Nové začínající kapely

Obecně o hudbě

Líbí se Vám nahrávka?

super!
3
9%
výborný
4
12%
dobrý
14
41%
jde to
10
29%
nic moc
2
6%
hrozný
1
3%
 
Celkem hlasů: 34

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové začínající kapely

Příspěvek od ČeKo »

Baader píše:Ahoj! Posílám jeden link na jednu mp3 naší kapely, můžete poslechnout a napsat, jak se Vám líbí/nelíbí
šup s ní do MOR http://www.musicoasis.cz/
Můj hlas na nasazení ho hitparády máš jistej.

Baader
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 srp 2005 14:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baader »

Honza píše:Tak jsem si to konečně poslech a mě se to teda líbí.bicí mají sice docela naprd zvuk, když by byla nahrávka kvalitnější tak vim, že by se mi to líbilo hodně. Zpěv se mi taky líbí (možná je to tim, že nepoznám správnou a nesprávnou angličtinu pokud to neni zazpívaný jako od Ramsteinů :) )
Jen tak dál.
Ano, ty bicí nejsou skutečně nic moc… Jedná se o soupravu Tama SwingStar za 18.500 Kč bez činelů, takže to dá rozum, že nebudou znít jako profesionální sada za 200.000 Kč. Já osobně můžu už teď slavnostně slíbit, že na dalším albu budou bicí nahrány na Tama Starclassic Maple, takže snad o 200% lepší zvuk.

Baader
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 srp 2005 14:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové začínající kapely

Příspěvek od Baader »

ČeKo píše: šup s ní do MOR http://www.musicoasis.cz/
Můj hlas na nasazení ho hitparády máš jistej.
Zdravím, tak jsme to zkusili… Uvidíme, jak to dopadne.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

Takto, hudba sa mi páči, a aj spev, ale len v nízkych partiách, v tých vyžších tam cítim nejakú fistulu(u nás v zbore tomu hovoria aj knedla), alebo čo, je to tam nejaké umelé, akoby spievali dve ženy.... ale v nižších partiách je ten spev velmi pekný a farba je dobrá, škoda, že to tam tak zvláštne ťahá.

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

asi tak...tak jako bubnos...prostě něco na tom nesedí.Já tuhle hudbu nemusím,ale jsou tam dobrý pasáže.
Ale taky mě příjde,že to zpívak dvě ženský-jedná na nižší polohy a druhá na vyšší.Ale zase takhle to s hlasem bývá,taková ta pověstná přehazka z altu do výšek...to jsou ty altistky,který chtějí zpívat vysoko.to jsem aji já.ale jde to docela drsně vysoko,ale stejně mám alt...
Noo oceňuju to,ale není to můj šálek čaje,bohužel.

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

co jsem chtěl říct řekl už Morbo .Já ještě doplním že bych tam uvítal sólo na kytaru . Ty Starclassic ti opravdu závidím :? :!:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Hih, slyšel jste někdy někdo něco o tom, že třeba při nahrávání songů ve studiu se zpěv často točí i několikrát přes sebe? ;-)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

nejen zpěv

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

hm... to naše zpěvačka měla dvojhlasy přes sebe natrénovaný že to dávala na jedno nahrání :D :D :D

spíš kecám pánové :D
Naposledy upravil(a) Negr dne 02 čer 2006 01:12, celkem upraveno 1 x.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Polyfonní zpěvačka? Že by břichomluvec?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Stereo

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

LU-BOSCH píše:co jsem chtěl říct řekl už Morbo .Já ještě doplním že bych tam uvítal sólo na kytaru . Ty Starclassic ti opravdu závidím :? :!:
Spíš bubnový sólo, ne? ;)
Ne, já teda nepovažuju sóla v hudbě za nutnost a kytarový sólo, který by mělo mít v písni jedinej účel "aby tam bylo nějaký sólo", je horší než
žádný sólo!

Merlin
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2006 09:08

Příspěvek od Merlin »

Ahoj, opět mě Vaše odpovědi nutí reagovat, nevím, jak hodně jste zběhlí v hlasových technikách a znalosti o zpěvu a fyziologii lidského hlasu vůbec. V první řadě opravdu, ale opravdu nejsem alt, ale koloraturní soprán,což je patrné z barvy hlasu. A opravdu tam zpívám pouze já jedna, nikoli dvě, to znamená, že ani ve studiu nebylo nic zduplováno. Ve skladbách zpívám dvojí technikou zpěvu - operní a populární. Jsou to dvě naprosto odlišné věci, které se tvoří fyziologicky odlišným způsobem. Pokud se o tom chcete dovědět něco více, přečtěte si knihu: František Tugendlieb: Hlasová výchova populárního zpěvu. Je to jediná kniha u nás na trhu, kde je vše pěkně srozumitelně vysvětleno. Může se vám to zdát, že je to divné. S tím souhlasím, protože co je zvukově nové - je zpočátku, než si na to zvyknete opravdu divné. Tyhle techniky jsem zkombinovala proto, abych ukázala, že lze zpívat pop nebo rock i operu zároveň. V naší společnosti se o to nikdy zatím nikdo nepokusil, (nebo alespoň o tom nevím) , protože je málo operních zpěváků, kteří chtějí zpívat pop nebo rock, ... a je málo popových nebo rockových zpěváků, kteří chtějí zpívat operu. Mně vždycky na všech pěveckých školách štvalo, že mi všichni tvrdili, že jen jedno lze studovat a zpívat, né obojí. Když jsem poprvé vyjela zpívat za hranice, dozvěděla jsem se, že to nestačí. Současná opera vyžaduje školení obou. Nelíbí se mi, když operní zpěváci se snaží zpívat pop nebo rock tak nějak jednou napolo operní technikou v jednom hlase a to ještě se strašným feelingem. Zkrátka zpívat operně a popově (nebo rockově) současně lze. Je to něco podobného jako když se učíte dva jazyky - Nj, Aj,... O každým jazyku musíte vědět pravidla, která jsou u každého jiná. Tak je to i se zpěvem. Pokud by vás to dál nějak zajímalo, určitě mi napište. Budu se těšit.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Myslel jsem, že to už takhle kombinoval Fredie Mercury (doufám, že jsem to napsal zprávně :oops: ) z Queen

Merlin
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2006 09:08

Příspěvek od Merlin »

Ještě musím doplnit, že předchozí odpověď se týkala Lead vocal, to znamená hlavního zpěvu. Sborové party, se samozřejmě duplovaly, aby to byly sbory. Ale neříkejte, že už musím psát i takovéhle reakce. Že opravdu nevíte, jak se točí ve studiu sbory. Mimochodem zpěvy byly točeny tak, že jeden den jsem natočila všechny hlavní zpěvy a druhý den všechny vokály a sbory.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Klid. tady jsou bubeníci, ne zpěváci (teda alespoň z větší části). Kupříkladu já o tom nemám ani šajnu a je mi to celkem fuk. hudba se mi docela líbí a tim to pro mě hasne.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

To Merlin : Díky za dobrej tip dárku pro našeho zpěváka. Tu knížku seženu. :D

Merlin
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2006 09:08

Příspěvek od Merlin »

Pro Honzu: Nevím, neslyšela jsem nikdy zpívat Mercuryho operní technikou, ale ty asi myslíš ten duet s Montserat Cabale - Barcelona, to ano, ale tam zpívaly dva - každý svým způsobem zpěvu. Ne jeden oběma způsoby stylu zpěvu. Existují zahraniční kapely, které se o to pokusily, ale vždycky u operní zpěvačky bylo ve snaze o populární či rockový hlas slyšet operní posazení a špatný feeling. Myslím si, že pro operní zpěvačky, které chtějí zpívat pop či rock, je důležitá praxe v koncerování popu a rocku. A nebo alespoň projít něčím, jako je barová a klubová praxe.

Merlin
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2006 09:08

Příspěvek od Merlin »

Však já vím,že jsem na bubenickém serveru. A protože cítím, že je některé věci je potřeba osvětlit, tak reaguji. Já se na nikoho nezlobím, ale proč nevědět i věci okolo. Samozřejmě mě těší, že reagujete. I pro mě je to důležité, abych věděla, jak to působí na normální lidi. Myslím to v dobrém. Takže se na mě Honzo nezlob.

Merlin
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2006 09:08

Příspěvek od Merlin »

Kniha Fr. Tugendlieba: Hlasová výchova populárního zpěvu - lze sehnat přes vydavatelství Muzikusu. Ještě jednou všechny zdravím a omlouvám se, pokud jsem napsala něco, co se vás nějak špatně dotklo. Určitě jsem to tak nemyslela.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Merlin, na bubenika ti docela rozumim. Moje pritelkyne je vaznohudbova zpevacka a prakticky cely jeji zivot se toci kolem jedineho - udrzovat hlas v poradku. O koloraturach slysim denne :D ale jinak jsem naprosty laik, ktery jen muze uznale obdivovat jeji vykony, ktery jsou pro normalni lidi dost nepochopitelny. Takze se nediv, ze spojeni operniho hlasu s metalem dost lidi rozladuje. Nevim, jestli jsem to napsal srozumitelne, ale drzim ti palce.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já se nezlobim, jen jsem nechtěl,aby ty jsi se čílila na nás. Nevim jak ostatní, ale já jsem se zaměřil především na bicí. tam mi vadí kvalita nahrávky. co se týče zpěvu, tak jsem zaregistroval, že tam někdo krásně pěje, ale opravdu jsem nepostřehl jakou technikou je hlas vydáván a popravdě řečeno to tady snad po mě ani nikdo nemůže chtít :D Bicí jsou pro mě stále španělskou vesnicí, takže se zpěvem jsem na tom ještě daleko hůř.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

2Merlin: Já sem co se zpěvu týče naprostej vygumovanec, nepoznám jestli si soprán, alt nebo kdo ví co... :) Připadalo mi to místama takový Irský, ale to si vysvětlila a doufám že nám tu občas něco podobnýho napíšeš, pač bych se v týhle oblasti celkem rád vzdělal, i když zkoušet to z bezpečnostních důvodů nikdy nebudu :D Zní to zajímavě, to o co se snažíš, tak mi nezbejvá, než popřát hodně štěstí... A čim víc to poslouchám, tim víc tě myslim chápu... :)

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Merlin píše: ...I pro mě je to důležité, abych věděla, jak to působí na normální lidi...
tak nevím jsestli je bubenický fórum v tomhle směru transparentní :D .
Ne, ted vážně - mě se to líbí moc, jen tak dál a hodně štěstí v další tvorbě.

Baader
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 srp 2005 14:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baader »

Tarkil píše: tak nevím jsestli je bubenický fórum v tomhle směru transparentní :D .
Ne, ted vážně - mě se to líbí moc, jen tak dál a hodně štěstí v další tvorbě.
Díky!

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“