Star Dance

Obecně o hudbě
Odpovědět
Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Tak jsem z(s)hlédl poslední dvě pokračování uvedené show. Tedy, ne že bych byl nějakým fandou tanečních rejů, muzika ve mně vždy spíš probouzela chuť jít si "bouchnout", tedy chtěl jsem si poslechnout kapelu, o níž se domnívám (možná se mýlím), že v ní působí jeden za zdejších významných přispěvatelů a neméně významných hráčů české kotliny...

V minulém díle se tančila nějaká latina, možná mne zrak šálil, za perkusi Mr. Vajgl..., v tomto díle byla v programu cha-cha, na zvuky Smoke on The Water, proslulých Deep Purple...asi jsem již skutečně starý, možná se dočkám, že budou tancovat polku na některé z věcí Boba Marleyho...

..proč to však píši..., chtěl bych tímto vyslovit hluboké opovržení pracujícího muzikantského lidu, jakož i muzikantské inteligence (skladatelů, aranžérů, hudebních režisérů), zvukařům a režisérům ČT. HANBA jim za to, jak byla sejmuta kapela, nemluvě o samotné perle kapely - o bicích, které zněly (když občas vůbec zazněly) jak šestáková sada vyrobená z popundeckelu (z něčeho jako někdejší Trabanty)...

...nevím, existují - li muzikantské odbory...možná by bylo ještě lepší variantou, nasadit nějaké muzikantské útvary rychlého nasazení (báckomanda)... a aplikace fyzických trestů...v široké škále...

Konec plivání....., prozatím.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Dance

Příspěvek od Pavlišta »

Plesnivec píše:Tak jsem z(s)hlédl poslední dvě pokračování uvedené show. Tedy, ne že bych byl nějakým fandou tanečních rejů, muzika ve mně vždy spíš probouzela chuť jít si "bouchnout", tedy chtěl jsem si poslechnout kapelu, o níž se domnívám (možná se mýlím), že v ní působí jeden za zdejších významných přispěvatelů a neméně významných hráčů české kotliny...

V minulém díle se tančila nějaká latina, možná mne zrak šálil, za perkusi Mr. Vajgl..., v tomto díle byla v programu cha-cha, na zvuky Smoke on The Water, proslulých Deep Purple...asi jsem již skutečně starý, možná se dočkám, že budou tancovat polku na některé z věcí Boba Marleyho...

..proč to však píši..., chtěl bych tímto vyslovit hluboké opovržení pracujícího muzikantského lidu, jakož i muzikantské inteligence (skladatelů, aranžérů, hudebních režisérů), zvukařům a režisérům ČT. HANBA jim za to, jak byla sejmuta kapela, nemluvě o samotné perle kapely - o bicích, které zněly (když občas vůbec zazněly) jak šestáková sada vyrobená z popundeckelu (z něčeho jako někdejší Trabanty)...

...nevím, existují - li muzikantské odbory...možná by bylo ještě lepší variantou, nasadit nějaké muzikantské útvary rychlého nasazení (báckomanda)... a aplikace fyzických trestů...v široké škále...

Konec plivání....., prozatím.
Že se dnes tancují klasické a latinskoamerické tance na různé skladby z oblasti popu a rocku je naprosto běžné. Důležité je aby odpovídal počet dob v taktu a příslušná hodnota BPM pro konkrétní druh tance. Je to osvěžení jak pro muzikanty , tak pro tanečníky. Hraju taneční i taneční soutěže, takže vím o čem mluvím....

Jinak nemůžu souhlasit s kritikou zvuku Kumžákovy kapely. ČT zvukaři jsou naprostí profíci a ( z mé televize a přídavných beden) byl zvuk jako vždy perfektní a vkusný.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Pavlišta píše:
Že se dnes tancují klasické a latinskoamerické tance na různé skladby z oblasti popu a rocku je naprosto běžné. Důležité je aby odpovídal počet dob v taktu a příslušná hodnota BPM pro konkrétní druh tance. Je to osvěžení jak pro muzikanty , tak pro tanečníky. Hraju taneční i taneční soutěže, takže vím o čem mluvím....

Jinak nemůžu souhlasit s kritikou zvuku Kumžákovy kapely. ČT zvukaři jsou naprostí profíci a ( z mé televize a přídavných beden) byl zvuk jako vždy perfektní a vkusný.
S prvním odstavcem musím souhlasit, také jsme hrávali "Podmoskevské večery" v jazzovém triu či lidovou "Dobrů noc, má milá" jako funk, Ravela jako fuzion, vždy jsme to však vnímali jako jistý druh znesvěcení....zcela v duchu "nezodpovědných progresivních umělců" ...to jsem měl na mysli...různé podobné hrátky lze aplikovat až ad absurdum...(to školení o počtu dob a BMP bylo fakt zbytečné)...

Nad druhým odstavcem jsem poněkud na rozpacích...mám u TV rovněž sound systém, který si přepínám na své počítače, v době kdy necivím na bednu...trochu Tě podezírám, že s uvedenými osobami občas také spolupracuješ a tak si trochu ohříváš polévku.... když jsem to show poslouchal, vkrádala se mi do hlavy otázka, kolik asi vysolil pan kolega za snare, jakápak je to asi zvučná světová značka, aby z repráků vycházel takovýto čvachtot...a bylo mi ho tak trošku líto, nicméně, je to profík...

Možná nás někdo rozsoudí, když ne hned, tak po příštím dílu....třeba jsem hluchý...

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Star Dance

Příspěvek od Šupi »

Pavlišta píše: ČT zvukaři jsou naprostí profíci...
Naprostej souhlas - znám osobně ;)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Šupi: Naprostej souhlas - znám osobně ;)[/quote]

Víš, Šupi, ty jsi mladý idealista, já starý skeptik (možná i blbec).

Profesionalita znamená pouze, že výše citovaná práce je jejich hlavní pracovní náplní. Pokud po večerech ještě hrají divadlo, zde jsou ochotníci, pokud dělají ještě něco jiného, v tom jsou buď amatéři nebo hobysté...

Profesionalita může rovněž znamenat...odvézt požadovaný výkon s vynaložením, pokud možno, co nejmenšího úsilí...

Profesionalita byla, např., když jsme v dobách dávno minulých, jako námezdní studioví hráči (za 60,- Kč za frekvenci,1974-5) nahrávali tzv. základy pod zpěvy tehdejších popových hvězd i pseudohvězd a vůbec jsme netušili, jak bude, po přimíchání vokálů a dechů, daná skladbička vypadat...jednalo se o velkokapelová aranžmá.. dnes se již asi všechno dělá jinak...

Zkrátka, dle mého názoru profesionalita je nezbytným, nikoliv však dostačujícím, předpokladem. Chce to ještě kousek (pořádný) muzikantského srdíčka...a nezbytných uší....
Naposledy upravil(a) Plesnivec dne 11 pro 2012 14:47, celkem upraveno 1 x.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Dance

Příspěvek od Medák »

Zrovna minulý Stardance jsem viděl náhodou u rodičů, protože TV už leta nemám. A přesto že podobným pořadům ani hudbě vůbec neholduju, se mi kapela i zvuk zdály hodně v pohodě. Nijak jsem se ale nezaměřoval na bicí, spíš hodnotím celkový dojem.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Medák píše:Zrovna minulý Stardance jsem viděl náhodou u rodičů, protože TV už leta nemám. A přesto že podobným pořadům ani hudbě vůbec neholduju, se mi kapela i zvuk zdály hodně v pohodě. Nijak jsem se ale nezaměřoval na bicí, spíš hodnotím celkový dojem.
Jsem velký fanda té kapely, to je důvod, proč jsem se rozčiloval, možná jsem opravdu hluchý či k hluchosti směřující.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Dance

Příspěvek od Pavlišta »

Ne nic si neohřívám. Ale pokud se někdy na zvučení /zvukovém záznamu podíleli rozhlasáci nebo ČTV, vždy to bylo na úrovni. A na živý orchestr mne ten zvuk v TV připadal opravdu standardně dobrý. Že bicí netlačily jako na metalovém koncertě ? Tak to snad na takovémto typu akce není ani možné. Ale na to že to byly Sonory..... ( to je joke, Sonoristi nevrhejte se na mne -; ) ,zvuk velmi dobrý.

Však si poslechněte :

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/st ... 160450006/

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Máš pravdu, chyba je ve mně, z linku, který jsi sem zavěsil se line úplně něco jiného, než si pamatuji ze soboty....a, prosím tě, příště mi nevykej...

Všem dotčeným se omlouvám, prosím administrátory ať vymažou mé výšplechty....

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Dance

Příspěvek od Kajda »

Plesnivec píše:V minulém díle se tančila nějaká latina, možná mne zrak šálil, za perkusi Mr. Vajgl....
Star Dance sice momentálně nesleduji, ale předpokládám, že ten, koho jsi viděl za perkusema byl Pavel Plánka, který u Martina Kumžáka hraje :wink:

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Star Dance

Příspěvek od Plesnivec »

Ten tam byl tuto, uplynulou sobotu 8. Před 14 dny si myslím, že jsem zahlédl p. Vajgla, ale jist si samozřejmě nejsem, oni kameramani v průběhu soutěže na kapelu kašlou a začátek jsem nestihl.

Jejich sestřih se dost liší...před 14 dny byl perkusista krátce střižený....snad, .....já nevím, už mi dnes dokázali, že kecám...

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“