Kde hledáte spoluhráče?

Obecně o hudbě
Odpovědět
ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od ToP »

Mám pocit, že hledám špatně a jsem na špatném místě ve špatný čas. Kam mám přijít a odejít odtamtud se skvělým muzikantem kytaristou a básníkem zpěvákem a frajerem basákem?
Inzeráty? Sorry, ale nefungují.....
Hledat v okolí? Není tu NIKDO, prostě neexistuje, není to muzikant a třeba má rád počítače, je to sice taky člověk, ale na hudební nástroj nehraje ježišmarjá
Začít s nějakým troubou a čekat? ČEKAT? Já nemůžu čekat........ to jsem do teď dělal bezúčelně :(

Takže kde? Jak jste to udělali vy?
Jak to udělal Emil Frátrik? Jak to udělal Martin Vajgl? Kde visí to lano a kde je ta pomocná ruka?
A neříkejte, že jen v Praze, to bych se vážně dopálil (i když je to taaaaaak krutá a opravdová pravda pravdoucí, ale i tak to neříkejte ano?)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Rift »

Já to dělal vždycky na inzerát :-) V okolí jsem nikoho nesehnal. Chce to prostě štěsí ...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Koubas »

těžko říct, kdybych neměl spoluhráče ze základky a gymplu, asi bych nikdy na nic nehrál. vybírám jenom z lidí, který znám, protože chci mít v kapele pohodu, při který se dá něco dělat. ale moje ambice jsou takřka nulový, takže radši budu tolerovat nějaký chyby, než génia, kterej mě bude srát. i když je otázka, jestli třeba to nejlepší nevzniká pod nějakým tlakem.

troomar
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 18 srp 2008 15:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od troomar »

Jedině v hospodě :mrgreen:

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Kalik »

Koubas píše:těžko říct, kdybych neměl spoluhráče ze základky a gymplu, asi bych nikdy na nic nehrál. vybírám jenom z lidí, který znám, protože chci mít v kapele pohodu, při který se dá něco dělat. ale moje ambice jsou takřka nulový, takže radši budu tolerovat nějaký chyby, než génia, kterej mě bude srát. i když je otázka, jestli třeba to nejlepší nevzniká pod nějakým tlakem.
jojo presne tak..... ja si taky vybiram z kamosu co znam....zrovna vcera prijel kamos ( kytarista ) se kterym sem byl na zakladce a ted je se mnou i na stredni.......a uplna pohodicka .... za necely 3 hodiny sme jakš takš zahráli jeden převzatej song......ale zahrali :mrgreen:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Radim »

Mám zkušenost, že přes inzeráty to v podstatě nikdy nezafungovalo. Vždy to bylo jen po známosti a na doporučení někoho jiného. Jde jen o to chodit hodně na koncerty, seznamovat se s dalšími muzikanty a časem již má člověk slušnou síť kontaktů. V téměř všech mých kapelách se muzikanti prolínají a pokud mám někam někoho sehnat, sáhnu vždy po člověku, kterého znám a hraji s ním (nebo jsem hrál) jinde. Mimochodem, zrovna moje poslední 3 koncerty Duende ukázaly, že je to všechno mnohem více o lidech než o nějakých notičkách a rychlosti a technice apod.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Trade »

Chce to říct známejm, ať se poptaj známejch a ty zase dalších známejch a otravovat je s tim tak dlouho a často, až to někdo z nich fakt udělá:)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Rift »

Zas tak jednoznačně bych to neviděl. Třeba Metallica vznikla přes inzerát :) Chce to prostě štěstí a potkat ty správný lidi. Je jedno jak.

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Mamut »

Jo mám úplně ten samej problém...kytaristy a basáka mám ze třídy, ale kde sehnat zpěváka na úrovni? Tak to fakt nemám páru, inzeráty nefungujou...zatím...doufám :D

...a jak už psal někdo nade mnou, vlastně díky mejm známejm sem taky začal hrát :)

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od jiricc »

Inzeráty taky fungujou,ale musí se vozvat víc lidí a pak je z čeho vybírat.V muzikusu jich je docela dost.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od BóĎA »

hrál jsem s klukama ze třídy,moc dobrý 2 roky :) a současná kapela se mi ozvala sama, znal sem jen jejich hudbu, jako lidi sem je neznal, ale sou v pohodě a zapálený, to je to hlavní :wink: jinak asi ty kontaky po koncertech jsou nej :)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Kde hledáte spoluhráče?

Příspěvek od Posluchac »

BóĎA píše:hrál jsem s klukama ze třídy,moc dobrý 2 roky :) a současná kapela se mi ozvala sama, znal sem jen jejich hudbu, jako lidi sem je neznal, ale sou v pohodě a zapálený, to je to hlavní :wink: jinak asi ty kontaky po koncertech jsou nej :)
Tak jsem byl na zkoušce-konkursu po 16 leté odmlce nehraní rocku. Ozval jsem se na inzerát z Hudebního bazaru. Přitom dotyčná kapela hrála u mne v provozovně s 22 letou historií letos v létě na rock -minifestiválku.... :D :D )))) http://www.parketbrehov.cz
Konkurs proběhl u rock - metal kapely a byl jsem přijat. Uvidíme, začínám mj. hrát s kytaristou, kterému jsem v r. 1987 -1989 dělal kapelníka v jiné, tehdá hard -rockové formaci. S dalším kytaristou současné formace jsem se potkával, když s námi jezdil jako bedňák v r. 1990 -1994 v black -metalové kapele :D ...

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“