JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Trade »

Zrovna nedávno jsem vymejšlel pro zpěváka rytmus do jedný věci, která je trochu prdel a je tam text z tý americký koledy "santa claus is coming to town" akorát rapovaně. A pro inspiraci jsem si stahnul texty a zkoušel si zpívat do RATM a US3...mno cantaloop se ještě jakž takž dal, ale ty Rage jsou šílený, to je tuhý jako prase. Možná to neni melodický, ale rytmicky je to sakra složitý, když to má houpat a mít koule, tak to neni žádná sranda. Jinak třeba metalovej zpěv (teď myslim growling a podobně) taky žádnou melodii nemá...a taky to neodsuzuju - je to prostě jinej výrazovej prostředek, je nuda používat furt to samý. Je to stejný jako říct, že bicí jsou debilní, protože nemaj melodii (nehledě na to, že se na bicí dají jednoduchý melodie stejně hrát...)

Člověk zkrátka od určitýho levelu musí brát tak nějak všechny styly, nebránit se novejm věcem, ostatně pak tě to obohatí, když si poslechneš něco jinýho, tak je to zase další inspirace. Jasně, že něco člověk má radši, něco míň, ale a priori odsuzovat celej žánr je trochu krátkozraký. Neřeknu písničku, kapelu, ale žánr je něco jinýho.

Jinak pro zajímavost. WWW - Lexikon ... nazval bych to asi alternativním hip hopem:) aj ten surrealistickej klip je skvělej


Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

Okey, ja to vsechno beru, nerikam, ze se to nekomu libit nemusi. Naopak se to libi pomerne velke skupine lidi. Ale ja mezi ne proste nepatrim, a v tuto chvili ani svuj nazor nehodlam menit :) Tudiz bych povazovala tuhle debatu o mem nazoru proti hiphopu a rapu za uzavrenou ok?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Kajda »

Stačí nenazývat určité věci "sračkou" a pak to tu nikdo řešit nebude :roll:

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

Kajda píše:Stačí nenazývat určité věci "sračkou" a pak to tu nikdo řešit nebude :roll:
Budte tak laskavi, a nechte to byt, je to muj nazor. Muzu to nazyvat jak chci, taky tady nikomu nekritizuju to co maji v profilu. Fakt nechapu proc se to zaclo resit. Budte tak laskavi, a muj nazor respektujte, tak jako respektuju ja ty vase a nechte to byt.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Kajda »

Já se nechtěla do tebe navážet, chtěla jsem ti tim jenom "vysvětlit", co spustilo tuto OT debatu :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Benbuben »

Něčí názor se dá respekotovat, pokud zrovna - jako v tomhle případě - neuráží druhý... Pokud někdo bude o někom tvrdit, že je kretén, byť by to byl vůl sebevíc, taky to nebude názor hodnej respektování, leda, že by předmět toho tvrzení opravdu trpěl onou nemocí.. Je to krátkozraký, ošklivý, nečestný a nesportovní a Mirek by to nikdy neudělal. :D Zkrátka, mě to sice nijak neuráží, ale obrázek (a možná i trochu zavádějící) o osobě, co tohle napsala, si člověk může udělat snadno (stačilo by někdy víc přemejšlet). :roll:

p.s.: Já byl taky kdysi takovej, a taky jsem z toho snad trochu vyrost. :mrgreen:

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

Benbuben píše:Něčí názor se dá respekotovat, pokud zrovna - jako v tomhle případě - neuráží druhý... Pokud někdo bude o někom tvrdit, že je kretén, byť by to byl vůl sebevíc, taky to nebude názor hodnej respektování, leda, že by předmět toho tvrzení opravdu trpěl onou nemocí.. Je to krátkozraký, ošklivý, nečestný a nesportovní a Mirek by to nikdy neudělal. :D Zkrátka, mě to sice nijak neuráží, ale obrázek (a možná i trochu zavádějící) o osobě, co tohle napsala, si člověk může udělat snadno (stačilo by někdy víc přemejšlet). :roll:

p.s.: Já byl taky kdysi takovej, a taky jsem z toho snad trochu vyrost. :mrgreen:

:) okey okey, máte to pozměněný, ale stejně si stojim za svym :)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od fankju »

Ti vadí aj rap jako takovej? :) Třeba Anthony Kiedis rapuje jak ďábel! Xavier Baumaxa, Jon Davis...už mlčim!

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Žilkoslav »

fankju píše:Třeba Anthony Kiedis rapuje jak ďábel!
Jo, jo, Kiedisův rap mám hodně rád. Možná právě kvůli tomu jsem si oblíbil první alba Red Hotů, hlavně Freaky Styley. :wink:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od ToP »

a jejda, už zase se projevuje sféří syndrom, hele řešte si název toho vašeho oddílu sféristi, jinde byste mlekotali, jak moc je to OT a že to patří jinam a todleto tádleto, teďka tu kecáte sami, nechte nás s Gollumkem a vůbec kohokoli myslet si, co chce, vám taky někdo hromadně nekecá do vašeho opačného mínění (čili že hop a rap sračky nejsou), když už jste z té mladické nerozvážnosti teda konečně všichni vyrostli, názor proti názoru, 100 lidí 100 chutí.
Akorát vyloženě nemám rád a to mi teda vopravdu nezlobte, když se kdekoli hromadně složí proti jedinci, který trochu vyčnívá, hlavně aby byli všichni vyrostlí. Vždy se rád zastanu.

Řešte si téma a jestli se nudíte a chcete rejpat, běžte se proběhnout ven

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

ToP píše:a jejda, už zase se projevuje sféří syndrom, hele řešte si název toho vašeho oddílu sféristi, jinde byste mlekotali, jak moc je to OT a že to patří jinam a todleto tádleto, teďka tu kecáte sami, nechte nás s Gollumkem a vůbec kohokoli myslet si, co chce, vám taky někdo hromadně nekecá do vašeho opačného mínění (čili že hop a rap sračky nejsou), když už jste z té mladické nerozvážnosti teda konečně všichni vyrostli, názor proti názoru, 100 lidí 100 chutí.
Akorát vyloženě nemám rád a to mi teda vopravdu nezlobte, když se kdekoli hromadně složí proti jedinci, který trochu vyčnívá, hlavně aby byli všichni vyrostlí. Vždy se rád zastanu.

Řešte si téma a jestli se nudíte a chcete rejpat, běžte se proběhnout ven

Neres to :) me to nevadi, at si mysli co chteji :) ja jim to neberu, a oni mi to taky sebrat nemuzou 8)

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od tomasnos »

to je zmatek....ja jsem samouk a zaklady jsem se naucil sam....ty muzes taky....vipada to slozite ale neni...no a ted jsem pokrocilej a nevim co dals se ucit tak jsem sel k uciteli a ten mi pomoh :)

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Tomin0007 »

HU...tak jednou pro vždy, když zajdeš k učiteli (dobrýmu), tak ten ti ukáže věc za jednu hodinu a naučíš se ji jakžtakž do další hodiny.....jako samouk se tu věc naučíš za stokrát delší dobu, pokud se ji naučíš vůbec, nebo pokud budeš vůbec vědět, že ta věc existuje.....pokud je samozřejmě ten učitel špatnej, tak tě naučí spoustu chyb....ještě horší je, když přijdeš k učiteli a zjistíš, že jsi lepší bubeník, jak on :D ......ale každopádně to bude pro tebe jen plus, když k někomu půjdeš........jako samouk se můžeš rychle naučit spoustu kravin, ale třeba taky ne.......jo a jinak, já HIPEC taky neposlouchám.....yea, com´in´.....motherfucka´ :mrgreen:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od MACEK »

tomasnos píše:to je zmatek....ja jsem samouk a zaklady jsem se naucil sam....ty muzes taky....vipada to slozite ale neni...no a ted jsem pokrocilej a nevim co dals se ucit tak jsem sel k uciteli a ten mi pomoh :)

mě právě základy ukázal učitel a zbytek sem se učil a pořád učím sám.... :wink:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Hans-Drums »

Já jsem zase od základu měl učitele,ale po osmi letech se mi zdá,že už mi ta výuka nic moc nového Nepřináší,takže přistupuju k samoučení (Lekce na netu,Studování různejch skladeb,Nebo že prostě vytáhnu starýho Řepku a ty cvičení na rytmičák hraju třeba jen jednou,nebo ve formě breaku)

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od odietamo_drummer »

já to dělám tak že si okoukám, nejlépe na videiích, techniku bubeníku která se mi líbí nebo kterou bych se chtěl naučit a pak už jenom cvičím a cvičím. velmi dobrým zdrojem sou mi: modern drummer festivaly, youtube atd...

Exisek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2013 23:20

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Exisek »

Zdravím, chci se zeptat na nějaký učebnice pro samouky, hraji čtvrtým rokem a rozhodl jsem se přestat s hudebkou. Rád bych se ještě zeptal, čeho se vyvarovat v takovýmdle přechodu a jakoukoliv zkušenost z podobný situace ocením. Děkuji

Jestli to tady někde je, tak se omlouvám asi jsem slepej :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od BóĎA »

dobrý jsou paradidly od veselýho na koordinaci, dvd od bennyho greba,jojo mayera a youtube :) videa mi osobně pomohly nejvíc

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“