Jazz

Obecně o hudbě
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Aj! Kdybych si o prázdninách vydělal, tak také jedu koupit nějaké činely namísto vytepaných vík od popelnic, co mám teď...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

jasna vydelej a pojet :wink: teda..polet :wink:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Ja bych jel urcite- jen by to muselo bejt nekdy o vejkendu vzhledem k pracovnim dispozicim.. ale musel bych s sebou vzit pritelkyni- celej rok posloucham o cestovani a ze sme porad doma a pak bych mel rok tichou domacnost :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

tak...... ze by se nekdo prihlasil jako zodpovedna osoba ke ktery se budou hlasit zajemci... ja navrhuju termin po prazdninach ..nakej vejkend v pulce zari...myslim ze po prazdninach to vyhovuje vice lidem ktery pridou z brigady

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

to je dobrý, půlka září. chci nějakou čínu a možná i hajtku, tak budu v létě makat. stejně to ale neni jistý. zjistil by někdo ceny letenek?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

tak sem na to koukal sám, vyjde to zpáteční asi na 4000 bez poplatků. ale jsou to všechno klasický aerolinky, jenže nevim, jestli tam lítaj i ty nízkonákladový.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Nejakou skvaru jeste mam, jestli bychom to pojali i jako lehce kulturni a lehce horskoturisticky vylet po turecku, tak bych jel, cinel bych si asi nekoupil nebo max. 4 ((:, ale nejakou prazdninovku, co? Hmmm? No?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Taky bych to tak pojal, ale činely jen 4. Nízkonákladovými společnostmi bych raději nelétal, moc jim nevěřím. Když už v něčem spadnout, tak v plnohodnotém letadle. :)
A činely bych si koupil. A turecký med.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

A nějakýho teroristu

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Je to zajímavej nápad, ale myslim, že když už někdo pojede do Istambulu, tak to chce alespoň na tejden. A mimo to, nevim teda jak v Turecku, ale kdyby jsi jel do Čech na víkend a chtěl si tu něco koupit, tak máš smůlu :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Honzo, s tím víkendem máš pravdu, je třeba jet přes týden. A určitě na více dní, už jen proto, že zpáteční letenka na menší počet dní je obvykle dražší. Památek je v Istanbulu nepočítaně. Je to místo dávného střetu kultur, takže je tam opravdu co vidět.
Bydlení se dá najít dost levné, kolem 5-10EUR na noc přímo v centru.
S výletem do hor je to problematičtější. Zajedno se musí přes Bospor do asijské části (což není problém - lodí cca 20 minut za pár korun), zadruhé hory jsou z města ještě docela hodně daleko. To už by chtělo samostatný několikadenní výlet.
S kontrolou a clem nebyl žádný problém, vše jsem dal do kufru (i ride). Akorát se to musí vejít do 20kg u ČSA. U nízkonákladových společností bude limit asi nižší. ČSA mi přijdou cenově nejvýhodnější. Bacha na nízké ceny bez poplatků - ty poplatky mohou někdy být mnohem vyšší než samotná cena!
Já bych asi s celou bandou neletěl. Zajedno bych to musel mít více "v klidu", zadruhé nevím jak to budu mít od léta s prací. Ale rád poradím a zapůjčím mapu a prospekty! :wink:

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Je to trochu mimo jazz.

Asijska cast Turecka je super. Jakmile se clovek dostane mimo oblast Istanbul - Golcuk (takova to more co si nemuzu vzpomenou jak se jmenuje). Tak uz ho skoro nikdo nechce okrast, lide jsou moc vstricni .... Istanbul vs Turecko je obrovskej rozdil. Na hory to chce urcite vic dni a hlavne pocitat s tim, ze je tam pomerne pusto. (myslim treba na pomery Tater)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak jsme s jazzem doputovali až do Turecka, ačkoli bráno přísně historicky, měli jsme skončit někde na plantážích kolem Mississippi , neřku-li přímo v rovníkové Africe :D

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

A dělaj tam ňáky dobrý činely? :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Ropak píše: Tak uz ho skoro nikdo nechce okrast, lide jsou moc vstricni ....
LOL :D ...jinak ja budu mit ze skotska cca 150 tacu kdyz tam nebudu moc utracet a tak pulku z toho dam do bicich a pulku do cinel... Jaky tam sou ceny oproti ceskejm cenam...u vybranejch znacek??..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jako ceny čeho? O činelech už jsem se zmiňoval výše a proto se tady všichni rozhodli jet vykoupit Istanbul.
Jsem zvědav co z toho nakonec bude a kolik lidí opravdu pojede, když kolikrát není možné zorganizovat ani sraz v Praze u piva (o Brnu ani nemluvě!) :mrgreen:
A Dumpe, být Tebou, tak se 150-ti papíry oháním až ve chvíli, kdy je držím v ruce. Ještě nikdy si nikdo ze známých nedovezl z ciziny tolik, kolik si doma vypočítal! :wink: Ale samozřejmě Ti je přeju (aby to někdo nepochopil jako sýčkování....ačkoli, vlastně.... :D ).

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

no...hodne lidi me varovalo ohledne skotska ....ale ja tam mam strejce kterej tam ma trosku vyssi postaveni na tech plantazich tak tam mam trosku zaruku:)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak jak říkám, přeji mnoho zdaru! :wink:

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Ja jsem si spocital, ze me lonska amerika v soucut prijde na - 10 000 a nakonec to bylo + 160 000 , ale asi jsem svetla vyjimka.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno, workoholici to mají asi lepčí... ;)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

nebylo by lepsi jet do toho istanbulu vlakem??..v muzikusu je clanek kterej psal nekdo kdo tam jezdi pro cinely a kuli tomu nakladu jezdi vlakem a i cesta asi bude zajimavej zazitek:D ..nevim jestli bych se vesel do 20 kg kdyz si tam budu chtit nakoupit naky vetsi mnozstvi cinelu...leda bych to mohl rozlozit mezi ostatni cleny vypravy :D ktery budou pod tema 20 kg ...nebo nevite kolik stoji doplatek za nadmernej naklad??

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No tak když se Ti s tím bude chtít tahat přes Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko a riskovat okradení a platit více peněz za to, že pojedeš zhruba 3 dny, tak si posluž. To už mi připadá lepší jet autem.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Tak že by jazz?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

aha :oops: :oops:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já bych vlakem jel leda, kdyby někdo z rodiny dělal u českých drah (jako je tomu u mého souseda v lavici, syčák). Do itálie si běžně jezdí za nějakých 30 Kč, po československu zadarmo. To mu vážně závidím, já mít tu možnost, tak cestuju potom jako divý. A do Turecka by to pak taky asi nevyšlo moc.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“