Akcenty - Veselý

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

jojo jen se bav, ale vyjadri priste tedy svuj nazor, kdyz se bavis.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

mates píše:jojo jen se bav, ale vyjadri priste tedy svuj nazor, kdyz se bavis.
Můj názor byl Matesi právě vyjádřen poměrně srozumitelně... Mám pocit, že diskutovat o nutnosti cvičit věci od opačné než jen lead strany je podobně zábavné, jako třeba začít vést debatu o tom, jestli je nutné být schopen zahrát crash i levou rukou... Ale třeba jsi to teď vzal vážně a fakt vznikne debata, ve které někdo bude zdůvodňovat, že to ještě nikdy nepotřeboval--))

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

nene, ja nemam nutkani diskutovat o tom zda je ci neni treba hrat neco z druhe strany. Ja jen vyjadril nazor ze to nutkani nemam a nemam pro to vyuzitelnost abych cvicil zaroven vse od leve. Mne osobne by to branilo ve vyvoji, protoze by to vse byla dvojnasobna prace jeste se vse ucit od od leve s presnosti jakou to dam treba pravou. Urcite veci dam od leve ani jsem se to nemusel ucit. Nechci nikomu branit v tom at cvici vse i od leve, neni na tom nic spatneho a cloveka pak nic nezaskoci, treba kdyz se mu nekdy objevi triola a ruce se mu otoci, tedy pokud pude dodrzovat pouze stridave udery. Ja treba pri cviceni na MB stridave udery nedodrzuji a volim kombinace takovy abych to proste zahral a o to mi de predevsim. zahrat to tak aby to sedelo na prdeli a je jednou zda je stridave, od leve, paradidlem, jakkoliv. Mozna je to spatne co ja vim ... jsem lama ne pedagog.

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

Tak mne sa už podarilo pár krát narazit na problém, kde by bolo riešenie začínat od lavej. Ale vzhladom k tomu, že to neviem a naučiť sa to tak, aby to bolo použitelne v bežnej praxi bude trvať roky, tak som musel urobiť kompromis niekde inde a začínať od pravej.

Osobne to nepovažujem za nutnosť (všetko cvičiť od ľavej), ale určite je to znak technickej a hlavne koordinačnej pokročilosti, ktorá sa dá pri hraní aplikovať.
Naposledy upravil(a) davegr dne 10 srp 2006 17:57, celkem upraveno 1 x.

vejd
Offline uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 13 čer 2005 12:42

Příspěvek od vejd »

je blbost hrát věci jenom od vedoucí ruky (např: pravé), právě se musí zatěžovat ta slabší... :idea: chce to hrát všechno na všechny způsoby, já třeba beglajty hraju pravá ruka/pr. noha, pr.ruka/lev. noha, levá ruka/levá noha, lev. ruka/ pravá noha... a o dvojšlapu ani nemluvě, všechno jedině vod levačky. prstovou techniku taky jedině vod levačky, kvůli síle úderů... ale je to každýho věc, kdo jak cvičí....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja vim Vejde ty si mistr. Ale bylo by od tebe vhodne hodit jsem od tebe najakou zvukovou ukazku !!!! ja uz jich sem hodil tolik az to neni hezky. Staci ti k tomu jeden mikrofon z Intersparu.
Rad bych slysel nekoho, ktery ze sebe tlaci s prehledem kvintoly, septoly, vsechny ruze lichosti a polyritmy co jsi kdy psal, ktery cvici 8 hod. denne
dava vse od leve atd. Mne uz prestava bavit malinko cist prizpevky vsech namachrovancu o kterych nevim jestli maji pravo machrovat a machrovaní nikomu neberu kdyz je podlozeny !!!!

vejd
Offline uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 13 čer 2005 12:42

Příspěvek od vejd »

mates píše:Ja vim Vejde ty si mistr. Ale bylo by od tebe vhodne hodit jsem od tebe najakou zvukovou ukazku !!!! ja uz jich sem hodil tolik az to neni hezky. Staci ti k tomu jeden mikrofon z Intersparu.
Rad bych slysel nekoho, ktery ze sebe tlaci s prehledem kvintoly, septoly, vsechny ruze lichosti a polyritmy co jsi kdy psal, ktery cvici 8 hod. denne
dava vse od leve atd. Mne uz prestava bavit malinko cist prizpevky vsech namachrovancu o kterych nevim jestli maji pravo machrovat a machrovaní nikomu neberu kdyz je podlozeny !!!!

já ale vůbec nemachruju...já mluvim čistě za sebe, tak jak cvičim já a je mi úplně jedno, jestli mi někdo z vás věří nebo ne... Já cvičim pro sebe a nepotřebuju někomu dokazovat, že cvičim sedm nebo osm hodin denně, když mi stejně nikdo nevěří. já sám vim, co je pravda a co ne...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Já si taky zamachruju. Dneska se mi povedl jeden takt čistě zahraných šestnáctin. Tak jsem si musel otevřít pivo za odměnu... :D
Ale zas tak čistý nebyly. :)
Ne,vážně. Máš pravdu Mates že jseš jeden z nejproduktivnějších nahrávačů a rozhodně chci nahrávání taky ošéfovat. Akorát nevím,když si pořídím mikrák z intersparu jak potom ten signál nahrát. Jestli normálně přes zvukovku do počítače a pak zpracovat v nějakém programu a nebo přes mixák...vůbec nevím.
Jinak já cvičím od levý jen paradiddle,stupnice a dvojky. A to hlavně pro to abych si zažil vedení od levé (ruky,nohy) a trochu jinak zatížil mozek. Vždycky je to plus. Navíc levá když vede tak na ni dávám jakoby víc důraz, víc ji vnímám a posiluju. Smysl to rozhodně má... jde jen o to jestli ti stačí to co znáš, nebo jestli chceš a máš dost času cvičit veškerý varianty úderů...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

bleviathan: Mno sám jsem tomu nevěřil, ale Mates to nahrává jen na notebook s integrovanou zvukovkou a tim mikrákem z Intersparu...zkusil jsem to taky (akorát mikrofon snad ještě horší, jestli to vůbec jde:) ) a nevěřil jsem co z toho leze za zvuk. Studio to není, ale na ty polní podmínky je to úžasný. Ale prezentovat nic co jsem nahrál na sféře nehodlám, zatím na to nemám, akorát byste se mi smáli, max to pár lidem pošlu soukromě:)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já se snažím vždycky všechno od obou. Proto mě překvapilo, že Mates, kterej je člověk, co umí sakra hrát, uvažuje o zbytečnosti hrát něco od druhé strany. Je to jako přemýšlet, jestli teda cvičit nebo ne. Možná ne, když to říká Mates, ale takhle to vidim já.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja uvazuji o zbytecnosti u sebe !!! to neznamena o zbytecnosti hrani od leve u jinych jedincu. ze mne si priklad proboha neberte. Ja nejsem prikladem jak spravne cvicit.
Naposledy upravil(a) mates dne 11 srp 2006 01:19, celkem upraveno 1 x.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Myslim, že seš jeden z mála, ze kterých bysme si naopak příklad brát měli. Proto mě to tolik zmátlo.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Bohuzel nemam notebook, leda ze bych to nahral na kazetu. To ale pak zas nevim, jak dostat do digitalu a do PC. Proste nejsou prostredky. Rozumim Matesovi, ze mu staci, kdyz ty veci, co hraje, zahraje pohodlne a rukoklad neresi. Ale bohuzel jsi Mates timto sam sobe brzdou. Ve zpusobu cviceni od leve ruky ci nohy musim souhlasit s Vejdem - proste ti to koordinaci uvolni do jinak netusenych moznosti a hraje se ti pak jeste pohodlneji.

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

zdar atlete!

Příspěvek od sanch »

s tou kazetou zkusenosti mam....kdyz s sebou nemuzes brat do zkusebny konpic....nahrajes to na diktafon(nebo minidisk,kazetak...).....a pak staci audio kabel(diktak-zvukofka))do zvukofky a nahrajes to real time primo do cubase nebo do programu kterej mas....dokonce to pak muzes trosku vymazlit kompresorem a ekvalizerem...a nezni to spatne...hodne teda zalezi na tom diktafonu jakej mas(jakej ma integrovanej mikrak)....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja jsem taky nikdy nerekl ze bych urcite cviceni od leve nedelal, jen rikam ze je blbost uplne kazde !!! cviceni nebo skolu kompletne jeste prehrat celou od leve. Cvicit akcenty, pradidle, a ruzne koordinacni cviceni od leve je dobre, ale myslim ze napriklad prehrat Tuzara, Lathama a dalsi skoly jeste s opacnym rukokladem tak nevim. Jsou skoly kde je clovek rad ze to da tak jak je to psano ale pri prectave ze bych to mel prejed jeste jednou cele od leve - to bych se vratil s praci na zacatek.
Jak rikam urcita cviceni ANO urcita jsou podle mne zbytecna.
Atlete jak si psal ze jsem sam sebou brzdou, to neresim jelikoz uz davno jsem se zabrzdil. Ja uz necvicim, jen obcas projedu soupravu na rozehrati.
To co umim - umim, to co neumim uz v mem veku nehodlam dohanet.
Nikomu nechci radit jak cvicit, cim vice toho clovek nacvici a cim vice kombinacema tak samozrejme lepe !!! takze cvicte tak aby jste se posunovali co nejlepe dopredu.

K tomu nahravani - najlepsi j to samozrejme pres notebook pokud nemac PC u soupravy, jelikoz na compu muzes snizit citlivost mikrofoniho vstupu.
Coz treba dikatafon a kazetak nema a mohlo by to byt prebuzene - je treba vyzkouset. Kdyby jsi to nahral na magič tak jednoduse treba muzes zapojit snuru s kaziče ze slochatkoveho vystupu klidne do mikrofoniho vstupu do PC. Sehnat si nejaky softik, ja treba pouzivam WaveLab a pres nej to nahrat. V nem upravim vejsky - basy, pohraji si s eqvalizerem a vysledek ja takovy jak ho vsichni znate. Ja mam vyhodu notebooku.
Naposledy upravil(a) mates dne 11 srp 2006 10:09, celkem upraveno 1 x.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, jenze ja jsem fakt v tomhle praclovek, mam ve zkusebne dvojce Sony z roku 1990, ze kteryho zadny line-outy nejsou, pokud teda nepocitam sluchatkovej vystup. Navic mam komp jen v kolbence (co bych taky po celodennim cumeni do monitoru doma u kompu delal, ze...) no a v praci samozrejme jinej nez firemni software nee...takze muzu tady jen teoreticky machrovat bez patricnych praktickych ukazek :? Nebo az nahraju celou kazetu trapeniho ve zkusebne, muzu ji nekomu predat, aby to zbastlil to PC...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

mates píše:napriklad prehrat Tuzara, Lathama a dalsi skoly jeste s opacnym rukokladem tak nevim.
To je jasny, Tuzar se od leve nehraje a Lathama si ani obracene nedovedu predstavit :) Doufam, ze jsem te tou brzdou nejak neurazil...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Atlete ty nemusis nic dokazovat nahravanim, zcela jsem te zaskatulkoval mezi dobre bubeniky z tvych nahravek kapely.
jinak nicim si mne neurazil.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Můj bývalý učitel chtěl, abych hrál občas tuzara i od levý...ale to bylo asi proto, žej sem na něm začínal od nuly a tak abych procvičil i levou...navíc mi neprozradil existenci paradidlů, takže jsem nic lepšího neměl.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Mno já tuzárka běžně od levé cvičím
stejně jako akcentíky- ta dvojková verze
a extra hvězdný mi to odemně nepříjde...každýmu se to někdy povede když si při repetici splete levou a pravou
:)
ale třeba takový beatový doprovody nebo vynechávaný šestnáctky od levý nevim nevim, to už bych chmuřil...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Atlet píše: To je jasny, Tuzar se od leve nehraje a Lathama si ani obracene nedovedu predstavit :) Doufam, ze jsem te tou brzdou nejak neurazil...
lathama jedna nebo dva?samo latham od leve neni mozny,ale jen pokud je tam ride-ten se da ale zas nahradit hh.ve dvojce je kazde cviceni v te interpretacni casti rozepsane i pro levou..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tuzar by se měl určitě dát přehrát i od levé, ale učitel to nechce, tak se s tím holt netrápím. Dokonce nechce ani dodržovat psaný rukoklad, což je sice příjemné, ale člověk tím moc nepocvičí rychlé čtení. Tak se jej snažím dodržovat - pro vlastní dobro.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ono je asi dobré jak dodržovat rukoklad, tak hrát pouze střídavě...hodit se může oboje. .) A od levé teď zrovna tuzara cvičím, hlavně kvůli tlačenému víru, kde je ta levá stále dosti nedomrlá...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, ja bych spis bral tuzara za ucebnici kde se da vlastnimi obmenami dosahnout maximalni variability. Rukoklad dodrzovat musim..od leve nehraju.. uz tak nez prehrani vsechno co mam je tak na 2-3 hodiny s tim ze si stim clovek trochu pohraje

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Akcenty - Veselý

Příspěvek od freerider »

Sasa: člověče, já to včera vyzkoušel - to co jsi psal hned na začátku před osmi lety :lol: :lol: :lol: a nejsem z toho moudrej :lol:
myslíš, že by šlo mi to popsat jako pro debila třeba do SZ? :lol:
Jsem starej a mám všechny blbý návyky, který už 2 roky odstraňuju :lol:

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“