archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Ja videl jedny palice asi za 5 stovek ... cerny ... mysim naky mahagonovy nebo co a zivotnost tak mesic ... to by bylo ... rok a pul s 1 parem ti fakt neverim Darken JInak s tema bubnama - myslim , ze zadara ti nikdo nic neda ... je to hnus , ale bartruv obchod je dnes velkej prezitek . Asi to budes muset resit jako my vsichni ... setrit setrit a proste se vobcas vomezit ... jinou cestu nevidim . Zdar

Nechtik

Příspěvek od Nechtik »

Tak na to si vsad!Je sice pravda,ze v zaciatkoch som bol schopny polamat aj dva pary denne,ale postupom casu som zacal hrat jaksi uvolnenejsie ale predsa dost razantne na to,aby som nezanikal.No a vysledny efekt je taky,ako som uz spominal.

Melos-bici

Příspěvek od Melos-bici »

Nevíte někdo o nějakým freeware nebo shareware mixážním programu? Nemyslím mix pro DJ, ale spíš grafický /¨eqáky¨/ a EFX programy. Sháněl jsem kde jsem mohl, ale nic Free jsem nenašel. Taky jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s Headliner-činelama. Nevíte, jak jsou na tom se zvukem a výdrží? Díval jsem se, že mají až neuvěřitelně nízké ceny. Dík za odpověď.

Anonym

Příspěvek od Anonym »

melos: nevím co přesně máš na mysli, mám několik mix-programů, např. SAW, s kterým mám velmi dobré zkušenosti. nevím, o co ti jde předně, jestli o mix nebo o úpravu zvuků... stáhnout se myslím něco dá, ale po Brně se pohybuje hodně lidí, kteří to mají na CDčkách. ad paličky: no konečně někdo taky! Já si nad tou nedávnou diskusí furt lámu hlavu, protože co hraju, to bude skoro rok, jsem ještě nezlámal ani jedny, a to do zkušebny chodím několikrát týdně a bubnuju několik hodin... Je fakt, že crash vůbec nepoužívám. mohl by mi někdo objasnit, jaký zhruba zvukový rozdíl je v bubínku březovém a javorovém? Nemá někdo z vás dřevěný bubínek, který lze slyšet někde na webu? Chci kupovat, ale nemám moc zkušeností... Dík

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Hedaliner cinely....to jsou Amatky s napisem Headliner, dokonce je snad vyrabi v Cechach. Pro zacatecnika dobry, ale s profi plechama to nema nic spolecnyho. Taky nechapu, jak nekdo muze hrat s palickama rok....asi nepouzivate uder rim shot, tj. ze zaroven uderis na blanu hlavickou palicky a prostredkem o rafek. Pokud takhle clovek hraje kazdou druhou ctvrtou furt, tak palicka jde do kopru celkem rychle. Ale za ten razantni vyrovnanej uder to stoji....Bubinek se daleko vice otevre. Proste hrat nahlas (do vseho to samozrejme taky nejde...) !!

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jeje, ja dyslektik....pochopite preklep Heda-Head....ze ? :))

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Taky bych Headliner-y nepouzil na nic jineho nez na cviceni a pro zacatecnika. Ja vim, ze je to otazkou penez, ale do opravdu kvalitnich cinelu se vyplati investovat. Clovek to pozna hlavne ve studiu, ale take na koncerte, samozrejme. A s tema palickama to take nechapu. I presto, ze rim-shot tak casto nepouzivam (to by me spoluhraci ze zkusebny rychle vyhnali : ), prece jenom rok by mi vydrzely palicky leda z nastrojove oceli. I kdyz se palicka nezlomi vejpul, otrepi se konec, pripadne drik od uderu na cinely a po par dnech to jde do kopru.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Znam taky par typku, co hrajou s palickama, dokud tzv. drzi....jsou treba do pulky ohlodane a hlavne PRUZI, coz je na nic...Nehlede na to, ze s odstipnutou hlavickou si lehce udelas diry do blany. Dnes si zrovna jdu koupit par Balbexu hickory....

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

Jo? Ja jsem si rikal, ze ta cena je nejak zvlast nizka. Ale ja rozhodne narocnej nejsem a penez mam sakra malo. Uz jsem si objednal kravaky a ted potrebuju novej stojan se sibenicou a nejakej Crash pokud mozno co nejlevnejsi. Navic jsem jeste zacatecnik, takze si s levnejma radama plechu vystacim (zatim). Jenom na ty co maj nebo meli Headliner (B.K.) s porovnanim s Amatkovskejma Magicama jsou Heady lepsi? Stojej totiz v celku stejne aspon teda v http://www.incompmusic.cz/Index.asp

Zdenek
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Zdenek »

"Ahoj, mam dilema. Chci vymenit velke prumery za mensi prumery, ale potrebuju aby slusne hraly. Pomuzu si kdyz vymenim Sonor Force 2001 12\ 13\ 16\ SD 14\ BD 22\ za Premier Cabria (made in England) 10\ 12\ 14\ SD 14\ BD 22\ . Resp. jestli Premier Cabrie hrajou alespon srovnatelne s Sonor Force 2001. Dik. Prosim vsechny o co nejvic nazoru. Jeste jednou moc dik.Z."

Zdenek
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Zdenek »

Pro upresneni jde jen o bubny bez mechaniky a neresim rozdilnost snaru.

Zdenek
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Zdenek »

Dam Ti jeden typ, jestli chces fakt skvely snare za relativne malo penez tak bych Ti doporucil Pearl Omar Hakim http://www.pearldrum.com/ob4213gnew.jpg  V IncompMusic stoji zhruba 9150,- ale je to za tu cenu fakt skvely snare, ktery se vyrovna mnohem mnohem drazsim. Skvela reakce, skvely zvuk. Je to mahagonove drevo. Proste nadhera. Sam ho mam a muzu jen vrele doporucit.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"To B.K.: Je mozne, ze Zildjian, ktery jsi zkousel, byl bud Flat Ride, nebo Dry Ride, nebo vubec nejaky jemnejsi, sussi model urceny spise pro jazz. Tam je to \susteni\ (take nazyvano preznivani) vice nez zadouci. Samozrejme do bigbitu je potreba konkretnejsi, vyraznejsi a zvonivejsi zvuk, ktere vsak z tech drazsich modelu nabizeji spise typy \Rock, Heavy, Heavy Bell....\ atd. Ta nabidka je tak obrovska, ze pokud clovek nema zcela jasnou predstavu, je temer nemozne si vybrat. Takze bacha na rozliseni jednotlivych typu cinelu a zpusobu (stylu) jejich pouziti! Osobne pouzivam ride Meinl \One of a kind\ Dark Heavy 20\ a ten se pri hrani rozezniva docela hodne (nekdy az moc do nekonkretnosti), ale ten zvuk samotny je prijemny (nereze) a z nahravky leze prekvapive pekne a konkretne (coz jsem vubec necekal!). Brzy bych si vsak chtel koupit neco dalsiho (ride), spise konkretnejsiho a zvonivejsiho. Vidim to na nejaky Istanbul. Tahle znacka ma moje veskere sympatie : ) Ted z trochu jineho soudku. Nebyli jste nahodou nekdo vcera na koncerte King Crimson? Panove, to byla jizda!!! Technickym provedenim neuveritelny zazitek, ale jeste silenejsi je, kdyz si clovek uvedomi muzikalnost tech lidi a jejich nadhled. To je hudebni inspirace na cely zivot!"

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Ty bláho, paličky rok a půl? No to je můj sen. Mě vydrží tak dva, maximálně tři kšefty :/ Headlinery sice moc neznám, ale měl jsem Magic bronze Crash 14 a šel do kopru asi za dva měsíce - je to hrozně měkký a praskavý. To už ten Headliner vypadá odolnějš. Já osobně mám Ride kanadskej Powerbeat(pozor, dělá ho i Čína a to je hnus) a jsem s nim naprosto spokojenej. Není to sice žádná super třída, ale má dost charakteristickej zvuk, takže i na nahrávce je snadno odlišitelnej od jinejch - a zní na ní velice dobře a narozdíl od třeba levnejch Zildianu se dá použít i jako takovej hustej Crash. A stál asi 1300,- - mám ho snad pět let, možná víc... A Sonor vs. Premier - myslím, že ty Premiery budou hrát hezčejc, než ty Sonory (ty jsou takový relativně kýblovitý). Já mám Yamahy vyráběný v Anglii s Premiérem a maj krásnej melodickej a přitom průraznej zvuk. Co jsem hrál na Sonory, tak sice hrály pěkně plně, ale jak říkam, přišly mi takový kýblovitý, neměly takovou tu mlaskavost - mohlo to bejt teda laděním a blánama, ale jak říkám - Premierů bych se nebál.

Zdenek
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Zdenek »

Basťo moc dik za radu. Poprosil bych jeste Radima, nebo Atleta jestli s tim Sonor Force 2001 X Premier Cabrie(England) nemaji zkusenosti. Predem moc dik. Ještě k těm činelům, ptal jsem se docela zkusenyho clovicka na crash a byl my dporučen Meinl Raker. Dělají ho v mnoha velikostech dokonce i po pul palcich. ma charakteristicky zakalenou tu kopulku u stredu. Stoji tak 3200,- a mel by byt v pohode. A pry i hi-hat se jim z teto rady povedla. Ted koukam na CT2 hraje tam Buddy Zboril s nejakym Italskym hracem na Hamondy a s Pokornym(Brno) - kytara. A nestacim se divit. Je to skvely. Jazz not dead :-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

V porovnani Sonor 2001 vs. Premier Cabria behuzel nemohu pomoci. Mozna jsem nekdy neco z toho drive zkousel, ale kecal bych, kdybych psal jak na mne ktery nastroj zapusobil. Nekdo (nebyl to nahodou Zdenek?) se tady shanel po drevenem virblu, je to tak? Kamos se jiz delsi dobu snazi prodat dreveny virbl Yamaha ze serie Stage Custom. Cenove jiste v pohode. Staci se ozvat a dam kontakt. Je z Prahy. Jinak ty Meinl Raker by mely byt dost v pohode v pomeru cena/vykon, ale spise do rockovejsi hudby, jazz bych s tim asi nezkousel. Je vsak pravda, ze ty nove Rakery opravdu hraji, coz se o vsech starsich modelech rict nedalo. Jestli nemas vice penez a chces slusnou kvalitu, bez do toho. Adekvatni crash ve vyssich radach je tak za 4,5-6 tisic, takze ten financni rozdil stoji za to.

Outlaw

Příspěvek od Outlaw »

zdravim:) celkom fajn forum:) neviete nahodou kde by som zohnal nejake video skoly a literaturu? John Bonham, Ian Paice, Lars Ulrich.. dik moc

Zdenek
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Zdenek »

Radime dik za odpoved. Ano jeste do nedavna jsem dreveny snare shanel, ale ted sem narazil na muj vysneny Pearl Omar Hakim z druhe ruky za dobrou cenu. Vise jsem ho doporucoval B.K. Takze uz mam problem celkem hodne slusne vyresen. Dik za nabidku.B.K. tusim shani dreveny snare do 5000,- tak myslim, ze ten snare Yamaha Stage Custom by nebyl spatny. Me by se jako crash nevic libil Paste 16 - 18 palcu z rady tak 2000 - 2002 a tak. Mozna i nejaky istanbul, ale v tech se nevyznam. Ale musi to byt nadhera. Jneze z druhy ruky se to bojim vzit, vse krome crashe a splashe bych vzal ale crash je dost osemetna vec brat z 2. ruky. A takovy novy stoji nemalo penizek. Tak se mejte.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Outlaw to tezko... ja hledal a na netu vakt nic nejni .Od Ulricha sem nasel jenom priblbly taby ale ty sem si moh napsat sam... Jakou mate zkusenost s blanama EVANS . Tak pul roku ji mam na tomu/13´/ a je piskovana ... Me prijde dost desna ... asi budu muset koupit rema ... ty sou dle myho nej nej ... Zatim

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

Nazdárek, chtěla jsem se zeptat, jeslti někdo nemá zkušenosti s gumovými návleky na paličky (od firmy Tama) Zajímalo by mě, jestli se musejí používat se síťovanejma blánama, nebo jesli tlumí zvuk(úder) sami o sobě. díky... To extradrsoň:Jo, Rema jsou klasický a nejlepší :-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Osobne mam take lepsi zkusenost s blanami Remo. Uz jsem to zminoval drive, ze jsem dlouho experimentoval s Evansy a porad byl nekde s necim nejaky problem. Ted mam komplet Remo Emperor na prechodech, Powerstroke 3 na slapaku, akorat na virblu piskovanou Power center Evans (a ta hraje v pohode a zatim drzi). A jeste ke Zdenkovi: obcas se crash z druhe ruky koupit da, ale jak sam rikas, je to osemetne a clovek musi byt opatrny. Ja jsem tak koupil pred rokem crash Zildjian A 16\medium a zatim v pohode. Ted bych chtel nejaky ten ride. Kdyby nahodou tady nekdo o necem vedel, vyssi rady za slusny peniz....?"

Piškot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Piškot »


Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

K blánám: Remo Emperor mi na tomech hráli jakžtakž asi 3/4 roku, což se mi zdá pekelně málo. Pak začly přeznívat a hrozně se rozlazovat - zkrátka se vytahaly. Takže ty už mi do baráku nesmí :). Slyšel jsem od jednoho kolegy, že si koupil na celou sadu pískovaný Aquarian a už nic jinýho nechce. Já plánuju koupit dvojitý Aquarianky, protože stojí docela málo a mám jednu (Hi-energy) na rytmičáku a hraje naprosto výborně ve všech polohách ladění...doporučuju vyzkoušet. Sice když jsem jí tam prvně navlík, tak jsem myslel, že mě raní mrtvice, ale po prvním koncíku si to sedlo a bomba! A toho Crashe z druhý ruky bych se taky docela bál....

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No ja myslim, ze kdyz blany vydrzi 3/4 roku tak to neni zase tak spatny. Jasne, vsechno je to jen zalezitost penez, ale zrovna blany jsou vec, ktera musi z tech bicich nastroju vydrzet skoro nejvic a jestli do toho clovek reze nekolikrat tydne, plus koncerty a tak..... Ale samozrejme kazdy to ma trochu jinak. Piskovane blany jsem pouzival docela dlouho, jak Evansy, tak Rema, ale vratil jsem se k pruhlednym. Mozna ty Aquariany by mohly ok, ale zase tady plati - 1000 lidi = 1000 chuti.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

No jo, ale já jsem bicí obul zpátky do x let starých původních blan Yamaha v licenci s Premierem a hrajou mnooohem lip, než ty Rema. Proto si myslim, že ty Emperorky vydrželi fakt hodně málo...

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“