JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Miken
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2006 19:43
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miken »

Medák píše:Jak funguje ten torrent? Musíš něco instalovat nebo rovnou stahuješ soubory, s kterými si děláš co chceš dle libosti?
jj ja mam bitlord tak ho stahni a pak vse co stahujes dej otevrit v tom bitlordu

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Zacal jsem cvicit skolu od Garibaldiho (diky Radime za xerox), je to super, sice pomerne od zacatku slozite, ale kdyz clovek stravi s jednim radkem akcentovanych paraddidlu treba pul hodiny a ono to zacne hrat, je tam znat jisty posun ve hre obecne. Uz mne nebavily dokola Veseleho ucebnice, ktere jsou celkem nezazivne (ou, jake rouhani, kdyz jsem prehral par stranek :D ). V tom Garibaldim je to takova pekna koncentrace akcentu, paraddidlu a koordinace v jednom cviceni dohromady. Cloveka pak pri hrani s kapelou napadaji uplne odlisny breaky a groovy, nez klasicky nadreny akcenty do kotlu ci traktory od Veseleho.
Naposledy upravil(a) Atlet dne 29 zář 2006 13:14, celkem upraveno 1 x.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Považuji to za učebnici opravdu moderního hraní. Skoro všechny groovy zní bezvadně. A ještě si musí člk dávat sakra bacha na dynamiku, jinak to zní na kokot.
Naučil jsem se z Garibaldiho jeden groove a ten začnu hrát skoro vždy při nějakém jamu a ejhle, funguje! :-) Je to vynikající škola, ale samozřejmě docela těžká. Zastavil jsem se snad někde u Permutation Study 7 a dál ani ň (nebo jen velmi pozvolna). Chtěl bych se k tomu vrátit naplno, ale to už nejde stíhat - technika ruce/nohy, akcenty, paradidly, koordinace, chapin/riley, latham....že bych se vyfláknul na práci? :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Radime, kdyby si mi udelal xerox Garibaldiho vubec bych se nezlobil, treba budu mit co nabudnout, kdyztak se ozvi v SZ.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

škoda, napsal bych si o to taky Radime, ale jestli je to těžký, a říkaš to ty, tak by to byla utopie...

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Matesi, mrknu se, jestli ty noty taky mám a kdyžtak bych je někdy brzy vzal do Budějek. Často tam teď jsem, budu se brzy stěhovat-doufám, že ne vedle Tebe.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

dá se garibaldi sehnat i u nás či tě budu muset pozvat na xerox?
nechci pořád hrát na bicí jako můj bratr, kterej na bicí neumí

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Jan píše:Matesi, mrknu se, jestli ty noty taky mám a kdyžtak bych je někdy brzy vzal do Budějek. Často tam teď jsem, budu se brzy stěhovat-doufám, že ne vedle Tebe.
:shock: Jane ty se stěhuješ do Budějc? Kruci, za chvilku si tam ani neštrejchnu, bude to tam samá lepší konkurence :neutral: ..... Mates, Jan....
Naposledy upravil(a) Adrub dne 30 zář 2006 10:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Jan píše:Matesi, mrknu se, jestli ty noty taky mám a kdyžtak bych je někdy brzy vzal do Budějek. Často tam teď jsem, budu se brzy stěhovat-doufám, že ne vedle Tebe.
Do budejc ??? tak to je parada - kurva vlastne ne, zvysuje se tim v budejicich bubenicka konkurence :) Hele ty si zubar ne ?? skoda jeste pred tydnem jsem shanel ke komu budu chodit se zubama. :) 11.10 hraji v CB tak muzes zajit napivo a na pokec - rad se seznamim.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Jihočeši, neblbněte, já se samozřejmě taky velice rád seznámím, ale konkurence se nebojte. Hraju na bicí jako Masterův bratr.
Dávám do pořádku byt a stěhovat se budu někdy v únoru. Pokud bych časem našel i místo na zkoušení, mohli bychom uspořádat nějakej sraz a nechat oddechnout Honzovi a jeho mamince. Budějovice a okolí jsou taky moc hezký.

Hurmaj
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2008 13:00

Re:

Příspěvek od Hurmaj »

Psyker píše:jo jo.. samouceni ... no nejefektivnejsi metoda je najit si sam ucitele... :) jinak prolizt celej net a urcite par peknejch veci najdes ... ja jsem nasel

Tak proc nehodis nejakej link na stazeni nejakych poucniho videa...alebo necoho takovyho

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

Mě učil kamarád, od září 2007, naučil mě myslim si hodne slusne zaklady, a naucil me jak si davat pozor na "zlozvyky" nebo uceni se spatne. Je fakt ze nejlepsi je aby se to clovek ucil rovnou spravne, na druhou stranu, na co si sama prijdu a naucim, tak si lepe pamatuju a jde mi to taky mnohem lip :) Asi nejlepsi je ty uplny zacatky delat s pomoci nekoho kdo na bici uz hraje - dobre a bez zlozvyku :) nebo proste nejakyho ucitele. Potom kdyz uz ty zaklady umis, tak staci uz jen pravidelne hrat. Alespon to je muj nazor. Je pravda ze nehraju tak dlouho abych tady davala rady :) ano sem stale zacatecnik :) ale myslim si ze to co se clovek nauci sam ma mnohem mensi sanci zapomenout :) (je pak ale pravda, pokud se to nauci spatne tak se to hodne spatne preucuje :wink: )

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Benbuben »

Já bych řek, že dyž člověk cvičí pravidelně, tak to, co se naučí (koordinačně, technicky), nezapomene vůbec.. Stejně jako člověk třeba přes léto nezapomene bruslit, tak dyž už se jednou naučim něco hrát, tak na to nezapomenu. :wink:

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od MotorovaPila »

Dobrá metoda (samo)učení je záskok za zkušenějšího kámoše.
Chodím semo-tamo na konzultace a hodiny k jednomu kamarádovi hraje mmj ve filharmonii Brno, a ten mi jednoho dne sdělil, že za něj pojedu odehrát jeden fesťák na Slovensku a šnůru 5-ti koncertů v Polsku, mp3 si mám stáhnout tam a tam a že jsem to já,tak mo nachystá perkuse ve zkušebně fildy...

Za ten týden zkoušení jsem čumněl, co všechno mi najednou jde (aspoň trochu, před tím vůbec) :-)

stanik
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 18 bře 2008 09:11

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od stanik »

když jsem po 2 letech sedl opět za bicí tak to chvili trvalo než jsem se do toho dostal, ale jak řekl Ben, tak koordinace a technika se prostě nezapoměla....

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od fankju »

Gollumek píše:Co neposlouchám: hip hop, rap a podobny sracky co nejsou hudba
Tímhle's nám o sobě sdělila dosti. :) ;)

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

fankju píše: Tímhle's nám o sobě sdělila dosti. :) ;)
Promin, asi ted nechapu jestli to myslis ironicky, nebo ze sis o me udelal obrazek ze sem idiot :D

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od MotorovaPila »

No tak, fakju...Až bude velká, tak to třeba pochopí.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Trade »

Třeba já dřív to taky bral jakože fuj. A to z otoho důvodu, že jsem znal je takový ty hrůzy jako je půldolar...Pak jsem se dostal třeba k US 3 a nebo později WWW (některý novější věci, třeba lexikon) a zjistil jsem, že to má taky něco do sebe. Myslim, že odpor spousty lidí k hip hopu je danej právě neinformovaností o tom, co to vlastně hip hop je, protože nějakej Marpo nebo emiňěm to fakt neni.

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

Me se tenhle "styl hudby" nelibi, neni to zadnej zpev, neni to hudba, v podstate jen recitace nejakyho textu. Napriklad kdyz sem si zrovna sedla k televizi a byl tam ten xfactor, tak tam zpival tusim jazzovy zpevak (nebyl to soutezici :) ), mel krasnej hlas opravdu nadhera, a pak tam prisel nejakej "hustej rapper" a zacal do toho delat "yea yea" a proste kompletne to zkazil. Mozna to vypada jako neinfromovanost, mozna se vam muj nazor nelibi, ale proste nemam to rada, nelibi se mi to. Dle meho nazoru to proste neni hudba. Samozrejme vase nazory respektuju a nehodlam se o svem a vasem presvedceni hadat.

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od MotorovaPila »

přesně tak...
ještě si holt neslyšela kvalitní hiphop, rap a další podobné "sračky"
Pokud budeš mít štěstí, tak to časem pochopíš, ale asi jsme to tak dřív měli všichni...

Pro přesnost: to co se prezentuje v megakomerčních médiích jako "populární hudba", není populární hudba ale rychlovýrobna peněz.
Pop sám o sobě je prima hudba.

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

ale je fajn ze se tu probira forma samouceni :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Hugo Bos »

Gollumek píše:Me se tenhle "styl hudby" nelibi, neni to zadnej zpev, neni to hudba, v podstate jen recitace nejakyho textu. Napriklad kdyz sem si zrovna sedla k televizi a byl tam ten xfactor, tak tam zpival tusim jazzovy zpevak (nebyl to soutezici :) ), mel krasnej hlas opravdu nadhera, a pak tam prisel nejakej "hustej rapper" a zacal do toho delat "yea yea" a proste kompletne to zkazil. Mozna to vypada jako neinfromovanost, mozna se vam muj nazor nelibi, ale proste nemam to rada, nelibi se mi to. Dle meho nazoru to proste neni hudba. Samozrejme vase nazory respektuju a nehodlam se o svem a vasem presvedceni hadat.

nesmíš koukat na televizi....aspoň ne na ty český

Gollumek
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 02 čer 2008 17:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od Gollumek »

hele tohle mi nevymluvis :) nemam to rada, nelibi se mi to, a v blizke budoucnosti nemam v planu "presedlat" na tenhle styl. A myslim si, ze ani ne ve vzdalenejsi dobe. Samozrejme, nemuzu to rikat, je mi teprv 19 :) treba ve 40 na to budu mit jiny pohled. Ale ted sem proste proti nim :)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: JAKÁ FORMA SAMOUČENÍ JE NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

Příspěvek od fankju »

40 mi není, ale rozhodně jsem si dávno odvykl odsuzovat věci, který neznám nebo kterým nerozumím. Hopec je fajn z několika důvodů. Mám rád českej jazyk, baví mě některá hopová poetika a její hříčky. Anglickej a francouzskej je výbornou pomůckou studia cizího jazyka a nakonec hiphopový opdklady (ty dobrý) bývaj suprově rozšaflovaný. A tím, že v sobě pojej desítky vlivů zpoza vlastních hudebních hranic, sou bezvadným studijním materiálem jako tak.

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“