co jste zahráli jako první?

Obecně o hudbě
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Omyl, tancující lidi klidně budou tancovat i do věcí, na které se tancovat takřka nedá... Nejlepší byli ti, co se snažili pohupovat v rytmu Wecklového 27/8 taktu. :D

Groove je víceméně v tomhle smyslu rytmus, AKA beglajt, doprovod.

bicmen
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 19 úno 2007 16:06
Bydliště: Ronov nad Doubravou (Chrudim)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bicmen »

Já jsem celý zarhál od ZZ Top - TV Dinners
Měl jsem takový CD s lehkejma songama na bicí a tohle jsem z toho zahrál asi jako první celý

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Benbuben píše:Omyl, tancující lidi klidně budou tancovat i do věcí, na které se tancovat takřka nedá... Nejlepší byli ti, co se snažili pohupovat v rytmu Wecklového 27/8 taktu. :D

Groove je víceméně v tomhle smyslu rytmus, AKA beglajt, doprovod.
dobře tak tím pádem jako chceš říct že je lidem uplně jedno co hraješ hlavně že hraješ? :shock:
asi nejsem člověk pač třeba mě vstávaj vlasy na hlavě když slyšim elektronickýho hajzla co velice uboze nahrazuje bubeníka :evil:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Říct jsem to nechtěl, ale bohužel jsou i tací...a někdy mám pocit, že jich je až příliš. Ale ještě víc je takovejch, co poslouchajó Evu a Vaška a jakmile zaslechnou z dálky cokoli, co by se vzdáleně podobalo muzice, třeba z protějšího sklepa ze zkušebny, hned sepisují stížnosti a petice..

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Benbuben píše:Říct jsem to nechtěl, ale bohužel jsou i tací...a někdy mám pocit, že jich je až příliš. Ale ještě víc je takovejch, co poslouchajó Evu a Vaška a jakmile zaslechnou z dálky cokoli, co by se vzdáleně podobalo muzice, třeba z protějšího sklepa ze zkušebny, hned sepisují stížnosti a petice..
¨

ještěže takový lidi nejsou v mém okolí..na nás nikdo ještě fízly nevolal a že i na těch odhlučnenejch blánách se dá dělat dost velkej bordel :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Lothias píše: hmm to je fakt ale ještě mi pls vysvětli co je Groove :oops:
Groove je na celým bubnování to absolutně nejdůležitější. Je to, jak píše Ben, rytmus, ale ten rytmus musí být sakra dobrý a musí krásně sedět. Když se na ten rytmus může "usadit" kapela a hraje se jí dobře a zahraje tak hezkou písničku, je z toho groove. Groove je často více o notách, které nehraješ, než o těch, které hraješ.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No de vo to aby to k sobe vsechno poradne ladilo a kdyz to ladi tak to je skutecne poznat :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Psyker píše:No de vo to aby to k sobe vsechno poradne ladilo a kdyz to ladi tak to je skutecne poznat :)
:shock: :shock: :shock: :? :? :?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Psyker: ?? moc jsem nepochopil, co chceš říct.

attila303
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2007 16:12
Bydliště: NZ

Příspěvek od attila303 »

my sme s kapelou ako prvé hrali od AC/DC - Hard as a rock, a vtedy som hral na bicích asi 3 týždne takže to bolo nečo strašné :oops:

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

papousek kakadu - autor nevim, bylo to na prastarem magnetofonu a ja si do toho bubnoval bum-ta bum-ta bum-ta :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

kom es ju or, od nirvany doma na bubínek + kamos na kytaru, bylo nam 14 let. Dnes spolu ještě hrajem, už 11 let, snad se to trochu vylepšilo :)

dava
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 15 čer 2006 09:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dava »

Boys don`t cry od The Cure :) ...na šílený amátky ve zkušebně krutejch "pankáčů", kde na virblu byl místo regulerní blány nataženej igelitovej květovanej ubrus :D ...nádhera

Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave Carr »

Určitě I love it loud od Kiss, souprava sestávala ze starýho kufru coby rytmičáku, třech matrací z gauče jako přechodů, polštáře byly činely a ve speciálních pantoflích bylo slyšet klepání "kopáku" o parkety... :twisted:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já doteď nezahraju nic...
prakticky jediný, u čeho sem se kdy zabejval originálem nějak víc, byla písnička OK od Farina Urlauba.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

Le t It Be vod brouků. První co za něco stojí i s kytaristou je Shadow Of The Reaper a Deathklaat vod Six Feet Under

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Ohm Square - sola Lane (album Scion). Včera (dřív jsem cizí skladby nezkoušel hrát, ale tohle mě chytlo).

Henry
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2007 16:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henry »

ja jako prvni Nothing Else Mathers.....samo sebou od Metallici.... :)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Judast Priest: Living after Midnight :twisted: s unikátním plynulým zpomalováním po celou dobu skladby až asi na čtvrtinu původní rychlosti (nepřeháním) - z toho, jak sem to nemoh uklepat na hihat :D

mycz
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 26 kvě 2006 22:06
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od mycz »

No tak sam jsem jako prvni zahral Highway to hell od ACbleskDC a s kapelkou Pumpu od Sester :)

placas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 08 led 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od placas »

tzo moja prvni doma byla cats in the cradle od ugly kid joe a s kapelu smoke on the water..... hadejte od koho :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajda »

Já nějaký walz, když jsme měli v tanečních mikulášskou.Byla to docela pr.el, já hrála na soupravu asi měsíc....ale lidi na to vydrželi tancovat, tempo bylo na konci sice asi dvakrát pomalejší než na začátku, ale nejspíš mi bylo prominuto, nikdo si za mnou z tanečníků stěžovat nepřišel :mrgreen:
A se svou kapelou od Judas Priest United, Living After Midnight a Break The Law ..... samozřejmě ve zjednodušeném podání :mrgreen:
Teď když slyším ty nahrávky ze zkoušek, mohu se u toho potrhat smíchy 8)

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

Myslim že to byli Maloval si obrázky od Helenky Zagorové :D to mě starší bratr přivedl ze srandy na zkoušku jeho kapely a chvíli mě posadil za bicí a to jsem hrál na ně myslim tak 14 dní :mrgreen:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

Haničky ehhm

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

pardon :oops: jak jsem propadl té nostalgii, tak jsem se ani pořád co jsem napsal ... ona hanička zagorova nemá do helenky vondráčkové daleko :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“