One hand roll

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

Začal jsem trénovat toto:

http://www.youtube.com/watch?v=QyvZx_NXK9Y

Otázka zní: Nacvičil jste to někdo v tempu, ve kterém by to už bylo k něčemu? A používáte to?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od Bobroněnko »

u téhle techniky mi přijde, že na machrování je super, ale k praktickýmu použití pak člověk musí hrát všechno relativně potichu, aby byl one hand roll slyšet (Johnny Rabb), nebo mít natriggerováno.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

No v mym věku už machruju tak leda s tim, jak dlouho se dá hrát na bicí a nic se nenaučit :twisted: ...ale myslím, že když to dostanu do tempa, dá se trochu přitlačit a na nějaký zlomený rytmy je to bezva zpestření. Otázka je, jestli to vůbec je v mejch silách to nějak vypilovat. Dávám tomu jen tak 10-15 minut při každym cvičení, abych se neučil jenom ty "trapný" Stony, Lathamy, Veselý a podobný piškuntálie...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od Žilkoslav »

Jo, jo, tohle neni zas tak hrozný se naučit, ale je to vlastně taková zbytečná blbost, dá se s tim opepřit nějaký sólo, lidi to totiž moc nechápou.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

Žilkoslav píše:...lidi to totiž moc nechápou.
Však já taky nehraju pro lidi... 8) Hraju pro sebe, abych z toho měl dobrej pocit. Vždycky mě bavilo narušit stereotyp písničky nějakou kravinou, kterou poznali jen spoluhráči. A pak dělat jako že nevim, proč se na mně strunatci votáčej...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od Medák »

V nějakým junglu se to určitě chytí i bez trigrování. Příjde mi to jako pěkný ozvláštnění. Občas to trénuju, ale pomalu a jde mi to zatím jen pravačkou.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

Medák píše:V nějakým junglu se to určitě chytí i bez trigrování. Příjde mi to jako pěkný ozvláštnění. Občas to trénuju, ale pomalu a jde mi to zatím jen pravačkou.
Já se snažím cvičit obě ruce stejně (tempo i čas tomu věnovanej), ale pravda je, že to asi taky bude běh na delší trať. Ale co, nic mně to nestojí, a když se to jednou povede... :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od tomcorn »

Je to strašně snadný. Prvně jsem si to zkusil (používal jsem to jen jako blast beat - tzv gravity blast) v roce 2002 akusticky https://www.youtube.com/watch?v=A5gXKoZZKEg (po 0:37), v roce 2005 i triggerovaně https://www.youtube.com/watch?v=S4dgpQC9WqA (po 1:18). Omrzelo, nebaví :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

tomcorn píše:...Je to strašně snadný...
Tvl, neser mi :twisted:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od tomcorn »

Viděl jsem to na videu Rabba, šel jsem si to zkusit a za 10min jsem s tím hrál tohle - fakt jednoduchý jak facka. Stav se, vysvětlím.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: One hand roll

Příspěvek od gu-staff »

tomcorn píše:Viděl jsem to na videu Rabba, šel jsem si to zkusit a za 10min jsem s tím hrál tohle - fakt jednoduchý jak facka. Stav se, vysvětlím.
Já nemám problém s tím, že nevím jak na to, jenom mi to prostě nejde :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od Kajda »

gu-staff píše:Já nemám problém s tím, že nevím jak na to, jenom mi to prostě nejde :D
Ehmmm, mně se to Tom snažil jednou vysvětlit a výsledek byl ten, že ostatním přítomným spoluhráčům se něco jakžtakž dařilo, ale u mě totální loď :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: One hand roll

Příspěvek od myša »

Taky jsem na to levý. A levou rukou mi to nejde už vůbec. Naštěstí to stejně nemám kde použít, tak spím klidnějc :-)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: One hand roll

Příspěvek od g.m.kenny »

Kurňa jednou to dám...párkrát jsem to zkoušel...zatím bezvýsledně...ale právě mě napadlo jak to trénovat na padu v autě když jedu do práce s kolegy.

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“