Kvalita zvuku v zavislosti na formatu

Obecně o hudbě
Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

to se mi taky nezdá, vyzkouším to....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

ja to jednou zkousel, taky jsem na to prisel nahodou, kdyz jsem potreboval neco smichat, a porad sem si lamal hlavu nad tim kdyz to nasadim na zacatku na sebe, proc se to kurva na konci trosicku rozjede.

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

Tak takéhoto javu som si nikdy nevšimol a to konvertujem pomerne často (príprava podkladov pre nove skladby a pod.). Schválne som vytvoril stopu s metronómom o dĺžke 4:15 a skonvertoval v kvalite VBR 32-64kbps mono, kodek: LAME mp3, version 1.30 engine 3.92. MP3-jka je na konci, t.j. v 4:10 predĺžená presne o 0.030s, čo si myslím, že je pre obyčajného používateľa zanedbatelné. Pri kvalite 320kbps stereo bez VBR je situácia uplne rovnaká. Pri spetnej dekomprimácii je stopa zhodná s mp3 stopou.

Až taká výrazná nezrovnalosť môže byť skôr spôsobené zlý grabovaním (či už zlý hardware alebo software). Niekedy sa mi len stáva, že po konvertovaní je useknutý kus začiatku (3-4 desatiny), preto pre istotu pridávam vždy tak 0,5s ticha na začiatok stopy a tento problém odpadá.

Možno existujú nástroje-kodeky, ktoré toto dokážu eliminovať, k takým som sa ale zatial nedostal.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kdyz si vse konvertuji sam tak to mam taky v poho, horsi je kdyz mam neco sveho a druhou mp3 od nekoho jineho, tam se mi stalo ze to neslo pak na sebe.

SQUi
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2010 16:28

Re: Kvalita zvuku v zavislosti na formatu

Příspěvek od SQUi »

Dnes už je to něco jiného,néž co bylo před 3-4 lety...

Kdysi byl trend takový,že lide chtěli mít kvanta skladeb(hudby) ve svých "empetrojkách" a jelikož ty přehrávače jěště neměly tolik paměti,komprimovalo se jak to šlo...Tím se původní kvalita hodně degradovala...

Dnes vlastně vše záleží na lidech a jejích požadavcích a tzv. "hodnotě" každého jednotlivce,protože možností už je hodně jak s danou nahrávkou "naložit".

Někdo neřeší,že má skladby ve WMA,někomu vyhovuje MP3 a někdo si potrpí na vyhledavání FLACů aby z toho něco měl když jsi to pustí na domací aparatůře a zase někdo jiný preferuje gramofonové desky...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita zvuku v zavislosti na formatu

Příspěvek od DNK »

A jakej je podle Vás nejlepší program na grab? Používám Switch a ten sežere snad všechno, a když neví, sám si stáhne uprgrade. Co používáte Vy????
Když nějakej program kreslí frekvence, je u některých mp3. vidět, že výšky tam prostě nejsou. :-)

SQUi
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2010 16:28

Re: Kvalita zvuku v zavislosti na formatu

Příspěvek od SQUi »

DNK:Na grabovaní CD se chválí Exact Audio Copy(grabuje do FLACU)-návod: http://www2.firehose.us:81/~jiggafellz/eac/index.html

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“