Jazz

Obecně o hudbě
vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Tak jsem nekolik let poslouchal jazz a fusion, az jsem zacal poslouchat System of a Dawn a Stinga ((:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tak, toho, že by člověk úplně "zjazzl" bych se nebál, naopak, člověka to může hodně podnítit i v ostatních stylech...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

A nebo tě aspoň můžou vyrazit a to tě pak taky podnítí k mnoha činům... :D :D :D

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:mrgreen: jen počkejte až i ten poslední metalák bude na starý kolena držet paličky přes palec.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Toho bych se taky nebál. :mrgreen:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:mrgreen: Budeme hrát v saku a s kravatou!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Ono jedna vĚc je poslouchat a druhá věc je hrát.
Co sem napsal sem myslel hraní...to že posloucháš jazz neznamená,že ses k tomu dostal :)
Sem myslel když aktivnĚ začneš hrát jako ortodoxní jazzman....
Je spousta lidi co poslouchaj jazz a dŽezmeni si říkat nemůžou
No,to je fuk

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Opet muzu napsat, ze jsem nekolik let jazz hral dnes hraju bigbeat ((:

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

2 Vaanja: Tim jazzem myslíš Betu?

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

podle me je to cisty slovak..ted sem na nem a na lapcikove byl taky a jsou to neskutecni borci..jen zvukar tam byl na hovno... ty cinely jsou znacky bosphorus a budou zrejme stejne dobove,jako ty jeho gretsche.bubny se mi moc nelibily,ale na ty cinely sem se hned podival na netu a z tech cen se mi neudelalo volno-ale zneji naprosto skvele--byli jednou i v noci s andelem a laco ma vyhrady proti soucasnym mladym jazzmanum-bubenikum-,ze nehraji jazz,ale technicky vyspely rock.on sam se povazuje za posledni generaci _pravych_ jazzovych bubeniku....-trochu upjaty nazor,ale respektuji ho,,,

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mně prostě dřazz nijak zvlášť nechytl...

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

No Betu, hehe, tu moc ne ...
Slysel jsem, ze Beta hraje uz jen dechovky :?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ten Tropův názor, který zde cituje Myša, jsem zprostředkovaně také slyšel a je to škoda, že takhle dobrý hráč přemýšlí tímto způsobem. Hovoří o tom v rozhovoru před pár dny probíraný Najponk.
Jinak, Myšo, už jsem to tady psal několikrát - činely Bosphorus jsou naprostou špičkou, ale rozhodně nejde o nějak starou značku. Alespoň já je znám jen pár let. Pouze se dobře chytli a vyrábějí modely charakterově se blížící spíše starším jazzovým činelům. Mám od nich ride, jsem s ním moc spokojený, už mi jej pochválilo dost lidí a dal jsem za něj v přepočtu zhruba 3400Kč za nový kousek - v Istanbulu v kamenném obchodě ve čtvrti Galata, kde je v jedné ulici snad 20 hudebních obchodů se vším možným.
Letos ve Frankfurtu měl Bosphorus takové hromady činelů, že se mi z toho udělalo nevolno a neměl jsem nejmenší chuť okoštovat byť jen zlomek z jejich nabídky.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

no a jak to bylo s cenama primo v tom frankfurtu,radime?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To nevím, neptal jsem se a u žádného zboží ceny vystaveny nebyly. Navíc jsme tam byli ve čtvrtek, kdy by mi stejně nic neprodali, neboť by pak neměli co vystavovat, že? Prodává se, pokud vím, až poslední den, v sobotu.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ja sem totiz mel letos namireno do istanbulu pro cinely.psal jsem jak bosphorusu tak istanbulum,jestli tam nejak pousteji lidi do fabriky,at si muzou vybrat,ale ani jedni turci mi neodepsali.zeptal sem se i franty honiga,ale ten rikal,ze je tam pusteji jen kvuli smlouvy,kterou mezi sebou maji.kdyz ale rikas,ze tam maji kamenaky...videl jsi tam i kamenak plny istanbulu?jedine,ceho se bojim je to,ze kdybych to tam koupil,tak to tezko muzu reklamovat u franty...

Terrier
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2006 11:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terrier »

jazz je super vec.
ale najviac sa mi v jazzovej hudbe aj tak paci trupka a saxik (bass-saxik)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No,on je totiž Laco Trop prý firemní hráč....aj to meno asi nebude přímo Slovenské...tŘeba má Slovenskou národnost ale pochazí od jinud...on to Emil Viklický na koncertě říkal...sem to slyŠel na vlastní uši..něco podobného,ale přesně si to nevzpomínám.
Ale jinak s tím názorem docela souhlasím...nynější jazz na bicí je hodně často docela převlečenej rock,myslim,Že v tomhle má Laco pravdu.
Ale je to prostě vývoj...za 50 let bude tento pŘevlečenej jazz skutečným jazzem a my budem nadávat na moderní převlečenej futuro jazz pouštěnej z kraabiček...
ale stejně se toho podle mě nedožijem,protože víc jak těch 30-50 let lidstvu nedávám(viděl sem nějakej dokument o globálních změnách klimatu a může se to stát kdykoli....z ledovce roztaje 125km krychlových za rok :cry: :mrgreen:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Myšo, těch obchodů je tam fakt hodně a víceméně v každém z nich preferují jinou značku. Viděl jsem jeden plný Istanbulů. Vybral jsem si tam ride za úplně stejnou cenu jako ten Bosphorus (tedy 200TKL) a pak jsem se rozhodoval. Ty Bosphorus měli v krámu vzadu, ve skladu, vpředu ani neměli žádné vystavené. Zato ve skladišti jich měli snad 150.
V jiném obchodě jsem viděl značku Turkish a samozřejmě i známé firmy Sabian a Zildjian, ale o těch si nemyslím, že je výhodné je nakupovat v Turecku.
Jinak do té čtvrti Galata se z turisticky exponovaného centra (Sultanahmet) dostaneš po mostě přes Zlatý roh, vyjedeš jejich obstarožní jednozastávkovou tramvajo-lanovkou na kopec a přímo u východu z té lanovky začíná ulice s těmi hudebními krámky. Je to ráj! A těch perkusí!
Vzhledem k ceně letenky (cca 5000Kč) a k tomu, že si ještě uděláš pěkný výlet do úžasného, historického a celkově pro nás levného města, bych s tím moc neváhal. Já jsem chtěl jet letos znovu, ale nějak to zatím nedopadlo. Istanbul rules! :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

po prazdninach budu mit docela hodne prachu z brigady ze skotska..kdyby tady nekdo planoval cestu do istanbulu pro cinely tak rad pojedu s nim

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Radime,DUMPE-jak o tom tak uvazuju,tak bych s vama klidne jel-aspon nas tam bude vic maniaku a muzem si navzajem pomoct..navic kdyz to tam Radim zna....dejte potom na sfere rozhodne vedet!!!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

He..vidím to na nejaký sferobubenický výlet...tzv.bubenický sraz Istanbul.
Možná bude i hromadná sleva na letenku :)
Jinak na letišti vás nešacovali...nevim právě jak to chodí...a neptali se...kde ste to vzali a zakolik?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

to by bylo dobry jet ve vice lidech..ubytovani by vyslo levnejs a letenka mozna taky....ale sem omezenej terminem ze muzu az od pulky zari...to prijedu ze skotska

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

když budou peníze, možná bych tam taky kouknul do toho Istanbulu...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

tak uz se to tady hromadi:D:D .....to chce zalozit tady na foru novy tema bubenickej sraz Istanbul:D:D

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“