archiv prvotního fóra (ty úplně první příspěvky)

Ty nejstarší příspěvky z prvního fóra po jeho vzniku
Zamčeno
Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Ja z tech zahranicnich zkousel pouze Agner-y a \fungovaly\ zhruba podobne jako Balbex Hickory....myslim i zivotnosti a \pocitem ze hry\. Cenove jsem je mel zvyhodnene, priblizne v relaci tech nejdrazsich Balbexu. Mozna casem zkusim nejake ProMark-y a VicFirth-y, nahlodali jste me : )"

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Ahoy lidicky...POTREBUYU docela rychle PRODAT SROTAK...dam ho klido za sedum stovek i se stoyanem...ye to modra amatka...tady ye kdystak foto... http://mujweb.cz/www/netopeyr/original/zkouska.jpeg  ...ysem z Kladna, v kraynich pripadech (kdyby se nikdo neozval) muzu ho privezt i do prahy...ale opravdu to zpecha...DIKY MOC a cau...netopeyr

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Yo malem sem zapomnel...kdyby nekdo si mel zayem vo ten srotak, tak mi napis na netopeyr@post.cz

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

S Pro Markama sem hral. Ale prskaly mi podelne, primo po letech ani ne za tri mesice. Fakt nevim. mozna sem mel smulu na kusy, ale 2 pary...?

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

S Agnerama jsem jeden čas hrával (stály tehdy 200,-) a byl jsem s nima dost spokojenej. I kdyz zas tak dlouho nevydrzeli - nejdriv se olamala hlavicka a pak se rozhlodali o hajtku....ale pomer cena/kvalita slusnej...

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

netopeyr  to si delas prdel ? s tim srotakem?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jojo, amatacka oplatka. Tu jsem mel hrozne dlouho, docela zabavnej bubinek. Ale zvukari ho nemeli radi, prej moc tenkej a suchej zvuk....

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

extradrson Proc prdel???

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Ya vubec nevim, yakou muze mit cenu...a ye mi uplne nahovno (mam este yeden ocelovey)...kdyz se kouknu, kolik stoyey stoyany a srotaky tak myslim, ze to davam za hodne ferovou cenu...mozna sem ochotney i slevit...potrebuyu rychle prachy, ktery mi chybey na nakup splashe kterey nudne potrebuyu asi do 14ti dnu...:)))

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Yo este mam takovey dotar...co rikate na vykroyeny rezonancni blany u kotlu (vsech)???...ya sem bici koupil uz s vykroyeneyma a uvaruyu, vo tom yestli si nemam koupit novy cely rezonancky...na bici se zdraveyma rezonanckama sem hral yenom yednou, ale to sem nebyl schopney porovnani, pac sem byl radne pod vlivem a chvilkama sem u toho byl mimo svoye telo...Yaky mate zkusenosti s rezonancnima blanama???

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Rezonancni blany se rozhodne vyplati pouzit, protoze ziskas vetsi moznost dozvuku. Kdyz jsem mival kdysi jenom amatky, aplikoval jsem na ne Kollerovu metodu + blany Pinstripe nahore dole pruhledne Amati a ten zvuk nebyl tak spatny (na Amati). Ted na ne cvicim uz jen doma ve sklepe. Obcas se na koncertech setkam s Amatkami co hrajou celkem slusne. A maji blany i vespod.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

"Urcite jsem pro rezonancky vespod! Da se s tim mnohem vice pracovat a skala moznosti je neporovnatelne vyssi a hlavne ten samotny zvuk je hezci, kulatejsi. Pravda, da praci to naladit, ale kdyz se to povede, vysledek stoji zato. Dodnes mam u svoji soupravy Tama Artstar 10\ prechod Amati s amatackou blanou vespod a kupodivu to nehraje o mnoho hure nez ty Tamy! Ja bych vubec moc na amatacke bubny nenadaval. Obcas se totiz povedly fakt dobre kousky a pro ten bubenicky zacatek to rozhodne spatny nastroj nebyl. Problem byl vzdy v mechanice, jakekoli. At uz stojany, slapky, hajtka, stolicka....to stalo za prd komplet, se vsim vsudy. Proto jsem take hral docela dlouho na bubny Amati, ale dovybavene lepsi mechanikou. Takhle to delavalo hodne lidi a vetsinou to byla opravdu schudna cesta pro ty, kteri nemaji prachy na komplet kvalitni zahranicni skopky, ale nejsou schopni vystat amatackou mechaniku."

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Radime máš pravdu. Netopeyre, ty rezonancky urcite! Je to o dost lepsi, jenom to naladit. A myslim, ze u nas zacinal na amatky skoro kazdej, ne? nahodou sem mel kliku na dobry kusy. Navic jsem s nima nikam moc necestoval, takze kdyz byly jenom rozlozeny v garazi a nijak se s nima nehejbalo, tak i ta mechanika vydrzela. Na nejaky neustaly povolovani a utahovani to ale neni...

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Taky si nestezuji na amatackou mechaniku, kdyz se s ni zachazi jako v rukavickach tak to jde. Ja mam amatky uz nejakych sest let ve sklepe ani z nich neutiram prach a mechanika porad drzi :-)

Roger
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2003 10:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Roger »

Souhlasim, ze amatacka mechanika ujde pokud jsou bici na stejnem miste a moc se neprestavuji. Jakmile se s nimi cestuje je lepsi zainvestovat do jine mechaniky. Jinak tuny izolacky sebou.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, amatky ma clovek rad jen do te doby, nez si poridi lepsi (jakekoli jine:)) bubny. Na druhou stranu treba Stepan Smetacek natocil na amatky (dlouhe kotle s rampou) v roce tusim 1992 desku Schizofrenie kapely Arakain a to je maso. Doporucuju k poslechu, dokonce mel i nejake cinely amati. To same bubenik z Laury a jejich tygru (Drapala) hral dlouho na amatky s remo blanama a na koncerte mel slusny zvuk. Zalezi a zvukarovi a take, jak se na ty bubny hraje. Ale to uz prede mnou psal Radim.

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Copak Smetacek, akorat se mu za chvili rozpadla mechanika. Na jeho hrani to opravdu nebylo. Ale je lepsi hrat deset let na Amatky, setrit a pak koupit profi soupravu, kterou budete mit treba do smrti nez rychle mit nejakou srackovou radu.

FiFa
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od FiFa »

Roger: no, ona ta izolacka je kolikrat k nezaplaceni...

Melos-rythm
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 1970 03:00

Příspěvek od Melos-rythm »

B.K. : Jo ten kšeft tady fakt je, ale je jenom s ozvučovací technikou, ne s nástrojema. Jedinou výhodu to má, že když si chceš něco od nich koupit tak si to necháš přivízt do tohohle malýho kšeftu. AMATI jsou perfektní bicí pro začátečníky a když si je vylepšíte k obrazu svému může se vám kolikrát hrát líp než na levnější řady sestav PEARLu. Já teda takovou zkušenost mám. Ale moc příjemně se na to teda taky zrovna nehraje. Já už začínám šetřit. Můj sen by byli DW drums!

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Melos: DW jsou dobry maji skvely slapaky, ale pozor na mechaniku. Ta pry neni nic moc, amici to berou jako spotrebku. Myslim stojany ne slapky a hi-hat. Taky trosku divne pusobi ty umelohmotny folie. Kdyz jsem to videl, vybavil jsem si hadejte jakou znacku. Drevo musi rezonovat a ta folie to dusi. Taky cena v cechach je dost divna. Co se tyce zvuku bicich fakt zalezi strasne na ladeni. Zazil jsem spoustu pripadu, kdy relativne drahy bici hrali na hovno. Vetsinou maji pretazeny blany nebo jsou ruzne vytlumeny. Jejich majitele argumentuji tim, ze zvukari nadavaji ze jim to dela bordel v preznivani. To je pekna hovadina, nastesti mi tohle zadny zvukar uz dlouho nerekl, jejich uroven se asi zvysuje. Na druhou stranu jsem nedavno hral na Pearl Exporty a jejich zvuk byl dost dobry. Zalezi jak ktery bubenik ma sluch, neni to jen o mlaceni. Kdysi jsem byl v Praze na vystave hudebnich nastroju a na fontane hrali ruzne kapely. Byli tam take Exporty, nejaka novejsi rada. Pak za ne zasedl Zezulka a zvuk byl o necem jinem. Je to hodne v rukach. A VO TOM TO JE!

netopeyr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 17 črc 2003 22:46

Příspěvek od netopeyr »

Yo to yá si snim vo tamě, už sem začal hardware a pomalu prestavuyu amatky na tamy...uz mam stoyan na hh, dvoyslapku, a dve sibenice...zatim co sem ty moye amatky vosadil vsude remama a dal rezonancky tak ye to fak lepsi (diky kluci)...zatim zvuk bubnu staci...plechy vod amati uz davno nemam a tach par bubnu se za cas taky vymeni za tamu...Myslim, ze ye lepsi, kdyz se ta souprava vylepsuye prubezne, nez pet let setrit a nayednou koupit novou... PS: Co tan srotak bude ho nekdo chtit...kdyztak kdo ste tady z okoli taxe treba i zepteyte...potrebuyu ho prodat pac uz co neydriv chci ten splash...

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Cau. Ja vo ty debate okolo hw amati .. odrovnal sem ted supr slapku a musim pouzivat amatku ... kupodivu neni o tak strasne moc horsi ... myslim , ze na svoji dobu to nebyl az tak nejhorsi nastroj ... ale na nejaky dlouhodobe koncertovani to asi nebude. Zatim

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

"To Netopeyr:K těm bubnům Tama, firma Tama někdy nedávno vydala novou řadu Tama stagestar, už je k prodeji už i v čechách, myslím, že i za solidní cenu ,15 000 se vším všudy(šlapka, židle,sada stojanů) dokonce i přidávaj hajtku a crash.Jedinej problém snad je, že nemají stand. rozměry, ale menší průměry: bass 18x14\ , tom-tom 10x8\ a 12x8\,floor tom 14x12\ , snare 13x5\. Takže jsou spíš pro klubové hráče, nebo začátečníky, každopádně pokud by ses na ně chtěl juknout tak na http://www.akcentmuzik.cz/bici ,ale vypadají fakt dobře..."

To: Yoko Ono

Příspěvek od To: Yoko Ono »

"Diky moc...tak to ye krasny ze Tama uz dela i levneysi rady...yenom me mrzi ta velikost...Ya mam za vzor Johna Bonhama z Zeppelinů a ten mel bass 26\!!! , tom-tom 14\ ,floor tom 16\ a 18\...a este k tomu to byli Ludwigy...tak kdyz uz tamy, tak aspon velkeych rozmeru...:)))...Ale vypaday fakt pekne...dik za link..."

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

jaka je nejlepsi 2slapka? Iron cobra?

Zamčeno

Zpět na „Archiv prvotního fóra“