Obecně o hudbě
Odpovědět
fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Kabal píše:Marilyn Manson, Bow Wave, -123Min., Massive Attack
:) ! Hlas musí bejt v pořádku, jo? Tak jako.., hlas musí bejt v pořádku, poslouchej hej tuhlectu nahrávku!

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

fakju píše: :) ! Hlas musí bejt v pořádku, jo? Tak jako.., hlas musí bejt v pořádku, poslouchej hej tuhlectu nahrávku!
Nejvíc žeru Město v mlze;). A z novejch je skvělej Boreček - btw. nevíš kdy vyjde to nový slibovaný album?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Město je prostě v mlze, krůpěje kapek býtujou na střechu na čtyři doby... Jo, je super. Borečka jsem měl možnost slyšet na koncertě. ;) Cédko taky netrpělivě čekám...fakt nevim. :) Ale bude u mě na beton dost brzo. :)

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

nebude to CD - ale jen mp3 volne ke stazeni z jejich webu - co jsem slysel ...

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

No, tim líp, aspon to nebudu muset získávat nijak "ilegálně". Podle mě je docela fajn, když kapely daj nahrávky volně ke stažení, v dnešní době kdo chce tak si to stejně sežene... A timhle způsobem aspon utřou vietnamci a jiní s padělkama. Takhle je to aspon v originální kvalitě a kdo je fanda, tak si furt může pořídit cédo, že.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Tak já sem přidám taky nějaké tituly které mě maximálně oslovily:
Když jsem se potácel prepubertální, věku a končil základku tak jsem prožíval Queen, hlavně jejich alba A Night at the Opera, Hot Space a Queen I a II. Netřeba snad představovat.

Později jsem přičuchl k Ozzymu Osbourneovi - konkrétně No More Tears.
Z heavymetalové a všeobecně tvrdší scény bych jmenoval Iron Maiden - Run to the Hills, Number of the beast. Metallica - Black, Nightwish - Oceanborn, Sepultura - Roots,Arise,Dante XXL,Pantera,Damage Plan,Slayer.

Neměl bych zapomenout i na sportovce Dream Theater - především a na sto způsobů přehrané Metropolis,taky prohnilé Opeth - Blackwater Park.

A konečně se dostávám k srdcovým Rush,Yes,Ufo,ELO,TOTO,Thin Lizzy,Rainbow,Roxy Music,Jethro Tull...

...a...a Mozart! :D

Bax
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 21 bře 2006 16:31
Bydliště: Tramtarie,Brno

Neco pro milovniky jazzu

Příspěvek od Bax »

O tohle se musim podelit (Richard Bona, Billy Cobham, Chick Corea, ...)

Kód: Vybrat vše

http://aptyp.multiply.com/music

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Tak sem chtel zalozit tema, kde by kazdej vypsal pet svejch nejoblibenejsich alb a napsal ke kazdymu komentar, ale hodim to sem.

Takze u me je to:
Sepultura Chaos A/D, muzu to poslouchat porad dokola, na tyhle desce sem zacinal, moc se mi libi zvuk bicich a jejich celkova kompozice.

SOAD B-sides: tohle je pro me uplne genialni deska, ostatni SOAD mam taky rad, ale tohle vede s prehledem.

Soilwork Steelbath Suicide: Soilwork sou presne moje krevni skupina, ostatni alba beru skoro rovnocene s timhle, zrovna soilworku se narozdil od jinejch metal core kapel neprejim.

Deftones Adrenaline: pro me dost revolucni vec, jeden z mala originalnich nu-metal bandu, teda co se tyce tyhle desky, dalsi uz sou spis post-grunge.

Korn (stejnojmeny album): K tomu neni co dodat, tohle album definovalo novou odnoz metalu.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Myslím, že jich nevyjmenuju ani patnáct. Navíc každý máš rád z nějakýho důvodu a není možný je srovnat do žebříčku.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Tak má tři nejoblíbenější alba:
1. Eva a Vašek - Bílá orchidej
2. Muzejní zvuky vol. II
3. Písně k táboráku 3

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

taky ze je neradim do zebricku, ale napsal sem pet alb ktery pro me honde znamenaj.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Tak to pro mě jsou asi.
Led Zeppelin I
Pink Floyd: Wish You Were Here
Deep Purple: In Rock
Dream Theater: Scenes From A Memory Live

Stana
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 11 pro 2006 11:25

Příspěvek od Stana »

Mě někdy zachraňujou "teplý" věci :)) Třeba Justin Timberlake - Senorita, Like I Love You.., Robbie Williams, no to bude z teploty tak všechno :-)
Vyrostl jsem na Sepultura - Roots (netřeba nic dodávat, naprostá kultovka), Linkin Park - Hybrid Theory (ikdyž sem si to dlouho nepřipouštěl :D:D), Guns'N'Roses... < tím mě krmil táta.
No ještě je mi pěkně u srdíčka když poslouchám Necrophagist desku Epitaph, Dillinger Escape Plan - Miss Machine a Between The Buried And Me - Alaska (tohle album je naprost geniální a to teprv jejich cover Queen - Bicycle Race a King Crimson - Three of a Perfect Pair!!) a Ephel Duath < taky super kapela.
Ale vím že jsem asi zapomněl na to co mě ovlivňuje víc :-(

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Já miluju všecku dobrou muziku, žánry spíš tak podle nálady. Krátký (a neúplný) výčet mých prozatím snad největších objevů, spolu s "best" alby (pokud si vzpomenu a bude se mi chtít) by mohl vypadat takto: King Crimson (Lizard, Lark's tongues in aspic, Islands, In wake of Poseidon, v neposlední řadě In the court of the Crimson king), Black Sabbath (zlatá pětka, totiž alba Black Sabbath, Paranoid, Master of Reality, Sabbath Bloody Sabbath, Sabotage), Ten Years After, Creedence Clearwater Revival, Jimi Hendrix, Emerson Lake and Palmer, Deep Purple, Hawkwind, Chicago, Jethro Tull, Led Zeppelin, Nazareth, Pink Floyd, Procol Harum, Supertramp, Sweet, Rush, The Doors, Genesis, Yes, Livin' Blues, and many, many more...

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já se poslední dobou nemůžu odtrhnout od "zase vyhrabané" desky Riverside...a celkem mě to zachraňuje a spravuje náladu z toho jak mě pruděj učitelky ve škole

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

1. Apocalyptica- na tý jsem vyrostl a je to dokonalost, hlavně album Cult
2. KoRni- první album je fakt moc nadupaný, ale třeba melancholický Issues se mi taky dost často trefí do nálady
3. Immolation- Harnessing Ruin
4. Napalm Death- Enemy Of The Music Business, Order Of The Leech- ty taky ve svym žánru spáchaly revoluci
5. Agalloch nebo Mourning Beloveth- mezi těmahle skupinama bych si asi vybrat nedokázal, poslouchám to teprve chvilku a možná mě to přejde, ale je to taková emocionálně hluboká hudba :mrgreen:

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Na mě dlouhodobě působí Nine Inch Nails, Muse, Bow Wave, WWW, Portishead, Angelo Badalamenti a asi dvacet dalších věcí, ale tohle je hlavní.

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

Já teď poslouchám skoro pořád píseň Truce od Dresden Dolls,zkuste si ji někde sehnat...má osm minut a poslechnout si ji celou napoprvé je docela těžké na výdrž ,protože je na začátku děsně pomalá,ale jak se pomalu zesiluje a zdrsňuje ,tak se zvrhne v šílenej závěr....dala bych sem odkaz na live verzi,ale na desce je to obohacené o violončelo a bez něj to je zase jiné...

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

Woody píše:sice opožděně protože jsem tenhle balík našel až teď ale taky napíšu bez kerejch cédéček bych se už neobešel:

SOAD-všechno ale hlavně toxicity
Status praesents-510,AATRA,Come alive
the.switch-Beautiful
Greenday-American Idiot
Fear factory-Digimortal
Clawfinger-A whole lot of nothing
The offspring-Americana
R.E.M.-Out of time
Krucipusk-Druide!
Limp bizkit-Best of,Three dollars Bill,Yall
Post-It-Ideál
Totální nasazení-Crabalaganja
Blink182-Dude ranch
Divokej Bill-první 3 alba
Guano apes-Don't give names
takže k tomuhle připojuji:
Iron Maiden-vše
Led Zeppelin-jak tam je Staitway to heaven
Riverside-to cédo kerý u nás jako jediný vyšlo
Mastodon-Leviathan
Sick of it all-Death to tyrants
Suicidal tendencies-Freedumb
the.switch-M.A.D.,Beautiful,Svit
TleSKAč-SKA z Česka
Chaozz-P.E.S.(na tom jsem vyrostl-moje hiphopová minulost :mrgreen: )
Kabát-pár vybranejch songů
Visací zámek-Best off
Sepultura-Under a pale grey sky(žívák z roku 1998 vydanej v roce 2002)
Tool-vše
Matchbox 20-More then think you are
plus plno dalśích jiných písniček který jsem někde splašil

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

To ja ted hodne muzu Meshuggah

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ještě jsem zapomněl na: Johna Barryho a jeho skvělou filmovou hudbu, rovněž kousky od Henry Mancini, The Cinematic Orchestra (specielně posl. album A man with the camera), pro mě nově objevenou vynikající Lhasa (kdo chce vědět jak má žena zpívat nechť si poslechne - jen je k tomu potřeba trochu té správné nálady, nelze vždy vklidu strávit).... zase si na něco vzpomenu :D

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2 sasa: 9.11. vyšlo nové CD die Fanta Vier! :D Ešte som ho celé nepočul, chystám sa pred Vianocami do Viedne, tak ho dám..

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

sasa píše:The Cinematic Orchest[/b]ra (specielně posl. album A man with the camera),
Není poslední album Ma Fleur (nebo jak se to píše)? Jinak souhlasim, Cinematic Orchestra jsou dost dobří.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

drmr: wohooooo tak to si dám!!!! díky za upozornění!!!!!

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

Linkin Park - Meteora (vlastně první deska, kterou jsem poslechl celou a dostal se trošku k hudbě blíže)
System of a Down - Toxicity
Dream Theater - Octavarium (první album, které jsem od dreamů slyšel), Train of Thought, Scenes from a Memory, Systematic Chaos
O.S.I. - obě alba - O.S.I. a Free
Muse - Absolution
KoRn - Follow the Leader, Issues, Untitled (2007)
Serj Tankian - Elect the Dead

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“