom pódiu (malú sálu som zatiaľ nehral,klubík je väčšinou "na sucho") a som spokojný. Tak isto si to pochvaľoval zvukár. Či je tento trend snímania celosvetovo na vzostupe, netuším. Ono to nemá zatiaľ moc veľkú publicitu, resp. málokto rieši vlastné mikráky, keď to majú "na starosti" zvukári. V marci (březnu) idem do štúdia, uvidíme čo to spraví tam.. Dám správu..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od Benbuben »

Tajemník píše:se kucí podívejte na ten odkaz a pak nebudete takhle věštit :)
Jsem na něj koukal kdysi a vypadalo to úplně jinak... :D Takže pardon, každopádně z toho vobrázku dvakrát chytrej moc nejsem, mno. :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Polymorph »

Na těch obrázcích je vidět, že ten Kanón je tam uchycenej jakousi klipsnou na ráfku a druhá varianta bych řekl že bude lepená na korpus delicti a tím pádem no drill :-)

že na tom každej hnedle hledá zápory :-D

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Radek.P »

Škoda, že je o tom tak málo informací, já jsem si před vánocema koupil sadu mirofonů Audix DP7, už jsem to někde na jiném fóru psal, kdybych o tomto věděl, šel bych do toho. Jakákoliv možnost zmenšit neumětelství některých zvukařů je důležitá. Co je to platný, že máte bicí s dobrým zvukem, když dole pod pódiem je zvuk zcela odlišný, protože pan zvukař sice třeba dělá co může (někdy ale ne), ale různé okolnosti (dozvuk sálů, pódia, nahlas hrající ostatní muzikanti, nedostatečná aparatůra, málo času, ...) způsobí, že ze zvuku vašich milášků je něco otřesnýho nebo také třeba není něco slyšet vůbec. Vím, že trochu přestřeluji, ale někdy a možná často to tak je. Kolikrát je vlastně štěstí, že tu hrůzu nemůžete slyšet, protože musíte hrát a né jít dolů a poslouchat. Tím chci říct, že tento způsob snímání bude zřejmě velkým přínosem pro celkový zvuk kapely, neboť zvukaři ubude dost práce s gaty a laborováním s mikrofony (vždycky jsem nas.án, když z nahrávky neslyším například víření, protože pan zvukař měl gate nastavený tak, že slabší hraní neprolezlo přes práh gatu).

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od drmr »

To s tým gateovaním je bohužiaľ pravda.. Aj to, že časť zvukárskej obce má problém so zvučením "hrajúcich" bubnov. Problém ale nevyriešim(te) vlastnými mikrákmi. :) Keď zvukár "nevie", nepomôže ani to, keď mu pošlem(te) stereo out z vlastného pultu, kde som si urobil luxusný zvuk.. :D Holt, máme to občas ťažké.. :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Polymorph »

Je to bohužel tak, že člověk může mít všechno v cajku, ale když se za aparátem objeví nejlepší zvukař mezi osvětlovači tak je pak zle a bohužel takovejch lidí se do toho cpe hrozně moc :-( i když maj nakoupenej aparát za šílený prachy, ale bohužel uši maj hluchý a úplně k hovnu a ponětí o akustice, elektronice, alektroakustice atp. veškerý žádný :-(
Krom toho hodně zvukařů nebude ráda zvučit soupravu, ve které jsou už nějaký mikrofony, protože budou říkat že oni ty svoje mikrofony už znaj a ví co s tím dělat, což je do jisté míry pravda, ale pak je to svádí k tomu, že ať je nástroj jakejkoliv, tak má permanentně nastavenýho něco na korekcích a radši na to nehrabe, protože mu to minule v kultůráku v Hlubokých Prdelovicích hrálo tůze dobře :twisted:

Acho jo, ještě že existují i dobří zvukaři a pak je to radost, tímto bych chtěl vzdát hold Pavlovi, kterej nás zvučil 21.12. ve Svatoboji... Tam to bylo naprosto super...

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od Drumer »

hm...tak přesně takového pitomce máme tady u nás.Velký nabušeny rack všelijakými kompresory,přes které žene uplne vsechno,aniž by věděl jak to pořádně nastavit.A nejhorší je že je prostě všude,protože je pod místním kulturním domem a tak "zvuči" vsechny akce.Většinou je z toho jen jedna velká zmršena koule.A k tomu je jeste navíc arogantní :? :x

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od Benbuben »

Jediný řešení je vlastní zvukař...a to třeba u nás nepřipadá v úvahu, už jen kvůli financím. :) Co jsem byl na tůře s irama, tak z 11 gigů byly dvě akce s lidma od zvuku na svym místě.. Zbytek se dal nějak přežít, a pak byly eště tři případy, co byly naprostá tragedie (jako třeba zvukaři, co ani neuměli rozestavět mikrofony, ten superlux k hajtce třeba dali tak, že permanentně bral proud vzduchu z chicku hajtky..bo zkrachovalý bigbíťáci, co mi na kopák cpali snímač z ddrumu, aby ho mohli přehnat cez modul yamaha dtxpress II (!), protože "tomu chyběl takovej ten kabátovskej mlask" :D).

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B Band Mics

Příspěvek od MotorovaPila »

Ono je to těžký...
v některých prostorách v kombinaci s aparátem a danou hudbou je zvuk těch "dobrých znějících" bubnů naprosto nevhodný k zesílení a reprodukci a je potřeba to kvůli vazbě, přeslechům a nějake srozumitelnosti ořezat gejtama do krabicoidnosti...
To samozřejmě ale není omluva pro ty vysloužilý bigbíťáky, pokud to jenomtrochu jde, je dobrý zachovat zvuk co nejvíc věrný a přirozený.

Další takovej fórek bubeníků je že na zvukovce hrají úúúplně jinou dynamiku než pak naostro, takže občas je to sranda - přestavět za chodu gainy, gejty, komprese, eq.. A nedělají to je začátečnící...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Polymorph »

A ona se k tomu pojí další věc, že ta kapela samotná se musí taky přzpůsobit prostoru ve kterým hraje... Malej klub nejde odehrát ve FFF, tak se holt buede hrát komorněji mF. Stejně tak menší sály s mizernou akustikou, nejde to rvát na krev ať paličky lítají a všichni se poserou.... je to jen a jen o lidech, o jakési přirozené inteligenci, něco možná o zkušenostach atp...

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: B Band Mics

Příspěvek od Radek.P »

2Emil: Tak opět po čase je zde moje zvědavost. Psal si Emile, že v březnu budeš ve studiu. Pokud si tedy už byl, použil si B-band nebo došlo na mikrofony?

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: B Band Mics

Příspěvek od Marvin »

Koukal jsem na cenik a ten drumset (k + sn + 3x tom) maj za (jesinekecam) 640 E. To uz celkem de.
Ono ale, jak se tu bavite o zvukarich, ani ten vlastni a sikovnej neni vsespasnej. Kolikrat prijedem nekam na fest, kde neni cas predelavat mistnimu priserne pomotane zapojenej system, takze pak muze ten nas kroutit a kroutit a stejne nic nevykrouti. Tohle by par starosti odbouralo. Uz taky od toho naseho padl pozadavek na nejakej akustickej triggr (na kopak, teda), abysme se vystrihali tem nejhorsim pruserum. A tochle UKKO Kick se mi jevi jako idealni veciska (a stoji jenom 145 E) :-P

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Ukko Drum Contact Mics

Příspěvek od Kalik »

Co na to říkáte? Vypadá to více než zajímavě :shock: ..... i ta cena bude, myslim si ne moc vysoká. Každopádně to vypadá dost dobře a myslim, že t odost usnadní práci. A hlavně problém se stojanama na mike :shock:



http://www.drumcenter.cz/eshop/novinka-666.html

trash
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 18 zář 2009 10:17

Re: Ukko Drum Contact Mics

Příspěvek od trash »

Mám tuto věcičku na virblu a můžu doporučit. Člověk , od kterého jsem kupoval, mně upozorňoval , že je to nejslabší článek sady (říkal , že na živý hraní v pohodě , ale ve studiu je dobrý dát ještě jeden klasický mikrofon a smíchat si to - teď jsem něco točil a po pár pokusech jsme nechali jen B-band k naprosté spokojenosti) , takže pokud budou ostatní (na tomy a kopák) ještě lepší , tak už mi zbývá jen našetřit.
B-band má 2 drobné nevýhody - preampy jsou aktivní a je potřeba je napájet fantomovým napájením , což některé levné mixy neumí (výhoda je zase v tom , že jde do mixu už silnější signál, který není tak náchylný na kvalitu kabelů) , druhá nevýhoda spočívá v tom , že to zatím čeští zvukaři neznají, mají někdy problém to nazvučit - prostě musí kroutit jinak, než jsou zvyklí u svého mikrofonu (dvakrát už jsem musel vlézt za mix a natočit si to sám)

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B-Band Ukko Drum Contact Mics

Příspěvek od dayslypper »

Novější názor Emila Frátrika:

http://www.drumcenter.cz/eshop/novinka-668.html
... tento systém som pár mesiacov pred pár rokmi používal. Nakoľko sa mi to osvedčilo iba na veľkých pódiách a jediná výhoda systému spočívala v nulových presluchoch a akoby "nakomprimovanom zvuku", v štúdiových podmienkach (keďže som zvukový úchyl) a menších sálach s menej výkonným a kvalitným aparátom som od používania upustil (problém s farbou zvuku a logicky kvalitnejšie štúdiové mikráky) a nakoniec sadu predal.
Momentálne mám deal s Beyerdynamic -om. UKKO je fajn systém pre popové, rockové a všetky "štandardne hlasné až veľmi hlasné" hud. žánre/akust. situácie. Na zachytenie detailnej farby v štúd. podmienkach existujú podľa mňa lepšie spôsoby snímania...

Zdravím Ťa a želám veľa zdaru!

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukko Drum Contact Mics

Příspěvek od shampoo »

nechtěl bych aby moje bubny zněly takhle ... to radši levný mikráky.tohle je fakt hnus ... ... mluví za vše ... tomy jak gumový míče, kopák zrovna tak :-(

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Ukko Drum Contact Mics

Příspěvek od Radek.P »

shampoo píše:nechtěl bych aby moje bubny zněly takhle ... to radši levný mikráky.tohle je fakt hnus ... ... mluví za vše ... tomy jak gumový míče, kopák zrovna tak :-(
Já tyto mikrofony mám. Za tu zvukovou (ne)kvalitu v těch ukázkách nejsou na vině UKKO mikrofony.
UKKO je určitý kompromis, to ano, ale je to dle mého názoru lepší, než levná sada mikrofonů. Například na malých podiích nebo ve špatných akustických prostorech je les mikrofonů na bicích většinou pro zvukaře další nepřekonatelná překážka a tady jsou UKKO k nezaplacení, pokud se použijí levné mikrofony, bývá to katastrofa. Pokud hrajete v dobrých akustických podmínkách, volil bych raději mikrofony, takže ideální je mít oboje a volit na místě, což je naštěstí můj případ. Používám vedle UKKO sadu mikrofonů AUDIX DP7, tak mohu srovnávat. Pro začátek však musím říct, že to není fér srovnání, protože AUDIX je více než 2x dražší a cena bývá většinou znát. Je pravda, že k ceně UKKO je nutné připočíst ještě 2 kondenzátory, které potřebujete a věřte, že pokud někde šetřit, tak tady ne.
Zvuk AUDIX je plnější, barevnější a s více detaily, UKKO má navíc specifický nádech. Ve velkém bubnu se mi UKKO neosvědčilo, zvukař musel basy vždy dost lovit, neznamená to ale, že je to nepoužitelné, já jsem prostě měl jinou možnost - mám pevně zabudavný mikrofon ve velkém bubnu. Mohl bych to porovnat se snímáním akustické kytary mikrofonem nebo piezosnímačem, rozdíl je obdobný, ale právě pro přednosti, které piezosnímač na kytaře při živém hraní má, se piezosnímač běžně používá.
Tím, že UKKO má minimální přeslechy (nikoliv žádné, ale podstatně menší než mikrofony), má zvukař možnost používat lépe mikrofony na HiHat, ride nebo overheady i ve stížených akustických prostorách.
Nedávno jsem si pořídil nové bicí a řekl jsem si, že nebudu dělat kompromisy a UKKO prodám, ale dobře, že jsem to neudělal. Takže mé doporučení po několika letech používání je: než levné mikrofony, raději tohle, jen do velkého bubnu bych volil mikrofon rovnou a později přikoupit mikrofon na snare a mixovat to, no a tak dál, vždyť je to přece jenom o penězích a těch máme přece my nebo naši rodiče habaděj :D

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B-Band UKKO Contact Drum Mics

Příspěvek od dayslypper »

UKKO snímače pracují nejspíš na tomto kapacitním principu, což umožňuje podstatně lepší frekvenční odezvu, než piezo snímače. Je to v podstatě kondenzátorový mikrofon.

http://www.c-ducer.com/row/row_c-ducer_ ... ophone.htm

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“