Akcenty - Veselý

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Akcenty - Veselý

Příspěvek od sasa »

když už jsem si myslel, že mě už nelze dostat na akcentech, že už se je pokouším hrát všema možnýma způsobama, tak musím říct, že jsem se šeredně zmýlil!!!
další už asi kvadriliontý způsob jak je hrát.
ruce místo bubínku hrajou: Levá hi-hat, pravá ride, s tím, že když přijde akcent tak přijde na bubínek (rukama samozřejmě, chvíli jsem si při tomhle cvičení připadal jako kdyby mě ukřižovali a chtěl jsem hrát na bubínek i jinýma údama, ale nešlo to)
noha-kopák hraje vždy před akcentem v případě, že je akcentů větší skupinka hraje před skupinkou...
no a sranda začíná opět v "oblíbeném" halftime doubletime, kdy ruce místo akcentů na bubínek rozhodíš do kotlů, tomů, crashů, cowbellů, tamburín...
když se to umí a hraje se to dostatečně rychle, zní to děsně složitě a fakt moc pěkně, je to fajn zpestření, člověk se u toho nenudí.. :P

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To je HUSTY uz jen jak si to ctu!!! :shock: Diky za tip, hned to o vikendu vyzkousim.
Kua ja snad budu na stara kolena (ano ano, pristi tyden 30 :evil: :? 8) ) opet muset zacit k nekomu chodit, abych se k podobnym vecem take dostaval.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hmmmmm, to vypadá na sraz 8)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jinak radime esi chceš, tak tu řeknu eště dalších třeba deset způsobů, ale abych ti (ZROVNA TOBĚ, když jsem slyšel tvoje nahávky) něco ukazoval to po mě fakt nechtěj, nezahraju to ani tak jak je to napsaný na tý stránce, učitel mi to říká pro to, že mě to už učí 4 roky a jelikož jsem asi kopyto, tak se mu mě asi zželelo, tak mi poslední dobou ukazuje nový způsoby a snaží se mě tím motivovat, ovšem čím víc mi toho ukazuje, tím častějc se vracím k těm základům, protože vlastně zjišťuju, že nic neumim :roll:
důležitý je, že subjektivně pociťuju zlepšení..... není nad to si udělat férovej rozvrh na celej tejden nebo měsíc a dřít fakt podle toho a snažit se nešidit sebe sama.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Radime, Tomas Novak by te vzal.
Dalsi zpusob cviceni akcentu je tzv "songo". Kopak hraje toto: xxxo xxox xxxo xxox (jsou to osminy, o je uder, x je ticho). HH na ctvrtky. Ruce hraji (piano): PPPP LLLL PPPP LLLL. No a k tomu ty akcenty do kotlu:D Muze se to hrat i PPLL PPLL PPLL PPLL a pak samozrejme od leve ruky... trioly jsou to same: xxx xxo xxx oxx, ruce PPP LLL PPP LLL ci PPP PPP LLL LLL . Je toho mraky a je to super na koordinaci. PS: po trech letech jsem u cviceni c. 3.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Je to blba vymluva, ale ted bych nemel kde cvicit. Mam v planu novou zkusebnu, samostatnou a jestli to vyjde (vypada to, ze ano), budu mit vice moznosti na cviceni. Bez toho to nema smysl :(

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To bohuzel nema... :? Nicmene ta moznost tady je.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Hm ty akcenty sou vazne vostry.Ted je hraju takovym zpusobem, že nejdříve přejedu řádek klasicky na virblu a pak to rozharzuju do kotlů.Na šlapáku jedu "sambovej" buben = X00X X00X X00X X00X atd. kde X je úder a 0 je ticho.Ještě do toho neumím přidat na každou dobu hit - hat (snad do budoucna) a je to super na procvičení motoriky všech končetin.Podle mě je nejlepší volba pro začátky normálně cvičit na bubínek a paralelně s tim cvičit právě tyhle akcenty!!! :P :P :P :P

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Karlosko, presne takhle to vysvetluji Veseleho zaci. Nejdrive pouze ruce a hlavne velmi pomalu a vyrovnane. Potom se prida leva noha s hihat (drive nez slapak!), pak pridas slapak XooXXooX a kdyz to zvladnes, rozehravas akcenty do kotlu. U toho jsem skoncil = normalni (nikoli triolove!) sestnactiny, 3.cviceni. No a pak je dalsich XXX variaci, o kterych je s mymi casovymi dispozicemi lepsi nevedet : )))
Atlete, diky, kdyz to pujde, dam vedet a vyzadam si cislo. Fakt jsem nalomenej. Pritelkyne ted zacina chodit po nejakych 20-ti letech hrani na piano k uciteli (hlavne skladba, improvizace, jazzove harmonie....atd.), tak mam take o motivaci navic 8)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Já taky na nejaký vychytávky nemám moc času, snad o prázdninách to bude lepší.Tak osminové a šesnáctinové akcenty, to je ještě celkem dobrý , ale jak přijde na trioly je to zlo!!! :( :( :( :( :( :(

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jo s akcenty je tohle fajn... :) Ale ještě lepší jsou takhle zahrané paraddidle... Třeba 18ka (1. řádek pLPl lplp pLPl ppll) - hraje se normálně sambový kopák, pravá ruka ride, levá hh, akcentované v prvním taktu na virbl a v druhém do kotlů... Nebo další možnost je hrát pravou na HH a levou na virbl a akcentovat to na ně... A zase se sambovým kopákem... Třebas u 7čky (1. řádek pPll pLpP lpLP plPL :)) Je to celkem sranda, a když se to dobře nacvičí, tak to zní fakt dobře...

dodatek: P nebo L = akcentovaná pravá nebo levá, p nebo l = normálně pravá nebo levá ;)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

No tak hoši to ste neviděli co se s nima dá dělat
opravdu jak opice :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Tak nas informuj, jsem zvedavy na neokoukane verze akcentu !

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

pravak levakem

Příspěvek od sanch »

s krizkem po funuse...ale nikde to moc nedelaj,protoze ruce se tocej....ale myslim,ze je dobry jakykoliv cviceni zkusit hrat:kdyz ses pravak,davat to od levy a naopak....aplikovat to i na koordinaci(aspon na zakladni beatovej doprovod)...trosku brzda,clovek si pride jak kreten,nedej boze,aby nekdo sel kolem zkusebny a slysel tu bolest,ale myslim,ze to da hodne.....

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Myslim, že už je normální pro každého bubeníka hrát vše od levé i pravé ruky ( nohy )

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Jo tak ty si věříš šéfe !! :shock: :shock:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já teda nemam většinou chuť hrát nějaký nepříjemný cvičení z tuzara ještě od levý, když zahrát je pořádně od pravý mi dá kolikrát dost zabrat...
od obou rukou cvičim jen paradidlový a koordinační cvičení + akcenty.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Tak to trochu poupravim - mělo by to být samozřejmostí zahrát vše od pravé i levé ruky ( nohy )

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já se k tomu dycky jednou za čas odhodlam...a když vidim jak ta levá nezvládá, tak se na to vykašlu:)
bohužel teď jsem měl takový cvičení "sextolen als begleitstimme" a tam už docela pokulhávala, tak jsem musel přidat a teď jedu v podstatě jen paradidly s koordinací a akcentama a i po tom měsíci (s přestávkama kdy jsem byl pryč) musím říct, že je až neuvěřitelný, jak se mi spousta věcí levou (a vlastně všeobecně) hraje daleko snáz a uvolněněji.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Už nějakej čas se snažim hrát všechno na všechny možné způsoby a výsledek mě velice překvapil, zlepšil jsem si tim dost koordinaci. Technicky bych řekl, že už mam levou lepší než pravou. Když to všechno člověk zmákne několika způsoby tak se mu otevírají vrátka zase o kousek dál ( hraní je pak pestřejší, barevnější... )

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já teď levou zatěžuji více, než obvykle, pravou trochu protežuji... Ale nevím, jestli dostatečně, možná by si levá zasloužila prohnat ještě více...tedy zcela jistě, ale asi nemůžu čekat změny lusknutím prstů, že, jako razdva.

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

Příspěvek od sanch »

Trade píše:Já teda nemam většinou chuť hrát nějaký nepříjemný cvičení z tuzara ještě od levý, když zahrát je pořádně od pravý mi dá kolikrát dost zabrat...
od obou rukou cvičim jen paradidlový a koordinační cvičení + akcenty.
to sem spis myslel.....u tuzara se ty ruce stejne obcas otocej,myslim.....spis sem tim myslel ty akcenty a koordinaci,kdy levou hrajes hh(treba jenom osminky nebo sestnactky-klasickej beatovej doprovod)...vlastne tak hraje mike bordin(faith no more,ozzy)....myslim,ze tu levou to tak nak uvolni a trosku posune.....

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

S levačkou je vždy problém. Cvičím ji už hrozně dlouho, ale pořád to stálo za prd. Teprve až nedávno se to trošku pohnulo a myslím, že hlavně díky cvičení Jima Chapina, kde je zatížená právě hlavně levá ruka. Musí hrát dynamicky, přesně, precizně, nezávisle na jiných končetinách. Ale je to také na hodně dlouho. Cvičím to už půl roku a výsledky se dostavují velmi pozvolna.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Adrub píše:Tak to trochu poupravim - mělo by to být samozřejmostí zahrát vše od pravé i levé ruky ( nohy )
Ja si nemyslim ze by to melo byt samozrejme, jsem rad ze neco poradne zahraji od prave, a pokud to hraji dobre od prave tak proc se jeste morit od leve. Tedy mam namysli nejake rytmy a cviceni. Treba paradidle je dobre umet i od leve, ale ty jsou samozrejmosti jelikoz jejima kombinacema se to na tu levou toci samo. Ale proc hrat treba tuzara od leve kdyz ho dobre zahraji od prave to nechapu k cemu je to.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

mates píše: Ja si nemyslim ze by to melo byt samozrejme, jsem rad ze neco poradne zahraji od prave, a pokud to hraji dobre od prave tak proc se jeste morit od leve. Tedy mam namysli nejake rytmy a cviceni. Treba paradidle je dobre umet i od leve, ale ty jsou samozrejmosti jelikoz jejima kombinacema se to na tu levou toci samo. Ale proc hrat treba tuzara od leve kdyz ho dobre zahraji od prave to nechapu k cemu je to.
Sem tu teď dlouho nebyl a dobře se bavím-)

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“