Hrání na Hi-Hat

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Friderick
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015 10:27
Bydliště: Prostějov

Hrání na Hi-Hat

Příspěvek od Friderick »

Vážení kolegové mám jeden takový problém a proto bych se chtěl zeptat na Váš názor. Je to asi cca 2 týdny co jsme si našel učitele a už jsem byl již na druhé hodině, kdy učitel došel k názoru že blbě šlapu Hi-Hat, že jí moc otvírám a pak mi jde slyšet i krom sssss taky náraz, jak jde matka co drží tyč co hýbe s vrchním činelem nahoru a bouchne o doraz. Činely mám od sebe 1cm a vrchní činel mám trochu povolenej, aby nebyl úplně přitaženej, spodní činel trochu nakloněn. Když hraji mám špičku na pedálu a zvedlou patu, aby byly činely co nejvíce zavřeny, jakmile mám hi-hat otevřít dám patu dolu a nadzvednu špičku nohy zahraji otevřenou hi-hat a jdu zase na špičku nohy se zvedlou patou. Když hraji ride a mám šlapat hi-hat na čtvrtiny či osminy tak zvedám nohu tříslem a šlapu pedál špičkou nohy.

Zajímalo by mě tedy, jak správně šlapat hi-hat, zatím tomudle moc nerozumím, abych ji šlapal tak, aby jí neotvíral do plna a ve videích to každý dělá jinak a učitel jí furt otvírá tříslem že mu jde na vrchu, hi-hat se nepatrně zvedne a při úderu tělem paličky se mu jakože posunou dopředu. Nevím jak to dělá a jsem s toho nervozní že to nechápu a nemůžu to vysledovat.

Děkuji moc za Vaše rady.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Hrání na Hi-Hat

Příspěvek od Plesnivec »

Dělám to stejně jako Ty už více než 55 let, jediný rozdíl je v tom, že mám mezeru cca 3 - 4 cm a nikdy ji neuvolním tolik, aby se ozvalo cvaknutí dorazu a ani aby ty činely začaly o sebe "plácat"...a pružinu mám seřízenou na nejmenší možný odpor...prostě, jak píšeš, pata, špička...u uvolňování vždy s patou dole...při zavírání se zhoupnu na špičku...dvojpedál šlapu špičkama...promiň, musel jsem si to jít vyzkoušet, když šlapu 4, v tempu, a k tomu cokoliv na vaška, šlapu tu hi-hat špičkou, jako pedál u bubnu...
...tím nechci tvrdit, že to je jediný správný postup, ale znáš to, starej pes a nový kousky...to jde dohromady jen velmi těžko... :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrání na Hi-Hat

Příspěvek od Bobroněnko »

poslechni si Whole Lotta Love od Zeppelinů, soustřeď se na to, jak zní hajtka a zvuky o kolo, a pak nám přijď napsat, jestli si myslíš, že to Bohama a jeho posluchače sralo.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Hrání na Hi-Hat

Příspěvek od g.m.kenny »

Vygoogluj si jak jí kdo šlape, ale nejdřív dej na učitele a nauč se na hajtku tradičně. Taky mě nutil nejdřív základy a pak ať si skouším co chci, nebo hraju jak chci. Jenže pak jsem se těžko vracel k těm zvláštnějším technikám a hlavně je pak kombinovat, ale každý začínal asi stejně jako ty...chce to cvik...podupávám si nouhou a houpu i v práci na kuřácký přestávce venku...he he Fascinuje mě hraní na hajtku takovým tím houpavým způsobem...někde jsem to okoukal a je to supr zvlášť na rychlí kombinace a při hraní obouruč na hajtku a její otvírání. Je to mazec ...jazzmani ty určitě ví jak na to. A tím houpavým způsobem to taky moc nechápu..musí se to cvičit...viděl jsem jak se pata skoro nedotkne pedálu a špičkou pěkně otevře. Taky si hodlám naordinovat nějaký jinotechnický cvičení na hajtku. Dyž tak hoťe ti zkušenější nějaký link na video. Ale hned jak sem začal víc experimentovat s hajtkou tak můj pedál šel do kytek..po pěti letech...se zas tak nedivím. Jinak zajímavý téma..mám rád rychlou hajtku a je to fakt těžký.

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“