Stick Control - jak cvičíte?

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od gu-staff »

Zdarec,

jak píšu jinde, začal jsem se znovu učit na bicí. Díky vám tady na foru jsem objevil učebnici Stick Control od G.L.Stouna a zajímalo by mně, jakým způsobem podle ní cvičíte? Sjíždíte každý dvojtaktí 20x jak radí v tutoriálu? Měníte tempa? Jaký tempa hrajete? Kolik toho stihnete za hodinku cvičení přehrát? Kdy postupujete na další sumu cvičení - tzn., jezdíte pořád dejme tomu jednu stránku, dokud ji nevypilujete a pak jdete na další, nebo jedete od začátku do konce celou knihu, a takhle pořád dokola?

Díky za rady. Já za sebe můžu říct, že mi teď, jak jsem zatuhlej, dělá největší problém přehrát to v pomalym tempu, ruce mně normálně neposlouchaj, a dle metronomu to prostě škobrtá. Takže jako malej kluk tady bouchám do gumový placky ty najhorší brambory a modlim se, aby už to konečně povolilo...

Kupodivu v dvojnásobnym tempu většinu cvičení zahraju s metrem poměrně snadno...Ale raději bych na tom byl obráceně...rychlost doženu za chvilku, ale koordinace je prevít.... :?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od Sheafraidh »

Hral jsem z toho zatim jen par prvnich stranek, spis jsem to prehraval v dane rychlosti tak dlouho, az jsem si v tom byl trochu jistej a taky do te doby, nez me to prestalo bavit - a dalsi den jsem se to samy snazil posouvat zase dal. Ted na to ale neni moc casu na osobni rozvoj, tak si obcas prehravam par radek, co si vzpomenu z hlavy.
Ja osobne to v pomalym tempu vetsinou zvladnu, ale ty rychlosti mi porad nejak ne a ne jit (ani v rukach ani v nohach)...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od Posluchac »

Já jsem zase za 4 měsíce i 3 hodiny denně u TV bušil do prkýnka na maso a přes silnou utěrku základní paradidl PLPPLPLL :D . Už ho umím vyrovnaně a i rychle, levá ruka se srovnala..Viz. příklady na youtube, plus mj. cvičím rychlost z hlavy dle cvičení od Höniga :))

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od gu-staff »

Kupodivu mi mnohem lépe jdou patterny začínající levou rukou, kterou mám obecně slabší. Někdy je to alchymie, co mozek chce, ale ruce odmítaj....

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od Jan »

No, od doby, kdy mi Stick Control před třemi lety doporučili, jsem pořád na první stránce. Začínám tím každé cvičení, většinou opravdu přehraju každý řádek dvacetkrát, jednou za čas to zkusím v maximálním tempu pro každý řádek, ale většinou hraju half-time/ double-time v tempech, při kterých si ještě dokážu uvědomit, co dělám a aspoň trochu posoudit, jestli je konsistentní zvuk a rytmus. Někdy hraju s různým doprovodem v pravé ruce tak, že noty L hraje levá ruka a R noha, málem mě přivedlo do blázince, když jsem takto hrál poprvé s triolovým jazzovým doprovodem. Někdy akcentuju jednu po druhé všechny osminy v řádku, někdy si k tomu pustím muziku a akcentuju druhou a čtvrtou. Někdy zachovám rukoklad a hraju na různé nástroje v soupravě, ale to asi není k ničemu dobré a navíc to zní jako hodina hudebky ve zvláštní škole.
Hrát jednu stránku tři roky samozřejmě není žádné univerzální doporučení. Mně to tak vyhovuje, protože pořád ještě nemám zvládnuté základní věci jako timing a vyrovnanost úderů, ale kdo by chtěl Stick Control použít jako základ třeba pro koordinační cvičení, ten může celou knížkou projet za týden. Letos jsem si koupil i pokračování, Accents and Rebounds, ale vzhledem k tomu, že je doporučená až po přehrání SC, dostanu se k ní se svým tempem za 136 roků. Ale to potom budou střídavý jak svině!

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od gu-staff »

Tak Janovu trpělivost nemám. Já teď cvičím tak, že jedu každé cvičení 20x pomalu (čtvrtka = 120), pak 10x rychle (čtvrtka = 240), podle možností šlapu 1. a 3. kopák, 2. a 4. hh, nebo rozkládám na přechody. Nicméně teď jsem se dostal ke cvičení s 32nami a ty už ve 240 opravdu nedám, respektive, nedám ty, které začínají od levačky. Jedu víceméně cvičení jedno po druhém a nevracím se, jen na začátku každého cvičení si dám pár řádků z první strany spíše po paměti na rozehrání. Již po několika dnech (každý den min.hodinka) pozoruji zlepšení, ale to je spíše průvodní jev toho, že začínám cvičit po více než 2-leté pauze. Toto zlepšení ua chvilku ustane (až se dostanu na tu mrzkou úroveň, na které jsem býval) a pak už to bude boj. Tak jen, kdyby někdo chtěl vědět, jak tuto publikaci cvičí ostatní :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od gu-staff »

Tak jsem si už zaběhl finální systém (tak kdyby se někomu hodil):

Jelikož mně nebavilo počítat 20 opakování a mám přímo před nosem hodiny, jedu:

1 minutu ve 120
půl minuty ve 240

jedno cvičení po druhém

na konci každé stránky sjedu celý list způsobem každé cvičení jednou pomalu, jednou rychle, to celé dvakrát od shora dolů.
Tímto způsobem se dá přehrát celá stránka cca za hodinu, což je tak denní dávka, která mne ještě nezprudí.
Každí cvičení se tak nepřehraje 20krát, ale 15krát (+-) Nemyslím, že by to bylo na škodu. Nicméně až narazím na něco, co budu hrát v křeči, nebo to budu tlačit silou, tak se zaseknu a dál půjdu, až to bude hrané zlehka. (osobně si myslím, že to bude hned následující stránka č.16, kde začínají přírazy)

Pokud jsem u soupravy, šlapu různě obě nohy, rozkládám na přechody, nebo na hajtku.

matt-ik
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15 říj 2008 19:20
Bydliště: Bratislava,Nove Mesto Nad Vahom
Kontaktovat uživatele:

Re: Stick Control - jak cvičíte?

Příspěvek od matt-ik »

Dom Famularo odporuca kazdy riadok 1 minutu a stranu prehravat tyzden. Vyuzitie SC ma pekne spracovane vo svojich skolach Kenny Aronoff. Pozri aj na totohttps://www.youtube.com/watch?v=Reh9vXuAYs4

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“