Hra na dvojšlapku

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Kashmeeer »

Chce to začínat od pomalejch temp a postupně se ty nohy srovnají. Moje levačka byla taky hodně "levá" ale teď už je to celkem v pohodě. Výborný cvičení na nohy je tohle http://www.georgekollias.com/tips/balance/tips_1.htm

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Hans-Drums »

galli1 píše:A co třeba Heretic Anthem od slipknotu :twisted:
No....maximálně refrén. A nebo i to intro,jenže na Kytaru :evil:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Bobroněnko »

kdyz mate problem s levackou, tak zkuste nejakej cas hrat vsecky beglajty proste normalne levou nohou :-) a zkouset skluzy, dvojky, proste vsecko co delate bezne pravou...

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Hans-Drums »

Jo,bobroněnko má maximální velepravdu.Taky mě dřív levá vyloženě srala a přistoupil jsem ke cvičení samotný levačky.Jelikož na hodině cvičím všechno pravou,tak při zkoušení zapojuju obě nohy a pokud cvičím sám hraju všechno levou.Zezačátku jsem nebyl schopen zahrát levačkou například kopák z Want You Bad od Offspringů. a Po možná dvou měsících pravidlenýho šlapání už mi nečiní menší problém zahrát levou For You od Staind (Mimochodem někde na sféře je odkaz na skladbu a noty.Měli by jít taky sehnat na stránkách Vic Firth.Je to výborná skladba na cvičení i jenom na poslech :wink: ) Takže jak už pravil Bobroněnko,co co hraješ běžně pravou začni levou a dávat pozor na dynamickou vyrovnanost s pravou

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od mirekhk »

Musím dát za pravdu.........já osobně to střídám.Levá taky zlobí,tak je jasné,že je potřeba jí zatížit a cvičit stejným způsobem,jako pravou. Prostě stejné,jako s rukama...........

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Grocker »

moje první Dvojšlapka byla Basix :-). Časem ale mě z ní bolely kolena a celkově to hraní už prostě nešlo vylepšit. Nedokázla reagovat tak rychle jak bych chtěl . Teď mám Pearl power schifter eliminator a je to mnohem lepší. Reaguje na každý můj pohyb. A taky je spolehlivá. U basixu praskaly pružiny - stane se ti to na koncertě a jsi v jeteli...

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Šplíchy »

Grocker píše:moje první Dvojšlapka byla Basix :-). Časem ale mě z ní bolely kolena a celkově to hraní už prostě nešlo vylepšit. Nedokázla reagovat tak rychle jak bych chtěl . Teď mám Pearl power schifter eliminator a je to mnohem lepší. Reaguje na každý můj pohyb. A taky je spolehlivá. U basixu praskaly pružiny - stane se ti to na koncertě a jsi v jeteli...
tak to ja mam opačnej problem :D mam tu od Basix a ve zkusebne je od znamyho nejaka Mapex (netusim co je to za typ, jen cenu, byla asi 7 000nova) a na tu proste treba rychlejsi a delsi veci nezahraju... ma navic takovy zarazky na spicku nohy a ja nekdy lezu nohou az k retezu kvuli rychlosti a tady s tim akorat soupu kopakem :-D

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Grocker »

Šplíchy píše: tak to ja mam opačnej problem :D mam tu od Basix a ve zkusebne je od znamyho nejaka Mapex (netusim co je to za typ, jen cenu, byla asi 7 000nova) a na tu proste treba rychlejsi a delsi veci nezahraju... ma navic takovy zarazky na spicku nohy a ja nekdy lezu nohou az k retezu kvuli rychlosti a tady s tim akorat soupu kopakem :-D


Kvůli rychlosti bys měl hrát právě co nejdál od řetězu. Noha pak vykonává mnohem kratší pohyb a tak jich stihne víc za stejný časový úsek. (zrychlí)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Adrub »

Ono hlavně čím máš nohu níž, tak tím víc tě to samo nutí využívat samotnout pružinu pedálu a stačí Ti daleko menší pohyb a síla k tomu, aby jsi dosáhl úderu a sám osobně mám tak daleko větší kontrolu nad pedálem.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Sam Jr. »

na každým pedálu existuje jakýsi "rovnovážný bod", stejně tak jako na paličce. poskytuje optimální vynaložení síly na úder i kontrolu nad odskokem palice, je potřeba ho najít a využívat, samosebou se někdy hodí posunout nohu podle potřeby víš nebo níž (stejně tak jako přechytnout paličku víc ke středu nebo ke konci).

bubenik92
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2011 00:44

Hra na dvojšlapku

Příspěvek od bubenik92 »

Ahoj všichni. Jak můžu zrychlit hraní na dvojšlapku? Kdyžak mi někdo napište mail. Hrajete stehenníma svalama, nebo lýtkama? V čem je to? Pérování? zabírání stehnama? Nebo něco mezi tím? bubenik92@seznam.cz nebo na facebooku Libor Všetečka .... kdo mi hilfne, budu mu vděčný

Premdus
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 09 úno 2011 21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Premdus »

Když jsem hrál na dvojšlapajznu rok .. naivně jsem si myslel že zahraju St. Anger od Metallici ... teď hraju celkově na bicí 3 roky a na dvojšlapku taky ... nemám žádnou techniku (musim najít učitele na nohy), takže to peru celejma nohama ale i tak jde zahrát po nějakou dobu tempo 180. Musí se hlavně dřít =)

bubenik92
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2011 00:44

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od bubenik92 »

Taky zkouším st. Anger. Je to na pytel. Potřeboval bych někoho, aby mi to vysvětlil a řekl mi i třeba jak moc má být utažená pružina atd... Už jsem z toho zoufalý

bubenik92
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2011 00:44

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od bubenik92 »

Chlapi pomozte mi. Jak hodne mam mit utahly pruziny na dvojslapce a jak ziskam rychlost? presnost mi problem nedela, ale jak muzu byt rychly? Hrajete stehennima svalama, nebo jen perujete a pouziivate litka a spicku? Kdyztak mi napiste na mail protoze sem moc nechodim: bubenik92@seznam.cz ... Predem moc dekuju :(

Premdus
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 09 úno 2011 21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Premdus »

Mam pekelnej problém ...
Nemohl jsem na dvojšlapku cca měsíc a tři týdny cvičit ... teď už jí mám spravenou ale vůbec mi to nejde ... za 3 dny jsem okolo níc nadřel jen nohy cca 5 - 6 hodin a furt nic.
Byl jsem schopen uhrát okolo 210 ( na dvojšlapce od Basixu skoro nadlidskej výkon =D) ale teď nejsem schopnej ani zahrát delší dobu 140 (tu jsem udržel předtím třeba okolo 6 minut) ...
Poraďte prosím co nejefektivnější cvičení abych se mohl co nejrychleji vrátit do formy ... 13.8 hraju a nechci si urvat ostudu =/

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Sheafraidh »

normalne, hrat treba x x x x xxxxxxxx (osminy a sestnactiny) nohama a k tomu normalni nejaky rytmus nahore (pouzivam zavrene hihatky, abych lip slysel kopak) treba na 120BPM (nebo i min, zkratka, kde se budes citit jiste) - az se ti to bude hrat vicemene pohodlne, tak zvednout tempo o 5BPM (me nebavi o 5, tak to davam po deseti).
K uvedenemu patternu stridam ruzne rytmy (jednoduche vetsinou). A potom casem treba menim i nohy na xxxxxxxxxxxx x x nebo na xxxx x x - anebo zkratka nejaky cas jen sestnactky (koberec)...
Tohle opakovat hlavne co nejpravidelneji (idealne denne, samozrejme) :)
Takhle mi to poradil ucitel, tak to tak delam, ale nez se dostanu ke 200, abych se citil pohodlne, tak to bude jeste chvili trvat - kdyz je dobra konstelace, tak to dam treba na 190 nebo 195, ale rekl bych, ze na cviceni staci dost casto spis ty pomalejsi tempa a davat do nich maximalni jistotu...
... no a samozrejme, ze s tim nemusi kdokoli souhlasit :)

Premdus
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 09 úno 2011 21:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Premdus »

Díky moc ... rozhodně se toho chytnu ... momentálně nic lepšího nemám ;)

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Paul Wild »

jenom k těm tempům..můj (a teda nejen můj) názor je se vyhýbat právě kulatejm číslům 140-145-150, člověka to k nim pak táhne a většinou když si poslechnete nahrávky tak nejsou v rychlosti 160, ale třeba 163, nebo 168 a ne 170, je lepší to při cvičení brát třeba po třech 141-144-147 nebo po víc,ale vyhejbat se těm kulatejm..

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Grocker »

včera jsem cvičil část rytmické řady nohama. Jen takt 4 takt 6 takt 8 a zase dolu a dokola. Do toho hi-hat 1. a 3. dobu a rytmičák na 3.
To je lehký.... ale pak jsem posunul hi hat proti na 2. a 4. a to už teda vůbec nebyla sranda. Zkuste to, schválně jestli se s tím někdo navzteká tak jako já. :D
Doufám, že nebudu jedinej komu to nešlo. Chtěl jsem to sem dát v notách, ale nějak se mi nepovedlo to napsat, tak snad jsem to vysvětlil dobře.

Indian
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014 10:10

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Indian »

Ahoj...chtěl jsem se zeptat,jestli je normální,aby pravák hrál na dvošlapku(třeba ty 16) od levé nohy?Hraju cca 3.roky a kamarád(zkušený bubeník) mě učí hrát delší pasáže od levé nohy....tak se přeučuji a je to docela komplikované...a existují nějaké noty přímo na dvojšlapku?Díky za info....

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Bobroněnko »

nejsem dvojšlapkář, ale co vim, některým to normální přijde a nedaj na to dopustit. nicméně já si to třeba představit nedokážu a asi bych hodně přemýšlel nad tím, jak moc mi pomůže to, že se přeučím.

Uživatelský avatar
Brady666
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 19 led 2014 22:50
Bydliště: Louny

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Brady666 »

hraju na dvojšlapku (dva šlapáky) už nějakej pátek a levačkou rozhodně nezačínám... hlavně mi nepříjde, že by mě to v něčem omezovalo

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Sheafraidh »

Indian píše:Ahoj...chtěl jsem se zeptat,jestli je normální,aby pravák hrál na dvošlapku(třeba ty 16) od levé nohy?Hraju cca 3.roky a kamarád(zkušený bubeník) mě učí hrát delší pasáže od levé nohy....tak se přeučuji a je to docela komplikované...a existují nějaké noty přímo na dvojšlapku?Díky za info....
Tak pro cviceni je to urcite lepsi - leva noha ziska trosku trenink, aby se celou dobu jen nevezla. Taky to pouzivam, ale jen v nizsich tempech - v tech vyssich se mi to zatim jeste rozpada... A v pasazich, kde neni dvojslapka se to obcas snazim hrat levou nohou...
Noty primo na dvojslapku jsem nekde mel, ale ted si nemuzu vzpomenout, jak se to presne jmenovalo - snad si vzpomenu dneska ve zkusebne...

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Plesnivec »

Mohu nabídnout několik souborů cvičení posbíraných z free webů, (část je od Koliase) není tam ale nic, co bys nevymyslel sám, pokud se nad tím trochu zamyslíš..., potom mám dva rozsáhlejší soubory, jeden jsou cvičení, druhý patterny, oba od Thomase Langa, pokud budeš chtít...mohl bych Ti to nějak poslat...

Vlastně jsem vyškrábal ještě něco...několik souborů z oficiálních škol (polovina včetně audio nahrávek, druhá polovina včetně videonahrávek).

Je velmi pravděpodobné, že se to všechno vzájemně překrývá, musel by sis to přežvýkat sám...já si z toho vybírám podle nálady...

Indian
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014 10:10

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Indian »

Moc díky...když budeš mít čas,tak mi to prosím pošli na mata.jtr@seznam.cz

A díky všem za odpovědi....

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“