archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

"extradrson: Iron cobry jsou hodne dobry, ja bych nejradsi DW, ale ta je kapanek drazsi :/....jinak vyborny dvojslapky dela Pearl, patri taky ke spici a jednou jsem hral na Yamahu, ta byla taky vyborna...ale taky dost draha...Ja hraju na Pearla - jedna z nejnizsich rad hw a hraje se na ni skvele, mam ji hromadu let, snese zivot \on the road\ a sice se neda moc nastavovat, ale uz v zakladnim nastaveni sedne vyborne..."

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

V podstate vsechny slapky vyssich rad jsou OK, akorat si na kazdou clovek musi zvykat. Ja mam Yamahu DFP 880 a je dobra, citliva, vyvazena, ale treba do metalu na rychle dvojslapakove palby by asi nebyla (coz ja nehraji, takze to ani nemusim resit : ). Na metal bych doporucil Pearl Power Shifter Eliminator. Ma to kamos a slape vyborne. Zkousel jsem DW a reagovaly vyborne, ale ta cena... : ((( Iron Cobra urcite nebude spatna, ale slysel jsem nazory, ze slape a reaguje ztuha. Ale to muze mit kazdy jinak....1000 lidi = 1000 chuti. Jinak kdo chce naprostou spicku tak at si koupi za 30000,- znacku. Prodavaji to v K-Audiu a pry to vydrzi vsechno : ) Kazdopadne nejvetsi problem u slapek je s trvanlivosti. Zalezi vsak na stylu hry a razanci, takze nekomu muze odejit po dvou letech, jinemu poslouzi do smrti. Ted jsem si jeste vzpomnel: v patek jsem byl na koncerte Chick Corea Electric Band ve Vidni a panove, co tam hral Dave Weckl, to bylo neco naprosto neskutecneho!!! Ten clovek hraje solo i v doprovodu : ) A mimochodem, pokud vim, ma dvojlapku Yamaha (jako mam ja) a hral tam na ni strasne rychle dvojslapakove brejky....takze ta rychlost asi nebude slapkou, jak jsem si drive myslel : )))

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Jsem to ale blb: procitam si prechozi prispevek a zjistil jsem, ze jsem neuvedl onu \tajemnou\ nej znacku pedalu : ) Jde o znacku Axis z USA."

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Ja pouzivam asi pet let Iron Cobru, jednoslapku s jednoduchym retezem a v pohode, jeste jsem na ni nedelal udrzbu. Akorat vzdycky po hrani ji ofouknu od prachu a dam do kufriku. Doma hraju uz snad deset let na Pearl 80 (myslim) a taky v pohode. U lepsich rad nemuzes sahnout vedle. Dulezity je aby jsi si mohl slapku pri koupi vyzkouset. Ja kupoval Tamu na Jungmanaku a byl jsem asi pul hodiny v jejich zkusebne a hral do aleluja. Radim: Weckl hraje zase s Coreou? Ja byl kdysi na jeho koncerte v Praze a hral tam Gary Nowak. Slusny maso. Ovsem nejvic jsem se posral dvakrat- Vystoupeni Denise Chamberse na vystave Muzika a Steve Smith v Lucerna baru.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"No Electric Band ted jede reunion turne a je to strasnlivy mazec. Ti lide hrali fantasticky jiz v polovine osmdesatych let, tak dnes hraji o nejakych 18 let lepe : ) Kdyz tam hral Gary Nowak, myslim, ze slo jen o jedinou desku a takovou \epizodu\ Chick Corea El. Band II s uplne jinymi lidmi. Ted je to zase se starou sestavou. Jinak Chambers a Smith jsou urcite vynikajici...ani jeden koncert jsem vsak osobne nevidel. Chambers mi unikl jiz nekolikrat : ) Jo a slysel jsem, ze kdyz hral Gary Nowak v Praze s Holdsworthem tak lidi veseli palicky a kytary na hrebik : )))"

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Ty jo koukal jsem na ten Axis a to je sila. To je z titanu ci co? To bych si nekoupil ani kdybych byl vystredni milionar:-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Ted nevim jestli titan, nebo dural...? Rozhodne velmi lehky a velmi pevny material. Ve svete na to hraje kde kdo! U nas se, udajne, prodavaji relativne dobre. Vypada to silene (jak nejake mechanicke ustroji rakety : ), ale videl jsem to, zkousel jsem to (alespon na cvicny pad) a ten \pocit ze hry\ je opravdu zajimavy. Chod je az neuveritelne lehky a presny, neexistuje axialni vule a vybiti se lozisek paty pedalu....rpsote ta kvalita je tam asi znat. Jestli je vsak kvalita umerna cene, to nejsem schopen rict."

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Chambers na vystavisti byl monstrozni zazitek, ten chlap zahraje vsechno. Treba jede spodek nohy HH + kopak nejak patern v 5/4 rytmu, a do toho na bubinek hraje sestnactky, ktere ztisuje, zesiluje a ...pozor...zrychluje ci zpomaluje, jak se mu to libi !!! Spodek jede stale stejne rychle dal....tomu rikam koordinace :)) Jinak vyborna slapka je take od Sonor Ginat step pedal, ale cenove se blizi DW (cca 20.000). Na DW jsem hral jeden koncert, kdy mi ji kamos pujcil, a musim rict, ze nic lepsiho jsem nepoznal. Ani jsem si na ni nemusel zvykat, proste na ni clovek zahraje vsechno, co si usmysli :))

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Pro poradek oprava preklepu: Sonor Giant step....

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

http://www.sonor.de  (maji i angl. verzi stranek)

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Na tuhle slapku od Sonoru jsem mel cest chvili hrat. Je to o tom vlezt do zkusebny a nekolik mesicu cvicit a cvicit. Je to horsi nez auto s automatickou prevodovkou. Je fuska zahrat noty stejne hlasite. Podle me je to jen experiment Sonoru.

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Zrovna se se vratil vod yednoho sedumdesatiletyho chlapka, co hraye uz tricet led v revivalu Deep Purple (skoro steyne dlouho, yako Parplove existuyou, tohle ye ta tipicka detkovska fousata kapelka), no a ten clovek ma amatky (yako ya) a muzu rict, ze amati vubec neysou spatny bubny…vsechno ye v blanach, ruce a hlavne lazeni…taky sem zyistil, ze neumim bubny vubec naladit, po tom co sem hral na ty yeho…takze asi budu kupovat ladicku, sice stoyi asi tri klacky, ale vyborna investice…ptal sem se toho chlapka aby mi naucil yaxe to ma poradne naladit, a von rikal, ze se to neda naucit, ze se to naucil az po dvaceti letech hrani…takze asi ani hodne lidi z tohodle fora to taky furt ladi blbe, a mysli si ze sou spatny bubny…takze amatky nechavam, yenom koupim novy stangle a plechy…lepsi bubny mozna az na strahov :)))))

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Netopeyr: Presne tak. Jenomze zalezi i na materialu bubnu. Bohuzel javor nicim nenahradis.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Netopeyr: no ono když naladíš pořádně Amátky a pořádně nějaký špičkový bicí, tak tam asi bude taky pořádnej rozdíl. Když ale naladíš dobře Amátky a mizerně cokoli jinýho, tak se to možná srovná.... Ty šlapky od Sonoru - oni to nejsou jen ty dvěšlapkavjednom - nebo jak to nazvat, dělaj i normální dvojšlapky a vypadaj výborně. Bohužel jsem na to ale nehrál a ta cena je dost krutá :/

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

"Jojo, nemel jsem na mysli primo tu brutalni slapaku, kdy hrajes uder i patou jako na sicim stroji...:)) To Netopeyr: ladicka na bubny ? To jsem nikdy neslysel, mel jsem za to, ze bubny jsou neladitelny nastroj (na rozdil treba od tympanu...). Vim ze maji byt ladeny tomy od sebe zhruba o tercii, ale ze by jako 10\ prechod mel ciste A apod...."

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

O ladicce na bici jsem slysel a videl jsem to. V podstate jde o jen o to, ze Ti zmeri napnutost blany u jednotlivych sroubu po obvode. Takze zvuk si musis stejne tak jako tak urcit sam a tenhle bazmek Ti jen rekne, ze mas vsechny srouby napnuty rovnomerne. Usi jsou k tomu tak jako tak nezbytne : ) Je vsak pravda, ze minimalne k naladeni rezonancnich blan to muze byt fakt uzitecna vec.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Aha, to je zajimava vecicka. Ale za trojku.....? Opravdu profik to asi oceni, zejmena ve studiu.

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

Ne to oceni kazdej. Potom co jsem si naladil ja svy Amatky, dostali uplne jinej zvuk a hned se na ne hralo jinak. Bohuzel ladil jsem je podle ladicky jen jednou (byla jen pucena) a od te doby nic, takze slysim, jak se me bici skarede rozladili a uz to neni to co to byvalo. Ale je to perfektni vec. Kamos z spratelene kapely me vcera rekl, ze jejich bubenik koupil bici z druhe ruky za 9 000 Kč. Amatky v velice dobrym stavu, 2 prechody kotel, rytmicak od Pearlu!!! To uz jsem se nad tim zastavil zacal jsem pomalu pocitat, kdyz on pokracoval, 3 stojany na cinely a snima Zildjian Chinu! a Zildjian Crash! Taky prej vcelku v dobrym stavu. To uz jsem zacinal vcelku zurit kdyz me doreazil, ze mu ten borec k tomu dal dvojslapku od Gibraltaru. Za 9.000!!! Ten borec snad vubec nemohl vedet jakou to ma cenu! Uz jenom ta nova dvojslapka stoji v Lidlu 7000!

Vargus Grobianus Augustus

Příspěvek od Vargus Grobianus Augustus »

Bubenický fórum je bezesporu výborná věc, ale - je tady hroznej bordel! Nevím jaké má administrátor možnosti (např. zda může využívat MySQL databáze apod.), ale chybí zde základní prvky dobrého fóra - např. citelně postrádám možnost odpovídat přímo na vybraný příspěvek. Nebylo by také od věci rozdělit fórum na několik kategorií, např. otázky & odpovědi, nabídka/poptávka, koncerty, informace a tak dále. Někomu kdo fórum sleduje od začátku to asi nevadí, ale novému návštěvníku (tedy mě) se asi nebude chtít číst to celý od začátku jen aby našel to co ho zajímá... Na druhou stranu chci vyjádřit díky osobě za toto zodpovědné, neboť pro hráče (zvláště ty neprofesionální krypliky jako jsem já) je toto dobrý zdroj informací. kps@musicserver.cz

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Souhlas s B.K., vetveni odpovedi na konretni prispevky akorat zamlzuje. Takhle to vidi vsichni.

Imrák

Příspěvek od Imrák »

Čau lidi. Chci se zeptat jestli tady neni někdo kdo by chtěl hrát s pár týpkama z Mělníka složitější hudbu. Chtěli by jsme hrát něco na způsob Dream Theater, Planet X...Jestli jo, tak napiš na Imrak@email.cz

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“