Obecně o hudbě
Odpovědět
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já nevím, co se to tu furt řeší. Buď to někoho bude zajímat a bude to číst a nebo to někoho nebude zajímat a nebude to číst.

A nebo to taky někoho bude zajímat a nebude to číst, nebo ho to nebude zajímat a bude to číst.

A nebo to někoho nebude zajímat a bude to mazat, nebo to někoho bude zajímat a bude to přesouvat.

Ale veskrze si myslím, že je to jedno. Vlk se vždy nažere a koza zůstane víceméně celá...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

A abych nezaostaval a zvysil si pocet prispevku (ktere stejne nikdo necte), tak u mne je to aktualne:
Avishai Cohen
Joe Zawinul Syndicate
Trilok Gurtu
Jaga Jazzist (mam jen par ukazek z webu, ale CD je na ceste)
Jan Garbarek
Porcupine Tree
Blackfield

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

Teď čumím na bednu a kapela která mě nejvíce oslovila je ta, co hráje ve filmu S tebou mě baví svět písničku Sladké mámení :lol: :lol: :lol:
Ten rytmus, taneční pohyb muzikantů no prostě úchvatné :lol: :lol: :lol:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim: Já náhodou všechny Tvé příspěvky hltám, až se z toho někdy dávím!!
Třeba z nejvíc z takových těch příspěvků se jmény, kde ani jedno neznám, a pak je mi stydno, až ten stud prostě nevydržím a...

Nešlo by něco z toho (čím víc) nějak nenápadně zplácnout na placku a někdy (třebas v ten čtvrtek) předat? Prosím prosím smutně koukám... Za odměnu můžu nabídnout třeba Funky Čaroděje od Standy Dolínka, nebo wecklovo spešl cédéčko (ne žádná řadová deska d.w. bandu) bez bubnů i s bubnama a s notama v pdfku... *smutný ztroskotaneckobubenický kukuč*
Radim píše:A abych nezaostaval a zvysil si pocet prispevku (ktere stejne nikdo necte), tak u mne je to aktualne:
Avishai Cohen
Joe Zawinul Syndicate
Trilok Gurtu
Jaga Jazzist (mam jen par ukazek z webu, ale CD je na ceste)
Jan Garbarek
Porcupine Tree
Blackfield

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Benbuben píše:Radim: Já náhodou všechny Tvé příspěvky hltám, až se z toho někdy dávím!!
Třeba z nejvíc z takových těch příspěvků se jmény, kde ani jedno neznám, a pak je mi stydno, až ten stud prostě nevydržím a...

Nešlo by něco z toho (čím víc) nějak nenápadně zplácnout na placku a někdy (třebas v ten čtvrtek) předat? Prosím prosím smutně koukám... Za odměnu můžu nabídnout třeba Funky Čaroděje od Standy Dolínka, nebo wecklovo spešl cédéčko (ne žádná řadová deska d.w. bandu) bez bubnů i s bubnama a s notama v pdfku... *smutný ztroskotaneckobubenický kukuč*

Zdá se mi, že Radim by měl učinit dobrý skutek a vypálit osvětový materiál firmy "Trilok Gurtu-Avishai Cohen and sons" všem, kdo uvádějí jako "vlivnou" hudbu výrobky typu Green Day, D.Landa apod...

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Ale mně se taky hudba Avishai Cohena a Triloka Gurtu líbí, ale asi mám široké srdce. A to jsem se ani nechlubil, že první páska, kterou jsem si nahrál, byli New Kids on the Block. Nejsem zkrátka takovej pašák, jako pan president, kterej četl v osmi letech Literární noviny.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Jan píše:Ale mně se taky hudba Avishai Cohena a Triloka Gurtu líbí, ale asi mám široké srdce. A to jsem se ani nechlubil, že první páska, kterou jsem si nahrál, byli New Kids on the Block. Nejsem zkrátka takovej pašák, jako pan president, kterej četl v osmi letech Literární noviny.
Já ovšem měl na mysli ty z přispěvovatelů, kteří uvádějí podobná jména jako své stávající hudební ikony

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno, moje první kazeta, co jsem dostal, byla "Kde ťě mám" od Lucinky Vondráčkovic. Ach, kde jsou ty časy...

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Benbuben píše:Mno, moje první kazeta, co jsem dostal, byla "Kde ťě mám" od Lucinky Vondráčkovic. Ach, kde jsou ty časy...
No ale myslím, že (pokud je ta nahrávka cca z roku 96) tam točil "na zapřenou" baskytary Jiří Veselý, tak přece jen kus muzikantství kazeta obsahovala-)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ale jo, muzikanství tam bylo dost... To co to co já mam ráda, to je to je to je marmeláda... Uc uc, bod varu, uc uc, jé jé...

Ještě tu mám na nastěnce její fotečku s podpisem, asi někdy z té doby, vyhrabal jsem ji nedávno někde na dně propadliště dějin, tak jsem ji z recese zrestauroval a přilepil na tu nástěnku... :) Teď je téměř dominantou mého pokoje. :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

u mě tu "zachraňovací" funkci mají spíš konkrétní písničky:
Metallica: Fade to Black, Unnamed Feeling, The Unforgiven (I i II)
Children of Bodom: Hate me
Rage: The Mirror in your eyes
Led Zeppelin: Stairway to Heaven
a hodně dalších, ale tohle jsou ty nejhlavnější..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Bobroněnko: Víš, že - nedávno jsem se to dočetl v reflexu - Stairway to heaven zakázali hrát v amerických rádiích po útoku 11. 9. 2001? Celkem mazec, něco bych i pochopil (Road To Hell - ACbleskyDC, atd.), ale třeba proč se zakázal i Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water doopravdy nechápu. :roll:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No tak tu taky sepíšu pár svých oblíbených, hodně se to mění, vždcky ám ale na nějký období určitýho favorita, momentální favorit je video:

ToTo Live in Amsterdam 2003, nemůžu se na to doteď vynadívat a vyposlouchat ;-)

Pak jsou to např, Earth, wind and Fire
Miles Davis
Level 42
Sólovky Simona Phillipse
Weather report
Mingus Big Band
Frank Zappa - The Best Band You Never Heard In Your Life

a mnoho dalších, ale toto je fakt pro klid v duši ;-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

gogo píše: Zdá se mi, že Radim by měl učinit dobrý skutek a vypálit osvětový materiál firmy "Trilok Gurtu-Avishai Cohen and sons" všem, kdo uvádějí jako "vlivnou" hudbu výrobky typu Green Day, D.Landa apod...
No jo, tak že bych učinil nějakou osvětovou akci? :D Bene, na sraz Ti to vypálím a přinesu, alespoň budeš mít důvod přijít! :wink:

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Dave Weckl - hlavně Synergy a Heads up
Simon Phillips
Bozzio, Levin, Stevens
(to díky Samovi)
Rush - Stage Left a Hemispheres
Chick Coreas electric band
Allman Brothers Band
Dave Matthews Band
David Fiuczinsky
Candy Dulfer
Atomic Roosters
Van Halen
Frank Zappa - skoro ůplně všechno

z našich -123 minut (pořád se zlepšují).

Za rok to bude třeba zase jinak, ale Rush a Frank Zappa jsou promě nesmrtelní.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Omlouvám se za svůj předchozí příspěvek, protože jsem to myslel tak, že je to hudba, kterou poslouchám převážně v současnosti.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim píše:No jo, tak že bych učinil nějakou osvětovou akci? :D Bene, na sraz Ti to vypálím a přinesu, alespoň budeš mít důvod přijít! :wink:
Jů, kuju! Ne, že bych byl nějakým ultrafandou Green Day, ale to nevadí... :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Benbuben píše:Bobroněnko: Víš, že - nedávno jsem se to dočetl v reflexu - Stairway to heaven zakázali hrát v amerických rádiích po útoku 11. 9. 2001? Celkem mazec, něco bych i pochopil (Road To Hell - ACbleskyDC, atd.), ale třeba proč se zakázal i Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water doopravdy nechápu. :roll:
To sem nečetl - to je mazec!!:) slyšel jsem jen, že (myslím) Dream Theater chtěli Dvojčata na obal Octavaria...nevím, zda jim to bylo zakázáno, spíš si myslím, že to odvolali sami..

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Malá oprava !!! :P

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

U mna sa ale tie kapely casto menia :) Momentalne najradsej pocuvam - Beheaded, Despondency, Internal Bleeding, Sleep Terror ... Ale obcas vytahujem aj znamejsie bandy ako Death, Cryptopsy, Suffocation, Nasum a pod.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Pofider: Co to je?:) znam jen death a ještě jen podle názvu:)

Rychta
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2006 10:35
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rychta »

Spis jednotlivy songy...

Vital Remains-Dechristianize
Behemoth-Conquer All
James Murphy-Toaching The Earth
Necrophagist-Fermented Offal Discharge
Death-Crystal Mountain

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Taky Tom Waits, ETC, Kalandra, Deep purple, Zepellíni, samozřejmě Buddy Rich, Agartha, Anonym rock, Rychlá rota :D, Lynyrd Skynyrd, Jimi Hendrixů, BB King a samozřejmě Bob Dylan a nakonec Jethro Tull a spousta dalšího hardrocku a bigbeatu, blues, jazzu a podobnejch sraček :D . Bral jsem odevšad.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

DREAM THEATER - "Scenes From A Memory" ... Bylo první od DT, ale posléze mi velmi vytříbilo pohled na hudbu "A Change Of Seasons" a "Awake".

PAIN OF SALVATION - "Be" ... Je to z doby velmi nedávné, nicméně deska, kterou považuju za velký milník v kulturním světě obecně. Rozhodně mi nemálo otevřela oči.

DEATH - "A Sound Of Perseverance" ... První death-metalový album, který jsem kdy slyšel. Vod tý doby jsem jich slyšel nemálo a tohle prostě JE nejlepší. Velké hudební dílo, které dokazuje, že k hudbě se DÁ přistupovat odvážně a experimentálně a přitom to může fungovat!

METALLICA - "...And Justice For All" ... První metalový album, co jsem kdy slyšel. Netušim, co bych dneska dělal, kdyby mi ho kámoš před DÁÁÁVNÝMI roky nepustil... Dodnes toto dílo chovám v nesmírné úctě, i když se samozřejmě musí dnes člověk pousmát nad "kovaností" a "prehistoričností" některých riffů a postupů. Je to velký kult. Kdyby chtěl někdo doporučit prostě a jednoduše heavy-metalovou desku, nebudu přemejšlet ani vteřinu a vypálim "Justice vod METALLICy!!!"

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Morbo, s těma Deathama souhlasim, prostě je to mazec jako kráva ! Ten bubeník je taky dobrej, hraje tak zvláště nepravidelné rytmy, ale prostě to pořád šlape ... 8)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“