In-ear sluchátka

Mikráky, sluchátka, metronomy, ladičky ....

Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

In-ear sluchátka

Příspěvek od Dave Carr »

Zdravím všechny. Prosím o radu, chtěl bych si na koncerty pořídit nějaký in-eary na vpuštění kopáku a popřípadě kliku z modulu, ale protože nemám s žádnýma zkušenost a nemám je ani možnost někde vyzkoušet, chci poprosit od erudovanejch bicmenů o nějakej tip na sluchadla, který budou uzavřený (pokud se takový vůbec dělaj´) a zkrátka nějak osvědčený. V tom rambajzu na pódiu kopák prostě neslyšim a ne každej zvukař je ochotnej mi ho pustit do normálního odposlechu. Prostě potřebuju sluchadla, který dobře hrajou a zároveň chci ve třiceti ještě slyšet aspoň svůj telefon. Předem díky za odpovědi.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od tomcorn »

-sluchátka Beyerdynamic DT-770M (to "M" je důležitý!)
-in eary (pro lidi) Shure SCL2
-in eary (pro nadlidi :wink: ) Ultimate ears UE-11Pro

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od sasa »

http://www.alza.cz/koss-kdx-100-stribrna-d134478.htm s těma občas hraju - je to ale peklo, člověk slyší fakt mnohem míň, nicméně klik v tom uslyšíš.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Olsztyn »

sasa píše:http://www.alza.cz/koss-kdx-100-stribrna-d134478.htm s těma občas hraju - je to ale peklo, člověk slyší fakt mnohem míň, nicméně klik v tom uslyšíš.
jakože hodně tluměj?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od sasa »

jakože jo. ale máš tam na výběr ze tří polstrů - já používal tenhle stromečkoidní, páč mi v uchu drží nejlíp a občas za bubnama dělám kraviny, tak mi semotamo, když tam mám jiný ty jiný polstry, vapadávaj, ale je to dobré....

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Olsztyn »

Díky za info. To že hodně tluměj je podle mě gut, protože to pak člověk nemusí tak tavit, ale taky záleží jestli tluměj celý spektrum přibližně stejně. Když by zatlumovaly kytaru nebo zpěvy o dost víc než ostatní frekvence, tak by se člověk mohl ve skladbě ztrácet...

Ten kablík vypadá festovně, je i v reálu?

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Vozka »

Nejvíc budou tlumit třízávojový in-eary, což jsou pokud vim tyhle kosy a pak až sluchátka který stojej přes 2k. Jestli chceš sluchadla opravdu jen na utlumení a odposlechy, budou ty kossy v pohodě, jestli na tom budeš chtít třeba i poslouchat muziku, tak jdi radši do dražších, přes basy nic neuslyšíš ;) . Taky je třeba bejt na ně opatrnej, všechny kossy jsou hodně poruchový, a to zejména co se lámání kabelů týče. Jestli ti stačí trochu menší tlumení (protože jednozávojovky), tak ideální poměr cena/výkon maj asi Sennheisery CX300, mám je u mp3 přehrávače a rozhodně si nestěžuju, jsou pohodlný, dokud nic nežeru tak nevypadávaj (při delším žvejkání se uvolňujou spolehlivě), maj v balení tři velikosti závojů a hrajou sakra dobře (třeba ve srovnání s Portama, který zná skoro každej). Plus jsou údajně jedny z nejmíň poruchovejch sluchátek na trhu. Co se tlumení týče, dá se s nima imho v pohodě hrát, samozřejmě neořezávaj rovnoměrně celý spektrum, ale třeba se zahuhlanejma pěnovejma špuntama se to srovnávat nedá.
http://www.sluchatka.net/7-sennheiser-c ... -vyprodej/ tady se daj pořídit za bezkonkurenčních 830Kč i s poštovným, ale kdyžtak si pospěš, jsou postupně na trhu nahrazovaný "upgradem" CX300-II kterej hraje úplně stejně, ale je o pár stovek dražší. Jinak tenhle eshop obecně doporučuju, objednával jsem z něj několikrát a má zpravidla nejlepší ceny a ďábelsky rychlý jednání.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Pajas »

Vozka : právě jsem taky přemejšlel o něčem podobným, takže dík za odkaz, už jsem objednal ty Sennheisery CX300.
Až dojdou, budu referovat ... :wink:

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od NPG »

CX300 mám a používám na hraní a jsou vážně dobrý. Jediná nevýhoda je gumový spojení kabelů který mi asi po půl roce odešlo a těd mám ty drátky rozdělený skoro až dolů. Cx4/500 maj spoj z tvrdýho plastu což je velký plus.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od sasa »

nejvíc třízávojový ineary netluměj, nejvíc tluměj s těma dvěma výměnejma hmotama, který si namáčkneš narveš do ucha tam se ti roztáhnou a neslyšíš vůbec nic, to že uměj jen basy je kec jak brno - to dělávaj levný kossy, tyhle sice basový jsou, ale existujou korekce, takže zvuk si nastavíš dle libosti, mám kossy už asi 4tý a nikdy jsem neměl problém s kabelem pouze v momentu, kdy jsem je přejel nechtíc autem (utrhalo se to připojení kabelů uvnitř sluchátek). tenhle kabel je potaženej silonovou látko, takže žádná guma, žádný rozdělení atd. navíc doživotní záruka.... ten trojzávoj tlumí všechny frekvence, narozdíl od všech namačkávacích špuntů, případně filců, případně molitanů nebo gum, který ti sežerou jen basy a vejšky a nechaj ti středy = kytary, což je zásadně nahovno.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Vozka »

NPG píše:CX300 mám a používám na hraní a jsou vážně dobrý. Jediná nevýhoda je gumový spojení kabelů který mi asi po půl roce odešlo a těd mám ty drátky rozdělený skoro až dolů. Cx4/500 maj spoj z tvrdýho plastu což je velký plus.
Jsi první člověk u kterýho jsem se s tim setkal (znám docela dost lidí co CX300 má), asi holt smůla, no.

sasa: Troufnu si nesouhlasit, protože Kossy co nebyly brutálně přebasovaný jsem ještě neslyšel, ani s cenou skoro dvojnásobnou než stojí ty pecky. (přestože chápu že podle ceny ty špunty snad budou o kategorii vejš než šunty typu Spark Plug) Korekcema si spravíš zvuk když potřebuješ slyšet tick a kopáky, na poslech hudby to je absurdní argument, zkreslit si zprasenej zvuk ještě víc. Pokud se bavíme jen o hracích účelech kdy o samotnou kvalitu reprodukce moc nejde, tak je to samozřejmě jedno, o to se nehádám. Co se kabelů týče, zas je to o způsobu používání. Když je vozíš v pouzdře na koncerty a zkoušky, chápu že drží, jestli je používáš i u nějakého přenosného přehrávače a třeba semtam pohodíš do kapsy (což kvalitní sluchátka vydrží) a fungujou ti, tak máš spíš štěstí. Doživotní záruka je sice super věc, ale vzhledem k tomu že musíš platit ne úplně malý manipulační poplatek, je to zas o štěstí, protože když kamarád i přes šetrné zacházení reklamoval porty třikrát za půl roku, pomalu se to přestávalo vyplácet. Jasně, jestli je nepřenášíš a chováš se k nim slušně, je to super, protože když se ti náhodou po pár letech kabel rozesere, máš je hned zpátky a to se sakra vyplatí :) . Pěnové (či co to je za hmotu) návleky jsem nezmiňoval proto, že mi a) po zhruba třech týdnech ztratily i přes pravidelné mytí tvarovou paměť, takže se fakt blbě nasazovaly b) furt vyklouzávaly, do deseti minut se mi zpotil zvukovod a bylo to c) jsou oproti gumovým závojům obří, takže spoustě lidem nevyhovují.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od sasa »

holt máme asi každej jiný ucho, já mám všehovšudy asi osm sluchadel, od philipse, přes behringera, HTS535, přes senheisera, po troje kossy (jedny jsem již přejel autem takže dohromady 4x) a jedny akg - v poměru cena výkon jsou kossy daleko nejdál - bavíme li se o audiofilním zvuku, pak vedou otevřený senheiser nevimjakej model ale stál mě 4800,- (na cvičení zcela nevhodný do studia taky nevhodný protože zas až tak dobrej zvuk nemaj) - i tyhle maj hodně probarvený basy, ale rozhodně to není na úkor výslednýho zvuku - nestalo se mi, že by se mi posrali, a to se s nima zrovna nemazlim - nevim co bych s nima měl dělat - ale v pouzdře je nosim, prostě je zamotám hodim do pouzdra a všechno je cajk..... manipulační poplatek??? jakej proboha?
měl sem na uších opravdu hodně sluchadel - vyhráli to tyhle kossy 1) protože tlumí v celém spektru přibližně stejně
2) nebolej mě z nich uši tolik jako z gumovejch srágor
3) právě proto, že nemaj placatej středovej zvuk, ale právě proto, že basujou a zvuk je pro bubeníka, kterej sedí za aparátem bass 600W david eden, laney 400w lampa - tak opravdu potřebuju slyšet basy a vejšky-klik a to splňovali kossy líp než senheisery Cx 300, který 1) maj kabel napiču, 2) jacka napiču 3)po deseti minutách máš ucho jak balön a zvuk byl placatej až běda. ale jak říkám, každej chceme něco jinýho já sluchátka jindy než při hraní nenosím, takže nehledám audiofilní zvuk.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

jj koss doporučuji též!!sice jsem jich moc nezkoušel jako Sasa ,ale spark plug mám už letá odzkoušený a za tu cenu 500kč je to bomba!!!k tomu dokoupíš za 200kila sadu cca 10 párů různých nástavců a pohoda :D
jednou bych chtěl zkusit ty silikonové dělá to asi shure zakrývá to celý ucho odlitek na míru a stojej aspoň 20tis.
http://sluchatka.heureka.cz/koss-spark-plug/
http://www.alza.sk/koss-plug-cush07-d84215.htm

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Pajas »

Pěkně jste se pánové rozepsali :) Tak ve sluchátkách jsem ouplnej amatér a tyhle budu mít jen na doma ke cvičení s automatickým bubeníkem.
Takže když budou hůř tlumit, než budu potřebovat, hodim přes ně traktorový sluchátka. A když mě budou bolet ouška, tak je sundám. Žádný násilí :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od pete77 »

sasa píše:http://www.alza.cz/koss-kdx-100-stribrna-d134478.htm s těma občas hraju - je to ale peklo, člověk slyší fakt mnohem míň, nicméně klik v tom uslyšíš.
tyhle si myslím ,že jsou stejný jak spark plug,jen májí opletenej kabel a vložka bude stejná :D

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Grocker »

Prozraďte mi jak se ten zvuk dostane do těch slůchátek? na to je třeba nějaká vysílačka ne? Kdyžtak prosím nějakej link na zboží. Díky

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Vozka »

sasa píše:holt máme asi každej jiný ucho, já mám všehovšudy asi osm sluchadel, od philipse, přes behringera, HTS535, přes senheisera, po troje kossy (jedny jsem již přejel autem takže dohromady 4x) a jedny akg - v poměru cena výkon jsou kossy daleko nejdál - bavíme li se o audiofilním zvuku, pak vedou otevřený senheiser nevimjakej model ale stál mě 4800,- (na cvičení zcela nevhodný do studia taky nevhodný protože zas až tak dobrej zvuk nemaj) - i tyhle maj hodně probarvený basy, ale rozhodně to není na úkor výslednýho zvuku - nestalo se mi, že by se mi posrali, a to se s nima zrovna nemazlim - nevim co bych s nima měl dělat - ale v pouzdře je nosim, prostě je zamotám hodim do pouzdra a všechno je cajk..... manipulační poplatek??? jakej proboha?
měl sem na uších opravdu hodně sluchadel - vyhráli to tyhle kossy 1) protože tlumí v celém spektru přibližně stejně
2) nebolej mě z nich uši tolik jako z gumovejch srágor
3) právě proto, že nemaj placatej středovej zvuk, ale právě proto, že basujou a zvuk je pro bubeníka, kterej sedí za aparátem bass 600W david eden, laney 400w lampa - tak opravdu potřebuju slyšet basy a vejšky-klik a to splňovali kossy líp než senheisery Cx 300, který 1) maj kabel napiču, 2) jacka napiču 3)po deseti minutách máš ucho jak balön a zvuk byl placatej až běda. ale jak říkám, každej chceme něco jinýho já sluchátka jindy než při hraní nenosím, takže nehledám audiofilní zvuk.
Imho jsou v poměru cena/výkon o dost dál Senny, zvlášť když do toho zahrnu poruchovost. Manipulační poplatek platíš při uplatnění doživotní záruky. Pakliže máš sluchátka s aktivačním kódem, je to jen 50Kč, když ne, je to 300Kč, a to už je dost. Nutno dodat, že na většině míst se prodávají sluchátka bez aktivačního kódu, protože jejich velko(a tedy i malo)obchodní cena je o několik set nižší (u Port to je okolo pětikila).
O tlumení se samozřejmě nehádám. Pohodlí je individuální, basování v případě odposlechů kdy nejde o kvalitu taky beru, to už jsem psal.
CX300 opravdu nemaj kabel napiču. Jediný objektivní nedostatek je, že trpí mikrofonním efektem, ale to je dost malá daň za to že je tužší, takže vydrží mnohem víc než kabely u Kossů a míň se motá, a to navzdory malé tloušťce. Chápu že ti může v něčem nevyhovovat, ale pak popiš v čem a nepiš, že je "napiču", zvlášť proto že jde o kabel k nejmíň poruchovejm sluchátkům v týhle cenový kategorii (kde lámání/trhání kabelu je nejčastější příčina poruchy). To samý platí o jacku, popiš co ti na něm vadí.
Pohodlí je taky subjektivní, jsi první člověk co znám, kterej si na něj stěžuje. Možná špatně vybraná velikost závoje? Já o nich chvilku po nasazení nevim, a stejně tak to má většina lidí se kterými jsem se o nich bavil.
Jestli o jejich zvuku tvrdíš, že je placatej, nebo nedejbože nedobasovanej (což usuzuju z vyzdvihování basů u kossů), tak fakt nemá cenu se o nějaký kvalitě zvuku bavit. CX300 maj naopak k neutrálnímu, suchýmu zvuku dost daleko a i když si nepřibarvujou ani nepřibasovávaj zvuk tolik jako Porty nebo dokonce Plugy či dražší otevřené Kossy, pořád je těch basů o hooooodně víc, než by mělo a mají typickej konzumní zvuk, opak suchosti a neutrálu, který můžeš slyšet třeba u Etymoticů nebo dražších AKG.
Jo, chápu že jestli chceš aby ti prolez klik a basy a zároveň jsi měl zvuk trochu ztlumený tak ty kossy jdou, ale pak bychom si měli určit, že se _vůbec_ nebavíme o nějaké kvalitě zvuku, poměru cena/výkon (maximálně hlasitostní výkon) a v podstatě ani o kvalitě technického zpracování, ale jen o tom, jestli maj vhodný návleky do ucha a dostatečně zkreslujou směrem k vyšší hlasitosti frekvence, který jako bubeník v odposlechu potřebuješ.

Mimochodem, Spark Plugy jsem bohužel měl a na rozdíl od peteho důrazně nedoporučuju (když už ne kvůli příšernýmu -ale přebasovanýmu a hlasitýmu- zvuku a špuntů co sednou málokomu, tak aspoň kvůli poruchovosti, která přesahuje 20%), ale to už je z mojí řeči asi jasný:)).

Fugas
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 16 dub 2008 12:59
Bydliště: Třebíč/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Fugas »

Já osobně co se týče sluchátek jsem zvolil variantu levnější a případně víc kusů - když je vozím na hraní a někde se třeba vožeru, tak aby to nebyla taková škoda.
Nejprve jsem měl Koss Spark plug (400Kč):
výhody - obě sluchátka mají stejně dlouhý kabel (kabel od obou sluchátek jde svojí stranou ke konektoru, neomotává se jeden kabel od sluchátka kolem hlavy); perfektně tlumí (mačkací pěkna utěšní uši dokonale)
nevýhody - po nějakém čase se ta mačkací pěkna už tolik "nenafukuje" jako poprvé; jsou přebasovaný; zatlumí natolik, že se neorientuji ve skladbě a je nutno nechat si do uší pustit víc (všechny) nástrojů, oproti zvyklosti
Nyní mám Senheiser CX300 (830Kč):
výhody - lepší zvukové pásmo (nejsou tolik nabasovaný); tlumí méně oproti Spark plug (takže ještě slyším bubny i kytary bez přidání do uší); jsou menší a vypadají elegantněji
nevýhody - nestejně dlouhý kabel k pravému sluchátku ( je delší a vede přes hlavu z levé strany doprava)


Je jasný, že někdo z Vás to může cejtit jinak a schytám za svůj příspěvek. Nehodlám se s nikým hádat, jetli něco je výhoda, či nevýhoda. Mým cílem bylo napsat Davovi svůj subjektivní názor, abych mu pomohl při výběru nových sluchátek a je jen na něm, jestli na mě dá nebo ne!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od sasa »

gumový kabely nemám rád, sedí mi kabely, který má právě koss - mám je nějakej ten pátek a s kabelama nemám problém - jack se mi prostě nelíbí. Měl jsem na uších právě zmiňovaný sluchadla a neseděli mi, tak jak jsme popsal, takže asi tak. Každej na to máme jinej názor, já za sebe můžu říct, že kossy jsou pro bubeníky mnohem vhodnější než senhesery, ale ať se každej rozhodne jak ce .

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od DUMP »

sasa: já si ty Senheisery nemůžu vynachválit, oproti plugům tluměj ve vyrovnanějšim spektru, takže přes ně slyšim líp, metronom přes ně fachá taky líp a v neposlední řadě sou super na poslech venku. Plugy sem měl asi tři měsíce a podělaly se, stejně jako cokoliv od Kossu (doma sme měli asi troje porta-pro, jedny-sporta pro, pak nějaký jiný dražší plugy a pak ještě nějaký s hákem na ucho) ale je fakt, že ta výměna za novej kus za tušim 200+poštovný u těch porta-pro vždycky fungovala.
Ty Senheisery sou zatim jediný sluchátka, který můžu mít v uších pořád, na běžnou gumovou izolaci mam ucho dost citlivý ale u těch Senheiserů v pohodě (mam ten novej model, možná je to tim).

chladnepivko
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 26 led 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od chladnepivko »

pridam aj ja svoj nazor:
mal som moznost vlastnit obidva modely, u mna vyhravaju Senheisers CX300!
hlavne preto ze mi lepsie sedia v uchu. a taktiez maju prijemnejsi sound aj ked clovek zrovna nehra

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Bobroněnko »

eee..jenom bych rad podotkl, ze se mi Senny CX300 taky zdaly nedobasovane, ale jen do te chvile, nez sem je nakrmil necim jinym nez svym mobilem. jakmile je strcite do neceho, co ma primarne prehravat hudbu, a staci blbej Sansa Clipp, tak ten zvuk je najednou DIAMETRALNE odlisnej. Proste kvalitni sluchatka, kery hrajou jen to, co do nich leze, a nevymyslej si veci navic :-) srovnavat CX300 a jakekoli Koss spunty v dane cenove relaci je ponekud usmevne :-)

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Vozka »

Ony taky přidávaj basy, a ne málo, akorát už se to dá poslouchat a není to na rozdíl od kossů na úkor zbytku spektra ;). Jestli budeš mít někdy tu možnost, vyzkoušej si nějaké in-eary od etymotic research, tam teprv uvidíš, zač je toho neutrální zvuk :). (a to ideálně ještě na nějaký lepší zvukovce/kvalitním zesilovači, já byl podobně odvařenej když jsem CX300 poprvý zapojil do svojí externí zvukovky od Edirolu, a to je to nejlevnější krabička kterou prodávaj, koupená ani ne za 2k)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Olsztyn »

u mě vyhráli senheiser, díky hoši

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: In-ear sluchátka

Příspěvek od Bobroněnko »

Vozka: no tak jasny, kdo chce tak si koupi aspon UE metro fi3, ze. CX300 prece jen sou porad sluchatka delany na to, aby se zvuk libil, ja narazel na srovnani s kossy :-) jinak je dobrej taky jeden typ Altec Lansing kerej se prodava kolem 800, kdo bude chtit najit najde.

Odpovědět

Zpět na „Elektronika“