Obecně o hudbě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Doufám, že taky neurazím Death-trash, když se vrátím k tomu cédéčku Toma Waitse. Pro mě je to jedna z desek, které jsou subjektivně tak významné, že vytvoří v životě něco jako patník. Už když jsem si ji poslechl poprvé, byl jsem dojatej jako lidi jsou, když někdo jiný pojmenuje jejich pocity. Je zřejmé, že ty jsou u různých lidí různé a i u jednotlivců se mění s časem-možná by mi ta deska před dvěma roky připadala složitá a za dva roky ufňukaná. Teď ale je to jedna z nejoblíbenějších. Předpokládám, že i Vy máte nahrávky, které Vám v nějakém smyslu změnily život nebo alespoň pohled na hudbu. Kdyžtak napište, které to jsou-jednak si rád nechávám doporučit hudbu od někoho, komu věřím, jednak to trochu zakryje ty předchozí patetický pindy. Moje desky, bez kterých bych byl chudší jsou:

Green Day, Dookie
The Wallflowers, Bringing Down the Horse
Dave´s True Story, Sex Without Bodies
eggnoise, Dogwalking
Zuzana Navarová a Koa, Zelené album
Norah Jones, Come Away with Me
no a ten Waits, Closing Time

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Benbuben píše:Já myslím, že bez toho há po té to přesněji vystihuje podstatu té hudby... Trash. :D


:evil: Thrash a jedině Thrash ... já taky nepomlouvám ostatní styly i když z nich bliju :roll:

Megadeth - Rust in peace
Sepultura - Arise
Slayer - Seasons in the abyss

Tyhle tři desky změnili můj život naprosto naruby.... resp. správným směrem

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Metallica, Living Colour, Pearl jam, Rage against the machine, Red hot chilli peppers. To je ma zakladni petice, jejichz hudba mne smerovala.


Pridal jsem Redhoty, na ty jsem uuuuplne zapomnel.
Naposledy upravil(a) Atlet dne 20 pro 2005 17:36, celkem upraveno 2 x.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Offspring, Lostprophets, Static-X, Nightwish... sou to, řek bych, stylově dost odlišný kapely, ale tak nějak sem si z každýho vzal něco... Nejsem prostě nějak jednoznačně stylově zaměřenej. Všechno, co poslechnu mi víceméně něco dá, ale tyhle čtyři věci mě ovlivnily asi nejvíc...

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Moje čtveřice by byla asi -RHCHP halvně starý,Rage against the machine,Yes , Deep Purple a Bob Marley(hudebně moc né,ale dot mě ovlivnil po jiný stránce...) 8)
Naposledy upravil(a) Hany dne 27 pro 2005 12:52, celkem upraveno 3 x.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

1.Faith no more,King for a day full for a lifetime
2.Nirvana,In utero
3.Chicago blue(pravy blues,styri cernosky,no nadhera)
4.Laco Deczi, Cellula new york
5.Marilyn Manson,hollywood

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Death - Symbolic
Hudba Praha / Jasna Paka
Pink Floyd - Wish You Were Here
Motorhead - 1916, + ?
Queen - Live at Wembley
Tri Sestry - Kovarna

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šeďa »

HNF - Válečný území
The Exploited - The Massacre (doporučuju všem Thrasherům)
Visací Zámek - 02 Start
Motorhead - snad všechna alba
+ bonus
Našrot - Destructive Tour

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Podle mě těch pár desek, co nahrál Kvintet s Williamsem, Carterem a Hancockem, jsou vůbec nejlepší Davisovy nahrávky. Je to neukecaný, každá nota má svoje místo, vynikající zvuk bubnů, činelů i celé nahrávky, dokonale plynoucí čas, chytré skladby...všechno, kvůli čemu mám jazz rád.
V téhle kapele začal Williams hrát v sedmnácti letech a už na první desce bubnuje tak vyzrále, jako málokdo na vrcholu.
Co dělal pak, už znám jenom málo, ale už se mi to tak nelíbí. Každopádně s vlastní skupinou Lifetime začal kombinovat jazz s rockem dávno před Davisovou Bitches Brew. Jo, a většinou hrál na Gretsche. :wink:

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Heloween - the Keeper of Sevem Keys I a II
Judas Prest - Britisch Steel
Death - The Sound of Perseverance
Iron Maiden - Brave new World
Cradle of Filth - Dusk and her Embrace
Kreator - the Enemy of God

Taková klasika ze všech metalových stylů :wink: :wink:

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Jan píše:Podle mě těch pár desek, co nahrál Kvintet s Williamsem, Carterem a Hancockem, jsou vůbec nejlepší Davisovy nahrávky. Je to neukecaný, každá nota má svoje místo, vynikající zvuk bubnů, činelů i celé nahrávky, dokonale plynoucí čas, chytré skladby...všechno, kvůli čemu mám jazz rád.
V téhle kapele začal Williams hrát v sedmnácti letech a už na první desce bubnuje tak vyzrále, jako málokdo na vrcholu.
Co dělal pak, už znám jenom málo, ale už se mi to tak nelíbí. Každopádně s vlastní skupinou Lifetime začal kombinovat jazz s rockem dávno před Davisovou Bitches Brew. Jo, a většinou hrál na Gretsche. :wink:
Přesně tak a doslova!-) Většina lidí má Tonyho spojeného s jazzrockem a tím výbušným stylem model synkopovaná otevřená hihat v rovném beglaitu, ale to, jak hrál v Davisově kvintetu, je famózní záležitost. Plovoucí, moderní doprovody, vyosené frázování ride paternů, rovnání a natahování swingované synkopy, typický Williamsovský pattern "tá-damta damta dá", paráda.
Souhlasím plně i s tím, že u Davise to bylo nejšťastnější období (tím naštveme všechny vyznavače Tutu, Aury aspol-))

Ještě k těm bubnům- v posledním období hrál Tony na Pearl, ale to je úplně jedno. A perlička: jeho nejzapřisáhlejší fanynkou a obdivovatelkou je dle vlastních slov Cindy Blackman. Možná je to i v její hře patrné (i když asi ne zrovna Davisovské období...)
Naposledy upravil(a) gogo dne 28 pro 2005 05:59, celkem upraveno 1 x.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Kostka píše:Jan: Zmiňuje to i Cindy Blackman, jíž je Williams velký favorit. Ale nevím, kdy Lifetime začala fungovat - její dvě alba, která mám, jsou až po roce 1970, Bitches Brew je pokud vím 1969, a i co do sestavy mi to přijde, že Lifetime logicky teprve následovala. Ale data neznám. Ono je to jedno. Williams je bůh. A jelikož na Gretsche hrál on, Colaiuta i Christian Vander, je to pro mě za nějakej pátek jasná volba. Prostě kvůli té značce - kvůli těmhle lidem. Podléhám reklamě.
No vidíš, kdybych četl další příspěvky, než budu reagovat, nepsal bych už o té Cindy Blackman-))

Kostko, nic proti ničemu, ale neunáhli se, dobrých bubnů je k mání fakt hodně a Gretsch jsou teď tak trochu módní melír ve vlasech. Colaiuta hraje na model Broadcaster, který se do Evropy vůbec nevozí a nemá např. s Renowny kromě shodné značky nic společného. "Pravé" neasijské Gretsche jsou na tom cenově téměř stejně jako DW.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Bitches Brew a nejšťastnější a taky nejzheroinovanější Miles.... no jo no smutnej úděl....
moje alba, který mě zachraňujou
DreadZone - Seccond Light (inteligentní DubRaggaeEthno s mimořádnou náladou)
Rolling Stones - A bigger bang (nevěřil jsem, že tahle partička chodících mumií dokáže natočit něco co se dá poslouchat a tohle se dá!! A TEN ZVUK BICÍCH!!!!!!)
Johnny Halliday - 100% Johnny - Concert a la Tour Eiffel (Valfredo Reyes Jr. - je vynikající bubeník PS: takhle má znít virbl) a pak nějaký starý album s modrým cadilacem - u toho se náramně bavím
Slim Jim Phantom - impozantní záležitost smrtící šestky stojícího bubeníka, to je fakt úlet! (tenhle chlapík mi vždycky připomene, že není důležitý hrát "příliš mnoho knedlíků"
Duke Elington - snad všechno
Buddy Rich - Take it Away 1+ 2 (mimořádná věc)
Leopold Kraus Wellenkapelle, Surf Bambi Molesters - vtipná serfařina (Kamikaze Record Rulezz!)
Bob Dylan - MTV Unpluged (DVD)
Doors of the 21´st Century - (DVD)
Roy Hanes and his Quartet
the Gadd Gand
Gabin

baskeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 328
Registrován: 23 pro 2003 22:46
Bydliště: Praha,Kynšperk nad Ohří

Příspěvek od baskeez »

Jan píše: Předpokládám, že i Vy máte nahrávky, které Vám v nějakém smyslu změnily život nebo alespoň pohled na hudbu.
Green Day:Dookie
Biohazard:State Of The World Adress
Beastie Boys:Check Your Head
The Roots:The Roots Come Alive
R.H.C.P.:One Hot Minute
Support Lesbiens:první 2 desky
Roy Hargrove:Habana
Michel Camilo:Why Not?
Dave Weckl Band:Perpetual Motion
Stereo MC´s:Connected
Maceo Parker:Live on Planet Groove

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Kostka píše: Gogo, mně nejde o zvuk, ale o značku! :-) Když bych se dověděl, jakou značkou pasty si Williams čistíval zuby, letím a kupuju ji!

No já jeho hru poznal nejprve právě přes jazz, Davise a Hancocka, mimochodem na drummerworldu je pak trošku pozdější ukázka jeho sóla (ta, kde je napsáno ´rare´), obrazový záznam dost nekvalitní, ale hrozně mě vzalo, jak je to napumpovaný, hutný, rytmicky vzrušivý.
No a ten pozdější kvintet (rozpustil ho asi dva roky před svou smrtí) je podle mě lahůdka, a to i celkově, co do hudebního materiálu.
Kostko, přece Elmex! (oranžová)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

SOAD-vse
Graveworm-(N)utopia
Status Praesents-510,Aatra
The Gadd Gang
Krucipüsk-Druide
Veteráni Studené Války
Glen Miller,Frankie Sinatra(proste swing)
Pražáci,Red Hot,...

Je toho moc
Naposledy upravil(a) BóĎA dne 05 led 2006 22:04, celkem upraveno 1 x.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Kostka píše:Gogo, Ty víš všechno. A nebyl snad dokonce jejich firemní čistič? :-)

Jinak se ještě vrátím a upřesním, že tím "nějakým pátkem" jsem samozřejmě myslel pěkných několik let, no a potom se možná spokojím i s DWčkama, ale rezonančku (když už o nich byla řeč) vezmu určitě od Gretsche, aby to aspoň vypadalo!...
Měl bych jednu luxusní mléčnou plnou 20" Amati se starým logotypem ze 70 let.-)) Ale tu nedám, to už je vážně rarita. Pak se tedy ještě nabízí varianta dát na Tvé nové DW třeba blánu Stagg. Tím bychom měli dotažený kýžený vzdor vůči samovolné propagaci nástrojo-výrobců

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To už raděj vzít ty Staggy a osadit je rezonančkou DW, to by byla teprve reklama! :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No nevím, všechno shrnout jenom rezonanční blánou, to je trošku málo....
DW je tak charakteristický nástroj, že bych byl pro odmontovat jejich kulatý mušle a nahradil bych je Amátkovskejma hlemýžděma :-D a pak k tomu ještě Gretch mechaniku ať je z toho pořádně cítit co si o tom člověk myslí ;-)

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

A přelakovat! Když to tak pomohlo Polymorphovým Amátkám, proč by to nemělo být dost dobrý pro DW? Kdo je zvědavej na nějakej Satin finish? Až to budeš mít, Kostko, hotový, tak dej vědět, my Ti prozradíme, že Tony hrál dlouho i na Déwéčka.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já bych koupil nějaký collectors s fólií a pak bych jí strhnul, schválně esi by ten zvuk byl "lepčejší":-)))
upraveno.....ač mě tento thread baví, tak ho večer promáznu, aby byl jen o tématu, sorry, případně přesunout na pokec o hudbě, která zachraňuje?
Naposledy upravil(a) sasa dne 30 pro 2005 13:25, celkem upraveno 1 x.

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šeďa »

Pánové, už se Vám to zase zvrhává v něco ůplně jinýho, tady stačilo pouze vyjmenovat pár kapel...
Mě je to fuck, ale nedivte se pak když Vám někdo napíše, že se mu všechny příspěvky a témata nechcou pročítat.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tak tak. A kdo nepřevrací s námi, toho převrátíme také.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Šeďa píše: Mě je to fuck, ale nedivte se pak když Vám někdo napíše, že se mu všechny příspěvky a témata nechcou pročítat.
na tom ale něco bude...

SOAD - Toxicity
Rammstein - Live aus Berlin
J.A.R. - Mydli to
Beatsteaks - Smacksmash
Clawfinger - Clawfinger
Sepultura - Roots
Landa - až po Best of
Prodigy - The fat of the land, AONO
Tři Sestry - 15 let...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Uprimne, mnohem vice mne pobavily ty 'prevracene' prispevky nez skutecnost, ze jeden posloucha Death a jinej Landu (to nemyslim osobne! :wink: )

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“