archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
mike

Příspěvek od mike »

hele...mám takovej problém...mám dvojšlapku Peace, jenže se mi na šlapce zlomila na dvě části...No ale nikde nemužu sehnat kontakt na firmu Peace... neni to ani na internetu ani v obchodnim rejstřiku, nikde...Bubny Peace sice existuje ale mam takovej pocit že se jen tak zničeho nic zjevujou...!!! Kdyžtak mi napište jestli něco víte na maxie@centrum.cz Dík...

Cicma

Příspěvek od Cicma »

Miku, co se tý šlapky týče, tak zlomenej pedál je v háji a jestli nic nemůžeš sehnat, tak buď jedina rád, protože ti z vlastní zkušenosti musím říct že to stojí za... Díly na samostatný bicí jsou drahý jako blázen(myslím přechody, stojany atd.) a to nemluvím o dílech jako je tvůj pedál. Protože stejně až narazíš u prodejce na částku zjistíš, že tě novej pedál vyjde jen o pár stovek dráž. Jestli můžu doporučit, tak zkus prolízt všechny inzeráty, tam by se ti mohlo poštěstit a zároveň nikde není psaný, že když máš bicí třeba Tama, že nemůžeš mít pedá třeba Pearl. Zároveň bych chtěl všechny poprosit jestli se jim třeba doma na půdě neválí kopák Tama rockstar 22\ vínové barvy, určitě ho koupím. Zatím zdar Cicma

Cicma

Příspěvek od Cicma »

Pardon můj email. tonino@email.cz

Johny

Příspěvek od Johny »

Zdar všichni bubeníci. Jsme rocková skupina z Brna potřebujem právě tebe. Pokud seš z Brna a je ti kolem 15 a nemáš s kým hrát, napiš. Hrajem Kabáty, Nirvanu, Lucii, Wanastovky + vlastní tvorbu. Naše sestava: 2x el.kytara, baskytara a TY. Piš na: step.159@centrum.cz  nebo sms na:728 186 567. Rocku zdar.

ROMAN \CATMAN\ Madman

Příspěvek od ROMAN \CATMAN\ Madman »

Zdravim vsechny bubeniky. S kamaradama snime o tom ze by jsme zalozili kapelu a priblizili se tak memu velkemu vzoru KISS! A bubenikovi Peteru Crissovi!!

TrEpIfAiXl

Příspěvek od TrEpIfAiXl »

Zdarek koupil jsem novou bici soupravu a je super ted se jen naucit hrat >:o))

Tushbar
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 16 črc 2003 12:46
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tushbar »

Nazdar lidi. Já toho o technikách hraní moc nevím (jsem samouk), ale pokusím se popsat tu svou. Takze, kdyz je slapák pomalej, hraju ho celou plochou chodidla a celou váhou nohy. Pokud potrebuju zrychlit, (treba kdyz hrajeme neco od Alkeholu) tak první úder je prstama nohy (ceho jinýho :o)), resp. tesne za nima a na od palice vzdálenejsi konec slapky. Druhej úder je pak zase celou nohou. Noha by se po slapce mela vlastne \sklouznout\. Vono se to hrozne blbe popisuje, ale snad jsem to popsal dost srozumitelne. T.

Bicmaster

Příspěvek od Bicmaster »

Chtěl bych se toho co nejvíc dozvědět o firmách, které se zabívají výrobou bicích a taky o legendárních bubenících pokud něco víte určitě mi napište buď na tuto sránku nebo na můj email: v.malik@seznam.cz  díky moc

Petra

Příspěvek od Petra »

Ahoj...všimla jsem si,že jsou tu příspěvky jen od chlapů:)o bicí se zajímám a chci se naučit hrát...ještě mít bicí...no,možná časem. dirty@freemejl.cz

Tushbar
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 16 črc 2003 12:46
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tushbar »

Pokud mam spravne informace, tak bubenik sk. Led Zeppelin John Bonham se zadusil vlastnim zvratky po strasny parbe u J. Page doma (nekdy v zari nebo rijnu 1980).

Morion

Příspěvek od Morion »

Zdravím a pozdravuji.Takovou stránku jsem hledal!Já nevim jak vy, ale já jsem začínal na kýble potažený izolačkou.Vystačil jsem si s tim 2 roky než jsem konečně sehnal prachy na bicí.Víte já jsem si spíchnul i 2 šlapky ze dřeva-a pořád jdou!Takže na to aby jste začali hrát vlastně ani bicí nepotřebujete, stačej kýble(to je taková motivace např: pro vás slečno).Vždyť i Tommy Lea začínal na lepenkový krabice a jakej to byl masér.Já teda hraju 2 a půl roku, máme metalovou skupinu a celkem to začíná šlapat.No tím jsem jenom chtěl říct, že bubeníků je málo a bubenic ještě míň a těch dobrejch je vůbec minimum a je to škoda.Mimochodem, já si myslim, že metronom neni až tak důležitej(stačí budík:-)).Tak zatim zdar. DejvK@seznam.cz

Richard

Příspěvek od Richard »

Som bubennik zo slovenska pokial Vam to nevadi mohli bi sme sa podelit o nejake tie skusenosti aj ked si myslim ze viac mi toho poviete vy.Ja hram asi tek 2 - 3 roky a prevazna som samouk mam aj kapelu a hrame nieco na sposob HELLOWEENu,IRON MAIDENu a pod. ps:nieco o samostatnom a efektivnom hrani na ritmicak neviete?totiz nemozem na to nejako prist.caute. . . kontakt ricanyova@stonline.sk

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

Tak abyste věděli pánové, dámy co již na bicí se tady nacházejí :o).To jen tak pro informaci :o))

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

Jejda...mělo tam být co již na bicí hrají :o))

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

Zdravím všechny! Jsme začínající kapela z Brna. Já hraju půl roku na bicí (samouk) a řekl bych, že to není nic těžkýho. Základní rytmy se každej naučí tak za ty 2 měsíce, pak si začne trénovat nějaký ty přechody atd.. Horší je sehnat si pořádnou výbavu (zvlášť co se činelů týká). Ale chci se vás na něco zeptat. Hraje tady někdo s dvojšlapkou? Přemýšlím o její koupi, ale tady v brně jsou dvojšlapky (třeba TAMY) dost drahý. Tak 6000Kč-7000Kč. Stojí to za to?

Luki

Příspěvek od Luki »

Cau Bubenici ja jsem taky bubenik zvlastni ze?Mam takovej problem potrebuju nekde sehnat dvojslapku ta k kolem 2-3 tisic muze to byt i neco starsiho ale ne zas uplnej srot.Jsem z NJ tak mi nekdo neco nabidnete nejlepe TAMA NEBO PAERL.Na novou proste nemam.Zdar

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Cau...sme zacinayici kapela z Kladna a ani ne za teyden mame prvne hrat, a az ted sem zistil ze muy kopak ma uplne hrozney zvuk...takovey hrozne vysokey...neco yako srotak, popelnice a prosteradlo dohromady...potreboval bych poradit neco, co by ho trochu zbasovalo...molitan se zkousel (ye na nic, jenom zkrati a pritlumi zvuk)...no a na novou blanu nemam, pac to potrebuyu do sesti dnu...tak kdybyste nekdo vedel nakou yednoduchou home made upravu budu moc vdecney... netopeyr@post.cz

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

To: Melos-Rythm. Dvoušlapku??? No podle toho co hrayete...s dvoušlapkou ye fpoho, že to co si predtim hral yenom yednou nohou, tak ted mas na to dve (to pokud chces neco s takovim tim dusotem v pozadi) no a pokud si schopney uhrat to co chces yenom yednou nohou, tak ye Ti dvoyslapka na nic...proste to normalne budes hrat vsechno pravou nohou, protoze budes lyney prehazovat levou nohu z haytky na levey pedal dvoyslapky...proste yestli ye nutna poznas sam...ya to resim tak ze yi nemam a nepotrebuyu, porebuyu yi yenom v yedny nasi pisnicce, a to si yi na koncerty budu pucovat vod yednoho kamose z yedny punkovy kapely...

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

To:B.K. Yo yasne ze na posezu zalezi...:)...nebo ya sem aspon poznal, ze kdyz mi kluci posunou sesli vo 10cm dozadu a 10cm doleva...tak trefuyu samey ráfek...proste normalne za haytkou mam stoyanek s notama a cumim do not a do bubnu se trefuyu podle pameti ze tam nekde sou...ale dys mi nekdo posune sesly, tak vsude sviham vo tech 10cm blbe... Yo yinak uz mi nedela dobre ta klaviristicka votocna zidle...chce to nozmalni nepohyblivy stokrdle...tam natom votocnym, nema clovek zachytney bot...vobe nohy na slaphach a slapat, vobe ruce ve vzduchu, no a este pod zatkem se to toci...no yednou na zkousce sem skoncil na zemi...myslim ze zato nemuze yenom ta zidle, ale velkey podil na tom mela...

Richard- inak EMIK

Příspěvek od Richard- inak EMIK »

Podla mna je dvojslapka vyborna vec a da sa zohnat nova a lacna ved u vas v cechach ju aj nejaka firma vyraba ja ju mam a som snou spokojny na slovensku stala 4 700,-Sk takze uvas bude este lacnejsia nemozem najst krabicu v ktorej mam hlavycku tej fimy ak mate zaujem dajte mi vediet a ja ju pohladam

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

No rozhodne dik za rady borci. Jeste si to necham projit budkou. No nevim, no. U takovejch delsich prechodu zastoupim tu dvojslapku klidne i jednou nohou (takovej ten ¨dusot v pozadi¨ jak to pojmenoval netopeyr) ale kdyz mam kratkej prechod nebo treba zdvojeni HATKY na 2 doby a do toho bych chtel dvoukopak, tak to se proste jednou nohou zvladnout neda. Za prve to zni pomalu, potichu a udusene a za druhe me to vetsinou rozhodi z rytmu. Vydelavate si tady nekdo hudbou? Aspon na pokryti nakladu za novy palicky, cinely atd.? My sme se zatim jeste nikde moc neprosadili, ale snad za 3 tejdny mame hrat v Kasmiru(jeden klub v Brne). Jestli nekdo chcete videt moje bici a mate cas tak se kouknete na http://www.melos.unas.cz  Ty stranky berte dost s nadhledem. Byly udelany za 1 odpoledne a kamos je tam dal teprve vcera, takze tam nic krome 3 fotek neni. Ale bici tam jdou videt good. Nedavno jsem si koupil SPLASH (ten na te fotce jeste neni) a mam peknej problem sehnat levnej stojan. Ten stojan by me totiz paradoxne prisel draz nez ten cinel. A v bazaru je houbelec.

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

To:Melos-rythm Yo pekny bubinky...??? Co to ye zac???...Vydalvat hudbou???...to ye zatim nerealny...14unora budeme prvne hrat v yednom rockklubu, a budem radi dys zaplatime ze vstupnyho zvukare a zbude nam na pivo...ale neyde vo prachy, ale vo srandu ne???...Yo nevite nekdo, v Kladne vo necem, Kde by se dala udelat zkusebna...staci kus misnosti s vymlaceneyma voknama a eletrikou...my uz si to dame dohromady a, ale aby to bylo zamykatelny, minimalne 3x3m a maximalne za 500/mesicne...Dotedka sme zkousely u zpevaka na pude, ale tam ye zima, ze kytaristum lepily struny, no a yeho rodicum se to taky moc nelibi...tak preve neco schanime...

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

Bici to jsou AMATI komplet koupeny za 8000Kč i se stojanama na činely+crash+(kterej je v pohrebnim stavu). Za tu cenu, no nekup to! :o) Pak jsem si jeste prikoupil 2 cinely a hraje to hodne slusne. Myslim, ze to neni az tak nerealny neco si tou hudbou prividelat. Podle toho kde hrajete. Divim se, ze kdyz hrajete v ROCKKLUBU, ze tam nemaj vlastniho zvukare. To jako kdyby tam nemeli ani vlastni techniku.

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Ya to myslel tak, ze ye nerealny si vydelavat hudbou, tak aby nas to uzivilo...Zvukare tam nemay, ale ten mayitel nam ho dohodil...vono ye to cely zvlastni...rekli sme tomu majitely vo hrani, von nas napsal do programu a yediny co z toho bude mit, ye to co tam lidi prochlastay...a to co se vybere za vstup ye cely nase, ale musime dat litra zvukarovi (myslim ze to ye ferova cena na to ze tam bude vod 200 do 00...no a vstup sme daly tri petky, tak to vyyde tak akorat...Me to taky prekvapilo, yak ye to v tomhle klubu vyreseny...ye tu este yeden klub a tam kamosi hraly a tam may svyho zvukare, mayitel si tam da vstupny yaky chce, a vsechno schrabne a klukum z kapel tam necha par stovek na propiti...

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Yinak ya mam taky bubinky vod AMATI, a taky za vosmicku...ale na prvni pohled ty Tvoye vypaday skoro nove...sice ya tam mam este navic dva prechody 6\\\ a 8\\\ a este yeden plechovey srotak, ale vsude ye vopreyskaney lak a ukrouceny klicky...no a vlastne sem mel na tech maleych prechodech prorvany blany, ale zato vsude yinde sem mel REMOvky...no proste sem to schanel narychlo...

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“