Hra na dvojšlapku

O tom, kdo, co a jak cvičí a kolik času ze života tomu dává... zkrátka vše kolem.
Marčelini
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2009 18:07
Bydliště: Pražská 56 ZNOJMO
Kontaktovat uživatele:

Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Marčelini »

Stále mi stávkuje levačka při dvojšlapce,mám ji začít víc cvičit samostatně,nebo v kombinaci s pravou?poradte prosím někdo zkušený jak ji donutit makat,i třeba pod pohrůžkou brutálního nasilí.Marčelini

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od MACEK »

no mě ze začatku taky stavkovala levačka,chvili ji zvičim samotnou a pak do toho zapojim obě nohy...a časem se to zpraví :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od myša »

Často je problém spíše v koordinaci, než v samotné noze. Nejsem dvojšlapkář, ale doporučil bych si vzít první sloupec ve Stick Controlu a systematicky projíždět - třeba v nohách cvičení jedna a přes to hrát všecky cvičení v rukách v tom sloupci, pak nohy cvičení 2 + rukama zase vystřídat všecky cvičení atd. Levou nohu budeš mít stejně zatíženou, jako pravou a třeba se to časem začne trochu srovnávat. Však uvidíš sám, zda ti to bude vyhovovat...

Bubajz
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 pro 2008 22:31

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Bubajz »

Mně tohle taky dělo problémi, ale můj učitel mi jí rozjel. Zkus třeba před každým hraním rozcvičky nohou. 4 od levý, 4 od pravý, 8 L - 8P, 16L - 16P. Od pomalích temp a postupně zvišovat. Opravdu to pomáhá.

poprtel
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 24 lis 2006 17:10

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od poprtel »

jo a zkusit treba hrat nakej zakladak obema nohama, to cloveka nauci spravne sedet - ja mel treba problem ze sem mel pravou heel up a levacku down, napul sem se patou opiral o spodni cast hajtka pedalu.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Rockchild »

Já ted řeším problém spíš s výdrží.... v nějakém rychlém 16tkovém taktu vydržim tak 4, 5taktů a uz nemuzu:(

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Vojta Horák »

Rockchild píše:Já ted řeším problém spíš s výdrží.... v nějakém rychlém 16tkovém taktu vydržim tak 4, 5taktů a uz nemuzu:(
To přejde. Mě taky bolely ruce po osmi dvaatřicetinách a byl konec, ale prostě to hraješ po skupinkách po osmi tak dlouho, až to máš stoprocentní a pak jich zkusíš třeba šestnáct ve skupince a pomalu se k tomu dostaneš.
Dneska jsem konečně ve slabých 110 bpm zahrál pár spolehlivých dvaatřicetin a to jen v záchvatu vzteku a tak jsem hrál hodinu po menších skupinkách a pak jsem na konci ty skupinky dovedl hrát už dvojnásobně. Když na to vlítnu ještě večer a pak každej další den, za měsíc už budu moc mít ty skupinky i dynamicky vyrovnaný a přijde na řadu prasení s kombinacema a přechodama do triol no :)
Hlavně to srovnat metronomem....

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od tomcorn »

Noselord má pravdu, tohle funguje. taky je dobrý sehnat si kapelu, kde se to prostě vyžaduje - docela to přinutí....

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Vojta Horák »

Ale aby se do takový kapely člověk dostal, musí to na nějaký úrovni zvládnout. Já si tyhle blbiny třeba cvičim pouze sám, kdybych to vybalil v rockový písničce, tak mě asi zabijou :) Zase na druhou stranu kdybych si řekl, ok, budu tohle takhle sypat, tak bych si to ve sklepě nacvičil a postavil si kapelu kam se to hodí a po roce týhle kapely by ze mě bylo běsnivé monstrum, protože kapela při zkouškách je cílené opakování zpravidla pár prvků na písničku. (je to srozumitelné?)
No prostě si něco vymyslim že tam budu hrát a pokaždý když budeme zkoušet to budu muset hrát například 5 minut. Pak si myslim že to umim, na koncertě s trémou zjistim že ne a pojede to dál a dál a dál :)

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Šplíchy »

jak rychly rytmy bych na dojslapku mel zhruba zvladat po pul roce? věci typu all that remains nestiham, to je jasny, ale treba jestli znate od megadeth "kill the king" tak takovou rychlost zvladam. SEm hodně pozadu? :oops:

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Šplíchy »

nevim jak vyjadrit rychlost, jsem samouk a pod pojmem 16-tiny me napadne max ze by to mohlo byt 16 uderu v 1 taku...ja fakt nevim :(

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Adrub »

Jak rychle hraješ zjistíš podle metronomu. Teda pokud podle něj hraješ :wink:
Nikdo Ti neřekne, jak rychle by jsi měl hrát po půl roce hraní na dvojšlapku. Záleží to na spoustu aspektů ( délka a poctivost cvičení a tak )

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od smurf »

No, po půl roce hraní bych neřešil ani tak rychlost, jako spíš přesnost a celkovou koordinaci. Myslím, že je lepší se nejdřív naučit nástroj zvládat přesně, než se nutit mermomocí do nějakých atletických výkonů. Když jsem přecházel ze singlu na dabl, snažil jsem se to všude cpát, a čím rychleji, tím líp, a pak jsem si to jednou poslechl na nahrávce ze zkušebny, brambory jako prase. Tak jsem se na tempo vysral a začal jsem cvičit nejdřív pomalu. Samozřejmě, jak píše Adrub, je to striktně individuální.

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Šplíchy »

mno konecne mi to nekdo potvrdil :D ...a tokovy hadky jsem vedl kvuli rychlosti vezkusebne :-D

Volšoveček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2006 11:09
Bydliště: Ostrava

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Volšoveček »

Rychlost = dokonalá pomalost
to jsou zlatá slova pana Höniga z učebnice Bubeníkem za 3 hodiny denně ...

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od 3nec Steel »

Šplíchy píše:jak rychly rytmy bych na dojslapku mel zhruba zvladat po pul roce? věci typu all that remains nestiham, to je jasny, ale treba jestli znate od megadeth "kill the king" tak takovou rychlost zvladam. SEm hodně pozadu? :oops:
Tywoe All That Remains je šílenost :D ... na podobné blbosti je třeba jednoduše sedět a bušit do kliku.
Edit : samozřejmě nejprve je třeba zvládnout techniku a pod. ...

SKERI
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 02 říj 2007 02:45
Bydliště: Bučovice(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od SKERI »

rychlost není všechno :-) já jak si naivně myslel že mám rychlé nohy , a ejhle pan metronom mi dal tak na prdel že jsem musel od začátku.teď už to jde :wink:

Uživatelský avatar
M@TriXx
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 27 led 2009 17:51
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od M@TriXx »

Já osobně jsem měl problémy se shuflováním, samozřejmně dobrá rada nad zlato, takže jsem zpomalil srovnal se a pomalu přidávám na rychlosti, navíc je dobré dle mě zkoušet dvojky i na nohy jak ne pravou tak na levou, navíc je pravda že taky dost záleží na HW a na tom jak máte vyplou blánu na kopáku....nejdřív jsem jí měl dost povolenou a když jsem dal novou tak jsem jí trochu přitáhnul a hned se mi hraje o poznání lépe, pěkně se to vrací.... :twisted:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Vojta Horák »

Jakou jsi nakonec koupil?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Adrub »

Tím, že si povolíš blánu a bude se Ti beater lépe odrážet od blány a bude se Ti hrát lépe je sice hezké, ale na druhou stranu Tě to nikdy nedonutí se naučit pořádně jakoukoli techniku hraní na pedály. Je třeba se s tím potrápit, nechat si blány povolené tak se nám to zkukově líbí a cvičit. Nohy si pak zvyknou a půjde to o poznání lépe. Když se zvládne dobře technika, tak pak už to stačí cvičit jen co do přesnosti, rychlosti, dynamiky.

Uživatelský avatar
M@TriXx
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 27 led 2009 17:51
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od M@TriXx »

Noiselord píše:Jakou jsi nakonec koupil?
soráč za offtopic..... PS3 na kopáku, na virblu mam teď PS4 a na přechodech a kotly pískovaný emperrory.... ICQ ?

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Mamut »

Šplíchy píše:jak rychly rytmy bych na dojslapku mel zhruba zvladat po pul roce? věci typu all that remains nestiham, to je jasny, ale treba jestli znate od megadeth "kill the king" tak takovou rychlost zvladam. SEm hodně pozadu? :oops:

Po půl roce zahraješ kill the king? good...já po půl roce ani náhodou nedonutim svoje nohy na takovou rychlost....navíc se mi to hrozně plete s rukama....a když do toho mám ještě naslouchat metronom....to sou brambory :D

Uživatelský avatar
M@TriXx
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 27 led 2009 17:51
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od M@TriXx »

prostě to nejdříff srovnat v pomalejch rychlostech a pak tomun pomalu přidávat...... já zkouším třeba rychlí tempa v kratších intervalech abych si to trochu osvojil....

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od Hans-Drums »

Mě největší problém dělají takový ty střední tempa....Třeba to tempo z refrénu The Wicker Man od Iron Maiden dávám s přehledem a vyrovnaně a dokážu ho udržet dlouho,ale třeba to tempo z Anything But This jedu tak pět-sedm taktů a pak se mi to začne šíleně rozbíhat a je to v hajzlu.Cvičím to přesně stejně jako vy - nejdřív jednu skupinku po čtyřech šestnáckách,když už jdou ,,sami" tak zkouším dvě skupinky a takhle se chci pomalu dostat na úroveň,kdy se to posype souvisle,přesně a dlouho

galli1
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2008 09:48
Bydliště: Náměšť na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra na dvojšlapku

Příspěvek od galli1 »

A co třeba Heretic Anthem od slipknotu :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Cvičení“