German grip vs. French grip vs. American grip

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Odpovědět
howidied
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2013 00:05

German grip vs. French grip vs. American grip

Příspěvek od howidied »

kedze tu uz bolo zopar diskusiu na temu matched grip vs. Traditional grip, prispejem aj ja ohladom matched uchopov :P

osobne som doteraz hraval s german alebo americkym uchopom, pride mi to najprirodzenjsie, french som pouzival len pri cviceni prstov alebo pri jazdeni na ride.

podrobnejsim sledovanim speed monsterov typu kolias ci roddy som si vsimol ze obaja pouzivaju french grip a vyuzivaju hlavne prsty pre vykonanie uderu, nie zapastia.

takze moja otazka znie, ktorym uchopom dosiahnem najvyssi ryychlostny potenccial a ktory je najvyhodnejsie cvicit. existuju nejake "directions" ktorymi sa riadit pri zvoleni primarneho a dominantneho uchopu?

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: German grip vs. French grip vs. American grip

Příspěvek od Kryštof »

blake richardson pouziva zapesti a taky je to fičák, kazdopadne mne se hraje nejlip nejrychlejc french gripem jenom prstama, ale mnohem vic me to bavi dlani dolu teda asi 70% zapesti a 30% prsty

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: German grip vs. French grip vs. American grip

Příspěvek od g.m.kenny »

Ha ha , hraji asi kombinaci všeho, záleží dost na stylu hudby...třeba french grip mám rád, ale když chci dát fakt pecku tak není zrovna vhodný. Je dobré zkusit si všechny a najít si svůj. Jsme každý i po fyzické stránce dost odlišní. Kupodivu osobně nejsem moc zastáncem amerického gripu i když k dnešní moderní soupravě bicích je jako "nej".
Oproti tomu asi nejvíc osobně preferuji German grip hraji s ním přesněji. A Traditional grip (i když Traditional grip mi učitel vytýká, že je zbytečný) ovšem pro synkopování jazzu myslím nutný, pro dynamiku taktéž, jenže je technicky nejhůře zvladatelný. A vzpomínám si French gripem sem začínal, asi že jsem měl natrénované prsty s kláves.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: German grip vs. French grip vs. American grip

Příspěvek od g.m.kenny »

howidied píše:kedze tu uz bolo zopar diskusiu na temu matched grip vs. Traditional grip, prispejem aj ja ohladom matched uchopov :P

osobne som doteraz hraval s german alebo americkym uchopom, pride mi to najprirodzenjsie, french som pouzival len pri cviceni prstov alebo pri jazdeni na ride.

podrobnejsim sledovanim speed monsterov typu kolias ci roddy som si vsimol ze obaja pouzivaju french grip a vyuzivaju hlavne prsty pre vykonanie uderu, nie zapastia.

takze moja otazka znie, ktorym uchopom dosiahnem najvyssi ryychlostny potenccial a ktory je najvyhodnejsie cvicit. existuju nejake "directions" ktorymi sa riadit pri zvoleni primarneho a dominantneho uchopu?
Jo a ty prsty jsou fakt nutné pro spousty faktur hry, ale jdou aplikovat a samozřejmě je aplikují všichni dobří hráči bez ohledu na grip :idea:

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“