In-ear sluchátka

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Dave Carr »

Takže jsem nakonec využil rady na server sluchatka.net, zavolal tam, popovídal s chlapíkem, ten mi doporučil Etymotic research. Tak jsem je pořídil a naprostá spokojenost. Hodně utlumí zvuk zvenčí, což jsem přesně chtěl, z ucha mi nevypadnou, modul mám zesílenej na polovinu maxima a hlavně hrajou bezvadně. Stály sice tři tisíce, ale tak s tim jsem tak nějak počítal. Tak teď už jen zbejvá si ohlídat, aby nedošly k újmě :wink:

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od bub7 »

Dost se mi osvědčil starší model Philips she 8500. Jak ma hraní, tak i pro poslech. Počítám, že dnešní ekvivalenty tohoto modelu budou navíc i designově fajn.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od fankju »

Dave: O Etymoticu taky uvažuju. trvá Tvoje spokojenost? Jak je to např. s výdrží kablíků? Máte ohledně ER-6i někdo další zkušnost (Vozkovi jsem napsal PM)?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

Včera jsem na Aukru koupil za super cenu tyhle : http://www.isluchatka.cz/prenosna/sennheiser-ie8
Všude jsem na ně slyšel samou chválu..i Lukáš Kuneš z kapely Seven je má a je s nima spokojenej.
Má to i odpojitelnej kabel v případě prasnutí se dá vyměnit ,potom jde na každém sluchátku nastavit basy,tak jsem zvědavej až je v pátek testnu ve zkušebně a v sobotu na plese jestli nebudu zklamanej..když už 3roky hraji s těma kossama.
rozhodoval jsem se mezi Shure SE115,Sennheiser IE6a IE7,Ultimate ears super fi.5 a nakonec jsem natrefil na Aukru na IE8 sice nejsou nový ,ale uvidím jak budou hrát.
Jinak všem doporučuji ebay..ceny i s poštovným jsou za nový sluchátka velice příznivé,mám na mysli modely co jsem psal :D
o víkendu napíšu poznatky s těch IE8 :)
můj sen jsou tyhle:http://ultimateears.com/en-us/products/18-pro
nebo aspoň tyhle:http://ultimateears.com/en-us/products/4-pro

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Drumer »

Jsou super,mam je uz nekolik mesicu...vlastním taky UltimateEars super.fi5 pro,ale nedrzely mi v uších,tak jsem je odstavil...sennheisery drží fajn a zvukově jsou taky paradní
edit: bacha na kopie,je jich ted vsude plno!

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

no snad jsem nenaletěl..uvidíme :D

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od onehalph »

No - ty Etymotic sluchatka nejsou uplne levny a tahle recenze je pomerne zasadne pohrbila treba:
http://earbudreview.org/earbud-reviews/ ... ud-review/
na tom serveru jsou recenze vicero modelu ruznych vyrobcu - doporucuju taky projit - ja jsem nakonec koupil jedny levnejsi Sennheisery a zatim velka spokojenost ...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

no to jsem nevěděl že jdou udělat otisky na klasický špunty i na sennhaiser cena za 1ks700až 1500kč a otisk uší 2kila

http://avmania.e15.cz/default.aspx?404; ... vky-cast-1
http://www.auris-cz.eu/?p=p_27&sName=Cu ... sluchatkum

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Drumer »

supeeeer!!!!do toho pujdu

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

Já asi taky ,ale s těma Sennheiserama co mi přišly,moc spokojen nejsem, zvuk se mi nějak nezdá,mám podezření, že jsou to padělky.
V pondělí si to ověřím v Praze. :D
Dnes na zkoušce si je zkoušela i naše zpěvačka,sice byla spokojená,ale sluchátka za 5tis. si myslím, že by měli hrát líp fakt nevím :(

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Drumer »

Hlavně si odzkoušej všechny nastavce,to je důležité,s některými to znělo hrozně,ja jsem zakotvil u toho dvojitého a pohoda

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

jj to už jsem zkoušel a zůstal jsem u toho dvojtého jak tu píšeš
dnes na plese zvuk divnej bez basů..proti těm kossům..možná to tak má hrát a nebo síla zvyku :(
zpěvákovi jsem to půjčil na odzkoušení a chválil si to ,ale kdyby za to měl dát 5 táců tak by to nebral :(

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Bobroněnko »

oproti kossum ma vsecko zvuk bez basu, protoze kossy si vymyslej basy i tam, kde zadny nejsou. proto je vsichni meli ve sve dobe tak radi (tyvole, spunty co maj basy!!) a proto je v dnesni dobe vsichni nenavidej (tyvole, spunty, co maj jenom basy...!). takze bych rekl, ze mit pocit, ze sennheisery za 5l maj min basu a "divnej zvuk" oproti kossum, je dany tim, ze sis zvykl na humus :)

edit: taky se ponekud vymyka memu chapani to, na co potrebujete za bici sluchatka s perfektnim zvukem? navic, kdyz nakrmite sluchatka za 5 mp3 prehravacem, co stoji 1, tak limit asi nebude uplne ve sluchatkach.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

No já za ně dal 2tis. jinak bych do toho nešel :D
Jelikož je mám v uších dost dlouhou dobu za bicíma skoro furt ,tak proč mít nějak šmejdy za 5kilo ať si člověk nekazí uši.A na druhou stránku jsem chtěl něco co parádně sedí v uších a to ty IE8 splnily dokonale.
Proč se proto vyráběj sluchátka za 30tis. a nemusej je používat jen profici?Myslím si ,že odposlech je sakra duležitej a když už to krmím přehrávačem tak ten mě nestál litr ,ale 5tis,ale to není důvod proč jsem je chtěl.
Ale jak píšeš asi jem si zvykl na ty kossi a jejich pseudo basy-možná to tak je :D

shs
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 19 črc 2006 19:36
Bydliště: Vysočina

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od shs »

Koupil jsem cx300 :-( . Asi jsem exot, vypadnou mi z ucha, i když ležím v posteli.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od onehalph »

shs: Tak zkus popremyslet bud o odlitcich vlastnich usi (linky jsou o neco vyse) nebo zagoogli vec, ktere se rika triple flange buds - to jsou takovy nastavce na ineary typu etymotic sluchatek - to bych rekl, ze drzi v kazdem uchu - samozrejme se muze stat, ze budes potrebovat mensi (detskou) velikost - tak to mam treba ja - ale to je tak jediny zadrhel, ktery muze nastat.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

dnes jsem porovnával ty moje slucháka v Praze s ostatníma byli to Shure SE 530cca 95OOkč,Sennheiser IE8-ty co mám já,Shure SE 110 a ještě nějaká nižší Sennhaiser ty byli hrozný nejhorší.
Shure SE530 mě totálně zklamali za ty prachy se mi vůbec nelíbil ,daleko horší než ty IE8 a ty stojí polovic.
Shure SE110 ty byli taky o ničem.
Nakonec jsem zjistil ,že ty moje IE8 jsou padělky .že ty jejich hráli suprově a že jsem pěkně naletěl..takže půjdou z domu!
Zkoušel jsem to na MP3 přehrávač Creative ZEN 16GB.
I ten prodavač říkal ,že z těch sluchátek co tam mám jsou nej ty Sennheiser IE8.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Vozka »

Bohužel, špunty Sennheiser se obzvlášť o doby kdy byly hodně populární CX300 padělaj docela dost, ale nevěděl jsem že se to týká i takhle drahých modelů :-/ Jinak je na tom vidět jak je kvalita zvuku sluchátek subjektivní, protože SE530 jsou podle mnoha hifistů jedny z nejlepších sluchátek vůbec a minimálně na stejné úrovni (spíš lepší) než IE8, někdy srovnávané dokonce s elektrostatickými otevřenými Staxy. Akorát holt s trochu jiným charakterem zvuku :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

jj to máš pravdu s těma Shure já to věděl, proto jsem z toho byl tak překvapenej
a kdyby jste si někdo chtěl koupit ty IE8 tak tu je porovnání s padělkama,ať nedopadnete jako já-jinak je tam někde stránka i nejčastěji padělanýma sluchátkama
http://www.head-fi.org/forum/thread/457 ... s-included

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Pavlišta »

Koupil jsem si na míru dělaná DRMEARZ za 235$ včetně poštovného. Předtím jsem používal Audio-Technica EP3 a musím říci , že je to sakra rozdíl k lepšímu. Je vidět , že je konstruoval bubeník pro bubeníky. Vřele doporučuju. Stačí zajít na ušní, nechat si udělat zdarma silikonové otisky uší, zaslat mu je a za 3-4 týdny je máte tady.

http://drmearz.com

dotfred
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2011 18:40

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od dotfred »

Haleď, já mám Beats by Dre replica asi za 500,- z aukra a tlumení peckový! Jako by jsi ohluchl a v hlavě ti hrála jen hudba. Sice kvalita zvuku nic moc, ale dá se to poslouchat (porovnávám s opravdu drahýma sluchátkama) Takže na bicí? Doporučuji :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od BóĎA »

Soundmagic PL50 :wink: maximální spokojenost, stojej 1300 :wink: a mám od kámoše pučený ty Shure 535 a nic moc, pro moje uši hrozně nepohodlný...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

V sobotu jsem měl možnost na akci vyzkoušet bez. odposlech Sennheiser http://www.sennheiser.cz/ew300iemg3.html
sluchátka jsou u toho IE4 a v porovnání s těmi IE8 co mám to není vůbec špatný.
přenos signálu je jako po kabelu ,žádný prskání když je tam puštěnej metronom jak u odposlechu LD..všem doporučuji ,až na tu cenu :(
Teď začaly vyrábět místo IE8 ,IE80 ale krom vzhledu jsem žádnou změnu nenašel :D

http://www.sennheiser.cz/ie80.html

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Šupi »

Já si pořídil IE 6 a taky supr :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

Šupi píše:Já si pořídil IE 6 a taky supr :)
teď to jsou IE 60

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“