JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Návštěvník

JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Návštěvník »

Zajímalo by mě, co si o tom myslíte a jak konkrétně k samoučení přistupujete...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Je to nejlepší způsob jak se naučit věci blbě, ale záleží jen na píli a talentu hráče co je schopnej z toho vytěžit.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

jo jo.. samouceni ... no nejefektivnejsi metoda je najit si sam ucitele... :) jinak prolizt celej net a urcite par peknejch veci najdes ... ja jsem nasel

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

základ je se od někodo zkušenýho naučit držet paličky a sedět za soupravou - tam můžeš získat asi nejhorší zlozvyky, pak už je to jedno, třeba jen odposlouchávat z nahrávek :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

jsem docela dost vzdorovitej clovek a zastavam nazor, ze to, co mne muze naucit ucitel, tak ze se to muzu naucit sam a treba i lip. Stejnej nazor mam taky na myty o ruznych bubenicich, ktery umej hrat ... proste kdyz to je schopnej delat nekdo jinej dobre, tak proc bych nemoch delat lip ja... druha moznost je ta, ze to clovek bude delat hur, ale sme lidi... ikdyby nekdo vyucoval cokoliv treba celej zivot a celej svet rikal ze je to nejlepsi, tak se muze objevit clovek, kterej to bude umet lip. Standart je standart .. ale kdyz to samy zahrajes jinak, tak proc ne. vzdyt jaky sou skusenosti s modernim hranim na bici soupravu .. sto let a to jeste hodne prehanim. navic verim, ze kdyz vezmu dva lidi, ktery budou predvadet rekneme nejaky solovani a jeden z nich bude samouk, tak nepoznate kterej to bude. Ocekavam, ze kdybych ted horel, tak mne za tenhle prispevek hasite benzinem :))

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Ne, proc?

Milos Dvoracek je tusim samouk a je to kua borec...
Dokonce si myslim, ze nez spatnej ucitel, tak to klidne samouk.

Zaklad, jak napsal Sam, povazuji spravne drzeni palicek (a to nejen proto, aby si Te zasveceni zaradili vys, ale hlavne proto, aby jsi predesel vaznym onemocnenim zapesti).

Sam se ted samovzdelavam, ale nebyt par rad, za ktere jsem zaplatil par tisic, tak to, co hraji, zahraji mnohem hur.

A nebyt par rad jineho, za ktere jsem zaplatil nemensi nekrestansky peniz, tak mozna hraju lip. Ale hlavne ze umim predpochod...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

To je ono, jde o to co ti učitel ze své zkušenosti řekne co cvičit a jak, několikanásobně zefektivníš svůj vývoj.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

urcite je drzeni palicek hodne dulezita zalezitost .. vo tom se nehadam, ale proste jde o to, ze dost lidi tvrdi, ze bez ucitele to nejde... treba co se tyce toho drzeni, tak jsem vcera po icq diskutoval s Nowicem a ze mu ucitel naordinoval sve drzeni palickek jako spravne, a to, co pouzival oznacil za nespravne .. ikdyz slo o normalni X grip.. palce vodorovne.. no je to asi o tom, jakyho ucitele si clovek najde... jednou bych chtel asi taky ucit..

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Pravda je taková, že když se budeš učit 4 roky sám a budeš držet paličky jako prase kost, a dojdeš k věcem jako jsou dvojky, trioly - jenom prstama s akcentováním, tak jsou ti ty 4 roky uplně k hovnu protože pak už nezahraješ ani kulový, pokud se budeš chtít stále učit a zlepšovat se...
jsou věci, který tě dobrej učitel naučí nebo aspoň vysvětlí během pár hodin, a proč ti to vysvětloval zjistíš až za pár let.
Reference na učitele bicích existujou, takže stačí vybrat jenom toho správnýho.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 Sasa: konkretne - hraju relativne chvili .. drzim palicky naprosto standardne, nebo aspon mam ten pocit. dvojky, trojky... jednou rukou zahraju docela obstojne rychlosti a skladam si z tehle veci paradididly abych si zacvicil... s dynamika mi taky jde docela pekne menit, krome ghost not - coz je na pearl export virblu trochu problem aby byly tak akorat. Akcenty mi taky problemy nedelaj ikdyz je nejak moc jeste nezvladam jak bych chtel... urcite vsem doporucim at si sezenou ucitele, ale ja jsem spokojenej. Jediny co mne vadi, tak je umisteni virblu.. vzhledem ke dvema kopakum nevim jak si ho dat, abych mohl nejak rozumne hrat rimshot...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Nemas nejakou nahravku svy hry na bici ?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 psyker:
Už jen ze tvýho tvrzení že nemůžeš nějak rozumě hrát rimshot se mi zdá že s tvoji technikou a držením paliček není něco v pořádku! Protože rimshot je veden do stejného místa bubínku jako normální úder, pouze v tom rozdílu že se zároveň hraje přes ráfek bubnu a zároveň na blánu, tím pádem si myslím že držíš paličky nějak nešikovně a nejsi schopen toto správně trefit. Možná máš jen moc skloněný bubínek, i to je možný.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, já začínám hrát pátým rokem a umím hovno - resp. nezahraju ani tisícinu toho, tak jak bych chtěl, nevím jak dlouho hraješ ty ale každopádně takovou sebedůvěru nemám s jediným co nemám problém je rimshot:-)))))
vždycky když příjdu k učiteli zjistím jaká jsem nula a kolik mi toho ještě chybí.....(fakt je ten že občas mě pochválí, ale vždycky mi ukáže jinej způsob jak to hrát nebo co stím dělat dál a je toho tolik, že se učím každou hodinu něco novýho, pak se vrátíme k tomu co už mám umět a jsem zase v prdeli....)
sextoly, trioly........, dynamika, parradidly, etudy na soupravu, na bubínek, údery v akcentech jednou rukou - nic nejde zahrát v takový přesnosti spojený s rychlostí tak abych s tim byl spokojenej. a co mě dokáže opravdu nasrat je swing, kde se člověk musí nutit opět k šílené koordinaci-a to už jsem si říkal, že klasickej shuffle s dvojkama jednou nohou už nemůže bejt těžší - když se snažím hrát tohle připadám si jak kdybych za bicíma seděl prvně... ještě tak patnáct let toho jak cvičím teď a možná si začnu připadat, že něco umím

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Saso nebrec, hraju skoro 3x dele nez Ty a vcera jsme si na zkusebne jen tak z legrace zacali se shufflem a byl jsem rad, ze davam jakz takz presne uplne nejjednodussi beat bez jinych akcentu slapakem nez na prvni! Ten zaklad uz mi jakz takz jde, ale udelat do toho cokoli jineho, aby to stale "houpalo" a nerozhodilo me to, to je proste konec!
Jinak jeste k Psykerovi: take jsem byl presvedceny, ze sam se dokazi vzdelat uplne stejne jako s ucitelem, ale jiz prvni hodina s profikem me vyvedla z omylu! :wink: Z tech nekolika nasledujicich hodin tezim jiz ctvrtym rokem a mrzi me, ze dnes nemam cas na natolik pravidelne cviceni, abych si mohl dovolit k nekomu chodit. Jo a po temer patnacti letech hrani se stale odnaucuji zlozvyky z tech prvnich deseti let kdy jsem si byl jisty, ze vsechno delam spravne, ackoli jsem vzdy jaksi citil, ze "stale to neni nejak ono". No bodejt, se spatnym zakladem se hra proste nedala posunout, leda do vetsich kreci!

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Se shufflem je kriz, jsem na tom uplne stejne, Radime. Jenom 1.,2. zahrat a do toho break je peklo ! Holt to chce mit v sobe trochu cizokrajny krve, nez cesky pívo a knedlíky :(
Jinak jestli chodit k uciteli ci ne, tak A je spravne. Pokazdy, kdyz jdu na hodinu, tak si o nejakem zadanem cviceni myslim, ze ho uz umim, protoze ve zkusebne mi to prece slo ! A ouvej, na hodine jsou jiny bici, jina slapka, cumi na tebe treba dalsi dva zaci a na bubinku je tlumitko, takze je slyset kazda nepresnost, v pianu zvlast :D Takze se ti to samozrejme rozsype... a tak to cviceni pilujes tak dlouho, az ho zahrajes s takovym prehledem, ze te nic nerozhodi. Pak teprve dostanes dalsi...V tom je podstata plneho zvladnuti hry, tj. na 100% bez jakychkoli nesrovnalosti. Kdyz si ty samy cviceni budes zadavat sam ve zkusebne, neco se naucis, ale nikdy se sam nedokopes tam, kam te dovede ucitel. Teda aspon ja to tak mam.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

hehe, no cekal jsem prijemne ovace :) .. myslel jsem to tak, ze jsem ted na tu dobu co hraju docela spokojenej ... ze zacatku jsem se z toho malem podelal, jak mi to neslo .. rikal jsem si, ze tak za pet let to nejak treba pujde. Ted hraju druhym rokem a jsem prekvapenej, ze to tak hrozny neni.

Pokud to vyznelo tak, ze jsem spokojenej se svoji technikou komplexne, tak to jsem nikde netvrdil , nebo to aspon tak nikdy nemyslel. predpokladam, ze pokud budu venovat tolik casu, kolik venuju, tak za takovejch pet- deset let uz bych si moch zahrat i trochu solidnej... ani nerikam, ze si ucitele nenajdu , jsem z vesnice a ucitele se tomuhle mistu vyhejbaj peknym okruhem. proste mam tady z tejhle konverzace pocit, ze se musim naucit sam vsechno blbe. Proste jsem presvedsenej, ze dobrejch ucitelu je mensina a pokud si nevydelavam, tak se mi nechce v tomhle moc experimentovat...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Proto je i tak malo opravdu dobrych bubeniku, protoze kazdemu prijde, ze samouka mu pro jeho hrani staci. Tohle jsem si myslel taky, pak jsem prozrel a ted to dohanim a dost mne mrzi, ze jsem se "opravdu ucit hrat na bici" zacal az po 10 letch samouceni. Jinymi slovy - samotnymu ti to bude trvat 2x dele se dostat na nejakou uroven a jeste k tomu mas zaruceny, ze nektery veci nikdy nezahrajes, protoze na ne proste neprijdes...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Atlet: neco na tom pravdy asi bude, ale taky zalezi podle ceho se ucis .. ja se ucim z ruznejch materialu a ne jen tak podle niceho

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jsem rád, že mi to v podstatě potvrdili i lidi, který hrajou i 3X dýl než já...
každopádně jestli hraješ slušně dynamiku, akcenty ti nedělaj problémy, dvojky trojky ve slušný rychlosti, hrozně rád bych slyšel nějakou tvojí nahrávku, protože neznám nikoho komu by po dvou letech hraní tohle nedělalo problémy, možná jseš druhej Buddy Rich,
ten taky nechodil k učiteli a techniku měl takovou, že 90% bubeníků dneska nezahraje ani polovinu toho co zahrál on jednou rukou.
jestli je to tak tak klobouk dolů, já se du ucvičit do modra u bezejmenýho listu swingovejch knedlíčků se šťopičkama....

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 sasa: jj knedlicky se stopickama, ty je dobry umet ...
docela bych taky dal nejakej ten knedlik se stopkou, ale neni kde.
Ale o vejkendu si skocim udelat poradnou knedlickovou polivku.
jinak aspon je videt, ze to nekdo muze dopodelat az takhle daleko :)

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

chtel jsem se zeptat co je exaktne ten shuffle, ma nekdo nekde nejakou nahravku, nebo aspon neco na netu?? kdyz je to tak tezky tak to musi bejt hodne dobry na cviceni koordinace, ze bych to zkusil.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Sežeń si nahrávku od kapely ToTo písnička se jmenuje Rosanna, Hraje to Jeff Porcaro, mistr shufflovýho hraní, tam je naprosto jasnej jeden typ shufflu. Když si stáhneš celý Album ToTo IV tak neprohloupíš protože celý je to jeden velkej shuffle.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

a jestli je ToTo na tebe moc měkký, tak Use Your Illusion I + II. od Guns and Roses - spoustu písniček maj v triolách resp v 9/8 nebo co je to za rytmus... to neni uplně exaktní shuffle ale sem tam se nějaká ta houpačka oběvuje a matt sorrum je dostatečně invenční a tvrdej. neni to prostě čistá 2/4.
nebo třeba The DOORS....tam je vyšaflováno až k zblití:-)
nebo třeba the Straycats s bubeníkem Slim Jimem - až zahraješ shuffle jako on, tak už snad zahraješ všechno:-) a to je ještě ke všemu bílej:-)
Naposledy upravil(a) sasa dne 12 led 2005 13:49, celkem upraveno 2 x.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no jo shuffle to je pruser.. . hrozne se mi libi a nebal bych se ho vubec pouzit do metalu, ale co jsem videl nekoho to hrat, tak to asi jeste par let nedam...

Kostka: no, nevim jake jsou druhy rimshotu-(no respektive jsem myslel normalni uder do bubnu s tim, ze uder jde do blany i do rafku) ale hraju se stylem drzeni palce na stranu.. relativne vodorovne.. a proste zatim jsem neporesil to, jak mam naskladat bubny tak se soucasnym hardwarem, tak abych nemusel menit sklon leve ruky(na palcem nahoru). neni to relativne moc podstatne, ale pokud mam dodrzet prave uhly pri hrani u ruznych casti tela, tak se mi to nejlepe nehraje... mam dva velky kopaky a tomy mam rad prirozene - tzn. ne jako volanty- a jsem celkove vyssi - pres levou nohu tam ten rafek jen tak nenarvu. a tak nenexistuje ani moc jednoduchy reseni. Jinak kdyz tu od zacatku mluvim o technice v opozici, tak byste taky mohli tu moji popravit a rict mi, jak delam vsechno spatne :) mam to rad. jinak by mne taky zajimalo, jestli je podle vas neco extra spatnyho na to, kdyz na kopak hraju tak, ze nenechavam palici prilepenou, ale nechavam ji odrazit ... vim, ze to ma jinej zvuk, je to tezsi na udrzeni dynamiky dvojuderu atd.. proste by mne jen zajimalo, jestli to nekdo taky tady takhle hraje ..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Joooo, Rosanna, to me take drive napadlo jako nejlepsi priklad! Porcaro hral neuveritelne!!!

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“