Jak se skamarádit s metronomem

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Tých 78 je z viacero dôvodov:
1. Zachovanie kontinuity s cv. 1 a 2, kde je to tempo "akurát". Ak by si dal 1 a 2 pomalšie, pravdepodobne by si zaspal :), resp., je to dosť nuda a človek sa až tak nesústredí.
2. Ide hlavne o to, byť schopný vychytať tú dablkontru "z fleku", aby si tie cvičenia mohol hrať kontinuálne za sebou, alebo "na preskačku" medzi sebou..
3. Toto tempo je myslím ideálne pre tzv. "nasadenie vysokej latky"..jednoduchšie sa v tomto prípade prechádza z rýchlejšieho do pomalšieho tempa, ako naopak..Aspoň u mňa to tak zafungovalo..
V každom prípade si s tým môžete robiť čo uznáte za vhodné a tempá si dajte také, aké zvládnete. V tom popise je to ako s receptom na koláč..ak máte radi menej cukru, kľudne ho uberte.. :)

Pavell
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 lis 2006 23:16

Příspěvek od Pavell »

Nechci to tu zasirat novym topicem, tak to radsi zaseru dotazem mimo misu:
Je lepsi tenhle http://www.muzikant.cz/bici-5/prislusen ... -24855.php
nebo
tenhle http://www.muzikant.cz/bici-5/prislusen ... -15717.php metronom? Diky moc...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

těžko říct, když tam k tomu není moc napsané, chtělo by to zajít někam do krámu a mrknout se na to, co to umí

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ten Sabine bych rozhodně nebral, protože bude mít tempo nastavitelné jen po krocích cca. po čtyrech, což je docela nešikovný, dyž si člověk chce nastavit tempo třeba 133... :D Rozhodně se vyplatí otestovat si zvuk, jestli je konkrétní, ale zas nevlezlej, protože ho budeš pak muset docela dlouho poslouchat... V žádnym případě nedoporučuju snažit se na metronomu šetřit. :wink:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

jó proto mám metronom za 2000,- ale má tak mádhernej zvuk, že sem si na něj zvykl hned, jak sem ho slyšel, předtím sem měl od kámoše pučenej takovej obyčejnej a ten měl tak hrozný zvuk, že sem s tím pomalu odmítal cvičit, no a tempo samozžejmě si můžu nastavit od 30bmp - 250 bmp, po 1 bmp

Mufloň
Diskutér Sféry
Příspěvky: 170
Registrován: 22 srp 2006 19:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mufloň »

Já potřebuju (a mám) metronom tak akorát do kapsy od kapsáčů, jelikož nepotřebuju mít paměť na různý kombinace cliků a to co mám mi stačí.Byl relativně levnej a za ty prachy je to víc než dostačující. :neutral:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

tak ten můj taky není zas nějak velkej, kdybych měl kapsáče, tak se mi tam taky vleze

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se skamarádit s metronomem

Příspěvek od Trade »

Tak jsem se po dlouhé době vrátil na sféru s úmyslem zopakovat si tohle cvičení a hlavně ho předat kytaristovi, který nedávno začal ještě hrát na bicí. Zjistil jsem ale, že ten zmíněný přiložený soubor s groovem k tomu cvičení už tu z nějakého důvodu není (a já jsem už dávno ztratil svou kopii). Nemáte to náhodou někdo? A nebo jen špatně hledám a někde to tu stále je? Díky.

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: Jak se skamarádit s metronomem

Příspěvek od ThunderStorm »

Jak se skamarádit? :D Tréninkem

Osobně mám metronom hrozně rád, jsem víc v klidu. Používám klasicky 1/4, přetlumočím - prostě jeden typ kliku, žádné akcenty. Běžně hraju 220+, ale klik vždycky na polovic tzn. 110...
Co považuju ale za důležité, je trénink pomalých temp, dávám si někdy breakdown až na 60 a pak na polovic tj. 30 :arrow: obecně je super trénovat násobky tempa, ve kterém jste zvyklí, vaše klasické tempo vydělíte 2 a trénujete, pak zase 2 a zase trénujete, až dojdete někde k tempu okolo 30 a to stačí, tak se to nejlépe zafixuje. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“