co jste zahráli jako první?

Obecně o hudbě
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

co jste zahráli jako první?

Příspěvek od sasa »

.přesunuto:-) mě se to nějako nepodařilo..... eee co mám dělat?:-)
Naposledy upravil(a) sasa dne 04 říj 2006 12:12, celkem upraveno 1 x.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

OK, takže já jsem poprvé "zahrál" Highway To hell od AC/DC a to prosím z tabulatury, která byla ještě špatně napsaná:)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

No,jako úplně první věc jsem zkoušel Break on Trought od Doors. A doteď to neumím. :) Jako pořádně už jsem se učil Heart of Steel od Manowarů. To už bych řadil na zahratelné a jakžtakž zahrané. :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Chaaaa....tak ja jsem na svoje prvni skopky za 1.200 (Amati preshit I - bubny (kopak a 13,5" tom) byly z lisovanych pilin + snare Amati oplatka + stribrny ride zaveseny na tenoucky tycce z kopaku + HH stojan z gumovyma koncema nohou jako maj berle + drsna slapka s pruzinou ve vacce a pedalem jako brzda z tramvaje) zahral Final countdown od Europe, valcik a polku :) . Muselo to byt strasny peklo....

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Hahaha, Sašovo úvodní slovo mě rozesmálo. Děkuji. :)))

No já jako první zahrál "Nothing Else Matters" na Casio klávesy - takovou tu simulaci bicích na klapkách. Juch! :))) (Samozřejmě jsem hrál jen ten zákl rytmus furt dokola...........samozřejmě jsem v tý době neuměl ani na bicí ani na klávesy.)
Potom to bylo "Enter Sandman" první píseň, co jsem se začal učit na bicí a doučil se jí tak nějak společně se "Sad But True".
Jako zajímavost bych doplnil, že první píseň, co jsem "vodposlouchal", byla Manowaří "Heart Of Steel". Nutno podotknout, že v tý době jsem vo bicích nevěděl vůbec nic a vytvářel jsem si svůj humpoláckej zápis a nazívání jednotlivejch bubnů. :)))

To byly tehdá časy........:)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já s muzikou hrál poprvé u svého učitele So What ze skvělé desky Kind of Blue. A taky to bylo poprvé, co jsem vlastně vůbec snažil hrát jazz...bude to nějaký ten rok a půl nazpět... Ale aby to nevypadalo, že se chlubím, tak vám rovnou můžu říct, že mi to vůbec nešlo - a nejde ani dneska. :roll:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Tyjo, jako první kus si vzít The Final Countdown, to je celkem mazec, stejně jako Sad but True, to je snad ještě horší :D
mno, zahrál jako první, nebo jako první poslouchatelně? jako první asi Nothing else Matters, jako první poslouchatelně asi Easily od RHCP. (které si dodneška na koncertech užívám bezkonkurenčně nejvíc. hrajem to o něco rychlej než originál, basák mi dycky nadává, ale to je prostě moje srdcová záležitost.)
Naposledy upravil(a) Bobroněnko dne 04 říj 2006 16:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

Hlupák váha-Katapult :mrgreen:
Paranoid-Black sabbath
Greenday-Whatsername(poslední písnička na American Idiot)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Bobroněnko píše:Tyjo, jako první kus si vzít The Final Countdown, to je celkem mazec
Taky by to z toho nikdo nepoznal. Muselo to byt strasne...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Benbuben píše:Já s muzikou hrál poprvé u svého učitele So What ze skvělé desky Kind of Blue. A taky to bylo poprvé, co jsem vlastně vůbec snažil hrát jazz...bude to nějaký ten rok a půl nazpět... Ale aby to nevypadalo, že se chlubím, tak vám rovnou můžu říct, že mi to vůbec nešlo - a nejde ani dneska. :roll:
So What je naprosta bomba-nejak takto jednoduse by se mi libilo,kdybych umel hrat...a ta leva ruka.....och ach

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

A jak si mám sakra pamatovat co jsem zahrál jako první? Hmm první song sem zahrál i s kapelou asi před čtyřmi měsíci měsíci ale fakt si už nepamatuju co to bylo...tak daleko moje paměť nesahá :mrgreen: ale myslim..fakt jako jen odhaduju že to bylo Let It be od Beatles.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Gone Away od Offspring, Smells Like Teen Spirit od Nirvany a Sweet Dreams od Mansona... ani jedno samozřejmě nebylo zahraný tak jak mělo bejt, časem se to lepší, ale pořád to neni ono... už na tom totiž moc nedřem, hrajem svoje věci

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Negr píše:Gone Away od Offspring, Smells Like Teen Spirit od Nirvany a Sweet Dreams od Mansona... ani jedno samozřejmě nebylo zahraný tak jak mělo bejt, časem se to lepší, ale pořád to neni ono... už na tom totiž moc nedřem, hrajem svoje věci
To je právě škoda, Negře! Určitě se občas k těm převzatým skladbám vratťe, je to skoro nejlepší škola! Já jsem nikdy převzaté věci nehrál, neboť jsem byl líný se to učit a teď mi to dost chybí. Letos se snažím vše dohnat a hodně mi to pomáhá - třeba nějaké bluesové standardy, Red Hot Chilli Peppers, Farlanders, jazzové standardy (velmi velmi jdnoduše a po svým! :-))

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

RHCP se hrajou dobře, dá se to zahrát jednoduše, i složitě a pokaždé jinak. a přitom to tam sedí. ale zas je to o tom, že Smithovi se nikdo nepřiblíží... :D
So What - to je to, co pak coverovala Metallica?? to je masakr jak prase, palba na ruky jak svina, aspon v metallicím podání.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jsem to právě psal jinde, že Chad Smith je úžasný! Jeho hraní je hlavně dobře "čitelné", proto se to dobře stahuje, ale jak píšeš, těžko se tomu člověk přiblíží (technicky asi ano, ale hlavně pocitově, že jo? :-)).

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Bobroněnko píše:RHCP se hrajou dobře, dá se to zahrát jednoduše, i složitě a pokaždé jinak. a přitom to tam sedí. ale zas je to o tom, že Smithovi se nikdo nepřiblíží... :D
So What - to je to, co pak coverovala Metallica?? to je masakr jak prase, palba na ruky jak svina, aspon v metallicím podání.
To nebude vono. Řikal, že je to jazz.
Ale taky jsem se při prvnim pohled lek. "COŽE???? So What? Kristepane, takovej šrumec!!!" :)))))

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Bobroněnko píše:Nothing else Matters, jako první poslouchatelně asi Easily od RHCP. (které si dodneška na koncertech užívám bezkonkurenčně nejvíc. hrajem to o něco rychlej než originál, basák mi dycky nadává, ale to je prostě moje srdcová záležitost.)
Ny "easily" mam nekde orientacni noty pokud je chces, ale asi uz to mas naposlouchatelny.
Pak mam pro RHCP jeste "I Could Die For You"
a potom "By The Way"

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Podle mne jsou od RHCP nejlepší školou věci z Blood Sugar Sex Magic. Tam hrál Smith hodně funkově, s trošičku jazzovým cítěním. Na dalších deskách už je to více bigbít, sice dobrý, posazený hezky na prdeli, ale takový tuctovější.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ale takova skladba Walk about z alba One hot minute...to je panecku jazzovej zacatek jak prase

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Samozřejmě, že So What od Milese Davise z desky Kind of Blue - kterou bych doporučil k poslechu snad úplně každému. :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Benbuben píše:Samozřejmě, že So What od Milese Davise z desky Kind of Blue - kterou bych doporučil k poslechu snad úplně každému. :)
To asi raději ani ne, Bene, tak úplně stravitelná deska to není :-)
Jinak s klukama také zkoušíme So What a je to porod. Včera jsme zkoušku po hodině raději ukončili, neboť to stálo víš za co. Takže jak poudá Klempa (asi?) na Armádě špásu: "Hlavně nezpívej jazz!" :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim píše: To asi raději ani ne, Bene, tak úplně stravitelná deska to není :-)
Jinak s klukama také zkoušíme So What a je to porod. Včera jsme zkoušku po hodině raději ukončili, neboť to stálo víš za co. Takže jak poudá Klempa (asi?) na Armádě špásu: "Hlavně nezpívej jazz!" :D
Jako není, ale je to takovej etalon, prostě, že myslim, že kdo to neslyšel, jako by snad ani nebyl. :D Je tam prostě všechno.
A Klempa to řek dobře, no, ale já si stejně nedam říct, páč jsem prostě kluk nepoučitelnej. :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

matesi, díky, ale tuhle písničku už mám tak zakouslou pod kůži, že jsem si ji do jediného úderu brejku jsem schopen přehrát v kebuli.. :D

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Ehm jak tak vidím tak Nothing else matters je klasika.. má na to někdo noty? Rád bych se to naučil ale nejsem schopnej to odposlouchat :cry:

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

jak už jsem kdesi tóó,Guano Apes-quietly
tedka kdyz neco hraju,tak dirty bussines a girl anachronism od dresden dolls(pač to mám hodně moc naposlouchaný)a jednou jsem dala black sabbath-war pigs,ALE o mnoho zjednodušený :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“