Obecně o hudbě
Odpovědět
Milhauz
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 06 bře 2006 13:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhauz »

Moje pilíře chronologicky:

1.Metallica: vše
2.Faith No More: King for a day..., Album of the year
3.Pearl Jam: Ten a vše ostatní
4.Dave Matthews Band: Především Before these crowded streets
5.Sting: All this time... je to live - tak trošku jazzovější podoba jeho songů a je to fakt mela :wink:
6.Ohm Square: Ohmophonica
7.-123min: hlavně je vidět živě
atd.atd.atd. :)

Terrier
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2006 11:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terrier »

Green Day - Dookie +veľa iných
U2 - skoro všetko
Michael Jackson - tiež skoro všetko

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Ježišmarja
Punk je mrtvej, Jackson nasolenej a U2 neřešim

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to master: a rika tobe nekdo ze je bb king nebo dylan sulin?nebo lynyrd skynyrd,etc(ty neznam ani) sou spatny?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Pozor já nikdy neřek že jsou špatný!

naopak Jacksonův Thriller si s oblibou pouštím :wink:
U2 mám v celku rád
Punk jsem měl rád


No ale ty chceš srovnávat Dylana a Jacksona?

v ETC hraje Mišík...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Jackson je hodně dobrej, i když je jako člověk hodně zvláštní, tak je to stejně král popu. A ty muzikanti, co si vybíral...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to master: no vidis,ale vyznelo to tak
to koubas: taky kdo by v jeho dobe s nim nechtel hrat,hlavne toho pro hudbu hodne udelal,ale to cela jacksonova rodina

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

mi se libi wave dekl-synergy a ROTS,cokoliv od stinga ,Boris Band Combination-ti hrajou i kupu prevzatych veci--123min.a ilustratosféry,matheves band-crash,1.monkey bussines,miles davis-kind of blue,jimi,purpli a cepelíni,dvořák,bach,ravel,janáček,grieg,requiem od mozarta,vivaldi,gregorianske choraly,helebrant,joshua redman,island turtle quartet,mahavishnu,cobham-crosswinds,string connection,psychonaut,tommy igoe,cechomor,laco deczi-live,...toto vsechno me ovlivnuje a urcite jsem zapomnel na spoustu dalsich

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

doporučuju všem - DVD Rumble in Brixton - Stray Cats Live
sestava -
legendární stand up bubeník - slim jim phantom
legendární kontrabasista - Lee Rocker (fakt ufoun)
a kytara zpěv - Brian Setzer
naprosto úchvatná záležitost SJ hraje tak pekelnej groove, že mi z toho de hlava kolem a to do toho zpívá, hraje open hand (někdy taky ne) a a a a vůbec - je to jedním slovem ÚŽASNÝ!!!!!!!!!!
sehnat a pustit!!!!!!!!!!!!

havranisko
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 07 zář 2006 11:17
Bydliště: Br-do

Příspěvek od havranisko »

Ad původní téma...
mně se stal jeden zážitek, na kterej nezapomenu...svého času na praxi s hluboce depresivníma pacientama se mi do ruky dostala kytara..bla bla bla a jedna pacientka chtěla na závěr svého pobytu zahrát Perlowa Lodz od Antoniny Krzyszton (PL)...nikdo jsme nevěděl, že až odejde, jestli bude chít dál žít nebo ne, ale když to slyšela (v mé mizerné reprodukci), byla fakt dojatá....což ve mně zanechalo hluboký dojem...

Jinak Antonina Krzyszton si vždycky vybírala dobré bubeníky, jeden z nich jež mým vzorem :) ...stojí to za poslech (i když to není nic tvrdého, je to dynamické a zkrátka dobré).

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

rekl bych,ze se to dat sem..

poslechnete mp1,5*2

http://www.muzikus.cz/kapely/trio-ahoj~11837/

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

sice opožděně protože jsem tenhle balík našel až teď ale taky napíšu bez kerejch cédéček bych se už neobešel:

SOAD-všechno ale hlavně toxicity
Status praesents-510,AATRA,Come alive
the.switch-Beautiful
Greenday-American Idiot
Fear factory-Digimortal
Clawfinger-A whole lot of nothing
The offspring-Americana
R.E.M.-Out of time
Krucipusk-Druide!
Limp bizkit-Best of,Three dollars Bill,Yall
Post-It-Ideál
Totální nasazení-Crabalaganja
Blink182-Dude ranch
Divokej Bill-první 3 alba
Guano apes-Don't give names

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

moje echt prvni ovlivnovaci muziky:
XIII. stoleti (temer vse)
ARAKAIN - temer vse do doby nez odesel Brichta, pak jen neco malo
Nightwish - stary
Root - tak jentak neco
Torr - tak nejak neco
Debustrol - Vyhlazeni
Krabathor - Cool mortification
Notre Dame
SOAD

pak sem zacal meknout :oops: :D :
The Cranberries - vse
Buty - stary
Dead can dance - vse

Ale ARAKAIN je vecnyy!!! :D :D
ten novej stoji sice za hovno, ale neco malo taky de..

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Kulda napsal:
Ale ARAKAIN je vecnyy!!!
ten novej stoji sice za hovno, ale neco malo taky de..

O tom že Arakain stojí za hovno bych si hooodně rozmyslel psat :shock: - když porovnáš starší desky a ty novější tak si myslím že bys tohle nemohl napsat - skok jak hlasovej taky hudební (ale to je jen věc názorů)
("Novej" Arakain považuju od Metalmorfozy)
Neříkám že strší songy nejsou dobrý, jsou, ale poslední 3 CD se mě líbijou nejvíc. I když Žežulka za bubnama byl taky dost dobrej (ale to by bylo na delší povídání), ale Doxa je hold profesor :twisted: 8)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Se tady muzem hadat do skonani sfery..posloucham to uz nejakou tu chvilku a za "ten novej stoji sice za hovno, ale neco malo taky de.."
si stojim..
Arakain byl Arakainem dokud tam byl Brichta..Kolar byl pry blazen jen.. :) Touzimskej je..lepsi..ale nema cenu to vuubec rozebirat, ani se tim zaobirat..
Kazdej ma svuj nazor..
Arakain stejne uz jen vari z vody, texty, muzika nema nic z toho co to melo driv..proste od Metalmorfozy (uz jen ten nazev:o) se mi od nich zamlouvaly tak 2 pisnicky..ted je to naposledy ta Dabelska hra..dokonce sem si chtel koupit "Labyrint", ale je to des, bes..stejny brdo, zadnej napad, akorat me z toho bolela hlava..Muzikanti to sou rozhodne skveli (Doxa ja blaazen), ale o to prece taky ouplne nejni..proste pro me (a myslim, ze i pro spoustu lidi) Arakain uz nebude ARAKAIN..
Hlavne nerouzpoutat nejakou nerizenou diskusi :D Kdyz se ti libi..OK, no problem, tvoje vec..ale "O tom že Arakain stojí za hovno bych si hooodně rozmyslel psat"..pisu a zase je to vec moje, takze..

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

V některejch věcech s tebou souhlasim v jinejch ne. Ale každej ma jinej názor :D
Ale nebudem to rozebírat ... 8)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

mě se Arakain s Brichtou moc nelíbil,Kolář je zm*d ale kdyby neodešel tak by nepřišel Toužimskej žejo :wink:

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Takže... Green Day - Insomniac, Millencolin - Home From Home, Ine Kafe - Situacia, Jaksi Taksi - On-Line, Nirvana - Nevermind, Vypsaná FiXa -> skoro všechno..taky některé songy od RedHotů; takový malý výčet toho nejdůležitějšího, co mě nejvíc ovlivnilo :twisted:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

..trošku to tu odheavymetalujem a odbigbeatujem..dúfam,že sa nenaseriete! :D
..hudba ktorá zachraňuje mňa (a potrebujem zachraňovať stále častejšie):
R.Bona Munia (nejvíc! idem v tom nonstop rok) a Tiki,
Sixun(všetko), UZEB (všetko) + Alain Caron Le Band (momentálne '5', inak všetko), Nills Landgren (všetko), Jazzkantine, Nittin Sawhney, Dapp Theory, Alan Holdsworth (Secrets, Metal Fatigue) Level 42-všetko(Phill Gould je môj jediný guru, Husband už menej :) ),Sting live in Oslo '93 - Colaiuta, Miller, Sancious-to je to NAJSTRAŠNEJŠIE PEKLOO! :D.. no a z R'n'B a hiphopu ..od The Roots cez Snoop Dog-až po Beyoncé v podstate akákoľvek čierna grúvovacia hudba..to už je ale hlavne kvôli 'práci'..hehehe..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jo, Munia je asi moje nejoblíbenější jeho deska... Uch...jinak půlku věcí pak neznám... A The Roots hodně můžu, supr z tohohle křídla jsou taky Talib Kweli, nebo Symbolic One... A nesmim zapomenout na Jill Scot, Erykah Badu a Zap Mamu.
Ale nejvíc u mě stále vedou Yellowjackets! Jak s Kennedym, tak s Baylorem.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Benbuben píše:Jo, Munia je asi moje nejoblíbenější jeho deska... Uch...jinak půlku věcí pak neznám... A The Roots hodně můžu, supr z tohohle křídla jsou taky Talib Kweli, nebo Symbolic One... A nesmim zapomenout na Jill Scot, Erykah Badu a Zap Mamu.
Ale nejvíc u mě stále vedou Yellowjackets! Jak s Kennedym, tak s Baylorem.
...Erykah jasneee! Na tú som trošku pozabudol...je toho ešte kopec, tento zoznam bol fakt myslený ak 'prvá pomoc'..písať tu zoznam toho čo počúvam celkovo asi nemá zmysel.. :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

drmr píše: ...Erykah jasneee! Na tú som trošku pozabudol...je toho ešte kopec, tento zoznam bol fakt myslený ak 'prvá pomoc'..písať tu zoznam toho čo počúvam celkovo asi nemá zmysel.. :D
No, pravda, té muziky je tolik...já dycky nevěděl, když se mě někdo ptal, co poslouchám, co mám říct dřív, vždycky jsem si útržkovitě vzpomínal na různé věci, co nebyly zas tak podstatné a orostě to nešlo.. Až jsem si do svého winampa -- páč většinu času muziku poslouchám na počítači -- pořídil profil na last.fm, který mi v tom celkem udělal jasno. .)

A když se někdo na netu ptá, co poslouchám, tak rovnou posílám odkaz... Je to taky dobré, že to člověku dává doporučení, podle toho co poslouchá a co poslouchají jeho sousedi (tj ti, co nejvíc poslouchají stejné interprety, ale obvykle mají v listu i spoustu věcí, co neznám)...

...a taky jsem zapomněl na Me'shell Ndegéocello...

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Prihodim aj ja nieco:
Chick Corea - Time Warp, nadcasove jazzove album, na ktorom bubnuje Gary Novak
Madder Mortem - Desiderata, specialna zalezitost pre ludi s otvorenou myslou
Paatos - naladova hudba s prvkami jazzu, rocku a psychedelie
Igor Stravinskij - dokaz, ze aj vo vaznej hudbe sa daju robit fajn groovy :)
Greg Howe - gitarovy carodej
Meshuggah - obcas nezaskodi trocha preplachnut mozog
Miles Davis - no comment
Dezo Ursiny - jeho hudba je balzamom na dusu
V poslednej dobe ma bavia hlavne Porcupine Tree, Mastodon, Rodney Holmes, Vinnie Colaiuta (jeho solove album je aj po rokoch stale neuveritelne), Hiromi, obcas nejaky nu jazz (Parov Stellar) a hlavne ticho :)

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...jj, ticho si v poslednej dobe vazim najviac...
...tak hodim aj ja nieco do placu...
...kabat akykolvek...ta muzika sa furt posuva a furt ma nieco do seba...
...na rozdiel od arakainu, suhlasim s kuldom uplne...stary ano, novy vari z vody, aj ked muzikanti su to fakt na urovni...
...strasne rad mam kryla a nohavicu, kedykolvek si to pustim, si tam nieco pre seba najdem...su svetovi...
...avantasia :D myslitesi o mne co chcete, je to perfektny napad, ma to gule a radim to k najlepsim cd ak nie na uplny spic...
...in flames: cela tvorba, fajin napady, dobre texty, perfektny spev a svensson bubnovat vie, o tom ziadna...
...nightwish: ten starsi nema chybu, zerem ich...she is my sin jedna z mojich najoblubenejsich pesniciek vobec...
...tublatanka starsia: tiez maju cosi do seba, ja si ich pocuvnem rad...pravda viiitaziii :D
...tot len taky prierez z toho vsetkeho, co mam rad :D

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Já mam teda od všeho možný, ale všechno žeru stejně: Na prvnim místě jsou u mě Nine Inch Nails a Reznorův "odvar" Marilyn Manson, dále pak čeští Jazz Efterratt, Khoiba, Bow Wave, -123Min. Vždycky mě dojme Evanescence a Within Temptation, Nightwish občas taky. Do deštivýho počasí si vždycky pustim Portishead, Hooverphonic, Massive Attack nebo soundtrack k Lynchovejm filmům (Angelo Badalamenti). No a občas si zavzpomínám na starý hiphopácký časy s Us3, Wu-Tangem, Dr.Dre, Group Home, KMD, DeLaSoul, A Tribe Called Quest, Non Phixion... Bez hudby bych prostě nepřežil ani minutu :wink:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“