archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

trifid: já jo...hrál jsem s nima hromadu let, hrají s nima i známí bubeníci (třeba Hurvajs z Kabátu). Jejich kvalita bývala super, ale poslední zásilky mě dost zklamali a ještě jsem na ně děsně dlouho čekal. Takže vyzkoušej a uvidíš. Každopádně to nejsou žádný šmejdy, ale jak říkam - mě posledních pár zásilek zklamalo a přešel jsem na Balbex.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jasne, vivat Balbex Hickor! Minulej tejden jsem byl nucen si koupit dva pary Balbexu, ale habrovejch, neb Hickor nemeli, no a par mi vydrzel jeden koncert. Hickor mi vydrzi tri. takze pomer cena vykon je ve prospech Hickoru, ktery jsou dvakrat drazsi nez habr. S R-stickama jsem hral pred 8 lety, model Kreyson, a byly v pohode. Ale je to jen habr....Mozna maji uz ted v nabidce Hickor.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Jo, R-stick dela uz davno i hickor...Me ted vychazi nejlip, co se pomeru cena/vykon tyka Balbex Economy. Vydrzi prekvapive dost (podle me to samy, jak normalni habrova A trida) a par vyjde na necelych 60,-. Vydrzi mi tak zrhuba 2 ksefty par.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Balbex Economy jsou ty cerne, ze? Jestli ano, tak ja rozbil par za jedinou zkousku a to jsem nijak moc nerezal! Takze bacha na to, muze se to (trvanlivost) hodne lisit kus od kusu! Ja kupuji Balbex Hickor Ringo I. a obcas neco tensiho na tissi hrani a drzi to vyborne.

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Souhlasim s Radimem. Balbex Hickor Ringo I. mi 1 par vyrzel uz 5 akci a ani to na nich neni moc znat... a to jsem je zrovna nesetril...

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

cau.neni fakt zadnej figl na spraveni cinelu , kdyz rupa od briska?trochu to naprasklo a nechce se mi vyhazovat jedinej cinel , kterej jaky tak zvuci. ad palicky .. fakt nechapu jak to nekomu muze vydrzet tak dlouho ... fakt sem nad tim faral ... musi bejt ze zeleza , ale to bych nechtel videt ty blany ... zatím

WIDLAK

Příspěvek od WIDLAK »

kamos me dokopal k tomu abych mu kejvnul na to,ze se naucim na bici a budu hrat v jeho kapele...vubec nevim jak zacit,cim,kde...nevite neakou dobrou radu?

Bloodrat
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 29 črc 2003 13:29
Bydliště: Č.Budějovice a okolí

Příspěvek od Bloodrat »

To Widlak:To záleží na tom, co hrajete za styl, já přesně takhle začínal s punkem, což je asi to nejjednoduší (a nejlepší :-) ). Když budu vycházet ze svých chyb :Nekupuj si do začátku žádnej drahej nástroj.Stačí amatky za 6-7 tisíc. Na těch se otrkáš, zjistíš si co ti vyhovuje, pak je střelíš a pořídíš si něco lepšího. Takhle se ti nestane jak mě, že vyhodíš 16 táců za škopky a pak zjistíš že ti vůbec nesedí!!! Další věc je fofrem najít člověka co to trochu ovládá a ukáže ti, co jak dělat a co jak nedělat.Já takhle ztratil rok samostudiem a ještě jsem si vytvořil hromadu špatných návyků.Tož zhruba takhle tedy zatím a jestli máš konkrétnější dotaz tak sem s ním. Hey vy ostatní : Hrajete někdo na Pelwoody? Co jim říkáte?

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

b.k. Ono je to s tema palickama mozna tim , ze do toho tak nerezete ... ja do toho mlatim dost silove , takze je to zlamany casteji ... fakt tezko rict ... Pellwood ako tako ... vzdrzej mi tak 14 dni , ale to uz sem tu psal ... Balbexky sou pro me ted no.1 B.K. prezidente jak to vypada s inovaci?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Cinel prasklej od stredu je mrtvej cinel.... Ad Pellwoody....na muj vkus jsou moc krehky, tzn. ze je prerazim jeste driv, nez se stacej otrepit od rafku a cinelu.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Radim: černé jsou Black - a ty mi praskaly velice různě - jedna vydržela dlouho, jedna po druhym úderu, ty Economy jsou baleny po 5ti párech...a mám s nima fakt výborný zkušennosti....zatim.

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

BloodRat: Z Pellwoodek mi jaxtax drzely rock classic extra long. Ostatni mi praskaly po par ranach. Jednu akci jsem jich roztriskal 6 za sebou, taxem s nima skoncoval. Kupuju Balbexy a jsem s nima spokojenej...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jo taaak, uz se mi to vybavuje ! : ) Tak ty Economy jsem jeste nezkousel. Sorry, ze jsem mlzil! O tech prasklych cinelech jsme se tady uz bavili. Jak praskne zevnitr, od pupiku, jde do kopru. Ale nejakou dobu jeste vydrzi, podle tloustky, sily hrani a tak. Leda by to byla malinka prasklinka a podarilo se Ti vypilovat ji dejme tomu do tvaru klicove dirky, i tak bych to vsak nevidel na dlouho : (Ad Widlak: Aniz bych chtel delat chytreho tak si stale myslim, ze jedina dobra rada uz tady byla zminena - najit si co nejdrive ucitele a potom pravidelne cvicit od naprostych zakladu.

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

TO:Blood Rat Já hraju s Pellwoodkama , 5B classic, docela mi vyhovujou, i když musím říct, že na Hickorky od balbexu nemaji :-)

Tushbar
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 16 črc 2003 12:46
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tushbar »

Taky hraju na Pellwoody (Rock Clasic Medium) a jsem s nima mooooc spokojenej. Je fuck, ze jsem jednu palicku zlomil asi pri tretim uderu, ale zase ted hraju s jedni parem uz snad druhej mesic. Takze to hodne zalezi na jednotlivych varkach palicek.

Anonym

Příspěvek od Anonym »

P.S. Co rikate novymu Arakainu?

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Cau chlapy. Co se tyce palicek pouzival jsem vsechny mozne ceske vyroby, ktere vydrzeli par tydnu nekdy i jeden koncert. Jednoho dne jsem se nasr.. a koupil za nejake tri stovky VicFirth s umelou spickou. Exponovana mista pod spickou (hi-hat) a spodni tretina (rafek) jsem omotal pruhlednou izolepou, kterou casem obmenuji. Mam takhle dva pary, jeden na cviceni a druhy na koncerty. A ted se podrzte-s palickama na cviceni hraji uz tri roky a s druhym parem dva roky ruzne styly od jazzu az po drsnejsi rock.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

drummer: to neni mozny :)...ty blaho, me teda VicFirth vydrzeli jeden kseft - asi blbej kus...

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Je to opravdu tak. Muze byt smula na kus, ale tyhle drahy palicky maji dost dobrou vystupni kontrolu (pod rentgenem). V te tvrdsi kapele kde hraji palicky rozhodne nesetrim, zvlaste na vetsim podiu kdyz zvukar napali odposlech tak, ze se neslysim.Taky strasne zalezi na technice hrani. Dulezita je technika uderu, hlavne na cinely. Chce to vychytat hlavne castym cvicenim a hranim. Mno ja uz hraju 17 let tak jsem na to asi prisel. Jinak tohle je docela good forum, asi jediny v cestine. Narazil jsem na nej vcera a budu sem chodit casteji kdyz dovolite.

WIDLAK

Příspěvek od WIDLAK »

BloodRat :No...neco jako punk,spis grind.6-7 tis?tak zacinam setrit.prej ma ve zkusebne kopak,virbl,bubinek,ale bez zelez...takze jen dokoupit cinely a zeleza.nekoho najit,hm,tak to sem zvedavej jesli se mi to podari.

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

drummer: Jo, VicFirth jsou dost dobry. Me po roce ulitla jedna ta umela spicka, ale drevo drzelo...

Roger
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2003 10:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Roger »

Ja mam taky nejlepsi zkusenosti s VicFirthama. Vydrzeli mne vzdycky nejvic a nejlepe mi sedi v ruce. Je fakt, ze ale nejsou nejlevnejsi. Holt kvalita se plati.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Pred mesicem jsem si z nedostatku Balbexu byl nucen koupit VicFirthama za 3 kila. Zpocatku jsem byl velice spokojenej, ze se skoro vubec neopotrebovavali, i vyvazeny byly perfektne, ale pak mi vrchni cast tela ulitla jak sirka, takze jsem zrejme mel smulu na kus. I kdyz podobny zkusenosti jsem od kamosu bubeniku jiz slysel. takze zas tak dobry, jak jsou drahy, nejsou. Co palicky Pro-Mark ? To je taky Hickor, a s temi jsem hral (s jednim parem) opravdu dlouho, mely nylonovou spicku a ikdyz byly otrepeny, tak stale nepruzily....

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

No, u toho prvniho paru mi spicky litaly fest, nastesti jen doma pri cviceni. Pak jsem je prilepil a mam pokoj. Po roce jsem kupoval druhy par, ktery byl uz o neco drazsi, ale spicky za me prilepil pan Vic Firth. Jinak pouzivam equivalent Pellwoodu 5B.

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

to Atlet: Pokud se ti palicka zlomi kratce po koupi a neni moc opotrebovana mel bys ji reklamovat. Pred dvema lety, kdy jsem naposledy kupoval palicky, tak byly Pro-Marky jeste drazsi nez VicFirth. Ale jak jsem psal vyse, vsechno resi lepenka na palicce.

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“