archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
Piškot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Piškot »

DRUMS - Bicí nástroje - výrobci: Nejlepší : LUDWIG,TAMA,PEARL,YAMAHA,GRETSCH,PREMIER,SONOR,REMO,DW DRUM WORKSHOP,PACIFIC,MAPEX,TAMBURO,GIBRALTAR, Ostatní : ADAM,ADAMS,ADONIS,AFRICAN AMERICAN,AMERICAN MUSIC DRUM PARTS, ALLEGRA, ALTO -BEAT,ANDANTE,ARBITER-FLATS,AURAL,AYOTTE,AXIS PERCUSSION,BASIX,BATERA,BAUER PERCUSSION, BEARIN EDGE, BERTRAND, BESPECO, BISON, BLACK SWAMP, BRADY, B.ROSE, CADESON, CAPELLE,CAMCO, CANNON, CANOPUS,CB DRUMS,CLAVIA, CLE DRUMS, CLEVELANDER,CODA, COLLARLOCK,COLORADO, CP PERCUSSION, CONAWAY, CYBER DRUM, D.AMICO, DARBY, DIXON, DONOHO, DRUM SOUND, DRUM VILLAGE,DRUMMAT,DRUM SOLO,DYNAMIC PERCUSSION,DUNNETT,EASY, ECLIPSE,EGAN,E-PAD,EPEK PERCUSSION,ERLA, EZ PERCUSSION,EXPLORERS, FARBER,FEVER,FIBES,FLATS,GABRIEL,GAITHER,GARCIA,GAUGER PERCUSSION,GIANNINI SWISS,GLADSTONE,GM DRUM,GMS,GOPE,GROOVE PERCUSSION,GROVER PRO PERCUSSION, HANUŠ AND HEŘT,HANDSCHUH SOLID DRUMS,HART DYNAMIC,HQ PERCUSSION,HOHNER-ROCKWOOD,HONEGER, HONSUY, IDEA,IMPACT INDUSTRIES,INNOVATION,JACKSON,JALAPENO,JAMM,JC DRUMS,JP 2 CREATIONS, JURCZUK, KITANO, KUMU,LAUPER,LP- LATIN PERCUSSION,LEE CUSTOM,LEFIMA,LE SOPRANO,LIGNUM,MAGIC,MAGNA PERCUSSION, MAGNUM,MAGSTAR,MAJESTIC- VAN DER GLAS,MASTRO SNARE,MAYER BROS,MAXTONE,MBT,MC DRUMS,MRP,MYMI,NEGI,NEW SOUND,NOBLE AND COOLEY,NOONAN,OBELISK,ODERY,ORANGE COUNTY,ORION,OSAN,PALMETO,PAYNE,PEACE,PEAVEY,PERCUSSIVE INNOVATIONS,PERCUSSION PLUS,PP-PERFORMANCE PERCUSSION, PER DEL,PHATTIE,PHROGG PERCUSSION,PITS S.C.S DRUMS,PM DRUMS,PORK PIE,POWER BEAT,PRECISION DRUM, PULSE,PURE,RBH,REMO,REZ,THYTHM TECH,RICOCHET,RISEN,RIOGRANDE,RJS CUSTOM PERCUSSION,RMV,ROCKWOOD BY HOHNER,ROCKETSHELLS,ROGERS,ROYCE,R TOM,RUPPS,SLEISHMAN,SLINGERLAND,SLUG,SMD CUSTOM, SMITH CUSTOM,SPACEMUFFINS,SPAUN,SPIRIT,STACCATO,STAGG,STAF,STANBRIDGE,STUDIO 49,ST DRUMS,SUNLITE,TAYE,TEMPUS,THUMPER,TIMETECH,TKO-PERCUSSION,TRIBES,TRICK,TRIXON,TROYAN-ZACHOW,UGLY PERCUSSION,UNDERDOUND DRUM CO.,UNIVERSAL PERCUSSION,VAN DER GLAS,VAUGHNCRAFT PERCUSSION,VERTDRUMS,VIBE SWISS,V-DRUM,WACCO,WAHAN,WHITNEY,WORLDMAX,ZICKOS, ................. Symfonické tympány a velké bubny: ADAMS,AJAX,AMERICAN DRUM,AURAL,BERLIN CLASSIC TIMPANI,CLEVELANDER,KOLBERG,LEFIMA,LUDWIG,PEARL, PREMIER,PRECISION CLASSIC,TIMPANO,KETTLEDRUMS,YAMAHA,BERGERAULT, Pochodové bubny- Marchin Drums: ANDANTE,COOPERMAN,DYNASTY,FLORANCE,HERITAGE,IMPACT,IMPERIAL,LEFIMA,NOVA PERCUSIO,PREMIER,VANCORE.

Piškot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Piškot »

DRUMSTICKS - paličky - výrobci: české : BALBEX , PELLWOOD, R -STICK, R.Z. REKTOŘÍK ZBYNĚK, polské: MAT MAX, OSCA 4, německé: ACHERONSTICKS, ARTBEAT, BIG STICK, HOLZWAREN -HG, LEFIMA, ROHEMA, švédské: LERIM, WINCENT, ostatní svět: AGNER (švýcarské),AHEAD, AMERICAN DRUM, B-STICK(dánské),CAPPELA, COOPERMAN, CUSTOM, DRUM VILLAGE, EMMITE, EMTYEYE, GLASSTIX( průhledné), HIPTRIX, JOHNNYRA BB, KITTOOLS, LANTEC(italské), LUDWIG, MASTER GRIP, PHEDRA(brazilské),PLAYWOOD(japonské), PRO-MARK, RATTLE STICKS, RB PERCUSSION, REGAL TIP, SHAW STICKS(anglické), SILVER FOX, SQUARE BEAT, TAMA, TRUELINE, TRICK, UNIGRIP 2000, VATER, VERI SONIC, VIC FIRTH, YAMAHA, ZILDJIAN, HEADHUNTERS( kanadské) , QWICK STIX= držák na paličky. Tympánové paličky: české: RUDOLF KRÁLIK německé: MILOS SOUSEK rakouské: MANFRED KAUFMANN ostatní svět: DAVID MORBEY, PERCUSTICKS, RHAPSODY, GROVERPRO, MAX MALLETS, AMERICAN DRUM, brushes= štětky: FLIX FIBERS, PRO MARK TB3, VIC FIRTH VFHB, VIC FIRTH VFWB,

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Basťa No s tema blanama... jestli ti to jen tak nezni ... taky vsichni co znam hrajou na Rema a tak je jasny , ze kdyz tam natahnes neco jinyho tak to zni jinak ... mozna teda lip , ale ja osobne Yamahy z duse nesnasim Dneska mi rupl posledni dobrej crashik a to od pupiku , takze nevim co delat... asi budu machat do vzduchu , nez neco nasetrim, Jen takovej bonmot... mam pocit ze nejdulezitejsi na hrani na 2slapku je mit PEVNOU ZIDLI.Mi se ta moje kejve a neuhaju nic... spravil sem to /jakz takz/ a smazi mi to ... zatím BK...pisu 2x , myslim 2x...

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

Tak uz mam ten kravák od Pearlu. Je to haluz, má to takovej pronikavej tón (a né jeden) a hnedle vypadaj ty bicí líp. Zjistil jsem že headlinery zdražili a můj CRASH je napokraji zkázy. Tejden před vystoupením a já nutně potřebuju CRASH. V kapse poslední 2 tácy tak to vypadá, že budu muset přistoupiot k Amátkám. To je teda hrůza.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

melos-rythm ty blaho .--- tak si radsi nakej puc a pak kup nakej zildjian , nebo neco !!!

Piškot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Piškot »

CYMBALS - ČINELY - výrobci: nejlepší = ZILDJIAN, PAISTE, SABIAN, ISTANBUL, ostatní = AMATI DENAK, ANATOLIAN, BOSPHORUS, CAMBER, HARPY, HEADLINER, CHINA-GONGS, ISTANBUL AGOP, ISTANBUL MEHMET, MASTERWORK, MEINL, OCTAGON, ORION, SALUDA, SCHALLOCH, SPIZZ, STAGG, TOSCO, UFIP, WUHAN CHINA, ZULTAN, DRUMHEADS - BLÁNY - výrobci: nejlepší = EVANS, REMO, AQUARIAN, ostatní = AMATI DENAK, ATTACK, BEAR, COREELO, EARTHONE, HONSUY, RMV, TRIGGER HEAD, BATTER BADGE. DRUM HARDWARE - STOJANY - výrobci : nejlepší = GIBRALTAR ostatní = DIXON, CANNON, BASIX. BESPECO, ST DRUMS, AMERICAN DRUM PARTS, JO 2 CREATIONS, ADAM, ATOMIC, MAPA = koberec, PRECISION, KELLER MAPLE SHELLS, PURE SOUND, LEE CUSTOM, BASS DRUM PEDALS = ŠLAPKY K VELKÉMU BUBNU NEJLEPŠÍ = AXIS, LUDWIG SPEED KING, SONOR GIANT STEP, DW CHAIN DRIVE, PEARL ELIMINATOR, ostatní= AIRLOGIC, DUALIST, SCAN BEAT, DRUM RACKS = HRAZDY GIBRALTAR, DRUM FRAME, CARBONLITE, D-RACK, PEARL, TAMA, MS STATIV SYSTEM) slovenské) DRUM THRONES = SEDAČKY ROC-N-SOC, SOUND SEAT, K und M, GUIL.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

piškote , ta vole . Ty seš blázen :-))

Piškot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Piškot »

Zdravím extradrsoně i ostatní. Každej bubeník je tak trochu blázen. Chceš.li však být dobrý bubeník o kterého bude zájem , musíš cvičit na bicí několik hodin denně a to dokáží jen opravdoví blázni. Někdo ti však musí ukázat tu správnou cestu a dát ti ty správné informace. Bohužel v Čechách moc dobrých učitelů na bicí nástroje není a velký problém je sehnat dobré školy pro bicí. Víte snad někdo o některých? Někdo sbírá známky a já sbírám informace o bicích nástrojích, o které se chci s vámi podělit. Zdravím ostatní blázny, kteří se věnují hře na bicí. Pičkot.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Mas , Piškote , 100 procentni pravdu ... Ja mel trochu smulu na ucitele - Byli sme kamaradi /este teda sme/ a dostkrat sme spis nez poradne hrani delali ruzne blbosti ... trochu me to sralo , tak sem se odhlasil a snazil najit nekoho kdo mi pomuze s technikou a tak ... Nakonec sem to vzdal a zacal hrat sam ... nafotil par skol a tak a zjistil jsem , ze je to pro me lepsi .... takovy ty zaklady jako jak drzet palicky / ikdyz ty stejne drzi kazdej hrac jinak / , nebo jak trisknout do cinelu je mozny se naucit . Taky ti muze poradit jak vyzrat na 2ky , virbl a takovy ty technicky veci , ale stejne jako ve vsem je to zas jen a jen na TOBE . Tzn. musis sednout k tem bubnum a makat , jak rikas , nekolik hodin denne... ikdyz ja teda casu moc nemam , ale hraju skoro denne tak 1-2 hodky , o vikendu spis tak 2-3 a zbytek casu spravuju atd.Ne nadarmo se rika , ze talent neni vsechno. Ale to je jen muj nazor , ja si myslim , ze ucitele na bicí potrebjes tak prni 2 roky a pak pilovat a pilovat.Jo a dik za ty znacky a tak ... se hodi.Zatim

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Extradrson: ad Yamaha - by mi zajimalo proc...?

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Zdárek kolegové tlučbubni(to rozhodně není nadávka:-) Nevěděl byste někdo o nepříliš drahé a přesto qalitní dvoušlapce?(pokud možno do 3500,-)

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

basťa Hral sem na ne 1x a zklamaly me na 0100 procent... Yamaha se sere do vseho moznyho prez klavesy snad po baterky.Proste mi Tamy prijdou daleko lepsi zvukove ... ani se mi nelibi yamahacke bubny od pohledu ... Tamy sou proste muj sen , no . FiFa 2slapka- napodobenina iron cobra ostrava - Rock paradise 4 500 . Prej hodne husta ... ja mit ty prachy . . .

mazánek

Příspěvek od mazánek »

Ahojte kluci, k debatě o učitelích musím říct, že já měl kliku.Se mnou pracuje individualně, a tak vždy zasáhne ještě před tím, než vznikne nějaký blbý návyk, takže to jede docela rychle a já s ním udělal za půl roku víc práce, než za dva roky sám. Jinak mám dotaz.Co futrály?Měl bych řešení v levné české výrobě a docela zmáklých.Co vy na to? zatím ... mazoš

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

extradrson: hm, nevis, co to bylo za radu? Ja se priznam, muj sen driv byly Sonory, ale od ty doby, co jsem k Yamaham pricuch, uz jinou znacku nechci. A kazdej zvukar si je pochvaloval. A to jsem hral na Pearly, Sonory, Tamy i treba Peace, ale zvuku co ma Zelenka na Yamaha Maple Custom (slysel jsem je v klubiku, kde hral s Pavlickem - zvucenej akorat slapak a virbl) se nic nevyrovna. Ten zvuk tomu i bez jakyhokoliv zvuceny byl proste fantastickej....nadhera. Krasnej konkretni plnej a pruraznej ton. Konkretne Tamy jsou na muj vkus moc basovy - ale to zalezi na vkusu kazdyho hrace.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Mazos: s futralama to fakt neni jednoduchy, protoze jsou desne drahy....ja si nechal udelat preklizkovy bedny a jsem spokojenej - dobre se to sklada do dodavky :)

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Extradrson : Dik, ten litr navic snad usetrim:-)

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Extradrson : A mas recht. Tamy jsou Tamy. Poridil jsem si Rock Stary a sem s nima navysost spokojenej.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Uz jsem tady nekde zminoval, ze VSECHNY znacky od jakesi cenove hladiny vyse jsou dobre a kvalitni a velke rozdily mezi nimi nejsou. Je blbost rikat, ze Yamahy nehraji, ale Tamy ano, a naopak. Jsou to strasne indivodualni zalezitosti. Ja mam Tama Artstar ES a hraji moc pekne, ale pred par tydny jsem hral na koncerte na naprosto shodnou soupravu, pouze s jinymi blanami a ladenim a byl to des! Takze se to VUBEC neda hodnotit podle znacek. Na nasi zkusebne ma kolega Yamahy Stage Custom a Yamahy Power V a obe soupravy hraji zase jinak nez moje Tamy a minimalne ty Stage Custom rozhodne basoveji! Zvuk soupravy ovlivnuje nesmirna skala faktoru: napriklad jejich stari, jak jsou \vyhrane\, volba blany, prostredi, ve kterem bubny zkousite a vnimate, typ palicky, kterym zkousite a v neposledni rade mozna nejdulezitejsi faktor, JAK do tech bubnu bouchate a jak dobre umite hrat! V souvislosti se zminovanym Jirim Zelenkou musim podotknout, ze on je fantasticky hrac, ktery ma soupravu vyborne vyvazenou a dokaze si hrat s dynamikou jednotlivych uderu. Kdybych vlezl za stejnou soupravu ja, jsem si jisty ze to zdaleka nebude znit tak dobre a nekdo v sale by si mohl myslet, ze ty bubny proste nehraji. Blbost! Je stara pravda, ze dobry muzikant zahraje i na krabice. Spatnemu muzikantovi zase nepomuze sebelepsi nastroj. Take se vsak rika, ze i pro zacatecnika je dobre mit nastroj co nejlepsi a nejkvalitnejsi, aby mel cestu schudnejsi a snad i rychlejsi. Tech pohledu a moznosti je spousta."

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Radim pravdu ma.....Vubec me nejvic od Zeliho dostava skladba Big Heads ze stejnojmenneho alba...to ja maso, paradidle v takovy rychlosti...proste super jizda. O zvuku ani nemluve.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Basťa Mas absolutni pravdu ... je to individualni ... ja proste miluju nazvuceny kopaky od Tamy / kdyz slysim zvuk Ulricha na justice for all tak to fakt nema chybu/.Du na zkousku z prava :-( .Cau zatim

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Radim: jasne, mas pravdu....blany, ladeni i uder hrace delaj moc. Ja to, ze jsou Tamy basovy soudim z nekolika Rockstaru na ktery jsem hral. Ty hraly tak nejak basove vseckny.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Atlete, slysels druhou desku Big Heads, Combio? Tam jsou taky moc hezke bici, uz ne tak vyrazne technicke, ale o to rafinovanejsi. Zelenka je proste spica!

Anonym

Příspěvek od Anonym »

Zelenka je proste spica! doporucuju snake eaters

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Nevite nekdo jak hrajou ty low-endovy bici od Ludwiga? Stoji neco kolem 14ti tisic a na pohled vypadaj celkem dobre....shanim pro kamose neco lepsiho nez Amatky....

trifid

Příspěvek od trifid »

Mam dotaz: Zna nekdo z vas palicky R-stick? Nedavno jsem kap na jejich stranku - docela zajimava nabidka a vypada to, ze i ceny (59Kc) - ale zatim jsem se s nimi nikde nesetkal (a to o sobe tvrdi, ze existuji 18 let!!) Mate s nimi nejake zkusenosti - nechci kupovat zajice v pytli!! Diky

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“