co jste zahráli jako první?

Obecně o hudbě
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

ad mates: víš co? možná bych se na ty noty aj mrknul, zajímalo by mě, jak to hraje v originálu, mám to jen odposlouchané.
lothias: noty nevedu, ale to příjde časem, NeM není zas taková sada, aby se to nedalo odposlouchat. maximálně nějaké ty brejky. u nich je třeba si pamatovat, že většinou začínaj levou rukou a to je veškerá chemie.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

někdy příště od katapultu, klasika

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

mimo toho hlupáka jsem hrál ještě Přestáváš snít (myslim, že je to od Turba)
Dlouho jsem pak nic převzatýho nehrál a teď se pokoušim o Mourning Palace od Dimmu Borgir, kde nezahraju nohy a pak mi nejde dusit hh při poslední sipačce a pak se pokoušíme hrát Voices within od Sirenia.je to ještě dost neuhlazený a já tam nezahraju přůšlapy na šlapku :?
převzatý skladby mě vždycky donutěj víc cvičit, páč vlastní skladby si člověk přizpůsobí tak, aby je zahrál

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Honza píše:převzatý skladby mě vždycky donutěj víc cvičit, páč vlastní skladby si člověk přizpůsobí tak, aby je zahrál
No právě, svatá pravda!!! Vždy jsem odmítal revivaly a hraní cizích skladeb, ale je to fakt skvělá škola (teda pokud se člověk snaží zahrát něco rozumného - po půl roce hraní asi nemá moc velký smysl zkoušet Colaiutu). No však už jsem to tady někde psal.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Lothias píše:Ehm jak tak vidím tak Nothing else matters je klasika.. má na to někdo noty? Rád bych se to naučil ale nejsem schopnej to odposlouchat :cry:
Pozor, NEM se může zdát triviální, ale není!!! Ne, že by bylo tak ukrutně náročný, ale Metallica má MNOHEM snažší písně. Takže pokud to chceš do začátku, tak pozor.
Odposlouchat se to dá celkem snadno. Noty nevim, jestli seženeš. Dnes už je to na netu dost komplikovaný.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Radim píše: No právě, svatá pravda!!! Vždy jsem odmítal revivaly a hraní cizích skladeb, ale je to fakt skvělá škola (teda pokud se člověk snaží zahrát něco rozumného - po půl roce hraní asi nemá moc velký smysl zkoušet Colaiutu). No však už jsem to tady někde psal.
Souhlasim. Je dobrý stále pracovat na nějaký převzatý věci - stačí soukromě, nemusí to bejt celá kapela.
Momentálně pracuju na "Metropolis" od DREAM THEATER. Tohle je třeba typickej příklad písně, kde to, co si člověk nejdřív myslel, že bude nejtěžší, je snadný a to, čemu ani nevěnoval pozornost, se najednou ukáže dost komplikovaný. :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Morbo, co konkrétně myslíš? momentálně se to totiž snažíme plodit taky (zatím hodně v začátcích) a rád bych nějakou radu :)
ohledně toho nothing else matters - už jsme to tu kdysi probírali. je to až trapně jednoduchý rytmus, ale pokud se člověk snaží zachovat všechny detaily (popouštění hajtky při úderech na virbl atd.) stane se z toho rázem první liga. ale opět to musím napsat - klasická Ulrichovina.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Radim píše: To asi raději ani ne, Bene, tak úplně stravitelná deska to není :-)
Jinak s klukama také zkoušíme So What a je to porod. Včera jsme zkoušku po hodině raději ukončili, neboť to stálo víš za co. Takže jak poudá Klempa (asi?) na Armádě špásu: "Hlavně nezpívej jazz!" :D
radime co je na te desce nestravitelneho?mi to prijde naopak velice dobre stravitelne-rovny rytmus,"klasicka" harmonie,velice prehledne,bozsky canonball na altku,hodne alternativniho pojeti blues..vidim to jako jasnou,primocarou hudbu,ktera ma takovy klidny naboj.mi se libila hned na prvni poslech-skečisofspejn sem dotravil az na paty poslech a bičisbrjů sem jeste na chut neprisel.kind of blue je podle me deska pro tu nejsirsi posluchacskou verejnost...a ta leva ruka...tu chci mit taky..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Vzdavam se, asi mate pravdu a jdu si to poradne poslechnout :wink:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

radime kdy ti vrazim ten kus plechu do ruky? :mrgreen:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Snazim se na to myslet a jsem vdecny za vsechny kousky, ale nejak ted nic nestiham. Ozvu se snad pristi tyden. Diky!

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

v pohodě :D

Mufloň
Diskutér Sféry
Příspěvky: 170
Registrován: 22 srp 2006 19:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mufloň »

První, co sem zkoušel zahrát s discmanem bylo od Johna Scofielda z alba That's what i say a jmenovalo se to I don't need no doctor a je to poměrně nedávno.A jelikož na soupravu cvičim v podstatě od září, tak si asi dokážete představit tu kvalitu sami (esli to znáte) ... :oops:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Asi to znělo o pár tříd lépe, než když jsem se já snažil hrát s Chambersem a jeho deskou Outbreak... :D

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: co jste zahráli jako první?

Příspěvek od Šeďa »

sasa píše:.přesunuto:-) mě se to nějako nepodařilo..... eee co mám dělat?:-)
...hmmm to neznám, ale nevadí, můj první song Lišti Ho! od P.P.O. taky není zrovna známej...
...a druhej byl Dost od V.Z.

Lord_Martas
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 20 led 2007 12:53
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord_Martas »

mno jelikož na bici hraju nák od září 06 tak je jasný že když sem poprví hrál s nahrávkou to bylo strašný :oops: ale podle učitele se to dalo trošku poslouchat a hrál sem Los z alba Reise Reise od Rammsteinu

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orlikorel »

Tyjo já taky hraju od září 06 a na nic sem se ještě nezmohl... Zatim jenom učebnice od pana Veselého... :?

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

orlikorel píše:Tyjo já taky hraju od září 06 a na nic sem se ještě nezmohl... Zatim jenom učebnice od pana Veselého... :?
To neřeš, já se nikdy ani o nic nepokoušel. Nejlepší je stejně když si vymyslíš doprovod s vlastní kapelou podle tvejch možností a pak to postupně vylepšuješ a piluješ.. I když bez kapely asi nic jinýho než hrát s nahrávkama nezbývá..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kabal píše: To neřeš, já se nikdy ani o nic nepokoušel. Nejlepší je stejně když si vymyslíš doprovod s vlastní kapelou podle tvejch možností a pak to postupně vylepšuješ a piluješ.. I když bez kapely asi nic jinýho než hrát s nahrávkama nezbývá..
No to právě ouplně to nejlepší není, protože pokud nejseš génius, tak sám si v začátku nevymyslíš nic zajímavého, spíše něco hooodně blbého. Proto je dobrý od začátku zkoušet hrát s nahrávkami (dobrými!) a odkoukávat jak to tam ti skvělí bubeníci hrají. Samozřejmě to ještě dlouho nezahraješ stejně, ale musíš se tomu zkoušet přiblížit. Tímto způsobem se naučila hrát spousta dobrých muzikantů. Ještě jsem neslyšel začínajícího bubeníka, který by bez přípravy, techniky, či školy sednul za bicí a rovnou zahrál něco dobrého (nemyslím technického, ale zajímavého!). Buď se to musí nadřít z not, anebo odposlouchat z nahrávek. Géniů, kteří k tomu přistoupí po svém a hned to někam posunou chodí po zeměkouli pár kusů, jestli vůbec.
Já jsem od začátku nikdy nehrál převzaté věci, jen svoje vlastní a bohužel mi to dnes hodně chybí - vymýšlel jsem strašné blbosti, které jsem mohl snadněji odposlouchat a dnes bych měl "banku nápadů" mnohem pestřejší.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Jasný, já tě chápu, já to nemyslel až tak extrémně. Samozřejmě že hudbu poslouchám pořád a poslouchám co hraje bubeník, jen jsem tim myslel že prostě necvičim s nahrávkama. Inspiraci samozřejmě čerpám kde se dá, například se mi líbí break, tak si ho upravim aby se mi líbil víc a abych ho zahrál a pak to použiju v kapele.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jo, tak aspoň takhle. Já zase nechtěl natvrdo napsat "vykašlat se na 2 roky na vlastní věci a pouze stahovat jiné", což je taky na pendrek. Platí u toho jako vždy "dělat všechno" :wink:

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Hmm to mi něco připomíná :wink: přesně to,když mi učitel řek ať si vymyslim nějakej přechod....vůbec nic jsem nebyl schopnej vymyslet pač sem se do tý doby nikdy o přechody nezajímal...problém je že doteď nevymyslím z přechodů skoro nic :cry:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Lothiasi, z toho si nic nedělej, já také ne! Mnohem raději hraju groove a když už se mi nějaký povede rozjet, tak mám pak strach jej rozbíjet brejkama, který by nemusely fungovat na 100%. Je to takové "hraní - přizdisraní", uznávám, ale tancujícímu obecenstvu je dost buřt jestli hraji přechody, nebo ne. Zato kulhavý groove slyší (cítí) i ten poslední laik.
Přijde mi, že cvičit samotné breaky je k ničemu. Základem je vždy v každé hudbě groove a pokud už někdo umí hrát groove, breaky přijdou tak nějak (s trochou toho cvičení :wink: ) samy.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Cvičit breaky samotné, které by pak člověk účelově používal je asi ve většině případů trochu hloupé, ale cvičit věci, které člověk pak v breacích může použít, když na ně dojde řada, vidím jako užitečné... Protože čakat na to, až tam ten nějaký break spadne....jasně, že spadne, ale když budu mít zmáknutou spoustu dílčích prvků, ze které se dají breaky poskládat, tak to tam tim spíš spadne líp...

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Radim píše:Lothiasi, z toho si nic nedělej, já také ne! Mnohem raději hraju groove a když už se mi nějaký povede rozjet, tak mám pak strach jej rozbíjet brejkama, který by nemusely fungovat na 100%. Je to takové "hraní - přizdisraní", uznávám, ale tancujícímu obecenstvu je dost buřt jestli hraji přechody, nebo ne. Zato kulhavý groove slyší (cítí) i ten poslední laik.
Přijde mi, že cvičit samotné breaky je k ničemu. Základem je vždy v každé hudbě groove a pokud už někdo umí hrát groove, breaky přijdou tak nějak (s trochou toho cvičení :wink: ) samy.
hmm to je fakt ale ještě mi pls vysvětli co je Groove :oops:
hele mě se zdá že tancujícím lidem je putna co hraješ hlavně když se podle toho dá tancovat :wink:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“